» »

Samsung 193P ALI Samsung 193P+

Samsung 193P ALI Samsung 193P+

«
1
2 3

deyani ::

Pozdravljeni!

Ah v kakšni bedni dilemi sm fantje
ne vem kateri monitor naj uzamem iz med teh tveh
Samsung 193P ALI Samsung 193P+

stari model 193p naj ne bi imel problema z barvami pot različnimi koti..
in kako je z tem pri novem modelu 193p+ nimam pojma...
a ima mogoče kdo tega Samsung 193P+ doma in ve kaj več...
ker se ne bi rad zajebal... in jokal ko bom delal v photoshopu in pogledal 20 cm bolj levo in pol videl rdečo barvo nemest modro...

razlika med tema dvema monitorjema je da ima novejši nižji odzivni čas... 8ms star pa 20 ms...
ampak ta odzivni časi radi igrajo vlogo pri barvi...

nasvete in mnenja prosim...
LP

pviran3 ::

Obvezno 193p+, ker če piše da ma 193p pdzivno čas 20, ga ma sigurno čez 30 ker ga mam in se vleče senca tut par centimetrov!!!

premikanje Črna / bela je vredu, mešane barve so pa čista polomija!!

Sošolec ma 910t pa je trikrat boljši

Mah slika je drugač vredu, se nič ne preliva pa barve so super, priporočam pa 193p sigurno ne!

193p+ pa še nisem videl zato ne dajem komentarja

deyani ::

Response Time (Typical): 8 ms (G to G)


to pa ne prinaša nič kar bi me veselilo ta G to G

ali pač?

Calligula ::

Isto sranje. Ghosting je angravzen razen ce nisi obcutljiv. Ceprav je varka. Ce ne saltas ravno z CRTja ali hitrega LCDja mogoce sploh opazil ne bos ali te pa ne bo tako motilo.

Za obctutljiv folk na ghosting pa tudi 193P+ ni.

Za igre izberi drug monitor.
Za fotografije, net,,... pa je itak ze 193P super.

pviran3 ::

Jest Calligula, bom tkole reku.

Ni čist kul, ker te moti povsod.

Ko miš premikaš, ko stran vrtiš navzdol, no recimo k slo-tech stran zavrtiš navzdol, bele črke kr zkrinejo in se pojavijo šele k se ustavi vse skupi, ali pa v powerpointu k daš kako animacijo se za njo kar maže, spredaj je pa bledo, tak da tega ekrana se ne splača vzet, še posebej zaradi cene. Madonca če bi prej vedel, kva so kekci napisal 20ms, nebi nikoli tega vzel!

deyani ::

ok G to G že vem kaj je in ni frke...

zdja pa je problem še samo en...

pri starem 193p je bilo baje fajn geldat iz vseh kotov recimo 30 levo in 30 desno in se barve niso spreminjale...
morda je ostala modra, rdeča rdeča, črna črna..

kako pa je pri novem pa ne vem... :S če je ok bil bi blo super...

evo tukaj prilagam sliko katero sm napravil v photoshopu (blank doc indeed)
in ko sm gledal sliko na enem LCd-ju in sm glavo premaknil par cm okoli 20 cm levo ali desno so se barve spreminjale.. predvsem morja... in pol dejansko nism mogel vedet kakša je pravzaprav originalna barva, razen po kodi seveda
in pri starem je blo lušno gledat... ni blo frke če si glavo premaknil 20 cm levo ali desno... barve so ostale enake...



in kak je z novim modelom??? :S

Jebiveter ::

Se zna zgodit, da v cetrtek dobim 173p+ (17"), ki naj bi imel isti panel, samo z vecjim kontrastom (v primerjavi z 19"). Bom porocal.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

DjTonic ::

Glej, če nisi videl na lastne oči je brezveze nekaj trdit. Idi lepo v en shop pa boš točno videl kak je na stvari. Če že kupuješ nov LCD ga boš sigurno mel en cajt, tak da najbolje da se ustaviš pri novejših modelih in malo preveriš kaj in kako. :D
Če je LCD vsaj kolko tolko, ti "Negativ" efekta neboš videl. Če pa te zanima kak slika zgleda na recimo 710T pa se enkrat oglasi pri meni.

Oni G2G pa je samo marketinška finta, da lahko napišejo za par ms nižji response time...


Osvetljenost je čisto ok, moj mam 300cd/m² pa mam osvetljenost šele na 75%, ker mi tak najbolj ustreza.

IVo ::

Jst mam 193P in moram rečt da je gostinga zelo malo (mislim na Battlefiel2). Skratka; je odličen monitor in mi ni žal nobenga tolarčka. Prej sm mel Ilyamo 450pro, ki je za svoj čas veljal za enga najboljših monitorjev, ampak zdej k mam tega samsunga je razlika med njima, kot nebo in zemlja. Sm pa mel možnost stestirat tudi 913N in mi je bil 193P še zmeraj boljši, čeprav ima 913N 8ms odzivnega časa.
LP IVo

pviran3 ::

No ghosting se pojavi pri prelivanju temnih barv. Pri svetlih je stvar vredu.

Problem je pri temnih igrah in hitrih streljačinah.

Recimo Battlefield 2 in GTA/SA sta svetli igri in se zadeve kukr toliko ne opazi, k pa igraš kak CS/S ali pa Doom 3 pol pa k se hitr okol vrtiš ne vidiš praktično nič

Delna rešitev je da povečaš svetlost igre.

WhiteWolf ::

Kateri je potem monitor za vsesplošno uporabo?
Jaz sem čakal na Samsung 193p+, sedaj se ga lahko kupi in sem ga nameraval kupiti. A zadeva ni primeran tudi za gaming?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Alexius Heristalski ::

Pojdite v trgovino, preizkusite in poročajte.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

deyani ::

jah dobrega starega 193p v trgovini ne bomo videli razen če bomo meli res srečo... ker ni dobavljiv... zdaj je nov model dobavljiv...
edino mimovrste še ima star 193p model...

a je kateri iz med vas ki ima 193p iz MB ali kje iz okolice...
bi bil zelo vesel, če bi se dalo zmenit, da bi pri njem videl ta LCD, da bi na lastne oči videl te barve...
lp

Alexius Heristalski ::

Danes sem bil v Bofu LJ in o 193P+ ne duha ne sluha.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

deyani ::

jaz ga še tud nisem zasledil na nobeni prodajalni polici... da pa se ga naročit...
v trgovini morem samo še rečt bom imel ali ne...

Alexius Heristalski ::

Glede na to, da gre za kar lep kupček denarja in da monitorja ne boš hitro zamenjal, si pred nakupom obvezno poglej v živo ter primerjaj z drugimi modeli in znamkami.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

fuzbaler ::

pviran lol. mam 193p pa ga ne menjam. barve so supr, ghostinga se nisem opazu, edino v area51 in ni motec. priporocam

pviran3 ::

Mene prav zanima, če obstaja več vrst teh 193p, ker eni se ful prtužujejo, drugi pa so zadovoljni

Če so mam definitivno taslabga:(

Calligula ::

Razlike so v folku. En folk je obcutljiv, dolocen folk se tudi zelo dobro tolazi,..

Skratka za streljacine ta monitor ni.
Tudi za take, ki jih moti ghosting med scrollanjem.

Zelo dober je pa za pregledovanje fotografij npr.

deyani ::

to glede slik me najbolj zanima... da so barve ok...
in zanima me, če je nov model tudi odličen za pregledovanje slik...
razlika je v odzivnem času... in odzivni čas bi naj igral nekakšno vlogo, če so barve lepe oz če se prelivajo ko gledaš malo postrani itd... lahko samo 10 cm... in je že drug odtenek...

rad bi vedel je je nov tud odličen glede pregledovanja slik in ustvarjanja nih samih...

p.s.
letos pa sm igre igral cele dve uri.. i guess

pviran3 ::

na uni sliki se vidi mal negativa če greš sem pa tja z glavo

Drugač pa 193p je že nakupna cena nad 100k tako da ceneje se ga nebo dalo dobit

mogoče bo 193p+ cenejši

WhiteWolf ::

Kak bo 193p+ cenejši, če je novejši?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

pviran3 ::

no hotel sem samo reči da 193p tastar že nakupna cena stane 100k tako da ga nikoli ne bodo prodajali po 70k

Sedaj je odvisno, koliko je nakupna cena 193p+. Čim cenejša je, več se bo lahko monitor pocenil. Sedaj k je pa nov je pa normalno drag, da ma trgovc kej od njega

TRIROG ::

@deyani

193p je odlicen monitor, c ega uporabčjas za slike etc, ne glede na kot ne bo premenil barve... to mu omogoca PVA matrika, vendar pa je ZELOOOOOOO pcasen monitor, 20ms gor lai dol, ce hboce s igrati kaksne streljacine ga NE uzami, kajti sam sem ga imel predvsem za to in sem bil razocaran, ko je prislo do slike je bil dalec najlepsi monitor, vendar ko sem igral igre me je zacela boleti glava, na reverz sem uzel 913N v bof-u in oba postavil enega ob drugega, 913N ima TN panel in je bistveno hitrejsi, vendar pa so vidni koti zelo majhni, in hitro spremeni barvo

Torej Za stacionarne stvari in kaksne igrice ki NISO streljacije 193P ( lahko recem samo da ga nadvse priporocam, morda je novejsi se boljsi, sicer pa se dogovori v BOF-u za reverz-prides tja, reces da bi ga rad na ravarz uzeu, palacas ceno, ga neses domov, lepo odpres stestiras in vidis ali ti ugaja ali ne ... ce ti ne ga neses nazaj in dobis do tolarja denar nazaj...)

za hitre igre 913N

Calligula ::

Za slike si preberi predvsem to:
Klik

mediaracer ::

...se ne bi strinju..imam 193P ze 5 mesecow. In je super...igral gta san adreas, wolfensteina, indiana jonesa...slika super..mene ni nc motil na ekranu. mam pa x600pro in digital kabl.
LP

Jebiveter ::

Pri TEALu pravijo, da dobijo zalogo jutri. Upam, da bom v ponedeljek lahko porocal o 173p+ :)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zheegec ::

Danes sem bil v Bofu LJ in o 193P+ ne duha ne sluha.

Ni ga ja, nikjer še. Prednaročila se mi zdi da so samo po nekih online trgovinah.

Drugače pa ima 173P zakon sliko, reeees se mi zdi kul, trenutno imam 913N.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

deyani ::

hmmm...
kaj bomo rekli zdaj???

193+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deyani ()

marnit ::

Meni ne odpre linka ampak sem se vseeno prebil do opisa. http://www.pcworld.com/reviews > see all(izbereš monitors) -> pogledaš okvirček desno zgoraj Recently Reviewed.

EDIT: popravljen link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

Zheegec ::

1970GX je tudi meni všeč :D Samo je drag.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

kok drag? ce je men kot 130k sit, je to dzabe...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

145K... kar nekaj, je pa res da je slika super, pa nizek odzivni čas ima. Kolikor sem ga imel priložnost videti je to gotovo najboljša slika kar sem jih na LCD videl.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Če ni v redu, pač trg tega ne bo požrl. Se bo moral bolj potrudit, tale Samsung.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

+ dobre teste monitorjev imajo na behadrware.com
Your focus determines your reallity

deyani ::

če prav razumem... je po tistem članu na PCWORLD bolje vzet stari model...
samo komu verjet... in kaj je dejansko res... grrrrrr

Dr_M ::

145k sit? no ja...ce je res tok dobr, potem je vredn tega dnarja.
sam cudn, ce so neci res tok dobri, kako to, da se nc ne govori o njih, kaj sele da bi jih velik prodal...?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Ne posplošuj :)

1970gx je noro dober model, ampak malo se jih uvozi/proda. Sem že kar precej monitorjev videl in ta LCD me je res navdušil - problem je samo dobiti 145K :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

Ne posplošuj :)

kje to delam?

kero matriko pa ma sploh ta nec? s-ips?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

deyani ::

s-ips?

da to ima...

globoko grlo ::

kje se dobi tega neca 1970GX, matr, sm čakal na tale pof*qan 193p+, zdej pa tole, matr, eno sranje

se prav da je tale NEC way 2 go

profii ::

mi lahko nekdo pove kaj je tako narobe z 193p+?

deyani ::

Evo ti...

po tem mislim da bom kr kupil star 193p... kaj pa vem.. če verjet temu...
malo kdo pove kako dejansko je...
tak da komu verjet... hmm...
jaz vem da če bom kupil monitor kar ga bom... bom dal komentar... kateremu boste lahko verjeli...
in ne mislim nekaj govorit kar ni res..
če bo moj monitor imel slabosti bom povedal katere in tudi katere prednosti ima...
bo treba kakšo matrico pogedat pa kak star wars.. pa kakšno sliko nardit v photoshopu... pa vam dam iskreno mnenje...

lp,

zdaj pa 193p ali 193p+
:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deyani ()

SasoS ::

Tisti NEC ima 6-bitne farbe tako da me zelo čudi da so pri 193p+ videli slabše...mogoče niso dobro skalibrirali?

še en test neca 1970gx. tu piše da ima TN matriko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

deyani ::

"no počasi bomo prišli do dna..."
in na koncu bo tale bogi 193p+ ki ga je PCWorld.com kritiziral, prav super monitor...

p.s.
naj eden ko ma full dnarja in ne bo pogrešal 120k kupi tega 193p+ in poroča pa da vidimo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deyani ()

blurp ::

Nekaj vzpodbudnih komentarjev lastnikov 193p+ in en ga je tudi primerjal z zelo hvaljenim vp191b!!!
mah.. tukaj ga v glavnem hvalijo, drugot pa cist skritizirajo.. boo, ena velika zmeda
komaj cakam, da pride v kaksno trgovino, kjer se ga bo dalo pogledat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blurp ()

deyani ::

jah tukaj pravijo da je super monitor... evo pa sm spet bolj na strani 193p+

OHH MY LORD!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deyani ()

deyani ::

sm naročil 193p+
kar bo pa bo... will see

wechta ::

in kdaj ga dobiš, jest mam namreč čist isti problem, samo se bolj nagibam za 193p...:D

blurp ::

deyani, ko ga dobis, upam da bos kej porocal,ne :D
tudi sam razmisljam o nakupu tega lcd-ja, sam so zelo razlicna mnenja
kje pa si ga narocil? do zdaj sem ga najdel samo na teal.si ma se mi zdi malo sumljiva cena, ki je identicna kot brez plusa??
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372980830 (45666) hariscorale
»

nakup LCD za igranje iger

Oddelek: Kaj kupiti
161963 (1518) SergioGuru
»

Kateri LCD Samsung?

Oddelek: Kaj kupiti
463677 (2115) NURS
»

19" LCD primeren za igre?

Oddelek: Kaj kupiti
111654 (1474) Primoz78
»

LCD 17'' za 80k ali 19'' za 100k?

Oddelek: Kaj kupiti
342979 (1863) milica

Več podobnih tem