» »

windows 7-pomoč pri inštalaciji

windows 7-pomoč pri inštalaciji

val46 ::

Pozdravljeni.
Včerej sm kupil nov računalnik in sicer,i7 6700,gtx 1060 6gb,matična MSI H170M PRO-VDH,...zdej pa k problemu.

Imam windows 7 na USB ključku(vem da dela,ker sem na prejšni računalnik že inštaliral te windowse).Ok,vse normalno,sem spremenil v biosu,da mi zažene iz USB,to tudi naredi in se začne nalagat windows,pol ko mi pokaže ker jezik izberem,valda izberem slovenščino,in dam naprej,mi pa javi napako,da gonilniki za CD/DVD niso naloženi in ne gre naprej.Lahko samo izklopim z X nalaganje winsow ali pa ponovno iskanje driverjev,ki jih valda ne dobi.DVD predvajalnik je LG HL-DT-ST,in ko sem šel na njihovo spletno stran,da bi povleku driverje dol,jih sploh ni,kot čš,da je ta predvajalnik plug in play ter da bi winsi mogli sami naložit driverje,kot generic.Zraven računalnika sem dobil le cd z driverji za matično in grafično.Kaka pomoč morda?Hvala že v naprej...

harvey ::

Kaj pa če odklopiš cd/dvd med inštalacijo in potem priklopiš, ko si namestil in potem sam poišče ustrezne gonilnike.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

broken/link ::

ni problem dvd. 2 problema sta lahko:
1. v kater USB vhod si vključil USB ključek? usb3 ali usb2? vtakni v usb2. z usb3, če nimaš dodatnih driverjev na ključku, so problemi.
2. ni driverjev za sata disk.

verjetno je težava v točki 1. poskusi in sporoči.

edit: in ja, še vedno lahko DVD odklopiš med inštalacijo.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Na ključek moraš v pravo mapo skopirat USB 3.0 šoferje... Gigabyte ima za to poseben programček, ki 'sfrizira' namestitev. Verjetno ima nekaj podobnega tudi MSI...

Han ::

konspirator ::

Priklopi usb v črn usb port (zraven je lan priklop).
--

Zgodovina sprememb…

Han ::

Ne bo razlike, ker je 'chipset' USB 3.0 in rabiš šoferje zanj...

Na nekaterih platah pomaga, da takrat, ko namestitev obstane (javi napako), ključ za trenutek odstraniš.

val46 ::

Hvala vsem za nasvete.Sem ravnokar iz službe in se mi nocoj ne da še s tem ukvarjat,tako da bom probal jutri kaj pa kako,če bo kaj od naštetega uspelo.Javim potem.Aja,kar se tiče odklopa DVD mi ne pride v poštev zaradi garancije,ker sm kupil sestavljen računalnik in pol ne morem in smem odpret kište.Verjemte,da je bla moja prva ideja ravno ta,pa ne bi rad zapravil garancije že prvi dan,dokler ne morem sploh sprovat,če računalnik sploh normalno dela.
LP

BorutK-73 ::

DVD disable v BIOS-u.

Sami ::

Pri meni je podobno če vtaknem v USB 3.0 port, če uporabim USB ključek 2.0 in ga vtaknem v 2.0 port deluje bp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

konspirator ::

Aja,kar se tiče odklopa DVD mi ne pride v poštev zaradi garancije,ker sm kupil sestavljen računalnik in pol ne morem in smem odpret kište.

Kje si kupil, da ne smeš odpirati ????
--

Zgodovina sprememb…

Riff ::

če se da onemogoči dvd rw enoto v biosu vsaj pr boot opciji

yoco ::

Živjo! Sorry ker si sposojam temo. Imam eno vprašanje glede W7. Če zaženem update, a to samo naloži popravke al ti tudi "popravi" windowse? Sprašujem zato, ker ne morem v safe mode in me zanima, če bi mi update kaj pomagal. Ali pa moram poiskat na netu windows 7, jih dat na ključ pa nardit upgrade? Samo se s tem bojim, da mi ne bo šlo v kakšen safe mode, pa mi bo zaštekalo!

TOP ::

Pa zakaj hudiča ne daste win 10 v čem je problem,tam ni nobenih težav.

yoco ::

Verjemi, da jih hočem gor, ampak imam na kompu dva certifikata za banko in dokler mi ne potečeta ne morem menjat.

Riff ::

raje si naredi še usb boot za vsak slučaj k najbolj sigurna je ponovna sveža namestitev win7 sistema

spyker123 ::

certifikate si lahko izvoziš na usb ključek in potem uvoziš nazaj na sveže windowse..

yoco ::

Sem banki poslal mejl, če sploh podpirajo W10. Pa misliš, da je tako simpl, da samo izvoziš in nazaj uvoziš?

Invictus ::

Ja.

Če si si ob uvozu označil, da je certifikat "exportable".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

McMallar ::

No, tudi brez tega gre, rabis pa kaksno orodje za to.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

konspirator ::

--

r3dkv1c4 ::

TOP je izjavil:

Pa zakaj hudiča ne daste win 10 v čem je problem,tam ni nobenih težav.

res?


nehaj ga srat;((
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb 3.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
11921 (540) Han
»

Windows to Go (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8810660 (6806) Pesimist
»

USB wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
211182 (978) Seljak
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518801 (1039) Mare2
»

ASUS X751MA - freeDOS in inštaliranje Win 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
5736 (618) Han

Več podobnih tem