» »

Na kateri banki odpreti racun drustva

Na kateri banki odpreti racun drustva

SodVina ::

Pozdravljeni,
Smo tik pred ustanovitvijo drustva, zato moramo pac odpreti nov racun na banki. Zanima me, ali ima katera banka za te stvari kaksne posebne ugodnosti.
Na splosno me tudi zanimajo vase izkusnje z vasimi racuni na banki. Stanje o bankomatih me ne zanima, ker jih pri nasem "poslovanju" ne bomo potrebovali. Jaz o tem ne zal vem veliko, edino to, da je zadnje case precej pritozb cez nlb....

Hvala in lep pozdrav,
SodVIna

STASI ::

Mi smo odprli pred kratkim račun pri SKB.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

mkovac10 ::

pri društvu ki nima veliko prometa je ključnega pomena lahko tudi mesečni strošek vodenja računa. iz tega razloga smo šli z NLB na sparkasse, ki je cenejša, ne vem pa če trenutno najcenejša. malce preglej objavljene cenike bank...

lp
mako dv

Mati ::

Mislim, da je glede stroškov NKBM najcenejša, mi pa online banking pri njih ne ugaja.

Izak ::

Nova KBM na za stroške vodenja računov društva pobere cirka 1300sit mesečno.

mango ::

Sparkasse mislim da je trnutno kar ugodna. Pošlji povpraševanja po vseh bankah, ki ti padejo na misel.
Pozoren bodi na :
- strošek odprtja TRR,
- mesečni strošek vodenja TRR,
- strošek vzpostavitve elektronskega poslovanja (se giblje med 0-30.000 SIT!),
- mesečni strošek elektronskega poslovanja (se giblje med 0-500 SIT),
- strošek posameznega plačilnega naloga (se giblje cca. med 75 in 500 SIT za Slovenijo- odvisno je tudi, ali ga izvajaš na okencu ali s plačilnim nalogom)
- in pa seveda dostopnost banke, osebjam informacij.
Razlika je lahko precejšnja (tudi po 5.000 na mesec) če imaš kar nekaj plačilnih nalogov.

Trenutno imam za s.p. TRR odprt pri NLB - stroški so večji kot pri konkurenci, osebje je prijazno, proklik (elektronsko poslovanje) je bolj ubogo, ampak deluje. Razmišljam, da bi šel na Sparkasse, ampak se mi ne da urejati vse papirologije, ki jota stvar potegne za sabo.

papasmrk ::

Tudi jaz se to zadnje čase sprašujem...
Na kateri banki je torej najbolj varno imeti račun in da te ne ocurijo če na bankomatu neke druge banke dvignem denar. Trenutno sem na NLB in počasi me prijema, da bi nekjer drugje odprl račun. Ima kdo kakšen nasvet ?

Meizu ::

Glede na to, da se tale tema pritiče društev, imam tudi jst eno hitro vprašanje. In sicer:

Nekemu društvu sem pomagal pri nekem koncertu, tako, da sem igral inštrument in zato me hočejo plačati. Zdaj me pa zanima, kolikšna obdavčenost je tu prisotna, torej če oni iz društvenega računa opravijo transakcijo na mojega. Zato, da približno vem, da bi znal postaviti ceno.

St235 ::

Če hočeš dobit plačilo mora obstajat nekakšna pogodba/dogovr, ki je osnova za plačilo. Glede na to, da si natopol kot glasbenik predlagam, da se sklene avtorska pogodba. Pri avtorski pogodbi se od 90% plačila plača 25% akontacije dohodnike. To ni davek, zgolj AKONTACIJA. Na koncu leta se da to v davčno napoved kot dodaten dohodek in potem al idobiš nazaj ali plačaš odvisno od drugih dohodkov.

Primer:
Če ti plačajo 1000EUR, bo akontacija dohodnine 900*0,25=225EUR. Na račun boš dobil torej 775EUR. Če bo to edini denar, k iga boš zaslužil letos boš pri dohodnini naslednjo leto tudi to dobil nazaj. Drugače pa se bo to upoštevalo pri tvojem obračunu dohodnine za 2011.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469140131 (3382) TrumpDonald
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452123 (28858) MrStein
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228752 (23117) šernk
»

Slovenske vs. Avstrijske banke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814829 (12477) cegu
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615664 (13518) ...:TOMI:...

Več podobnih tem