» »

Nul modem povezava, nujno

Nul modem povezava, nujno

CoolMe ::

Oki mam dva computerja in bi jih rad povezal z kablom com-com, kje bi dobil programček za prenos podatkov, win95-win98, dos-dos ?
Hvala!

Jux ::

to je nekoč znal Norton Commander in Lap Link, danes se mi pa zdi da mas v win98 direct connect podporo za te razne kable (ko bos instaliral mora bit tam nekje pri dial-up netvorkingu tud ta opcija za installat - kokr se namrec spomnem sem jst tko vcasih povezval z parallel port kablom - ps. ce ga rabs al pa ce rabs univerzalen nullmodem kabel (ki ma na obeh straneh ta male in tavelke serijske priključke) mi stisn mejl!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

pa se to - max speed bo največ 11k/s - res polagam ti roko na srce kupi dve mrežne za 2k sit in en kabl za 500 sit - 1 miljon zivcev prisparanih.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

CoolMe ::

Hvala obema, mreže sicer ne morem narest (drugi računalnik je note book, in nima mrežne).

BigFoot ::

a ma USB? ce ja si kupi USB povezavo
drgac si pa za notebooka lahko kupiš tud PCMCIA mrežno
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Brane2 ::

Če maš univerzalca, poglej ker pin je masa (ne vem na pamet, mislim da 9).

Kokr se spomnim, sta na 9-pinskem COM konektorju pina 2 in 3 Rx in Tx. Tadva navzkrižno poveži- torej pin 2 na eni mashini gre na pin 3 druge in obratno.
Za handshake pine se ne spomnim, bi pa znalo bit da bo tud tko delal, če nastaviš softverski handshake, torej XON/XOFF...
Naredi google search pod RS-232 port, serial port, COM port, ali NULL MODEM in boš našel marsikaj zanimivega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12128037 (11281) eVro
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25124052 (14312) Mazo
»

Povezava preko 100m prek kabla! Problem!

Oddelek: Omrežja in internet
232197 (1811) Golden eye
»

omrežje na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
492425 (1663) mazy
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533788 (3182) AtaStrumf

Več podobnih tem