» »

Samsung 193P ALI Samsung 193P+

Samsung 193P ALI Samsung 193P+

1 2
3
»

SasoS ::

jaz sem tudi danes dobil 193P+...zadeva ima en rdeč pixel na beli podlagi (ki je črn na črni podlagi)...to šteje pod zero bright oz. class 1?

blur ::

SasoS: enako je pri meni. Pixel je rdeč na beli podlagi.

lp

SavoS ::

Hmm.. fanjte sočostvujem z vami......

zdaj pa OFFTOPIC

Koliko vas je tukaj ko imate 173p+ ali 193p+ in imate mrtve piksle??

Koliko nas je tukaj ko imamo 730bf oz 930 bf ki imajo mrtve piksle??

nemorem si pomagati ... ampak a se samo meni zdi, da so ti super duper opevani Lcd-ji ( v mislih imam 173p+ in 193p+) bolj kot ne za en ku*ac !!

Še eno vprašanje; kaj imate rajši :
1. 173p+ oz 193p+ z mrvimi piksli ?? - super duper LCD

2. 730bf oz 930 bf brez mrvih pikslov ?? - popljuvan z polovica uporabnikov foruma....ampak deluje zamesljivo!!!!

Da sem sploh ne prištejem vseh potnih stroškov, jeze in nenazadnje večjega začetnega stroška pri nakupu!

No samo razmišlajl sem v tej smeri, ker ste vsi po vrsti popljuvali serijo 730bf in 930 fb, zdaj se pa ravno tisti "hvalite" z mrvimi piksli!!

Nevem, ali res samo jaz vidim to, ali drugi enostavno nočete priznati......>:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

slikar ::

samsung 193p+ za 114k zaenkrat vse vredu brez mrtvih pikslov
barve super v igrah se tut obnese ena a.

destiny ::

SavoS ne govori gluposti. Na vsakem LCD-ju se lahko pojavijo DP. Jutri se bodo mogoče že na tvojem 730/930bf ali pa na mojem 193P... Noben ni odporen nanje...

blur ::

Savo:

Rajs imam barve in kontrast 193p+ z mrtvim pixlom kot pa 930 brez. Slika se ne more primerjat. Drugace pa res ne govori gluposti kot je nekdo reku ker te pixli so samo sreca v nesreci.

Drugace pa dobim v pon nov monitor.

lp

blur ::

SasoS:

Sm se pozanimal kako je sedaj z mrtvim pikam. Samsung 193p+ spada v prvi razred in ti morajo v roku 14 dni zamenjat monitor ce se pojavi kaksna pika. Tako da jest v ponedeljek dobim novega če je na zalogi.

lp,
blur

rini ::

Jaz imam srebrnega Samsunga 193P. Kupil sem ga lansko leto februarja za 183.000 sit. Po 10 dneh sem dobil prvo in do sedaj edino mrtvo piko. Kontrast, vidni kot in barve so odlične, moti pa me odzivni čas (20ms). Iger sicer ne igram, uporabljam pa TV-tuner na katerem je zelo opazna omenjena slabost. V službi uporabljam IBMov ThinkVision L170 17", kateri ima slabši kontrast, ampak je pri gledanju filmov manj ghostinga.

Drugače sem pa še vedno ponosni lastnik odličnega 21 palčnega Sonya G500 Multiscan:)

lp

||_^_|| ::

Jst sm se odloču za 193p+ Zdej me pa sam neki zanima, a je ful razlika če je prklučen na DVI al pa na navadn izhod?

rini ::

Ne, jaz jo nisem opazil. Uporabljam pa DVI izhod.

Climber ::

Imam namen kupt Samsunga.
Samo se ne morm odločt med:

930BF in 193p+.

Načeloma bi raje kupil 193p+, ker je pohvaljen da ima odlično sliko, pa kontrast...
Ne vem pa koliko se opazi razlika med 4ms ali pa 8ms?
Igre igram občasno, bolj kakšen Lan-party, tako da me zanima kako se ta monitor obnese v kakšni streljačini? naj napiše če je kdo sprobal.

BigFoot ::

Probaj se ekran kje pogledat pa se boš lažje odločil.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

globoko grlo ::

oz. en je dal link, mogoče tut v drugi temi "vse o LCD ...", da pride oktobra nov samsung z 6 ms, pol se pa odloč

Climber ::

Kateri model bo to oktobra z 6ms?
A bo cena podobna 193p+?

globoko grlo ::

Dr_M ::

ja tist 6ms je G2G, B2B je se vedno 20ms.
sicer pa nevem, kako so merili pri starih modelih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

deyani ::

in jaz imam 193p+ in sm mel mrtvo piko.... pa kaj... zamenjali so in zdaj sm vesel... sploh pa kr ej monitor zakon... barve ostanejo v prvotni barvi... in nič ni prevlivanja pod koti... igral sm igre in nism nič zasledil ghostinga... gledal filme in je cool...

Savo... 1000× mam raj ta monitor, kot pa un drug ko praviš...
pač jebeš te pike... menjuješ dokler ne dobiš tapravega... jebiga...
jaz sm menjal... in je zdaj super....

Tr0n ::

Jaz tudi nekako razmisljam o 930BF. Kaksne so vase izkusenje?

Zheegec ::

Večinoma OK. Nič posebnega, če poznaš 913N - slika 930BF se mi zdi malo boljša (na VGA priključku, DVI še nisem sprobal), odzivni čas je pa itaq vseeno - 4ms G-to-G ali 8ms je čisto vseeno. Če rabiš DOBER monitor še vedno zagovarjam NEC 1970GX, samo za to ceno je pa 930BF trenutno best buy.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bigshark ::

Imam 193p+ in je zakon monitor. Problem pa je, da imam eno rdečo piko na beli podlagi. Zdej pa nevem al je to svetla al temna pika? Garancija velja samo za svetlo piko?

EvilDare ::

Nobene pike ne sme biti. Ni važno kakšna je, svetla ali temna. Seveda velja ta garancija na enaa samo 14 dni, ne vem pa kako je drugje.

Kr_Edn ::

Iz "Zero Bright Dot Warranty" (dobiš jo poleg monitorja 172X/173P/173P Plus/193P/193pPlus); pod svetle pike spadajo: rdeča, zelena, modra in bela. Temnih pik imajo zgoraj našteti monitorji lahko 5 (17 palčni) in 7 ((19 palčni).

kuglvinkl ::

Zelo verjetno je kdo že napisal v to temo, pa vendar. Na Behardware sem med novicami bral, da je 193+ history.
Your focus determines your reallity

Izib ::

Jaz imam 193p in moram podat same pohvale, res je da sem preden sem bil zadovoljen pregledal 4 kose in končno prišel do takega ki nima mrtvih pik. Kar se tiče ghostin-ga pa al sem slep al ga pa ne vidim, pa mislim da je NFSU2 dost hitra in ima veliko prehodov iz temnega v svetlo in razno razne varijante, da bi se to lahko opazilo.

Se pa tudi sam sprašujem kako to da imam oalhko za isti model monitorja tako različne izkušnje, in da je enim čist zanč, drugim max dober,...

Drugače že več kot 8 let uporabljam Prenosni računalnik, v službene in domače namene, tako da sem v teh letih zamenjal saj 10 LCD ekranov in moram priznat, da je slika na 193p razred zase.

LP
Iztok

SasoS ::

niso u enaa hotl zamenjat monitorja ;((...sam je ob nakupu pisalo da je class1, zdaj so naenkrat spremenil v class2...
sem zahteval keš nazaj, bom šel drugam kupt. A kdo ve kako je z dead pixli pr mimovrste...včasih so imel da si nekaj doplačal (pri 110K se že skoraj splača dat 3 jurje da dobiš ok monitor) zdaj pa ne najdem kje to piše...

Person ::

Hm ... jaz ga imam tudi naročenga pri njih, pa še včeraj je spadal v 1. klaso.
Let's make something useful!

EvilDare ::

Zgleda da so jih preveč vračali nazaj.

Person ::

Aha ...:\
Let's make something useful!

bobby ::

to je bla napaka na enaa steani. te monitorji nikol niso spadal v class1, sem vprašal našega serviserja za monitorje pa mi je mal obrazložil kako je s temi monitorji. mi jih toplo priporoča ampak so neke malenkosti ki pač niso glih tko kakor se prikazuje. ghosting je in vedno bo pri lcdjih, barve niso glih to k bi mogle bit (primerjam sedaj z ctrjem) tko da photoskop pa podobne zadeve odpadejo ker ni niti približno realno. kar se pa pik tiče pa je reku da pač so in te monitorji pšač niso class1 in se jih ne menja.

kurc, bo treba še neki cajta na ctrjih bit,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

EvilDare ::

HAHAHAH. Napaka pa kaj še. Sam da so ljudje pokupil je bila ta oznaka. Tako na veliko je bilo napisan zero bright garancija in še zdaj je.

bobby ::

ja no sej vem, "napaka",.. >:D

huh poleg tega pa gledam, to je discuntinued model!! sploh jih ne delajo več,.. heh,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Nande ::

Kar se mene tiče...velik minus za Enaa!
Res so spremenili zero bright garancijo.
Zdaj bodo pa vrnjene monitorje prodajali. Grd nateg. ;((

Person ::

Mah, bom pa raje še nekaj časa vzdržal na Eizo-tovem "dinozavru" FS T563-T:)

Škart LCDja kr ne mislim kopuvati ... še posebi za takšen denar.
Let's make something useful!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372981075 (45911) hariscorale
»

nakup LCD za igranje iger

Oddelek: Kaj kupiti
161963 (1518) SergioGuru
»

Kateri LCD Samsung?

Oddelek: Kaj kupiti
463677 (2115) NURS
»

19" LCD primeren za igre?

Oddelek: Kaj kupiti
111654 (1474) Primoz78
»

LCD 17'' za 80k ali 19'' za 100k?

Oddelek: Kaj kupiti
342979 (1863) milica

Več podobnih tem