» »

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB)

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB)

1 2
3
»

KontraCepec ::

A je kdo poskusil narediti UDP (LAN) verzijo ?

Ta bo, glede na to, da ne potrebuje nobenih driverjev, zdržala toliko časa, dokler bodo v računalnikih obstajali LAN konektorji. Torej malo dalj od Win XP ;)
Krijejtiv

KontraCepec ::

Vendar bolj ko guglam, bolj se mi zdi, da je ta projekt mrtev :(
Dokler bomo še shajali z XPji, bo delovalo, driverjev za nove operacijske sisteme pa očitno ne bo... Igor je pred 2 leti nekaj razlagal o neki novi HID verziji, ki ne bo rabila driverjev, vendar je tega kot pravim že 2 leti, pa se nikamor ne premakne.

Škoda...
Krijejtiv

KontraCepec ::

Opravičilo Češkotu.
Ravno sem preizkusil z Visto (32 bit, za 64 baje da pa res ni driverjev) in lepo inštalira stvar in vse dela kot namazano.
Držim pesti, da ne bo prekinil razvoja.
Krijejtiv

TheHijacker ::

Imaš zadevo sestavljeno?
http://www.google.si

KontraCepec ::

Imam ja. In dela super. Ni ravno za kazat, ker je vse zvezano na dolgih žicah (tako je lažje testirat).
Čez vikend bom sestavil novo vezje, ki ga mislim vgradit v USB ključek. Ga pokažem, ko bo gotov ;)

Glede driverjev sem pisal tudi Češkotu in dobil odgovor:

Jaz: I am just curious if you are planning to develop new drivers for newer operation sistems (Windows Vista,...) or maby firmware for HID device?

Češko: I am planning - but I dont' have Vista now :-( .

Upajmo, da razvoja ne bo prekinil. V ta namen ga mislim podpret z mojimi 4€ :) Hijacker, kako v praksi izgleda to plačilo? Najraje bi kar z Mastercardom plačal.
Krijejtiv

TheHijacker ::

Če se prav spomnim je nekaj centov provizije, tako da boš plačal malce več kot 4€. Sigurno se pa da plačat z mastercardom, ker druge plačilne kartice sam nimam :).
http://www.google.si

bmandl ::

Če kdo potrebuje, sem narisal tiskano vezje za tale sprejemnik. Ne vem, je vse ravno ok, glede na elemente po fiziki, ker pojma nimam, kakšne dimenzije moram vstavljati, ko rišem tiskano vezje, ampak upam, da je vredu. Ploščica je zelo majhna (70mm x 40mm). Moram pa povedati, da je to moje prvo narisano tiskano vezje...No, če komu koristi, meni trenutno ne, mogoče se bom nekoč lotil, pa naredil.

Slika:



Tisti, ki pa bi radi layout format (datoteka-print-na paus-na plato:D ), pa mi pošljite zs.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

djpiky ::

A je možno ir sprejemnik (USB) kr kupit u trgovini pa si prihranit čas ko ga nimam trenutno, in nato vzpostaviti komunikacijo med logitech harmony 555 in grider programsko opremo, da bi lahko upravljal HTPC oz. windows media center 2005?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djpiky ()

David1994 ::

Pozdravljeni

Ker na prenosniku na žalost nimam LPT porta sem si kupil AVRISP mkII programator. Prosil bi, če mi lahko kdo razloži kakomorem povezat vse skupaj, ker sam raje nebi kej precev poskusaval, ker se bojim da bi skuril...

Lp,
David;)

Mr_Petek ::

Pozdravljeni!


Mi lahko kdo prosim pošlje program AVRDUDE kateri deluje???

Do sedaj vse kaj sem potegno dol, nisem mogo ničesar odpreti gor (sem odpakiral pa vse).


Hvala
LP
Mr. Petek

focus-ford ::

Jaz imam pa težavo ker nikakor ne morem sprogramirat daljinca z Girderjem 3.2.9 in CyberLink PoverCinema 6.0.2221. Ko mu sprogramiram Channel down ali up me vrže iz TV programa na osnovno stran. Me pa te dve operaciji najbolj zanimajo zaradi gledanja DVB-T kanalov.

Hvala za pomoč.

KontraCepec ::

Najlazje bos to naredil s keyboard commandom. Poglej kaki sta bljiznici na tipkovnici za channel up down v powecinema in naj girder posnema to. Za target daj focused window.
Krijejtiv

bjelakrez ::

a bi bil kdo pripravljen naredit ta usb ir sprejemnik po narocilu? sam sm naredu ze 2 ir sprejemnika, sam sta na com portu. zdej k sm kupu nov racunalnik, ta jasno nima com portov, tko da rabm na usb. sm kupu tut pci kartico z dvema com portoma, pa ne dela (ce jo dam v en starejsi racunalnik, pa dela...ma kdo kaksno idejo?).

tale usb verzija pa zgleda prekomplicirano zame (poleg tega zdej nimam kej dost casa), tko da bi raj vidu da bi to nekdo k ma ze izkusnje to naredu. bi bil kdo pripravljen to narest?

hvala in lp

Pimoz ::

če si prpravlen pridt v grosuplje al pa ljubljano ob istem času k jst ti zadevo podarim :) samo da najdem prej :P je pa delala

Pimoz ::

tkole zgleda (je pa rdeča žička se pretrgala...spajkalnika trenutno nimam tko da nemorm zalotat):

http://www.shrani.si/f/3/Kv/27HY6vsM/img0030.jpg


če hočeš :)?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: VolkD ()

KontraCepec ::

Fructal O'BOY :)
Iz katerega Yugoslovanskega filma si pa ti pobegnu? ;)
Krijejtiv

Pimoz ::

nism pobegnu...to je moje hitro ravnilo (hitro-tisto ki je vedno na mizi za bedarije :))

Azrael ::

Pordečeli, za male in velike posle uporabite oddelek Mali Oglasi ali ZS.

Hvala za razumevanje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pimoz ::

//offtopic: se opravičujem :)

sajko ::

Če kdo rabi že sestavljeno zadevo (na USB), naj me kontaktira preko ZS.

__luka__ ::

Da malo oživim temo, ali je kdo v tem času že uspel usposobiti in uspešno uporabljati IR od Češkota na Win7 64? Namen imam namreč preseliti zadevo iz COMa na USB, vendar bi bil rad prepričan preden migriram na Win7.
the truth is out there

eVro ::

Če kdo potrebuje:

http://www.bolha.com/oglas.php?id=oglas...

Je že sestavljen IgorPlug-USB sprejemnik, sem našel na Bolhi in se takoj spomnil tele teme.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termometer na USB vodilu (načrt, vezja, izkušnje in slike) :P (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
23034119 (22295) SloMusty
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325814 (4387) kulSMS
»

Popolni IR sprejemnik

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
206486 (5155) TheHijacker
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517096 (6063) sidd

Več podobnih tem