» »

Brezplačna programska oprema

Brezplačna programska oprema

««
6 / 24
»»

PrimozR ::

Aviro (free) sem po hitrem postopku vrgel z računalnika, po tem ko sem ugotovil, da MOČNO upočasni celoten sistem.

opeter ::

Aviro (free) sem po hitrem postopku vrgel z računalnika, po tem ko sem ugotovil, da MOČNO upočasni celoten sistem.


Kaj pa uporabljaš sedaj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

Nič. :)

Azrael ::

Se mogoče kdo spomija imena klona PhotoShop4 (navaden, ne CS), ki je bil brezplačen, izšel pa je nekje 2002 ali 2003?

GUI je bil povsem enakega izgleda kot pri izvirniku, le nekaj funkcij ni delalo (obvestilo bo v novejši verziji) in program je bil nekoliko krešibilen pri velikih slikah.

Ime programa je bilo kot neka latinska ali grška beseda, več se pa ne spomnim.
Nekoč je bil Slo-tech.

bibip ::

Nič. :)


:)) Previdno klikaj.

PrimozR ::

Se mogoče kdo spomija imena klona PhotoShop4 (navaden, ne CS), ki je bil brezplačen, izšel pa je nekje 2002 ali 2003?

GUI je bil povsem enakega izgleda kot pri izvirniku, le nekaj funkcij ni delalo (obvestilo bo v novejši verziji) in program je bil nekoliko krešibilen pri velikih slikah.

Ime programa je bilo kot neka latinska ali grška beseda, več se pa ne spomnim.


Modra ikonca mogoče?

dzinks63 ::

Azrael ::

Ne, žal ni Photoshop Express ali kakšna druga on-line aplikacija, gre za samostojen program za Windows okolje.

Izgleda ikone se pa žal ne spomnim. Brskam po starih backupih, mogoče sem ga kam spravil, nisem pa 100%.
Nekoč je bil Slo-tech.

bluefish ::

Verjetno ne Gimp?

dzinks63 ::

SynTax64 ::

Ali pa tale Gimpshop mogoče

Azrael ::

Hvala za namige. Gimp in Paint.Net nista (preveč novo), ostale alternative pa bom pregledal.
Nekoč je bil Slo-tech.

yyyeb ::

pozna kdo kak free program za delanje slideshowa iz slik in glasbe podoben movie makerju samo z več funkcijami? sem že po googlu iskal ampak ne vem točno kako bi vprašal.
prosim pomoč nujno!
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

PrimozR ::

Filmček za maturo/valeto? :D

stegy ::

Google Picasa - lahko zložiš slike dodaš tekst in avdio. Nisem poskusil naredit filmčka - videl sem pa opcijo.

dba ::

Rabil bi en programček, ki bi mi iz midi datoteke prikazal note in jih bi bilo mogoče natisniti... Zato obszaja cel kup plačljivega sofware, zastonjske alternative pa še nisem našel... kak namig?

Kevin ::

@dba: Poskusi Notation Player.

Drugače pa imaš kar nekaj programov za delo z midi fajli na tejle strani: Freeware Files.

kudo ::

kako dobit dol spss z celotno ponudbo

Azrael ::

Kaj je spss? Čemu služi? Stric Google pravi, da so to analitična orodja, zato sprašujem.
Nekoč je bil Slo-tech.

kudo ::

je program za statistične raziskave, oziroma se uporablja za diplomske naloge kjer so prisotne ankete katerim je potrebno izračunati mediano- modus....

a ga kdo zna uporabljat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kudo ()

Azrael ::

Tu dobiš demo verzijo in verjetno tudi navodila za uporabo.

Priporočam, da odpreš novo temo, če zgornja povezava ne zadostuje.
Nekoč je bil Slo-tech.

aljazh ::

@Azrael, glede Photoshopa - je mogoče bil Photoshop Elements? Včasih so ga dajali zraven Canonovih DSLR-jev. Bila je nekoliko okleščena verzija "pravega" Photoshopa.

Karen ::

Paint shop pro? samo ni bil nikoli freeware.

Okapi ::

Pa Photoshopu tudi ni bil nikoli prav zelo podoben, razen po imenu.:P

O.

BALAST ::

Corel Paint Shop Pro X je že nekajčasa brezplačen.

cekr ::

Corel Paint Shop Pro X je že nekajčasa brezplačen.


Je v tem kakšen hakelc?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Okapi ::

Rahlo sumljivo vsekakor je. Z osnovne Corelove strani se do tega ne da priti, vsaj meni ni uspelo. To je različica, ki jo dobiš (ali si jo dobil) zravel Lexarjevih pomnilniških kartic.
---
Corel Corporation and Lexar Media Inc. are offering the full version of Corel Paint Shop Pro for free download to buyers of select Lexar Professional flash memory cards
---
A je medtem postala free for all pa nikjer ne piše.

O.

Azrael ::

Hvala za predloge.

Šlo je za program zelo podoben Ultimate Paint. Zadevo sem DL leta 2002 v knjižnici, namestil na tisti PC (Radix kartice omogočajo take hece), malo potestiral, pozabil presneti na diskete in najpomembnejše, pozabil naslov programa.

Sedaj sem bil v situaciji da bi rabil nek light program za obdelavo bitnih slik, ki bi zadovoljivo deloval na malo bolj šibko kišti, ki ji je Gimp prevelik zalogaj, zahteve za zmožnosti programa pa so zelo nizke, malo več kot zmore Windows Slikar (najpomembnejša stvar je bila fina rotacija slik iz fotoaparata).

Sedaj je tam nameščen Ultimate Paint, dela solidno, omogoča več kot tisti programček, ki je bil "kriv" za to moje vprašanje tukaj, saj še nisem naletel na okence z napisom:"Oprostite, ta funkcija še ni vgrajena", kar je bilo pri tistem pogosto.
Nekoč je bil Slo-tech.

Okapi ::

A IrfanView si poskusil? Od teh lahkih in free programov za bitne slike in fotke se mi zdi še najboljši.

O.

Azrael ::

Uporabljam tudi ta program, vendar v nastavitvah nisem našel možnosti rotacije slike za poljuben kot, ampak samo za 90, 180 in 270°, kar pa ne pomaga, če moraš popraviti fotografijo, ki je nagnjena za eno ali dve kotni stopinji.
Nekoč je bil Slo-tech.

Okapi ::

Ne vem, katero verzijo uporabljaš, ampak v 4.10 imaš Image / Custom/Fine rotate. Pa še priročen preview je zraven.

O.

Azrael ::

Hvala za obvestilo, moja napaka, se posipam s pepelom.

4.10 verzijo sem naložil že pred časom, ampak nisem odstranil 3.87 verzije in so vse asociacije za slike kazale še vedno na starejšo verzijo in se je novejša uporabljala samo pri skeniranju. Ker pri skeniranju redno uporabljam tipke na tipkovnici in menujev niti ne gledam, sem to opcijo spregledal.
Nekoč je bil Slo-tech.

opeter ::

Azrael, jaz poznam še dve alternativi za Photoshop (razen tistih, ki so našteti v dzinksovem postu) in sicer (noben izmed teh žal ni brezplačen):
- Photoline (za Mac in Windows, slednji ima 32 in 64-bitno različico)
- Pixel (multiplatform), mislim, da se je razvoj žal ustavil

 Pixel na MacOS X

Pixel na MacOS X

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

cryptozaver ::

Iščem programček za nadzor temperatur na serverju ki ga žene Linux (konkretno CentOS). Lahko je GUI, še boljše pa da ne.

kriko1 ::

sensors

cryptozaver ::

kako dobit dol spss z celotno ponudbo


Alternativa: PSPP
http://slo-tech.com/clanki/09006/

@nny ::

kako dobit dol spss z celotno ponudbo


Alternativa: PSPP
http://slo-tech.com/clanki/09006/


PSPP ni ravno celotna ponudba. Je pa dober približek. ;)

veteran ::

Sedaj sem bil v situaciji da bi rabil nek light program za obdelavo bitnih slik, ki bi zadovoljivo deloval na malo bolj šibko kišti, ki ji je Gimp prevelik zalogaj, zahteve za zmožnosti programa pa so zelo nizke, malo več kot zmore Windows Slikar (najpomembnejša stvar je bila fina rotacija slik iz fotoaparata).


Poskusi še PhotoFiltre, gladko dela tudi za starejšem računalniku; lahko precizno rotiraš fotke.

MrStein ::

EASEUS Partition Master Home Edition
Zastonj urejevalnik particij.
Opis proizvajalca:

* Resize/Move partitions without data loss
* Extend system partition easily and safely
* Create, Delete and Format partitions with simple steps
* Support up to 2TB partition or hard drive
* Disk Copy, Partition Copy, Dynamic Disk Copy to protect or transfer data
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cryptozaver ::

Free NERO.

'Vaga' kar 55MB zna pa bore malo...

http://filehippo.com/download_nero_free/

cryptozaver ::

Če že nessus ni več brezplačen, bo tudi tole dobro:

http://www.belarc.com/free_download.html

Pregleda sistem in vrne poročilo o tem kako skrbimo za AV, patche, katere verzije SW in licence imamo na mlinčku, nekoliko pobrklja tudi po broadcast domeni, popiše železnino itd.

Luštno.

biasko ::

namesto Nerota = CDBurnerXP

Okapi ::

A je mogoče tule kdo več kot le bežno primerjal ImgBurn s kakšnim drugim programom za peko cd/dvd-jev, ter ugotovil, da je boljši od ImgBurna? Zanima me, v čem je kakšen program boljši od njega.

O.

bibip ::

Sam sem jih sprobal en cel kup, kar jih je na majorgeeks pa techsupportalert, nekaj malega iz softpedije ter nekaj komercialnih, pa sem imel z vsakim kakšen problem, ali pa se ni videlo, kaj se dogaja.

ImgBurn je pa vse tisto, kar potrebujem. Točno se vidi, kaj se dogaja. Peče zaneslivo, program se hitro zažene, ima en kup opcij, ki si jih nastaviš, če želiš, nima tečnega vmesnika (katerega se hitro navadiš) in nepotrebnih for.

Veliko ljudi zmoti ime in mislijo, da je samo za *.img datoteke. Peče pa vse.

Edino glasbene zgoščenke pa mislim, da ne dela. A jih kdo sploh še peče?

Škoda bi ga bilo primerjat s čimerkoli.

Okapi ::

Edino glasbene zgoščenke pa mislim, da ne dela. A jih kdo sploh še peče?
Že dolgo nobene, ampak za to se itak uporablja EAC.

O.

MrStein ::

Pa Feurio (če je še na voljo).

Dodatek: Aha, je še za downloadat, ampak zadnja verzija je iz leta 2004...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Okapi ::

Eh, Feurio je bil en tak Nero - vse nekaj zakomplicirano, milijon nekoristnih stvari in preveč hroščev. Za znalce je že dolgo EAC zakon.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

cryptozaver ::

Sam sem jih sprobal en cel kup, kar jih je na majorgeeks pa techsupportalert, nekaj malega iz softpedije ter nekaj komercialnih, pa sem imel z vsakim kakšen problem, ali pa se ni videlo, kaj se dogaja.

ImgBurn je pa vse tisto, kar potrebujem. Točno se vidi, kaj se dogaja. Peče zaneslivo, program se hitro zažene, ima en kup opcij, ki si jih nastaviš, če želiš, nima tečnega vmesnika (katerega se hitro navadiš) in nepotrebnih for.

Veliko ljudi zmoti ime in mislijo, da je samo za *.img datoteke. Peče pa vse.

Edino glasbene zgoščenke pa mislim, da ne dela. A jih kdo sploh še peče?

Škoda bi ga bilo primerjat s čimerkoli.


Brez kakršnih koli težav ga lahko primerjaš z InfraRecorder-jem. Ta zna poleg naštetega pečt tudi glasbene CD-je (ja, še mamo nekateri CD-je v avtu...). Je preprost za uporabo in seveda free.

http://infrarecorder.org/?page_id=4

opeter ::

Še en glas za InfraRecoder. Če pa kdo uporablja Maca, pa so tudi tam zanimive alternative glede Toasta.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bibip ::

InfraRecoder je v redu. Samo se je pri meni malo "kregal" s pekačem. Saj je lep vmesnik, preveden, pregleden, ... Ampak sem ga imel na dveh mlinčkih, pa sem imel občasno težave (ni zapekel do konca, ali pa je, pa ni bilo nič gor, pa še nekaj, samo sem že malo pozabil). Mogoče naključje, mogoče imam pa samo "srečo".

Meni osebno je ImgBurn veliko boljši.

Glasbene CD-je imamo v avtomobilih, ja. Kako pogosto jih pa pečeš?
««
6 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617842 (16580) mat xxl
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375265028 (9959) Matko
!

[Python] Povezave

Oddelek: Programiranje
4243464 (3925) A110

Več podobnih tem