» »

že 3 ji napajalnik v dveh mesecih v čem je problem in kako jih popravit???

že 3 ji napajalnik v dveh mesecih v čem je problem in kako jih popravit???

murphyboy11 ::

živjo ..
Imam zanimiv problem v dveh mesecih so mi šli že trije napajalniki na isti način dvomim da je to naključje.
Stvar je taka sredi igranja igrice je računalnik ugasnil ?!?!?!
Zanima me pa kaj bi lahko pogledal v napajalniku (pomeril, zamenjal, kaj ponavadi crkne na napajalniku) je pa lc 400 ta tazadnji zanimivo je pa da na matični gori kontrolna lučka ena asus matična...

V glavnem kaj bi lahko bilo narobe???

Kako popravit napajalnike????


hvala za odgovore.

ql000 ::

...je pa lc 400 ta tazadnji zanimivo je pa da na matični gori kontrolna lučka ena asus matična...

Dej prosim še enkrat razloži kaj si hotel tu vprašat.

murphyboy11 ::

Se opravičujem če je nejasno napisano ampak glavna vprašanja sem napisal čisto v svoj odstavek :

V glavnem kaj bi lahko bilo narobe???

Kako popravit napajalnike????


...je pa lc 400 ta tazadnji zanimivo je pa da na matični gori kontrolna lučka ena asus matična...

s tem sem pa mislil da je ta zadnji od 3 eh usmernikov firme lc ter 400w in kot zanimivost sem dopisal da kljub temu da je napajalnik crknu še zmeri gori kontrolna lučka na matični plošči....

radiator ::

Kontrolna lučka ti pove da je gor +5V StandBay.

Kaj pa maš v PC-u notri?
Kaj je jutri že bilo?

murphyboy11 ::

not je asrock ktv74a pro athlon 2700+ radeon 9800 pro 2x 160 gb disk sata maxtor 512 rama + 256 rama leadtek 2000 tv tuner nec dvdrw mogoče še kaka malenkost..

Azrael ::

Hmm ali ne moreš uveljavljati garancije ?

Kaj je crknilo težko rečem, ampak verjetno je napaka pri LCju v nizkonapetostnem delu prebita katera od usmerniških diod ali kondi, lahko tudi hladen spoj. Drugače bi za tvoj sistem moralo biti 400W vrh glave, res pa je da so LC napajalniki loterija. Nekateri so zelo v redu, drugi v istih ohišjih in z enako oznako navadne smeti (mogoče gre za ponaredke ali pa samo več tovarn prodaja pod isto znamko).

Si ob menjavi napajalnika zamenjal tudi kabel za elektriko ali ne ? Obstaja (zelo) majhna možnost, da je nekje slab stik ali zažgan kontakt, eno kot drugo napajalnikom ni všeč in lahko hitro crknejo.
Nekoč je bil Slo-tech.

balocom ::

^upam da zgoraj napisano drži. Eni so se na forumu tle full prtoževal na d istim modelom Lc-ja kot ga mam jst (čivkanje, cvrčanje, piskanje, slab vent.), moj pa deluje brez problemov>:D (pa tut ne resetira compa ob nevihtah ko luči utripajo)
Nekateri pač nimajo sreče z določenimi stvaremi
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

Nejc Pintar ::

Nihanje na omrežju?
Ali pa preveliko odstopanje na omrežju?
Lahko je biti prvi, če si edini!

radiator ::

^ Ker več ne moram neridt edit "Standby". Se vidi da že 4 dni nisem nič kaj spal ;)

Ja kabel bi res lahko bil samo to ponavadi slišiš ko zgublja stik. Čudno se mi zdi da so ti šli kar 3-je. Zdaj jaz ne vem kako so ti LC ji narejeni samo napajalniki, ki jih jaz uporbaljam se pri preobremenitvi izklopijo (Če ga daš v katek stik ali na kateri liniji preveč vlečeš se sploh ne zalaufa. PowerGood se ne dvigne). Mogoče maš na plati kak buck zanič pa take hude tokovne špice dela (kak ovoj na kateri izmed dušilk v kartkem stiku ?? al pa kaka pihnjena šotkica ??).
Kaj je jutri že bilo?

balocom ::

ups. A mate doma al pa v bližini redne uporabnike cirkulark, švasapratov in podobne mašinerije?>:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
5607 (541) draciel
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162778 (2032) fosil
»

na zaslonu ni slike...

Oddelek: Pomoč in nasveti
71156 (1041) andraz2112
»

pomoc nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
141284 (1079) perci

Več podobnih tem