» »

Koliko naviti ram???

Koliko naviti ram???

IČA ::

Zanima me, koliko bi lahko navil te bolj švoh rame in če bi hladilnik kaj pomagal pri dvigu FSB-ja.

Dimm1:


Dimm2:


Hvala.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

BoLhCa ::

Noben ti ne more povedati koliko se ti bo stvar navila in tudi noben ti ne more garantirati da se sploh bo:) probavaj ane, visaj fsb dokler bo računalnik stabiln. Glede hladilnika, pa na teh frekvencah ne bos bistveno pridobil.

Lp

AndrewSmith ::

Meni grejo moji da max 215 2.5-3-3-7,na 200 pa 2-3-3-6
ceprav so deklarirani 2-3-3-7 za 166 in 2.5-3-3-8 za 200.
Samo cez 215 pa ne grejo na nobenih latencah:(
Za CEON pa nimam pojma:\
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

IČA ::

Sem malce nerodno postavil vprašanje, zanima me, če bi 220 FSB na teh ramih bilo preveč.
Sem že malce testiral in je bilo OK, sicer ne na daljše obdobje. Se bodo rami na tej frekvenci preveč pregrevali, mogoče posledično tudi pregoreli? Zato me tudi zanima glede hlajenja.
Rad bi dvignil CPU in rame sinhrono na 220 FSB.
Sistem pa je sledeč:
Athlon 64 3200+ (venice)
ASrock dual 939
LC 550W

Edit: ker pač nimam orodja za kontrolo temp. na ramih se ne upam kaj dlje testirati.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

AndrewSmith ::

Testiraj z super pi 32MB
in pa mamtest-om.
Dodatno hlajenje pa ne bo
nic pomagalo.
Sej jih potipaj mad testiranjem...moji so bli samo topli.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

IČA ::

Eh, ohišja se mi trenutno ne da šraufati, mem test bom pa še enkrat pognal. Zdaj pa testiram stabilnost z OCCT (30 min. stabilnostni test).
Bomo vidli kaj bo, upam da ne bo preveč smrdelo.:\
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

SavoS ::

Zdravo Iztok

Ja lej tak je to... na 220 FSB se za rame sploh nebo kaj prida poznalo na temperaturah... sploh ker nemoreš nevem kako dvigniti voltaže, jaz sem moje fural na 250 pa se niso kaj več kot običajno greli, če ti laufajo stabilno pol se nimaš kaj sekirat in čim višje gredo tem bolj je.... sicer pa uporabiš delitelj in daš rame na 166, FSB pa na 250.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

IČA ::

Sem se čez vikend igračkal in testiral navijanje.
Torej kot si rekel, FSB na 240 in deljitelj za ram na 166 (da pridejo na cca 200), potreben dvig voltaže (1.45), ker mi brez tega ne gre čez 230 stabilno. Temperatura kar visoka do 46°C pri loadu (še nisem montiral dodatnega zračenja).

Bom zvečer sprobal kaj bodo rami rekli na 220, kar je tudi trenutno moja želja. Zdaj imam na 210 brez problemov (memtest 1h in OCCT test 30min stabilno in brez napak). Torej, če grejo stabilno na 220 se nimam kaj bat, da bi se skuhali.

Hvala.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

SavoS ::

Ne brez panike!
Takšno hitrost ponavadi vzdržijo tudi čisto obični rami, pri tem se sploh ne grejejo. No kot sem že rekel, ta plata itak ne omogoča visokih napetosti na ramih in se nimaš kaj bati, da bi se skurili.... probaj edino dobiti dva podobna modula, da bi ti laufala v DUAL CHANEL-u ker se hitrost seveda posledično poveča.
No meni laufata na 228FSB, seveda delitelj 166, ker 278FSB-ja pač nebi prenesli, kolikor imam navit proc. Nastavljeno imam HIGH voltage na ramih in rami še mlačni niso, kaj šele topli.
Drugače sem te rame na NForce2 plati fural na 2,9v in so bili mlačni, tak da nič bat.
Bolj kot boš navil rame, hitreje bo letelo, če ti delujejo na 220, probaj še malo dvignit fsb na procu, recimo na 250 toliko bi ti vsaj po predvidevanjih moglo iti na 1,45v. Če pač to negre enostavno probaj v drugo smer, daš delitelj za rame na 200 in potem začneš navijat proc s tem pa seveda posledično rame in pač sigurno prideš vsaj nekje do 225
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

IČA ::

Hvala, seveda bom, kot sem že omenil, še zvečer stestiral na 220, mislim, da potem ne bi smelo biti problema. Mimogrede, rama mi, čeprav sta različna, laufata v dualu, vsaj cpuz pravi tako (se zgleda toliko zastopita med sabo).
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

SavoS ::

hay!
Ja če ti v CPU-Z pokaže da je dual pol super!

Zdaj če ti nebo šlo več kaj prida naviti, pa se malo poigraj še z latencami ramov in pa seveda z 1T, 2T, pa poženi test recimo v everestu, pa boš kar videl razliko med posameznimi nastavitvami.......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

IČA ::

Ja če ti v CPU-Z pokaže da je dual pol super!


Jap, sem bil kar precej pozitivno presenečen, ko sem sestavil mašino in videl, da laufata v dualu.

Bom se probal poigrati še z latencami in stestirati v Everestu, da vidim kaj bo laufalo najhitrejše.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

AndrewSmith ::

Zakaj pa nebi furala v dualu?
Jst sem mel ze 1gb+512mb pa je
furalo v dualu.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

IČA ::

Načeloma naj bi bila ista modula za dual.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

tiborrr ::

Morda je bil bug, da je pisalo, da laufa v dualu. V DC lahko laufajo le rami enake kapacitete, dajte si enkrat ze osnove prebrat.. :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

blazzzzz ::

mene začetnika zanima kje se nastavi delitelj pri ramih:(
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

AndrewSmith ::

Morda je bil bug, da je pisalo, da laufa v dualu. V DC lahko laufajo le rami enake kapacitete, dajte si enkrat ze osnove prebrat.. :\

Cudno...na Asuski in Epox (soc.A) sem mel to kombinacijo in je vedno pisalo da je v DC.
Edino Sandra je kazala SC,ampak to je Sandrin problem,kot sem tu na forumu prebral.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

SavoS ::

Iztok!
Za vsak slučaj preveri še v programu everest pod opcijo osnovna plošča in podmeni osnovna plošča, tam pa potem poglej pod : lastnosti spominskega vodila ;
Tip spominskega vodila: Dual DDR SDRAM
Širina vodila : 128 bit
Če imaš tako napisano potem je DUAL CHANNEL!

Če piše 64 bit potem je SINGLE CHANNEL!!!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

tiborrr ::

Andrew, verjami Sandri. Ne more biti v DC, ce je v kanalu A 512MB, v kanalu B pa 1024MB palcka, no! :\ :(
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

AndrewSmith ::

Mah...ce reces ti....ne vem no....na obeh platah
mi je pri zagonu pc-ja izpisalo dc 128bit.
Cudno to....:\
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

tiborrr ::

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

IČA ::

Torej 100% dual, Everst pravi tako kot tudi BIOS.


Zdaj sem povišal na FSB na 215 in bom stestiral stabilnost z OCCT (30min.) in pa memtestom.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

IČA ::

Evo, pa še rezultati Everestovih hitrostnih testov
branje: 5860 MB/s
pisanje: 2183 MB/s
latency: 47.4 ns

215 FSB (2.5-3-3-8)
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

Dr_M ::

tiborrr ma prov tuki.

se najbl tocno bos zvedu pa, ce testiras v sandri bandwidth.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IČA ::

215-nestabilno OCCT :(
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

SavoS ::

Ja npetost za rame daj na Hight, nastavi timinge na 3,3,3,8 ..... pa rame daj v črne slote in testiraj dalje, če še vedno ni stabilno, probaj še na 2T samo boš zgubil na hitrosti....
Aja htt daj na 3=600
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

IČA ::

Napetost na ramih sem že imel dvignjeno, bom probal še s timingi, HTT sem imel nastavlejno na 4=800, bom spustil na 600, rami pa so v modrih slotih.
Bomo videli.
Drugače pa mi je OCCT test (30min) še skozi, pa cca. 1h memtesta tudi OK, OCCT turture pa po cca. 1h javil nestabilnost.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

IČA ::

Pih, obupal.
Nikakor ram ne spravim čez 212 brez napak, dela sicer OK, se pa mašina na netu resetira (bios 1.60). Z biosom ocwb1 je vse še slabše, CPU 240 in ram na 166 se windowsi ne zaženejo, pa čeprav imam nastavitve biosa enake kot Savo.
Brez veze, navijanje mi zgleda ni usojeno, pa čeprav sem zelo nezahteven glede željenih frekvenc. ;((
Kišto bom kar zapr in laufal na default frekvencah, to je edino kar dela vredu.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

AndrewSmith ::

Ce mas 1T se ti na netu resetira zaradi nekaterih
flash animacij.
Meni je isto delalo.V firefoxu tega problema
nimam.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

IČA ::

Vem, vendar tudi firefox ni kaj boljši, sprobal včeraj.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

SavoS ::

Jah, pač nekateri rami pač ne gredo nikamor, saj veš to je loterija..... men tudi ne gre tako kot sem si zamislil, a vendar sem nekako zadovoljen glede na vložena sredstva......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

IČA ::

Eh, saj ni toliko problem, da rami ne grejo čez 215, tudi s tem bi bil zaenkrat zadovoljen. Bolj je problem v resetiranju na netu, to me najbolj moti. 2T nastavitev za ram pa je dejansko precej počasnejša.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

sal3 ::

jst mam pa problem z DC. mam 2x512 rama in DC mi zazna, ampak pise samo 512 rama. v BOOtu in v WINsih. ce dam pa na SC kaze pa normalno 1024 RAMa. Probu sm ze vse postavitve ramov za DC in na vseh zazna samo 512 RAMa. WtF?! ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sal3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT NF7-S in Dual channel

Oddelek: Pomoč in nasveti
171123 (862) yoco
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72938594 (19153) igor0203
»

VOLTMOD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
974324 (3202) SrBo
»

ram twister pc3200 ali pc4300

Oddelek: Kaj kupiti
492066 (1365) kajzer
»

Geil rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
844746 (3159) Fury

Več podobnih tem