» »

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke

1
2
»

Pyr0Beast ::

Na integrirani zvocni se tako ali drugace slisi vse motnje. :)


hehe, se dobro da nisi na kaksni soli kompe rihtov, cca. 30 kompov, format, install :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Mah, to mi ni problem. Sformatiraš, naložiš, dela. Problem je to, ko iščeš pa ne najdeš. Pa še vsak nima doma še ene matične, napajalnika, procesorja itd...Sicer imam doma še stari napajalnik, katerega sem moral menjat, ker sem moral 5-6x zagnat računalnik preden se je vžgal. Sicer je potem delal, razen, ko sem zagnal kakšno igro, takrat pa je komp ugasnil. Ni pa pokalo v zvočnikih ;)


Pyr0Beast ::

Da, je pa neverjetno nadlezno kljub temu :)

Potem pa si priskrbi kaksen drug (kvalitetnejsi) napajalnik za poizkus ali kaj podobnega :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fizikalko ::

Ma jaz imam isti problem - tudi na Audigy 2 ZS. Poči pribli 1x na dve minuti. Ne pomaga ama NIČ.

Ko preklopim na integrirano, je malo bolje, ne pa čisto ok.

Probal že vse živo:
- spucat kontakt,
- menjat kable,
- menjal sem tudi PCI slot (probal razne kombinacije)
-...

Sumim, da je kaj narobe z ozemljitvjo mašine.

Kaj mi je storiti oz. kaj naj še probam?

Pyr0Beast ::

Se ti stvar mocno greje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fizikalko ::

Kaj to, zvočna? To ne, pač pa južni most.

Pyr0Beast ::

Sem cisto brez idej :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zile ::

Fantje to so defektne zvočne kartice. Zelo občutljiva je bila Audigy 2. Jest sem samo enkrat prah z nje pucal in od takrat je stvar konstantno pokala. Nabavu drug Audigy 2 in še danes dela. Ne pucam več prahu z zvočnih kartic. Najbrž sem jo uničil s statično elektriko.

Fizikalko ::

Ne verjamem, da je to krivo, ker sem probal tudi s SB Live!, pa je isti k...

zile ::

Probaj stestirati novo zvočno kartico. Trgovine omogočajo 8 dnevni preizkus. Mogoče tudi z externo zvočno kartico preko USB, da izloliraš problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Pyr0Beast ::

Ahh, staticna elektrika, z njo se pa res ne da nic unicit, kompa ze przgat ne mors [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

FIZIKALKO....jaz sem že toliko obupal, da sem jo odstranil iz kompa in uporabljam integrirano. Pokanje je popolnoma izginilo....NITI 1 POK do sedaj!! Je pa zvok gnil?!?!$%$
Očitna razlika med integrirano in audigyjem 2 zs. Na začetku se mi še ni zdelo takšna razlika, sedaj pa vedno bolj.

Mene edino moti to, da mi je sedaj cca. 3-4 leta delal AUDIGY fantastično. Brez kakršnega koli problema. Sedaj pa naenkrat to pokanje%$!$%!$%$!%

Jaz sem se od menjav slotov, gonilnikov..."igral" tudi z PCI LATENCY, kar pa ni prineslo nobenih rezultatov. Enostavno obup in preklop na integrirano. Sicer razmišljam o novi zvočni, pa se bojim, da ne bo isto...hmm. Če bi 100% vedel, da ne bo pokanje bi jutri šel kupit novo.


SisQ ::

Evo, ni mi dalo mira, da ne bi še probal nekaj postorit z AUDIGY 2 ZSjem, ki ima daaaleč boljši zvok od katerekoli integrirane zvočne.
Ponovno sem jo vstavil in naložil neke "sfrizirane" gonilnike. Zvok je s temi gonilniki dolsti boljši od tistega z originalnimi gonilniki. Seveda so KX gonilniki odlični, vendar za mene zakomplicirani. Poleg tega mi je z njimi tudi presketalo, razen, če sem slabo odstranil prejšnje gonilnike. Kakorkoli.....na netu sem najdel gonilnike Sound Blaster Audigy series Vista Support Pack - Compiled on Feb 24 2008 by Daniel Kawakami. Naj vas naslov ne zavede, ker podpirajo tudi Windows XP. Testirano in potrjeno z moje strani ;).
Je pa celoten paket, takšen kot ga dobite pri nakupu zvočne kartive. Prav tako sem še enkrat uporabil PCI latency tool (freeware). PCI LATENCY za grafične kartice na PCI EXPRESS vodilu ni tako, da sem spremenil latency za AUDIGYja iz 32 na 128. Zaenkrat dela odlično, bom pa videl kako bo čez čas, saj so tudi prvotni gonilniki delovali odlično nekaj let. Za sedaj so ti gonilniki odlični in delajo brez presketanja.

OPOZORILO! To so neuradni CREATIVE gonilniki. Sicer gre za originalne gonilnike, ki jih je zgoraj omenjeni mojster uredil tako, da vam (nam) prikrajša puljenje las zaradi slabe podpore CREATIVA in s tem težav z gonilniki.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()

hyphh ::

Sem imel podoben problem z prasketanjem pri Audigy 2 ZS. Rešil problem tako da sem v
 Play Control

Play Control

nastavitvah CD Audio nastavil na MUTE. Gonilniki pa so zadnji od Creative.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hyphh ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech Z-5500 in pokanje/prasketanje v zvočnikih?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547018 (2130) Skater1982
»

Pokanje v zvočnikih 5.1 Logitech Z-5500 THX

Oddelek: Pomoč in nasveti
142283 (2062) mrTwelveTrees
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543947 (3458) Mac Gyver
»

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
745888 (4680) ganzi
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597895 (6690) matjash

Več podobnih tem