» »

20'' LCD monitor za približno 100k

20'' LCD monitor za približno 100k

mmaestro ::

Zadeva je taka kupujem nov monitor. Prej sem mel Samsunga 193p, namesto katerega mislim kupiti enega 20''. Pri Samsungu 193p me je motilo, da se ga ne da nastavljati po višini, ter da se je pri gledanju npr fuzbala pojavljal ghosting.

Tako da kupujem monitor, katerega bom rabil za gledanje televizije, filmov, delo na računalniku(programiranje itd), rad bi videl da bi bila slika tako lepa, kot je pri 193p, kjer se mi zdi da ima kar lepe barve, da je nastavljiv po višini.

Gledal sem na mimovrste Samsunga 204B HAS sam kolikor sem bral po forumu ga ne priporočate praveč. Kakor sem gledal specifikacije me je najbolj zbodlo v oči da ima samo 160 vidni, kar se mi zdi malo.

Če mogoče ima kdo tak zaslon naj pove kako je kaj z njim zadovoljen, ter kako se kaj 160 vidni kot odraža v praksi.

Prosim za nasvete kater monitor kaj priporočate.

LP

seljo ::

kupi 215 tw has kar je se vecji cena 120k tako sem anredil jaz.
u zivotu sve se vraca sve se placa

XCT ::

Mene bi zanimalo, kje se da dobiti 215 tw za 120K, tudi sam kupujem 20" monitor, bi pa vzel 215 tw če bi ga dobil za 120K.
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

XCT ::

seljo, zanima me kje se da dobiti samsung 215TW za 120K, bi ga namreč šel kupiti, prosim če mi sporočiš?

Mogoče kdo drugi ve?
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

mmaestro ::

Mene pa zanima v kateri trgovini bi se dalo ta monitor videti.

Drugače pa me na splošno zanima npr za samsung 204B HAS kako se vidni kot 160 kaj odraža v praksi?

mmaestro ::

Lepo bi prosil še za kakšen predlog, ker 215 tw has je vseeno malo predrag za moj žep.

LP

Antares88 ::

LG L203WT 20" Tega vzemi. Ma zlo lepo sliko. Majo ga v rolanu in nin-putu za 79k SIT

mmaestro ::

Saj LG L203WT 20" je videti hud sam jest rabim monitor nastavljiv po višini kar pa ta ni.

Malo sem gledal zdaj pri Rolanu določene modele:
Samsung SM 204B
Samsung SM 204Ts
HP TFT LP2065

Vendar imam do HPja zadržke, ker sem mel z modelom 1955 zelo velike probleme s ghostingom, čeprav naj bi bil odzivni čas 16ms je blo film skoz nemogoče gledati normalno, ker je bil ghosting res velik, edini plus, ki ga vidim je velik vidni kot.
Pri Samsungu pa mi je všeč vse ostalo sam skrbi me vidni kot, zato sprašujem kogarkoli kako se to kaj odraža v praksi, se pravi vidni kot 160 v primerjavi npr s 178. Ter zanima me tudi kateri model od Samsunga naj bi bil boljši. 204Ts vidim da je dobil dosti priznanj me pa zanima ali je nastavljiv po višini ali ne, ker iz slike se ne vidi?


LP

Fizikalko ::

Od teh je edini ok HP. Ostala dva modela sta jajc.

mmaestro ::

Pa mogoče kdo ve če so pri HPju kaj popravili tiste zadeve z ghostingom? Ga je kdo že kaj videl oz imel v lasti? Rad bi nekaj osebnih izkušenj kajti HPju ne zaupam nič več v pisni obliki. Kako pa je kaj z barvami so tako lepe kot pri Samsungu?


LP

JIM22 ::

Fizikalko: lahko malo komentiraš zakaj sta samsunga jajc? Zanima me ker tud jest mislim kupit kej tazga.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Fizikalko ::

Proti tistemu HP-ju, ki je očitno MVA matrika, nimata za burek. Slabi vidni koti, obupne barve, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

trdabuca ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom vprasal kar tukaj.
Tudi jaz se odlocam za nakup 20" LCD monitorja, pa ne vem, katerega bi vzel (uporaba: programiranje, risanje, ... a ne za igranje iger).
Zanj pa sem pripravljen odsteti nekje do 180 kSIT.
Kaj predlagate?

XS!D3 ::

Kaj pa tale: Philips 200WP7ES(P-MVA matrika), a je za kej, al se najde kej bolšga za ta dnar.

refosk ::

Jaz imam Samsunga 204b in sem z njim zelo zadovoljen. Uporabljam ga tudi za gledanje TV, igric pa ne špilam!

ricola78 ::

HP ima S-IPS matriko od LG. Philips. Link na test.

Fizikalko ::

Še toliko bolje.

trdabuca ::

Zanima me, kje lahko dobim podatek, da ima HP LP2065 S-ISP matriko?
Kaj pa monitor LG L2000C-SF (LG-L2000C naj bi imel S-ISP matriko)?

Trdi ::

Tudi jaz imam Samsunga 204B in mi je kul. Je pa nujno treba uporabljati nastavitve za tekst, drugače je vse sprano. Took me a while to find out. :D

Kar se tiče vidnega kota se mi ne zdi problematičen. Sicer poznam specifikacije, ampak se mi v praksi zdi, da je vertikalni vidni kot manjši in večji problem. Horizontalno pa zgleda zelo v redu in si ne predtavljam, zakaj bi koga kaj motilo.
Trdota d.o.o.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor lcd 50k-60k

Oddelek: Kaj kupiti
111183 (1023) SmeskoSnezak
»

20'1" Samsung 204B ali 19" Samsung 970P LCD PVA vs.TN

Oddelek: Kaj kupiti
151729 (1412) umetnic
»

Ker lcd do 60 jurjev

Oddelek: Kaj kupiti
131939 (1536) RC14
»

17" LCD monitor

Oddelek: Kaj kupiti
151772 (1397) jurij12
»

19" CRT monitor

Oddelek: Kaj kupiti
5892 (810) JanezH

Več podobnih tem