» »

Samsung 193P ALI Samsung 193P+

Samsung 193P ALI Samsung 193P+

1
2
3

deyani ::

dam komanter ko ga malo stestiram..
mam ga dva dni... sam mam tuk dela.. da že nism bil 10 min za rač...

deyani ::

prvič pripeljem domov, mrtva točka, drugič mrtva.... in zdaj drugič vozim nazaj...
glede barv in ostalif fitnt pa bi rad pri enem uporabniku videl 193p in pol povem...
a je kateri v okolici Maribora???

lp,

Nande ::

in zdaj drugič vozim nazaj...

Zakaj ga nisi pa že tam testiral...?

wechta ::

Ma ok, za mrtve točke si pač imal nesrečo... glavno da lahko nazaj odpelješ. Bolj me zanima kakovost slike, ker je v vsakem testu drugače napisano....

deyani ::

evo danes sm menjal in zdaj imam monitor brez mrtve pike....

emm... pc world je ocenil tekst z 3 jaz ga ocenjujem z 5, ker je ostra slika in ko premikaš dol seznam lepo leti kot pri CTR tako da to je super...

slika hmm... to pa je zelo težko rečt... lahko rečem.. da še nism videl monitorja z tako lepo sliko... to pa ne pomeni da je najboljša..
tukaj sm zahteven zelo zelo... amapak tud slika me ni razočarala...
zdaj bom imel komaj čas da malo stestiram in pol povem kaj več o tem... ampak še vedno ne vem zakaj ga je PCworld tako kritiziral...
zato hočem videt star 193p

in ko to vidim... pol dam 100% informacijo

lahko pa si kdo pride monitor pogledat k meni domov... ni frke...

deyani ::

zdaj se ubadam z nastavitvami... in drkam magictune gor in dol.... in morem rečt da se mi zdi kvaliteta slike nekostavno čudovita....
ampak vseeno morem videt zelo hvaljen 193p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deyani ()

Calligula ::

194T je bojda boljsi od 193P in +, za igre ta laptop ni je pa bojda tudi ze stari LG 1920 brez DVIja po kvaliteti barv,... prikaza enakovreden in boljsi od 193P pa se ghostinga nima motecega.

193P je sicer vredu za fotke gledat ampak je hudoo precenjen.

deyani ::

ja kakovost oz kvaliteta slike upam rečt da je čudovita, barve ostanejo takšne kot so... tudi če gledaš pod malo večjim kotom... torej modra je modra ,črna je črna... lepo je treba nastavit magic tune... in dela enostavno čudovito... tako da ta monitor brezproblema priporočam... gledal sm matrico in nism zasledil ghostinga... zalaufal 3dmark in slika je ok... lepo ostra in polne barve...
kdorkoli bo že kupoval monitor... ne bo razočaran... v to sm prepričan... sam sm zahteven... in ta monitor zadovolji moje zahteve...
hočem da je slika jasna in ostra in da so barve v prvotnem stanju in na tem monitorju je tako...
hiter monitor je kljub temu da je 8 MS (G to G)
tekst lepo teče... filmi tudi... ne vidim razloga da bi ga kritiziral...
in PCworld.com si pa naj kr lepo prebere Help za magic tune... "če sploh vedo kaj je to" :D

lp,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deyani ()

Primoz78 ::

deyani a si dubu monitor?...lahko bi ze kaj proocal ane ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Jebiveter ::

Mega! Danes sem dobil svojega SM 173p+!

Mehansko me je povsem navdusil! Design je ql, dual hinge pride zelo prav, da ga lahko spustim prakticno do mize, kar mi pride zelo prav, saj ga lahko tako namestim na enako visino kot je iBook-ov zaslon. Ima pa kar globok profil za LCD, pa se kar tezek je, tako da lepo sedi na mizi. Pivot ekrana je ravno prav trd, prav tako panti. Power button je on-touch in nadlezno zapiska ko se monitor prizge. Kar mi manjka je USB hub. Ah ja, vsega ne mors met :)

Naprej naj povem, da je to LCD z najlepso sliko, kar sem jih do sedaj videl (kar nekaj). Velik kontrast se neverjetno pozna, svetilnost je ravno taprava, barve pa so zive, tko kot morjo bit. Ob prvi priliki ga bom primerjal head-to-head z LG 1915 na Matrox kartici, pa pokomentiral razlike. Pravkar sem odigral partijo Q3 in ghostinga ni opaziti, prav tako le-tega ni pri text-scrollingu. Sicer je trenutno zadeva priklopljena na iBook z R9200, ki nima ravno najboljsega analog izhoda, a je v primerjavi z enim od cenejsih Samsungov (se ne spomnem modela tocno) slika za razred do dva boljsa. MagicTune se nisem sprobal, ker ga ni za MacOS X, bom pa v kratkem ugotovil kako/ce deluje DDCControl na linuxu.

Tale monitor je moj drugi Samsung (pred tem sem imel 700NF) in je IMHO moj najboljsi nakup, takoj za rabljenim 21" EIZO T965, ki pa ga je zamenjala tale zverca.

Ce koga se kej zanima, nej vprasa.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

hrcek ::

Ja mene zanima kaksna je slika na drugih resolucijah ter ce je kej premajhna resolucija na 173p+. Jest bi ga gledu na en meter delec - a se bo dobr vidl na privzeti resoluciji?
Pa se zanima me ce se spusti cist do mize(Jst bi ga mel na zvocniku postavlenga in je fino da bi se cis do dol spustu:))

Hvala za informacije:))
->hrcek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hrcek ()

Primoz78 ::

...se vedno cakamo na kak report userjev 193P +...:\

Lp primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

hrcek ::

Jst sm narocu 173p+ Black za 82k v enaa uapm da bom zadovoln dobim ga va cetrtek al pa petek. Kr bo pa bo:))
->hrcek

Primoz78 ::

Jaz sem ze enkrat kar tko narocil...sedaj pa bi raje konkretno preveril kaj preden kupim ;) A mogoce kdo ve kje bi se dalo pocekirat oba monitorja...mislim 193P+ in pa 930BF, da bi lahko primerjal? Ker nisem iz LJ ce je mogoce kaka stacuna, ki je odprta tudi v soboto popoldan (ala BOF itd.)...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Calligula ::

V LJ jaz ze dolgo nisem videl obeh skupaj v nobeni trgovini. Poklici v JAE recimo, ce ti lahko omogocijo primerjavo med njima. Oz klici v trgovine in nastej tadva pa po moznosti se kak monitor, da ti pripravijo in si potem po moznosti se taka faca, da tam dejansko res kupis monitor, ce ti to naredijo in ne gres pol recimo it dam na net narocit...

Primoz78 ::

Saj v bistvu ce bi mi to naredili itak da bi nabavil zadevo ce bi mi ustrezala seveda...;)

Lp Primoz

p.s. V bistvu JAE sploh nima 930BF in pa 193P+ na ceniku...:\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Calligula ::

No ja, poklici pa vprasaj. Cesa vsega folk nima na ceniku pa cudezno ima. Pa ne samo JAE. Poklici malo v BOF, Comtron,.. pac tja kjer imajo moznost narest to vsaj delno omogocit.

SasoS ::

V Harveyu so imeli 193P in 930BF en zraven drugega. Trgovina je odprta tudi v nedeljo.

Primoz78 ::

Hvala za info!...bom skocu se ta vikend pocekirat pa se pol odlocu...iscem Viewsonic ampak ga nikjer ne najdem tako da bo kar en od tehle Smasungov prav prisel ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

SasoS ::

Baje da za Viewsonic ni uvoznika u slo. Bi blo treba nekje iz tujine naročit...

Primoz78 ::

193P+ in pa 930BF sta razstavljena v BOF-u ce koga zanima...sem pravkar dobil mail. Viewsonic se da dobit v SLO... klik...sam so cene ubitacne 8-O pa se zaenkrat imajo samo 25ms model...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

SasoS ::

sem klical dans tja...kot sem bral po netu je najbolj zanimiv Viewsonicov VP930(b)...ima vse kar ima Samsung pa še kaj zraven. Mogoče ve kdo kaj več? Anyway, sicer ga ni še pri nas ampak bo model sporočil ko zve kdaj in kolk bo...

blur ::

Primoz87:

Sam sm vzel Samsung 930BF in ga bom zamenjal z 193p+ ker je slika na 930BF men podn. Zgorej je kr svetljesi kot spodej. Ne rabm ga za igrice ampak za internet, predelovanje slik in mi je zelo pomembno da je slika in osvetlitev enakomerna. Danes sm preveril 173p+ v bigbangu in je zakon.

Sm pa opazil da je na samsung strani 193p+ oznacen kot star model, nov pa naj bi bil 970P. Kdo kaj ve o tem?

lp,
blur

Primoz78 ::

blur hvala za info...kot sem ze reku si bom oba ogledal v BOF-u v soboto...in se potem odlocu...Jaz pa bom recimo ene 40% za igre, 40% za sufranje in 20% za dokumente...tko da bi mi bolj prisel prav hitrejsi odzivni cas verjetno...:\ Viewsonic VX924 je kar ql...precej boljsa slika kot pa 930BF po testih sodec ampak je predrag...Trenutno sem imam Sony x73 ki ima 16ms odzivni cas in ghostinga ne opazim...mogoce sem se z leti navadil ;) Glede 970P pa je novejsi model, ki naj bi prisel v kratkem ven...kar se pravi bo v SLO enkrat po novem letu :|

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Dr_M ::

Sm pa opazil da je na samsung strani 193p+ oznacen kot star model, nov pa naj bi bil 970P. Kdo kaj ve o tem?

970P in 770P sta cist nova modela, ki prihajata. PVA 6ms panela, precej izboljsana glede na 193P+ in 173P+. upam da kmalu.... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Primoz78 ::

Pravkar sem dobil cenik za Viewsonic od uvoznika...maloprodajna cena VP191b modela je 164.400 SIT z DDV...8-O 8-O 8-O Bo Samsugn (193P+ ali 930BF) cist ok za nekaj let 8-)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

marnit ::

Novi samsungi s 6ms bodo baje v franciji na voljo zelo kmalu. Tam baje sploh ne bodo prodajali 193p+ ampak bodo presedlali kar na ta model 8-O

hrcek ::

Sam ta 970P mi res ni vsec razlika je pa sam v 2ms pa v konektorju 970P ma sam DVI-I .
->hrcek

Calligula ::

1. Nebi se prevec navduseval nad novitetami pri Samsungu na papirju :|
2. 930F je znano monitor, ki da vse na hitrost matrike na zrtev barv. 913 je znan kot dober kompromis med 193P in 930BF.

To ,da pa je bil nek 930BF ful boljse osvetljen zgoraj, spodaj,.. je tudi cisto mozno lastnost enega samega monitorja,.. skratka probat.

Moj 913B ma nesramno enakomerno osvetlitev. Se sam sem presenecen ker pri LCDjih to sploh ni pravilo neglede na ceno.

Poglej se 913v in 1915s monitorja. Nimata DVi sta pa vseeno zelo OK. Kar se barv tice je 913v boljsi od 1915, pri igrah pa je slednji malenkost boljsi.

Primoz78 ::

V primeru, da dobim Nec 1970GX za isto ceno kot Samsung 193P +...a naj se raje odlocim za NEC-a?...od sobote dalje bom brez monitorja, pa se morem kar hitro odlocit...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

frudi ::

2. 930F je znano monitor, ki da vse na hitrost matrike na zrtev barv

veš... ko je prišel ven 913N (prvi od 913 modelov), so zanj govorili prav isto... in raje priporočali 12ms modele :D
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Calligula ::

Saj to je res. 913n je severno od tistih z 12ms matrikami. 930BF je pa se bolj severno.
913 je se sprejemljiv kompromis. 930bf je pa ze skrajnez. Alkaidovc :D

SasoS ::

Sem že napisal...1970gx ima TN matriko.

Primoz78 ::

Viewsonic pri nas pride z popustom cca. 160K SIT...iz Nemcije pa cca. 126K SIT...sam se ne zanesem na tako dolgo "potovanje" ...se bojim DP-jev :\ Verjetno bo odlocitev res padla v soboto ko si bom ogledal mal vse 19" modele v BOF-u...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

frudi ::

913 je se sprejemljiv kompromis. 930bf je pa ze skrajnez.

tudi to so govorili o 913 ob njegovem prihodu v primerjavi z 12 ms modeli...

če je od takrat prišel še monitor s še bolj zanič sliko, še ne pomeni, da ima sedaj 913 kaj boljšo... le da ni več najslabši :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Calligula ::

Definiraj zanic sliko. Na Tomu recimo menijo, da je zelo lepa in pravilna-skupaj z zelo pravilnim prikazom barv.
Ti mirno povem, da je slika vse prej kot zanic. Se sam sem bil malo presenecen, ko sem koncno pognal magic tune,. in vse nastavil.
Je najprej bolj povprecno vse izgledalo.

Se vedno pa to ni PVA ali MVA matrica. Samo kaj ce, ce pa tisti dve sploh pri Samsungu nista sposobni brez ghostinga iger prikazovat.

SavoS ::

Se strinjam z Caligulo.... samo magic tune pri SAMSUNG-ih je treba zalaufat in si nastaviti sliko pa bo zadeva izgledala čisto drugače.....ne zagovarjam katerega posebnega modela, samo eni ste pač neuki glede teh stvari, pa pljuvate vse povprek po nekaterih monitorjih....
Tisti ki primerjate samo razstavne modele in njihove slike, je treba vedet, da ti monitorji delujejo na privzetih nastavitvah, ki jih tovarne pač določijo, oz konkretnjeje oni serviser-monter-preizkuševalec za trakom, ki jih pač sproba, in tud on ima včasih slab dan, ter po**be osnovne nastavitve monitorja....

Moram pa rečt, da je Philips 170S res bolj socialni monitor, smo ravno v ponedeljek dobili enega.....sicer je za v tajništvo, vendar in full sabo svetilnost, barve tud niso bogve kaj, brez dvi, full slabo razmerje med brightness -om in contrast-om, najboljše so bile še zaenkrat kar tovarniške nastavitve... ODSVETUJEM NAKUP !!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

AngelOfDeath ::

Problem nastane ko Magic Tune noče delovat

SavoS ::

Ja.... to ti dam prav, samo pazit je treba, če greš na njihovo stran za download, ker je več verzij tega Magic tuna, ni vsaka za vsak monitor!!

če pa jo namestiš z CD-ja, ki je priložen pol je pa hudič....ali pač ne....odvisno koliko si kaj spreten z internetom....
Tukaj si preglej kaj kam spada...
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

AngelOfDeath ::

Sem že vse preletal na priloženem CD-ju je verzija 3.6 ki pravi da mojega monitorja ni podprtega v programu 4.0 pa pravi da moj sistem ne podpira MT-ja. na support čakam že precej časa. Na internetni strani pa majo poleg mojega monitorja lepo napisano da podpira MT :\

Jebiveter ::

AngelOfDeath: Kaj pa tvoja graficna kartica?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

hrcek ::

Men pa Magictune 3.6 zablokira kisto ko ga odprem pa mal po njem nastavlam tut ctrl+alt+del ne prime sam gumb pomaga:\ . z misko se lahk premikam sam ni efekta. Graficna Gecube 9550GT priklop na DVI 75Hz 1280*1024, A se ksnmo sana kja bi blo narobe? Ma ksn podbne probleme? Montor pa 173p+ narejen Junija2005 sam mot me nalepka TCO 99? a ni napisan na netu da je TCO 03??
->hrcek

SavoS ::

@hrcek in AngelOfDeath.... probajta frekvenco osveževanja dati na 60Hz in potem še enkrat na novo namestita Magic Tune!! meni je pomagalo......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

deyani ::

jaz sm mel magic tune 3.6 in je jebal ko 100 hudičev... sm dal gor verzijo 4 in dela super....

Sba ::

Jaz že nekaj časa ne uporabljam več Magic Tune...sem zamenju grafično pa bi ga mogu nanov gor dat al kako, pa sem ga kar dol vrgu...Razlike kašne večje pa ne opazim, res pa je da se nisem nikoli ukvarjal s tistimi nastavitvami, mi je slika še najbolje zgledala na default. (imam pa 173p)
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

blur ::

Calligula: kot sm rekel 930BF je zgoraj zemen spodaj pa presvetel. Probal sm 3 monitorje vsi so imeli isto napako. Tako da se mi pol res ni dalo več ubadat.

Zamenjal sm ga za 193p+ in je zakon. Osvetjenost, barve, tud filmi čist lepo tečejo. Igric pa ne igram. Bolj mi je važno da fotko pokaže tako kot se zagre in da je prijeten za oči.

Po nekaj urah igranja in testiranja morm rečt da me oči dost manj bolijo kot pri 930BF. Testiral sm ga tudi za osvetlejnost in je lepo osvetljen povsod. Barve so občutno lepše izražene kot na 930BF.

Edino kar je to da sm opazil 3 mrtve pike. V garanciji piše da ti menjajo monitor oz. da ti upoštevajo garancijo če imaš na monitorju 7pik. Kdo kaj več ve o tem oziroma ali se je smiselno po enem dnevu spet pričkat z prodajalcem o tem da bi menjal monitor oz. uveljavil garancijo?

hvala!


lp,
blur

hrcek ::

ce mas 3 mrtve pike na 193p al pa 193p+ mas garancijo zerro bright defect se pravi da lahko v roku 14 dni reklamiras monitor inn ti ga zamenjajo. ker 3 je pa ze kr neki:\
->hrcek

AngelOfDeath ::

@Jebiveter piše da je podprta v MT

SavoS bom poskusil ;)

Zgodovina sprememb…

Primoz78 ::

blur...probi zamenjat monitor, ker kolikor pise na Enaa spada v 1. razred ISO 13406 standrada in v tem razredu naj bi se menjalo monitor tudi v slucaju pojava le1 mrtve pike!...sam pol se neki ne ujema, ce zraven pise zero bright :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

blur ::

Primoz78:

A si ti ziher da zamenjajo monitor. Najprej morm pa povedat da niso 3 ampak samo ena. Malo na hitro sm pogledov in sm ugotovu da sta bile dve piki smet na zaslonu :)

Skratke men v garanciji zero bright dot piše, da imam čas 14 dni od nakupa vendar samo 7 mrtvih pik.

Mi lahko malo več poveš o tem ISO, ker jest nisem našel v navodilih nič takega.


Hvala!

lp,
blur
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372979485 (44321) hariscorale
»

nakup LCD za igranje iger

Oddelek: Kaj kupiti
161958 (1513) SergioGuru
»

Kateri LCD Samsung?

Oddelek: Kaj kupiti
463673 (2111) NURS
»

19" LCD primeren za igre?

Oddelek: Kaj kupiti
111650 (1470) Primoz78
»

LCD 17'' za 80k ali 19'' za 100k?

Oddelek: Kaj kupiti
342973 (1857) milica

Več podobnih tem