» »

usb vhod na dvd predvajalniku

usb vhod na dvd predvajalniku

ega ::

Ukvarjam se z idejo o naknadni vgradnji usb vhoda na dvd predvajalnik( philips - crknil laser).
Se je gdo že slučajmo ukvarjal z tem-mogoče kakšni linki.
ega

Brane2 ::

1. Če s tem misliš na računalniško komponento, je po mije najbolje kje nabavit za majhen denar kadičko za disk z USB vmesnikom. Not počiš drive in to je to. NAzadnje sem nabavil eno 5.25 inčno pri REMISu...

2. Zakaj hudiča bi se matral se tem na driveu, ki mu je crknil laser ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

BluPhenix ::

Ti bi dodatno ugrajeval USB? V neko zaprto zadevo .... ne bo šlo tako zlepa. Če je tak DVD da ima možnost nadgradnje firmwera še mogoče, če ne pa je precej nemogoče. USB port namreč ni tako enostavna zadeva za dogradit, je treba precej programiranja.

In tudi jaz ne vidim smisla u tem. V bistvu mi sploh ni jasno kaj ti bo USB na DVDju?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

laguna ::

Glede vgradnje USB-ja. Ideja ni tako "nora", saj ko ima v DVD predvajalniku USB, potem ima lahko dostop do prenosnega diska, USB, preko bralca kartic todu do vseh mogočih "foto" kartic, s tem ima dostop do gore npr. MP3, videov, slik,..., ni potrebno več peči DVD-je, ... torej se samo priklopi in ima povezavo do svoje zbirke, prav tako lahko priklopi tudi zunanji DVD, ... Ideja ni kar tako brezvezna, vendar je vprašanje ali se sploh da to naredit, kakšni so stroški, ali je racionalno, .. ali pa je boljše kupit nov DVD predvajalnik z USB vhodom.

LP
lagunaaaa

BluPhenix ::

Ti to tako, resno?

Kaj misliš, da daš USB vhod, pa pol kr prklapljaš gor stvari? Hello?

1. za vgradnji USB moras zadevo priklopit na main mikrokontroler, kjer moraš spisati driver za USB vhod. USB vhode se sicer dobi v modulih, je pa vseeno potrebno še nekaj programiranja. Vprašanje koliko je mikroprocesor v DVDplayerju programabilen in koliko imaš dostopa do njega

2. če hočeš met externi USB disk, rabiš spet v mikrokontrolerju driver (+FAT rutine)

3. če hočeš met čitalec kartic rabiš spet driver

4. če hočeš priklopit zunanji DVD rabiš driver

Vse to moraš v programirati v mikrokontroler, ki skrbi za delovanje DVD playerja. Ni to tako enostavno ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Brane2 ::

Zadnje čase je videti, da folk zelo vodovodarsko dojema kompleksnost teh stvari- po tem kar lahko vidi in otipa.

S tega stališča "extra USB" res ni veliko- en čipek in konektor, mrežna povezava tudi itd.

Samo če bi hotel napisat softver za vse tole iz nule, se mirno lahko odpoveš letu življenja, mogoče raje več.

In to od točke, ko vse že veš, poznaš protokole, si verziran programer, poznaš vsa orodja itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BluPhenix ::

Jah pač folk je začel vse elektonske naprave dojemat kot PC, kjer zadevo priklopiš in deluje. Pol pa pridejo take crazy ideje ven.

Skratka tako se da dodajati stvari na PCju in še to samo zato, ker je že nekdo drugi spisal gonilnike etc. Ne tega zdej razširit na vse naprave.


Tako da vgrajevanje USB porta za napisana opravila je precej nora ideja. Bolj logično bi bilo izdelava svojega sistema z USB in DVDpogonom. Dela nebi bilo dosti manj, bi pa bilo precej bolj izvedljivo...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

radiator ::

Ma ja folk si res zadnje cajte misli, da to kar kupiš konektor pa ga daš v škatlo in bo delalo. Nebom rekel da si eden izmed njih samo se malo tak sliši kot da si žele met nek recept kako to naredit.

IMHO: Če hočeš funkcionalno stvar si jo kupi. Če bi pa rad delal pa gremo. Kaj bo potrebno naredit. Pogledat kaj je sploh notri. Si pridobit datasheete in zadevo naštudirat. Razbit firmware in napisat takšnega, ki bo podpiral USB modul, ki boš ga naredil/kupil in vgradil.
Če ne drugače lahko tam kje je bil zdaj interni CD/DVD drive gor priklopiš gor tvoj lasten USB interface, ki se bo na eni strani obnašal kot USB master na drugi pa kot CD/DVD, ki je bil notri.
Samo ne pričakuj da bo to poceni, enostavno in hitro narejeno. Boš pa se verjetno nekaj naučil. Če ne druga back engeeneringa. Ali pa boš vsaj našel tvoje meje in kaj je v sklopu razumnih in nerazumnih idej.

Naj še rečem to: Meni nebi nikoli padlo na pamet da bi šel kaj takega delat. Samo ljudje smo različni in tako je tudi prav in dobro!
Kaj je jutri že bilo?

neoto ::

Saj ni tako težko to naredit...

Kupi mini-itx plato, napajalnik, slim DVD pogon, nekako vse skupaj noter v ohišje stlači, potem pa gor namesti primeren OS in software za domači kino, pa je... :D Res pa je, da te bo prišlo 'malo' dražje kot nov DVD/DivX predvajalnik >:D

Mad_Dog ::

ne vem kaj tolk komplicirate zadnč sem vidu na netu DVD player z USB vhodom za 12K SIT, mislim pa prihraniš na denarju, času in živcih =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Micro glasbeni stolp z DVD in DAB+

Oddelek: Zvok in slika
72495 (2096) Han
»

windows 7-pomoč pri inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
211198 (670) r3dkv1c4
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019583 (12163) filipc
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724231 (8845) bizi72
»

dvd player in zunanji trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
62542 (2458) AlienGT

Več podobnih tem