» »

Povezava preko 100m prek kabla! Problem!

Povezava preko 100m prek kabla! Problem!

Golden eye ::

S sosedom sem se povezal z približno 120m UTP kabla in piše kao da ni omrežni kabelj priključen oz. da je neki z kablom narobe. Preverila sva vse žičke, če niso slučajno kje pretrgane in povsod signal pride skoz. Probala sva tudi na krajši razdalji 5m in je lepo delal, tko da v mrežnih karticah ni problem! ;((
KAj je res mogoče preveč velika razdalja in je signal ki ga pošlje mrežna kartica prešibak? al je kaj druzga narobe??:\

Dr_M ::

a ni ethernet za 100m, oz ponavad se mal mn?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Golden eye ::

ja to je v teroriji. Sam v praksi je lahko men se zdi mal več.....
a je že kdo probal se povezat z dvema kompoma z več kot 100m???

Daedalus ::

Nastavi kartice na 10 Mbit, half duplex. To bi skor moglo delat, pol pa probaj na full duplex, pa 100 half duplex... Drugače pa so zgleda motnje prevelike in bo treba kako papigo vmes dat...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

HyperKiller ::

Mene je zmeri zanimal, če bi lahko spremenil kakšne upore na kartici.
Vredno bi blo poiskusiti še za zamenjavo žil, da sta 1.linija in njegova masa ovita 'krog
druzga, isto za 2.lijijo. Morda še vsak zase, morda dve žici za eno linijo.

info: Tbase100 mislim da se reče temu standardu, ki pravi da se uporabljajo 4 žice, dve za sprejemanje (+.-), drugi za oddajanje (+,-). Tako ostane 8-žilni vodnik UTP napol neizkoriščen. In da, možno ga je izkoristiti bolj (dvojno - obratuje pri meni) in morda celo več, če bi vse ničle(mase, minuse) prenašal po eni žili. -Ostane jih 7 za signal -- hmm 700mb/s v eno smer namesto sedanjih 200? (jasno bi rabil več mrežnih)

Aja, ali je to navaden UTP kabel, brez folije? (zunanjega prevodnega ovoja vezanega na maso, v katerem se inducirajo motnje) Gre kabel morda mimo električnega vodnika (napeljave)?
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

meacho ::

Prvo preveri, če je kabel pravilno narejen. Barve morajo biti razporejene točno po navodilih ( Klik) in ne drugače!

jype ::

HyperKiller: cudno, da se pred tabo tega se ni nihce spomnil, da bi imeli po UTP taka poceni 700M omrezja.

Nimam pojma, kako zgleda 1000BaseTX, ampak 100BaseTX dejansko nujno potrebuje vse 4 zile, ce hoces imet zaresnih 100Mbps.

Gre za vrsto pojavov, ki jih zasledis pri visokih frekvencah (od interferenc med paricami do motenj, ki na kabel delujejo od zunaj in jih je treba znati nekako kompenzirati oz. odsteti iz signala). Zato je tudi tocno doloceno, katere parice v kablu so na katerih pinih na RJ45 konektorju.

Ce bi rad ethernet vlekel vec kot 100 metrov dalec mocno priporocam fiber, sploh ce imas kak kanal po katerem ta kabel lahko polozis. Potrebujes le kabel (~100 SIT na meter za 4 zilni notranji multimode kabel) in dva media konverterja (100BaseTX na 100BaseFX), dobis jih za ~18k) Skupaj torej priblizno 50 jurjev, pa te kabla ob nevihtah ne bo nic strah, pa cez dve leti ne bo nobenega problema zamenjat konverterjev in imet 10Gbps. Najdaljsa razdalja pri teh cheap konverterjih je cca 500 metrov, tudi odvisno od tega kako kvalitetno je kabel zakljucen in kako ostre ovinke dela po poti. En minus je, da tako rec tezko zakljucis sam, zato moras a) kupit tako dolgo prikljucno vrvico, ce ti jo kdo lahko proda, oz. b) dobit nekoga, ki bo zvaril konektorje na kabel in ga lepo zakljucil.

Ce je to predrago ti ostane tudi shielded/foil-wrapped twisted pair (STP, FTP, kar je priblizno ista rec), ki veliko lazje prenasa zunanje motnje.

BlazP ::

Al pa koaksialni kabl. Standard pravi, da vlece 185m dalec. Sam bo delal sam na 10Mbps. Za tistih 50 jurjev, bi namesto optike lahko uporabil WI-FI. Ziher nese tak dalc.

SavoS ::

Nič poba....najmanj težav bo z WiFi, pod pogojem da drug drugega vidita.....drugače pa , če imata možnost nekje na sredini postavit en svič ali router.....pač kaj je cenej.....potem imata pač na vsako stran samo 60m kabla...oz. pač odvisno kje bi ta stal.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

djgigo ::

Če masta računalnika 1Gbit mrežne kartice, boš žal potreboval vseh osem kablov na konektorju. Poglej kakšne mrežne kartice masta, drugače pa kupi FTP kabel ne pa UTP.
Lp

Golden eye ::

ja bomo zdej dal na sredino en HUB tko da bi mogl zdej delat.....
bom poročal kako bo šlo....

micron1 ::

strinjam se z meacho-om
Barve morajo biti prav razporejene. 99,9% sem prepričan da je to narobe.
UTP-5 (navaden ni potrebno da je oklopljen) dela vsaj 150m (preverjeno), če so barve prav razporejene
ce so napacno, bos ze na 20 m tezko kaj dosegel.
na 5 metrov pa deluje v vsakem primeru ne glede na to kako so povezane.

Ce bi to meni kdo povedal, bi mi prihranil cca 5 dni.

Standard End Crossover End

Pin 1 White/Orange Pin 1 White/Green

Pin 2 Orange Pin 2 Green

Pin 3 White/Green Pin 3 White/Orange

Pin 4 Blue Pin 4 Blue

Pin 5 White/Blue Pin 5 White/Blue

Pin 6 Green Pin 6 Orange

Pin 7 White/Brown Pin 7 White/Brown

Pin 8 Brown Pin 8 Brown

jype ::

Golden eye ::

sva prklopla HUB umes zdej pa dela :D
tko da problem je rešen

CCfly ::

Upam da vama ga prvo deževje zalije ;)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Golden eye ::

smo ga že ustrezno zaščitli!! :) Še kabl ukopljemo pa bo:)

Golden eye ::

internet dela odlično (tud do 500kb/s)
SAm mreža pa dela full slabo od 20-150 kb/s????? Zakaj dela tko počas??

HyperKiller ::

Off-Main-Topic: A niso parice v kablu zavita ena okrog druge zato, da bi se v obeh inducirala enaka motnja, in bi tako napetostna razlika med njima ostala ista? Zakaj je potem ena linija poteka po eni parici, druga pa po dveh žicah iz različnih paric? Glede 700Mb sem pa le javno razmišljal in morda bi to delovalo. Najverjetneje pa ne.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

jype ::

Pri 100BaseTX obe liniji potekata vsaka po svoji parici (tx in gnd in rx in gnd). Obicajno sta tam rumena, rumeno-bela in zelena, zeleno bela zila.

Preostale 4 zile niso povezane, vendar po njih ne smes posiljat motenj (dva 100M linka po istem UTP kablu se zelo poznata pri hitrosti, ki je v tem primeru bistveno nizja kot 100M, seveda odvisno od razdalje).

Golden eye: ce internet dela tako hitro, potem tudi mreza zagotovo dela tako hitro. Problem je verjetno v softveru, prek katerega prenasas podatke. A gre po mrezju zgolj IP, ali uporabljas tudi kak manj standarden protokol (IPX, NetBEUI)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Golden eye ::

probal sem prenašat preko raziskovalca oz. total commanderja! On je nakaj shareal jest sem pa pol prenesel na svoj komp..prek kterga protokola gre pol to. KAko bi to lahko izboljšal:\

Matri[X] ::

Tezko verjamem, da internet deluje hitrejse kot LAN. Kolk je pa package lossa med vajinima racunalnikoma? Poskusita prenest neko datoteko prek HTTP ali FTP protokola in potem povej hitrost. Poleg tega, a imata umes hub ali switch? Hub je ponavadi half-duplex ...

Golden eye ::

a si ziher da je hub half-duplex??? to pa skor ne verjamem

jype ::

Hub je po definiciji half duplex (in ne more biti full duplex).

Preberi si http://slo-tech.com/clanki/net01/net01....

Golden eye ::

Kaj pol če bi dala swich vmes bi boljš delal??? Ah sej važn da internet dela normalen!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omrežni kabel je izključen

Oddelek: Omrežja in internet
282197 (1747) SodjaR
»

linux+adsl kot router

Oddelek: Omrežja in internet
231395 (1070) korenje_ver2
»

omrežje na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
492337 (1575) mazy
»

mrežni kabel

Oddelek: Strojna oprema
51186 (1112) Poldi112
»

Ali je ta switch dober?

Oddelek: Kaj kupiti
61294 (1102) LevelOne

Več podobnih tem