» »

rad bi navil star racunalnik

rad bi navil star racunalnik

pure00 ::

LP

js imam en star racunalnik pentium 3(675mhz).
Maticna plosca:fic fa13
napajalnik:200w

Meni u biosu pise da imam trenutno 9x75 mhz(675mhz)
najvec kar lahko navijem je pa 9x150mhz(1350mhz)

Ko pa recimo nastavim na 9x95 mhz se mi racunalnik noce zagnat...oziroma ne prikaze slike na ekranu...
Če pa nastavim 9x85 se mi zastekajo windowsi, in morem zagnat racunalnik!

Ali je za to kriv napajalnik ali hlajenje?
Ali celo kaj drugega?

Hvala za pomoč:)
...

macgajver ::

znižaj frekvenco na ramih če lahko pa volte mejčkn povečej pa probavej spet počas fsb povečvt dokler se ti ne bo začel sesuvat pa spet ponovi prejšno vajo in ko boš prišel do meje ko rač na noben način ne bo stabilen pri želenih frekvencah malo znižaj fsb to bo meja tvoje hrntije.

preden pa se se kej lots si ksn bol hladilnik notr dej pa ne z volti pretiravat.
Da naus kej pokuru!!!!!
tenstan krompir je pa zakon

Izi ::

Dvomim, da bi bil kriv napajalnik. Sigurno ima še par wattov rezerve, ki jih to navijanje pobere.
Pomoje bo krivo gretje.
Preden sploh začneš navijati, si najdi programček, ki ti bo kazal temperaturo procesorja v Windows.
Najbolje Motherboard Monitor 5 ali kaj podobnega.
Opazuj temperature pri nenavitem in obremenjenem procesorju, da boš videl koliko je sploh normalno.
Koliko se lahko grejejo stari pentiumi ne vem, vendar predvidevam, da bi morala biti temperatura nekje med 50 in 60°C.
Najdi si še en programček za testiranje stabilnosti. Za začetek bo vredu kar Super PI, ki hitro pokaže če pretiravaš v navijanju.

Ker imaš množitel 9, pomeni vsak dvignjem FSB dvig za 9 MHz zato napreduj v manjših korakih.
Dvigni najprej na 77 in testiraj v Windows z Super PI vsaj par minut,
nato dvigni na 79 in testiraj ...

pure00 ::

hmm....probau sm dat na 9x85 in mi zasteka windows(ko pride u sistem zasteka cez nekaj sekund)
...

stock ::

pa model nemors kr na enkrt tolk dvignt. Poglej si mal po netu za ta pentium 3 kko se je kj drugim naviju... k sm jst svojga naviju P3 450 sm prsu do 518 naprej se je ugasnu (za menat voltazo nimam)... uglaunm zraun je blo tud opisan kko se navija P3 500 in P3 600, pa se je P3 600 navil samo za 50mhz. tko da mas loh tud kj tazga... pri povecanju voltaze je lohk druga pesm. temp pa ti pomoje nebi smele bit vecje od 50C.

pure00 ::

samo neki!

meni pise 65x9 75x9 85x9...

in samo tako lahko visam....
...

pure00 ::

zato mi full zvisa......drugega postopka ne vem!
...

stock ::

mogoc te rami jebejo...

pure00 ::

najvec kr sm naviu je blo 765mhz....samo je racunalnik vedno zastekau!!!

ena stopnja manj je pa 675mhz..ta dela......mozno je da hlajenje jebe.......al pa napajalnik nima dovolj moci......
...

pure00 ::

sm ugotovu da je hlajenje slabo.....temp.procesorja je 75 stopinj :S
...

macgajver ::

sej sm ti ze povedou da ce se lotis navijat mors dat mal bolš hladilnik not brez tega bolš da se sploh ne lotš pa frekvenco na ramih mal znižej pa volte mu dodej pa bo mogoče stabiln na 83x9 al pa probej: pust na 75x9 pa množilnik dvign.
tenstan krompir je pa zakon

pure00 ::

imam dobro hlajenje....samo nekaj......kje se zniza frekvenco ramov???
in kako se jo zniza?
...

MEDENA ::

LOL, res boš profitiral teh nekaj Mhz :D

pure00 ::

ma kj nekaj......stari kolko se bo dalo se bo dalo.....plata premore do 1000mhz....
...

Daedalus ::

Ko pa recimo nastavim na 9x95 mhz se mi racunalnik noce zagnat...oziroma ne prikaze slike na ekranu...

Pri takem navitju FSB-ja se tudi navije takt PCI in AGP vodil, kar lahko vodi v vsesplošen upor naprav, ki so vštekane tja. Najprej izboljšaj hlajenje, dvigni malo napetost na procesorju, pol pa prestavi FSB direkt na 100 MHz. Če bo delalo, bo. Če ne...nimaš sreče.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

pure00 ::

malo sm voltazo spremenu.....pa mi dela na 749 mhz(normalno)

ce pa dam kj vec pride crn zaslon...hehe...bi se dalo se kako urihtat to???
...

sirotka ::

bi se dalo ja, še več voltaže, edin če maš sdr 66 in te že rami jebejo, samo to dvomim. Sm, k niso tile p3 že na 100fsbja po defaultu? Drugač pa...ne splača se ti neki vlagat, ker se ti bo poznalo mogooooče 5% na takem compu.

pure00 ::

Samo neki!Js u biosu ne morem spreminjat voltaze oziroma frekvence ramov!!
Nimam te moznosti!Imam moznost samo dviganja megahercov procesorja!!
...

pure00 ::

edino na maticni plosci mam neke gumbke....
tle mate sliko!

tle pa neki pise o teh gumbkih

Pise nasplosno o maticni plosci!
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pure00 ()

Azrael ::

Tisti gumbki so dip stikala. Njihova funkcija je opisana na strani 19 in 23 v pdf manualu.

Pentum 3 imajo 100MHz FSB, torej imaš 900MHz primerek. Jasno če imaš Pentium, celeron pa ima res 66MHz in imaš potemtakem 600MHz primerek.

Torej za začetek kateri procesor imaš ? Celeron ali Pentium?

BTW, mučenje procesorja in predvsem PCI in AGP in diskov na 75 -95 MHz FSB je najmanj neumnost, ker je možnost uničenja podatkov na diskih ogromna in OC niti pod razno ne odtehta tveganja. Daj zadevo na 100MHz in če dela si zmagal, drugače pa več sreče prihodnjič.

Drugače pa je za nastavljanje latenc in posledično hitrosti delovanje RAMa napisano v nmanualu pod Chipset Features Setup stran 40.
Nekoč je bil Slo-tech.

pure00 ::

aida32 mi kaze da imam celerona!!

sem pogledau prau procesor in je celeron.

če pa pogledam lasnosti racunalnika mi dost krat pokaze da imam intel pentium3....ceprau ga nimam!!

to pomeni da imam celeron.
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pure00 ()

pure00 ::

kako se na moji maticni povecuje voltaza????

ce kdo ve nj pove :D
...

Azrael ::

Prestavi jumper JS3 (Magic Tuner), 20 stran pdf manuala.

Na ta način boš dvignil napetost za približno 10%, to pa je itak maksimum, kar je priporočljivo za Intel procesorje, saj je znano, da Intli ne marajo visokih voltaž.

Potem FSB prestavi na 100MHz in če bo delovalo stabilno si zmagal,. drugače pa več sreče prihodnjič z drugim procesorjem, ker bi to pomenilo, da imaš sedaj primerek procesorja, ki ni OC navdahnjen.
Nekoč je bil Slo-tech.

pure00 ::

amm...ne dela.....amm....js sm probau dat na maticno processor od 1000mhz...ko upalim racunalnik mi na zacetku pokaze da je nastavlo na 677mhz......pol pa navijem na 833mhz in dela normalno....samo zakaj ne pokaze 1000mhz??????

aja kaj je u manualu una tabela z megaherci????

piše da mores prve stiri gumbke premaknit(razlicno)

za doloceno stevilo megahercev!
...

Azrael ::

Ta tvoj 1GHz Celeron ima množilnik 10 in 100MHZ FSB.

Plošča je taka, da ti na začetku nastavi najnižji mogoč FSB 66MHz in tako dobiš 667MHz procesor. Da bo procesor deloval na tovarniško določeni frekvenci moraš FSB v BIOSu prestaviti na 100MHz. Če ne gre poskusi nadgraditi BIOS, mogoče v tej verziji, ki ga imaš trenutno, ta procesor še ni podprt.

Gumbki (dip stikala) nastavljaš množilnik in še nekaj drugih stvari (glej manual). Ker pa imajo vsi Intelovi procesorji zaklenjen množilnik je ta opcija rahlo brez veze. Lahko jih nastaviš na default vrednost in to je to, ampak niti ni nujno, ker po tvojem opisu vidim, da je množilnik procesorja vsekakor prepoznan prav.

In še eno moje vprašanje: imaš 1GHz Celeron (128KB L2) ali Tualatin (256KB L2) ? Če imaš slednjega je to izjemen procesor, ki se odlično navija in je pri 1.5GHz bolj zmogljiv kot 1.8 ali 2 GHz P4.
Nekoč je bil Slo-tech.

pure00 ::

1GHz Celeron (128KB L2) imam.
Bios sem nadgradiu na najnovejso verzijo.
Ali obstaja bios od kaksne druge plate, ki bi delovau na moji plati.To nekateri delajo, da flešajo plato z biosom neke druge plate.Samo pravo rabi najt.

Js imam recimo u biosu fsb100mhz/0n
in fsb100mhz/off

kaj to pomeni??
...

Azrael ::

Flash z druge plošče bo v 99.999...% primerov pripeljal do popolnoma nedelujoče plošče. Ne priporočam.

Ne vem v kakšnem kontekstu je mišljen tisti on/off, zato ugibam. Verjetno gre za to, da lahko procesor, ki ima deafault 66MHz FSB vsiliš delovanje na 100MHz FSB.
Nekoč je bil Slo-tech.

pure00 ::

sem probau dat na 100/on

in potem na 100/off

in ko zazenem racunalnik je pa kr crn ekran....samo mašina dela :
...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998676 (6115) tiborrr
»

Navijanje ne pomaga...

Oddelek: Navijanje
101192 (1014) Karaya 52
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211652 (1439) Air_Borne
»

Celeron II in napetosti... potrebjem nasvet

Oddelek: Navijanje
111705 (1482) MadMax
»

Objasnilo za CPU Bus Frequency

Oddelek: Pomoč in nasveti
8882 (751) VASkO

Več podobnih tem