» »

Tezava z Samsung 970p

Tezava z Samsung 970p

MTm2H37rqt7B ::

Imam LCD monitor Samsung 970p. Medtem ko surfam z Fifefox po Slo-techu in stisnem sredinski gumb za scroolanje z misko po strani, opazim da ko grem dol/gor zacne ves tekst utripa (zlo na hitro).

Je to obicajno za LCD monitor?

Gionni ::

Js pa nimam te težave.
Mam pa problem, ker se mi stojalo seseda. Monitorja ne morem več imeti v najvišjem položaju! ;(
Se je komu že zgodilo kaj takega? Se da to kako popravit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gionni ()

destiny ::

gionni - men oz prodajalcu se je to zgodl še v štacuni, ko sem ga hotel preverit za DP. Seveda sem dobil drugega, tko da če ga maš še v garanciji, jo uveljavi.

pux - mogoče si le preobčutljiv (nisi navajen na lcd-je) ali pa imaš težave z gonilniki za grafično kartico. Poizkusi z najnovejšimi gonilniki za tvojo grafično...

Gionni ::

Js sem kupil monitor pri enaa.com. Kam naj grem zdej uveljavljat garancijo? Sem v Ljubljani.

destiny ::

Na gambit v Ljubljani. Sedež majo blizu Kolinske.

Alexius Heristalski ::

Savska 3a, če se prav spomnim.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MTm2H37rqt7B ::

problem je zgleda v slo-techovi strani. tiste slikice ki so v levi in desni vertikalni tabeli. drugje ni opaziti tega efekta. moire in work?

e-marko ::

Gionni, si rešil težavo s stojalom? Ker se je meni začelo isto dogajati. Stojalo popušča kot noro...

LP
...somebody, somewhere...

klemen22 ::

Meni je stojalo začelo popuščati že pri 193p (ni možno dati več v najvišji položaj), pri 970p pa zaenkrat še vedno tip-top -> vendar je ta praktično nov oz. zaenkrat malo rabljen
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Poldy ::

Ravno kupujem ta monitor (970p)... se še komu drugemu seseda stojalo?

Utripanje črk pri pomikanju teksta je običajen problem pri LCD. Nekateri to opazimo, drugi ne... Problem bi rešila višja frekvenca osveževanja - nad 75Hz (itak ni mogoče nastaviti), vendar bi bil potem opazen "ghosting".

Muzo ::

men se tudi poseda stojalo, tko da mam podstavljeno. je res zoprno, ampak se mi ga ne da zaradi tega voziti na servis...

al je kdo že pelju na servis pa so uštimal?

lp

M-XXXX ::

Men se je tud sesedlo pa mam zdaj eno belo uro pod njim da ga gor drži in dela BP:D

e-marko ::

Hehe, meni se tudi še ni dalo peljati na servis oz. še nisem utegnil. Bom pa ga definitivno peljal in potem poročam kako in kaj.

LP
...somebody, somewhere...

Poldy ::

Kako pa izgleda to stojalo? Gotovo se ga lahko razstavi kar doma in nazaj zategne karkoli se je že razrahljalo?

e-marko ::

Sem že nekaj gledal, vendar je precej trdno sestavljeno in ne bi rad kaj zlomil. Potem pa adijo garancija! Raje nesem na servis in imam mir še nslednji dve leti, če se še kaj pokvari...

LP
...somebody, somewhere...

Poldy ::

Hja, mogoče res... da ne bom odpiral nove teme - kaj pa ostale stvari (slika, barve, odzivnost), ste na splošno zadovoljni s tem monitorjem? Kot sem bral, naj bi bila PVA matrika še najboljša med ostalimi oz. nekakšen kompromis med TN in IPS matriko?

roscha ::

Moje SUBJEKTIVNO mnenje:

TN matrika je sekret. Fotr si je omislil Samsunga 940BF in je mnja.. za moje pojme jajc. Kotna vidljivost je
milo rečeno čudna. Kakor hitro zadevo pogledaš pod malim kotom spreminja barvo. Najbolj pazno je recimo
na stani od t-2. Leva oranžna pasica. Opazna razlika v barvi če jo gledaš na sredini ekrana, zgoraj ali spodaj.
(Brez da bi premikal glavo)
Sam imam Samsunga 920T s PVA matriko in je slika enakomerna tudi če kot gledanja spremeniš za ohoho stopinj.

Še enkrat. To je moje SUBJEKTIVNO mnenje. Nekaterih to ne moti in jih zanima samo odzivni čas...

klemen22 ::

tut jaz se strinjam z uporabnikom @roscha. Jaz PVA matrike ne bi NIKOLI zamenjal za TN saj se mi za manjši odzivni čas in ghosting (ki se ga recimo privadiš v 3 dneh) nepomemben. Pač živost barv,vidni koti in ostalo je vsekakor vredno magari 50% višjo ceno ali več.
In imam 193p in pa 970 pa že na 193p lahko BP igram streljačine kot so Quake,ET, in vse ostalo. Morda malce bolj opazen ghosting je recimo na GTA: Vice City samo se navadiš po par minutah.
Resda je pa razlika v ceni kar precejšnja.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Neaktiven ::

Tudi sam imam Samsung 970P in probleme s stojalom, ki ne drži monitorja. Monitor sem kupil konec novembra. Dobra dva meseca nazaj sem monitor peljal na servis, kjer so zamenjali stojalo, ker stojalo ni več držalo monitorja višje od 5cm od mize. Dva meseca po menjavi stojala se spet počasi začenja sesedati, tako ga bom čez 1-2meseca spet moral peljati na servis.
Čudno se mi zdi, da Samsung ne naredi novih stojal, saj ima s tem samo stroške, ko prinašamo monitorje 2x-3x na leto na servis. Ne vem kaj boste naredili vi, ampak jaz imam 3 leta garancije in če bo potrebno 12x zamenjati stojalo, ga bodo pa 12x zamenjali, njihov problem, jaz za 115k pričakujem kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

Tutankhamun ::

Js mam tudi 193p, pa ga mam u najvisji legi, zanimiv kako to una mejhna ročička zdrži tako težo :). Ampak če se mi sesede ga direkt namontiram na steno :D, pa nau problemov. Že gledam kako se ga montira
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Tac20 ::

Bral sm test kjer so omenili glede tega sesedanja, da je bilo stojalo mišljeno za 17inch LCD in ga niso spreminjali zato se seseda, tako da verjetno so vsi isto tudi če ti garancijo uveljavijo.

Se pa namreč zanimam tud za ta monitor, pa je vse ok in super, samo spet neko sranje glede stojala, a res ne obstaja neki k je res vredno svojega denarja:P

MTm2H37rqt7B ::

meni se stojalo po pol leta ne seseda... odvisno od primerka IMHO

e-marko ::

Isto sem jaz govoril... Počakaj še mesec ali dva.

LP
...somebody, somewhere...

Poldy ::

Sploh pa če še kdo kupuje 970p, mu priporočam 971p. Sem ga dobil pred parimi dnevi... ghosting je kar precej opazen, vendar je sama slika odlična.

Stojalo pa je zaenkrat videti zelo stabilno, tudi če brcam v mizo ni pozibavanja, mogoče čisto malo.

Tutankhamun ::

No ok, sej vem da nima veze s temo, sam useen.

Na mizi mam zdej fuuul prostora. Sm Zaslon namontiru na steno. Prov kjut :), še zvočnike bom dou na steno pa bo miza čist prazna, edin tipkovnca, miška pa mikrofon
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Gionni ::

Gionni, si rešil težavo s stojalom? Ker se je meni začelo isto dogajati. Stojalo popušča kot noro...
Huh, sem šele zdej videl :D

Ja, stojalo sem peljal popraviti (na garancijo) na Avtero, al kako se že imenuje tista trgovina en odcep pred btc-jem. Po 10. dneh so ga popravli. Trajalo je pa baje zato tako dolgo, ker so stojalo naročili iz Anglije. Sedaj je od servisa minilo že 4 mesece in zaenkrat vse dela brez problema.

Drugače sem pa z monitorjem 970p zelo zadovoljen. Nisem še delal na boljšem monitorju. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gionni ()

rikta33 ::

imam Samsunga 710N in zdaj mi je po dveh letih zacel nagajati....pojavil se je šum v obliki črt in je razpoznaven na temnih podlagah, črna barva je npr. temno zelena v odtenkih...problem je postal prav nadležen. preveril sem ce so kabli vredu connectani in vse ok, šum pa še kar prisoten...a je kdo imel kaj podobnega in kaj naj?
hvala in pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372978763 (43599) hariscorale
»

LCD 970P stojalo

Oddelek: Strojna oprema
222367 (1631) TechBeats
»

En spodoben LCD 19"

Oddelek: Kaj kupiti
151503 (1215) @LOL
»

LG L2000C-SF

Oddelek: Strojna oprema
232397 (2098) Poldy
»

Koliko bi vi dali za ta monitor?

Oddelek: Kaj kupiti
91192 (1055) bigbug

Več podobnih tem