» »

AMD x2 - voltaža?

AMD x2 - voltaža?

mitjaje ::

Torej do koliko lahko dam voltažo za AMD X2 4400 (toledo jedro)

Malo sem iskal po netu, pa nisem našel ... pa sem se odločil za lažjo pot, pa bom kar tu vprašal!

Hvala lepa in LP
www.ultrasplet.net

Izi ::

Na tvoje vprašanje odgovor ne obstaja.
Vprašanja so:
Koliko ceniš svoj procesor?
Kako pogumen si?
Ali si pripravljen na to, da ti procesor pregori čez par dni?
Koliko časa nameravaš imeti ta procesor?

Ko boš odgovoril na vsa ta vprašanja ti lahko povem do koliko voltov lahko naviješ. >:D

Vse pa je odvisno tudi od hlajenja. Boljše hlajenje, večja voltaža. Ampak tudi tu je meja. Če boš voltažo dvignil za 1 cel volt potem ti tudi tekoči dušik ne bo preprečil smrti procesorja.

Voltažo dvigni toliko, da ti temperatura ob največji dolgotrajni obremenitvi ne preseže 50°C
Večina navijalcev uporablja voltažo med 1,55V in 1,65V

Vedi, da bolj boš navijal krajša bo življenska doba procesorja.

mitjaje ::

@Izi;

Hvala za tvoje informacije... jaz sem ga trenutno navil na 1,45 temperature pa so bile normalne... od 28 na idle do 36 na full load, ferkvenca pa 2.7Ghz

Tako da brez problema lahko navijem na 1.5V ... več ne bi niti šel. 1.5V se da dobiti iz 2.2Ghz na malo manj kot 3Ghz... Meni pa je itak bil cilj narediti stabilno x2 4800... kar pa je na 2,4Ghz... Sistem je takrat popolnoma stabilen...

Zanima me pa množilnik... Ugotovil sem, da se različno uporablja množilnik in me zanima ali je to odvisno od procesorja?
Če ni, je boljše imeti manjšega... trenuto imam na MAX in to je 11x.

Hvala lepa in LP
www.ultrasplet.net

Izi ::

>>Zanima me pa množilnik... Ugotovil sem, da se različno uporablja množilnik in me zanima ali je to odvisno od procesorja?

FSB je (če ne navijaš) vedno 200.
Torej če ima procesor na default nastavitvah 2000 MHz potem je možilnik nastavljen na 10, če pa imaš 2200 MHz procesor pa je množilnik 11.
Množilnik lahko nižaš, višati pa ga ne moreš, ker ga je AMD zaklenil v procesorju.
Bolje je imeti čim večji množilnik, ker potem lahko uporabiš manjši FSB za višje frekvence in lahko RAM deluje na 1:1 z FSB procesorja.
Z nizkim množilnikom je FSB visok in za RAM moraš nato uporabiti delilnik.

Torej čim višji je množilnik lažje je navijanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FSB overclocking

Oddelek: Navijanje
141634 (1497) dottor
»

Navitje C2D X6800 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814125 (3264) mesoreznica
»

navijanje moje mašine!

Oddelek: Navijanje
301555 (1050) Vuli
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323473 (18163) Jst
»

rad bi navil star racunalnik

Oddelek: Navijanje
271500 (924) pure00

Več podobnih tem