» »

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke

«
1
2

Caboose ::

Problem je v tem, da se takrat ko uporabljam tipkovnico (8-O ) ohlašajo prekinitve oz.
zelo kratki glasni šuni na zvočnikih, oz slušalkah. Prvo sem mislil da so krivi zvočniki, ampak isto
dela na slušalkah. Potem sem iz Driverjev na cdju preklopil na najnovejše creativove, zdaj pa še
najmanj motenj proizvaja YouP PAX 1.2 driver za Audigyja 2 ZS.

A mogoče kdo ve kaj je narobe?
Audigy in zvočniki (P5800) so stari manj kot teden in pol.
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Caboose ::

očitno noben ne ve ?
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

SasoS ::

Za začetek probaj dat audigyja u drug pci slot.

Caboose ::

bolj dol (stran) kot je že ne gre :8)
v čisto spodnjem je.

In presketa samo, in samo takrat ko tipkam 0:)
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caboose ()

zile ::

Če maš USB tipke :D , zameni s ps2 tipko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

SasoS ::

Ja ga daj pa bolj gor...poglej če si Audigy slučajo deli IRQ z usbjem.

Caboose ::

vse kable iztrgal iz audigyja, ga prestavil na drug pci.. pa še vedno pomalem presketa ko
tipkam :/

nimam usb tipkovnice, pa če bi si delila IRQ ne bi delal sploh.
poleg tega je samo za tipkovnico rezerviran IRQ 01.
za zvocno pa okoli 17-18
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caboose ()

SisQ ::

Pokanje v zvočnikih
Pred cca. slabim mesecem mi je začelo pokati v zvočnikih. Včasih manj, drugič spet močneje in pogosteje (čas med poki). Probal sem že z drajverji in menjavo v drug PCI slot in nič ne pomaga. Sicer sumim, da me je*e nihanje elektrike, vendar ne vem, če je lahko to vzrok.


PrimozR ::

Prestavi napajanje česarkoli, povezanega z zvoko, v drugo vtičnico. Zgolj 'božanje' priključka mojega mini stolpa (zvok prek AUXa) je pomagalo proti tuljenju (konstantno, visok ton).

Pyr0Beast ::

... poizkusi izklopiti vse vhode. Ce sum prihaja od drugje, se ga bo slisalo tudi ko das vse na mute.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Ah smola, potem očitno ne bo kriva elektrika, ker na MUTE nič ne poka. Namreč z višanjem glasnosti, je tudi pokanje glasnejše. Zjutraj bom priklopil še UPS. Upam, da bo kaj bolje. Če ne, pa bom očitno moral novo zvočno kupit. Milo mater...
Na elektriko sem posumil, ker ob grmenju in bliskanju tudi žarnice luči začnejo "brlet". Komp pa se seveda izklopi.
Se pravi, če dam na MUTE in pokanje preneha, je lahko kriva samo matična ali zvočna!?


Pyr0Beast ::

Ce nizas glasnost in sum pojenjuje, je izvor suma nekje drugje kot na kartici. Oz. ker se ga regulira pomeni da se najverjetneje (legalno) naseli preko line-in prikljucka, CD-in vhoda in podobnih zadev. Nastavi line-in prikljucek na mute, pravtako tudi ostale, katerih ne rabis.

Za pokanje so ponavadi krivi slabi kontakti. Lahko je kriv tudi slab napajalni kabel za komp, kateri nima popolnega stika ali pa sploh nimas izvedene ozemljitve.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Nekaj bo na tvoji teoriji. Namreč, izklopil sem (MUTE) nepotrben zadeve in sedaj občutno manj presketa vsaj takrat, ko ni glaseb, filma itd...Prej je namreč že samo, ko si bili zvočniki prižgani presketalo kot noro. Sedaj skoraj tega ni. Še vedno pa presketa med igro, filmi....vendar tudi manj. Zaenkrat HVALA...že kaže na bolje.
UPS še nisem uspel priklopi, ker ni bilo časa.
Glede zvočne...imam jo cca. 4 leta. Do sedaj tega ni bilo, kaj se sedaj dogaja. Je pa res, da sem sedaj prestavil komp in sem moral dodati zaradi 50 cm dodatne razdalje 2,5 meterske kable (krajših ni za kupit). Mogoče tudi to kaj vpliva na to presketanje? Tisto kar je viška cca. 2 m kabla pa imam zrolano in zvezano.


buneech ::

Če so švoh kabli je možno, da prihaja do kakih motenj med sabo (slabo izolirani). Poskusi kake boljše kable kupiti ali pa vsaj sprobati, če je kaj razlike.

Pyr0Beast ::

Vsekakor odklopi vse, kar ne rabis in predvajaj nekaj pri cemer ti fajn prasketa poka ..., to pomeni da pustis samo slusalke/zvocnike, odklopis misa, vse usb stvarce, net, monitor ...


.. torej, lahko ti sami zvocniki prasketajo, jih odklopi od kompa in pusti prizgane, ce tako ne prasketajo na naslednjo tocko
.. ce je kriv komp uporabi slusalke.
.. ce se se to dogaja s slusalkami, poglej, kaksno je stanje, ko malce 'zvijas' ali kako drugace premikas kable.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Zvočniki definitivno niso krivi, ker imam dvojne (razdelilec)zvočnike priklopljene in so obojni začeli pokat naenkrat. Sem pa opazil, da začne pokat, ko sistem pride v windowse. Če je komp izklopljen ali pa, ko se šele zaganja (pred winsi) ne poka. Takoj, ko pride v winse pa začne pokanje. Probal bom izklopit te podaljške in prestavit komp bližje tako, da bom imel narejeno kot prej. Da izloćim podaljške kot vzrok motenj.


Pyr0Beast ::

... lahko je pokanje tudi posledica nesoglasij med ojacevalcema ..

...
Za Audigy2 lahko poizkusis kx gonilnike :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

To tudi ne bo, ker sta v različnih sobah (kabinet in dnevna). Pa tako imam narejeno že nekaj let, pa prej ni bilo problema. Mora bit nekaj drugega. Sem pa v tem času menjal tudi napajalnik. Malo za tem pa je začelo pokat. V tem času sem tudi dodal podaljške. Bom probal odstranit podaljške in nato še dodal UPS, pa bom videl, če bo kakšen efekt.


Pyr0Beast ::

Zakaj bi UPS pomagal ne vem ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Če bi slučajno električno nihanje bil vzrok. V nekem drugem postu je bilo nekaj govora o tem. Čeprav imam vse manj upanja, da je to krivo.


Pyr0Beast ::

Nah, 'dober' napajalnik bi moral izgladiti taksne nepravilnosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Stvar je sedaj takšna. Ko sem priklopil UPS je bila stvar še slabša. Kot da bi poslušal padat kamenje z 2 metra višine. UPS sem kljub temu pustil, če sem ga že kupil.
Odstranil sem tudi tiste 2,5 m podaljške in je zadeva precej boljša, vendar še vedno malo poka. Sedaj pa mi je zmanjkalo idej.
Če je še kaj za probat, kar naprej z nasveti.


Pyr0Beast ::

Ce das vse na Mute (tudi glavni izhod) se pokanje se vedno pojavi ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Da, tudi takrat poka.


SisQ ::

Sedaj sem probal tudi to, da sem odklopil vse razdelilce in podaljške ter ene zvočnike direktno priklopil v komp. Sem mislil, da bi mogoče kakšen slab spoj zabaval, pa je isto. POKA! Edino kar je zanimivo, da skoraj vsak POK prihaja iz levega sprednjega zvočnika. To je bilo tudi takrat, ko sem imel obojne zvočnike priklopljene in dano vse na MUTE. In pokanje v levem sprednjem zvočniku je bilo na obojnih zvočnikih istočasno.


Pyr0Beast ::

Da, tudi takrat poka.
Torej zvocna ni kriva .. povsem ..
Testiraj zvocnike, kot sem ze prej povedal :)

.. poglej, ce zvocniki kaj pokajo, go premikas potenciometer za glasnost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Probal sem sledeče:

Zvočnike sem odklopil iz računalnika ter jih prižgal: NE POKA
Premikanje potenciometra: Identičen POK se pojavi tik pred izklopom zvočnikov ravno pred stopnjo, ko se nato vgasnejo (samo tisti, ki se vgasnejo s potenciometrom)
Test s slušalkami: Žal, NIMAM SLUŠALK

Zvočnike bi jaz odmislil, ker dejansko pokajo obojni enako in istočasno. To bi bilo preveliko naključje, da bi obojni naenkrat crknili.

Kaj pa ozemljitev? Se da to kakorkoli preverit, če bi slučajno to kaj jeb***?


Pyr0Beast ::

Identičen POK se pojavi tik pred izklopom zvočnikov ravno pred stopnjo, ko se nato vgasnejo (samo tisti, ki se vgasnejo s potenciometrom)
Identicen pravis ? .. ja no to ima zveze s slabim kontaktom potenciometra .. in, ce je stvar strasljivo slabo izvedena v enem, se zna ta sum prenesti tudi na drugega.

S slusalkami bi lahko preveril, ce ni krivo nesoglasje med zvocniki in kisto, ker ne potrebujejo se drugega vira napetosti za delovanje.

Zvocnike vezi tako, da imas ene na enem kanalu, druge pa das na drugi kanal, nato pa vse skupaj kloniras, da na kanalih dobis enak zvok. Z kx gonilniki se da vse to in se vec super izvesti.

Za ozemljitev je lahek test, ce ni izvedena (pravilno) bo fazenpriefer zelo vrjetno svetil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Z slušalkami še nisem probal, bom pa.
Naložil sem KX gonilnike s katerimi ŠE BOLJ poka oz. sedaj bolj presketa. V KX gonilnikih sem zasledil PEAK METER, kjer je na levem zvočniku prikazovalo -46,7dB ter na desnem -48,4dB. Vendar takrat nisem imel ničesar prižgano (glasba, film...). So pa tisti kazalniki (PEAK METER) skakali gor in dol tako, kot je presketalo v zvočnikih. Kaj to pomeni?

Glede vezave zvočnikov nisem prav razumel kako bi naj to zvezal kot si napisal.
Sedaj imam namreč (že nekaj let) zvezano tako, da imam do kompa speljano vse kable od obeh zvočnikov. Se pravi 3 činče od enega in 3 činče od drugega. Nato pa imam 3 Y razdelilce. V glavnem tako, da obojni zvočniki vedno predvajajo isti zvok.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()

Pyr0Beast ::

Kaj to pomeni ? Da sum (pok) prihaja iz racunalnika na tak nacin, da se ga nato se obdela ter poslje v izhode.

3 chince ? Imas to 2.1 sistem ?

V DSP-ju se bos moral malce poigrati (kopirati izhode, ter filtrirati izhod za sub), vendar tako ne bos rabil n-y razdelilcev.

Poka bolj najbrz zato, ker so vsi nepotrebni vhodi spet vkljuceni.

Poleg tega, ti kx gonilniki obrnejo izhoda zvocnikov, tako da postane prvi (rear) in zadnji (front), zaradi zmanjsanja suma.

Ce se odsurfas do DSP-ja, vidis, kako so povezani peak metri. Dodaj jih se par na linije, ter jih povezi, tako da bos ugotovil iz kje prihaja signal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Se pravi, da je nekaj fizičnega v računalniku krivo?

Nimam 2.1 sistem, ampak 2x 5.1 sistem. Vsak sistem ima 3 činč kable. SPREDAJ, ZADAJ WOOFER...itd. Zvočna kartica pa ima 3 izhode. Vse je priključeno na analogno. Zato tudi 3 Y razdelilci. Skupaj pride od obeh kompletov zvočnikov 6 činčev do kompa. Z temi tremi Y razdelilci pa nato lahko speljem priklopim vse kable v komp (3. priklopi v komp po 2 kabla).

KX gonilniki so dokaj zakomplicirani. Bom pa probal to kaj si napisal za DSP.
Odstranil bom AUDIGYja, in naložil gonilnike za zvočno na matični, da vidim kaj se bo zgodilo glede pokanja.


Pyr0Beast ::

Aha 5.1, no, potem pa v redu :)
KX sploh niso zakomplicirani, ko se jih enkrat navadis postanejo prav super. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Sedaj sem probal tudi tako, da sem odstranil AUDIGYja in gonilnike, ter uporabil integrirano zvočno. Stvar je nekoliko boljša, saj je pokanje sedaj bolj globoko hreščanje in ne več tako visokofrekvenčno pokanje. Ker je sedaj tišje sem opazil, da hrešči takrat, ko dela disk. Bolj kot kot ropota po disku, bolj hrešči/poka v zvočnikih. Kar se diska tiče, sem ga ob menjavi napajalnika (malo za tem je začelo pokanje) prestavil nižje tako, da je bližje drugemu disku in AUDIGYju. To je še edina stvar, ki se spomnim, da sem jo spremenil preden je začelo pokat v zvočnikih, zato bom še disk prestavil v prvotno stanje.
Ali je možno, da disk vpliva na to hreščanje/pokanje?


SisQ ::

Ugotovil sem še eno stvar. Namreč, ko miško premikam po npr. temah SLO-TECH oz. naslovih tem, se sliši brneč zvok v zvočnikih. Isto se dogaja, če premikam drsnik internetne strani. Pa to nivažno ali drsnik premikam z kurzorjem miške ali pa samo rolam kolešček, da se drsnik premika.
Seveda pa je tudi delovanja diska slišno v zvočnikih.


Pyr0Beast ::

Jah, slisi se, kako napetostni regulatorji delujejo, nisi edini, sploh z integrirano zvocno :)
Glede diska pa ja, stvar zna proizvajati kaksne neugodne signale ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Ta brnenje niti ni tako moteče, ker ni tistega pokanja. Samo nočem uporabljat integrirane zvočne, ker je zvok precej slabši od AUDIGYja. Disk sem premaknil v prvotno stanje in premaknil nekaj kablov, vendar ni nič boljše. Ali je še kaj za probat oz. karkoli za naredit, da izgine prekleto pokanje, brnenje, presketanje....?!

Naj menjam disk, zvočno?! Ali pa bo še vedno isto?


Pyr0Beast ::

Povohaj napajalnik za napihnjenimi kondenzatorji. Seveda stvar izklopi in odklopi prej in pocakaj minuto ali dve, da se vse skupaj razelektri.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Napajalnik je nov...cca. 1 mesec star. LC 6600GP V2.3 600W.


Pyr0Beast ::

Hmm. Potem pa v kaksen drug komp kartico, pa poglej, kaj se dogaja :)

Na slusalkah je enako ? Ni vazno, magari so od CD-predvajalnika ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Glede brnenja zaradi diska:
Je to "normalno" ali je disk pri kraju? Je sploh možno, da je disk kriv za pokanje in hreščanje?


Pyr0Beast ::

Ponavadi se tezave z diskom ne kazejo v taksni obliki. Sicer, ce hoces lahko pogledas SMART podatke v SpeedFan-u naprimer :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Glede diska sem pogledal v SMRT. Ima nekaj napak, vendar ne vem katero napako naj gledam glede teh zvokov. Tudi pri drugem disku se nekaj najde. Je kateri podatek v SMARTU pomemben glede tega brnenja? Da vem kaj pogledat.

Kar se pa tiče pokanja. Sedaj ga ni. Pomeni, da bi lahko bila zvočna ali pa se pokanje Audigyja sedaj drugače kaže na integrirani zvočni. Kot naprimer to brnenje?

Pred kratkim sem imel tudi en problem z sprednjimi USB porti. Namreč, očitno je bil nek kratek stik saj sem uničil 3 USB ključe. USB porti pa niso delali. Ker jih nisem mogel usposobit, sem jih enostavno izklopil.
Dogajalo se je namreč to, da se je komp izklopil, ko sem vstavil USB ključ v te porte. USB ključ pa je potem bil neprepoznaven na vseh kompih kar sem probal.
Zvok je kasneje še normalno delal nekaj časa brez pokanja. To pokanje se ni pojavilo takoj za tem problemom. Predvidevam, da, če bi bilo to krivo za pokanje, bi se pojavilo takoj. Ali pač ne?


Pyr0Beast ::

Z sprednjimi USB-porti znajo biti tezave, res. Sploh, ce jih drugace priklopis na plato, kot je to opisano v navodilih.

Tiste USB kljuce se mogoce celo da se popraviti.

Integrirana zvocna ze tako nima nevemkaksnega dobrega razmerja signal/sum, dostikrat ze po zaslugi tega, da se napaja direktno iz linij napajalca. (A2 ima svoje regulatorje)

SMART naj naceloma nebi kazal -brnjenja-

Pokanje je lahko marsikaj, lahko da se celo kaksen usb-port dotika ohisja.

... je to pokanje casobvno pogojeno ali je cisto poljubno.
Naprimer 1x vsako minuto ?

Dobro bi mogoce bilo, da bi vse konektorje za napajanje preveril, ce se dobro drzijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Napajalnik je nov...cca. 1 mesec star. LC 6600GP V2.3 600W.


Kar pa še ne pomeni, da je OK. Po mojem je nekaj narobe z napajalnikom (kakšna ozemljitev, priključki na matično ...). Poskusi, kaj se zgodi, če ga zamenjaš.

O.

SisQ ::

Poka čisto naključno. Včasih se zgodi, da v 1 minuti pokne 20x. Potem je naprimer tako, da 15 minut nič ne poka itd... In seveda to vse brez nekega časovnega intervala (naprimer vsako sekundo...). V glavnem povsem naključno. Tudi poki so različno glasni.
Premikal sem tudi vse kable v kompu, če bi slučajno kateri kabel povzročal to pokanje, pa se na žalost ob tem nič ni zgodilo. Dejansko sem tik pred obupom. Ne moti me, če kaj crkne. Me pa strašno piz**, ko ne morem ugotovit kje je napaka. Saj, če bi 100% vedel, da je nek del v okvari bi ga pač enostavno zamenjal z novim. Sedaj pa samo nekaj raztavljam, sestavljam, nalagam itd, pa nobenega učinka.

Je pa zanimivo, da odkar dva dni uporabljam integrirano zvočno kartico ni pokanja. Razen tistega tihega brnenja.

Nekako imam v mislih kupit novo zvočno, ker druge izbire več ne vidim. Lahko se zgodi, da bom denar vrgel skozi okno, ko bom ugotovil, da je na novi zvočni isto.

Katera zvočna je sedaj aktualna? Potrebujem pa jo predvsem za filme in igre...za 5.1 sistem.


Pyr0Beast ::

Za vsak slucaj se enkrat spucaj kontakte na zvocni :)

Lahko pa tudi na kaksnem drugem kompu probas, kaj je krivo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Mah, hudič je to probavat na drugih kompih. Vsak tudi ne pusti, da mu raztavljaš komp kar tako. Sam pa nimam dva.

Glede PEAK METRA: napisal si, da so tisti dB, ki so bili prikazani šum, ki se ustvarja v kompu. Škoda, da ne morem videt kakšen šum prihaja iz integrirane zvočne.

Kontakte sem očistil že nekajkrat in tudi prestavil v drugo PCI vodilo, pa ni bilo nobene razlike. Bom pa jutri še probal slušalke na AUDIGYju.


Pyr0Beast ::

Probaj izkopiti cisto vse, kar se da, nato pa poslusaj.
Ker si rekel, da ta pok kx zazna mora zagotovo priti preko enega od vhodov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SisQ ::

Bom probal tudi to, da izklopim nekatere stvari. Sedaj sem probal slušalke na integrirano zvočno. Tisto brnenje se sliši tudi na slušalke. Probal bom še isto na AUDIGYju, samo ne danes, ker mi že gre na kozlanje, ko pomislim, da moram spet premikat, raztavljat, nalagat.....itd....bljeh. Prekleti komp, da bi ga najraje skozi okno zabrisal.

Pozabil sem še napisat, da se brnenje iz integrirane zvočne sliši tudi, če je vse na MUTE.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()

Okapi ::

Zakaj pa ne bi poskusil še s kakšnim drugim napajalnikom?

O.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech Z-5500 in pokanje/prasketanje v zvočnikih?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547024 (2136) Skater1982
»

Pokanje v zvočnikih 5.1 Logitech Z-5500 THX

Oddelek: Pomoč in nasveti
142287 (2066) mrTwelveTrees
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543956 (3467) Mac Gyver
»

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
745896 (4688) ganzi
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597905 (6700) matjash

Več podobnih tem