» »

Slovenske vs. Avstrijske banke

Slovenske vs. Avstrijske banke

1
2
»

stb ::

Da ne bo pomote, včasih je v Sloveniji imela podružnico dejansko avstrijska banka Kärntner Sparkasse AG in za vloge je jamčila Avstrija (kako bi to izgledalo v praksi ne vem, verjetno podobno kot garancija varčevalcem Ljubljankse banke na Hrvaškem). Leta 2006 pa so ustanovili Banka Sparkasse d.d., pri kateri za vloge jamči Slovenija in vse lokalne posle (večino?) prenesli nanjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Bellzmet ::

@lakotnik29: No vidim, da ne veš kaj so stroški. Stroški v nobenem primeru niso odvisni od višine obrestne mere ampak samo od stanja na TRR (če je stanje dobolj veliko, ni stroškov). Pa seveda to velja samo za TRR pri Sparkasse. Če pa stroške znižuješ s prihodki o obresti pa jim ne moreš več reči stroški, ampak vsaj laično stroški zmanjšani za dobljene obresti.

Tudi od jurja vezanega depozita je tako malo obresti, da se ne splača izgubljati časa in nekaj preračunavati.

Se pa strinjam, da zadeva ob teh obrestih zgleda OK ampak definitvno ni brezplačna. Že samo študiranje in razmišljanje ali sem šel pod 1.000 EUR ni vredno tega. Če imaš pa na TRR skos 10.000 EUR+ ti pa itak dol visi za teh par EUR.

Oz bom takole rekel, dejansko je vodenje računa brezplačno kot piše. Če pa to potegne še kaj drugega za sabo (npr. Lakotnikove famozne oportunitetene stroške pri sedanjih minimalnik obrestnih merah) je pa stvar potrošnika, da to preveri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Bud_Bundy ::

Glede teh jurja na računu, se gleda povprečje meseca. Torej, če imaš 1 dan na računu 30.000€, potem pa cel mesec 0€ je to vredu.

Bellzmet ::

No to me je pa pomirilo :) Se pravi pustim plačo gor 1 dan in grem lahko potem na "zastoj oportunitetno kosilo" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Invictus ::

Mislim, kaka debata za strošek 2 pirov na mesec ...

Človek bi mislil da ste sami socialci tukaj.

Sam imam pri Unicredit, mislim da, Udobni paket. Plačilo vseh položnic zastonj. Plus spletna banka. Glede na število položnic se mi splača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bud_Bundy ::

Tako, tako Bellzmet. Ali pa 1 provizija ob prodaji lahkega orožja.

Bellzmet ::

Ja sej čudno, da noben ne komentira baze podatkov na Banki Slovenije. Tema je naslovljena Slovenske vs Avstrije banke...tako da jaz sem nalimal link od stroškov bank v Sloveniji. Pozna kdo kakšen link od avstrijskih bank za primerjavo?

stb ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

cegu ::

McMallar je izjavil:



Mi poves, katera Svicarska banka ima taksen racun? Bi mi prislo prav.


Pardon. Ne švicarska, ampak. Liechtensteinische Landesbank. Jo pa moji švicarji koristijo.

Brezplačno tudi v vse EU države, vendar ti vsili konverzijo v Evre. (Za prenos frankov v Slovenijo ti vsili mednarodno transakcijo, za prenos Evropv pa ti naredi lokalno pretvorbo, sam prenos pa je brezplačen).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452292 (29027) MrStein
»

Vam banka zaračunava vodenje kartičnega računa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710739 (8724) WildChild
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228791 (23156) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615699 (13553) ...:TOMI:...

Več podobnih tem