» »

Vsi ki bi radi vedeli kako se izdela spletna stran v Javi

Vsi ki bi radi vedeli kako se izdela spletna stran v Javi

mspider ::

...oziroma, kakšna je razlika med JAVO in PHP!


Velikokrat sem že zasledil, vprašanja kako se izdela spletna stran v Javi oziroma ali je boljša PHP stran ali Java(JSP) stran.
Zato sem se odločil da napišem nekaj stavkov in povem svoje mnenje.

Eni pravijo, da bo JAVA nadomestila PHP! Drži in ne drži!
Namreč Java je že prehitela PHP na področju spletnih aplikacij in portalov za poslovne namene. Po statistikah je Java prehitela tudi C++ po uporabi v svetovnem merilu.

Seveda pa je PHP še vedno zelo razširjen med "hobijskimi" oblikovalci sajtov...veliko jih najdemo tudi na tem forumu:)... Ogromno je že napisane kode, veliko se dobi tutorjev za uporabo PHP-ja. Tako, da je statistično še vedno več sajtov v PHP kot JSP.

PHP-ja sicer ne poznam tako dobro, poznam pa "spletno" Javo in sem navdušen.
Mimogrede Najdi.si je razvit v Javi. Bil je tudi predstavljen kot prvi iskalnik razvit v Javi. Seveda so njihove JSP strani v kombinaciji z PHP. Vendar jedro je Java!

Za JSP(JavaServer Pages) potrebujete Apache Tomcat strežnik. Je zastonj in zelo razširjen. Če se odločite narediti spletno stran v Javi, dobite gostovanje z javo podporo po isti ceni kot brez nje(običajo). Nekaj slovenskih ponudnikov gostovanj ima ugodne pakete.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Spodnji linki niso namenjenu spamu, le prikazu delovanja spletnih strani v Javi.

Na spodnjem linku je spletni programček napisan v Javi. Z njim lahko preverite pozicijo vaše spletne strani v slovenskih
iskalnik glede na izbrano ključno besedo. Programček je beta verzija vendar deluje dobro!

Zanima me vaše mnenje...kakšni so rezultati glede vaše spletne strani.
http://www.mediasplet.com/seo-web-analyzer.html


Prednost Jave pred PHP vidim v povezovanju z popularnimi popularni spletnimi tehnologijami kot so HTML, XHTML, XML, PDF, XSL, XSL-T,...
To kaže tudi spodnji link, kjer stran omogoča on-line izgradnjo PDF dokumenta glede na vaše vnosne podatke.
http://www.mediasplet.com/xml/pdf-online.jsp


Ima kdo že izkušnje izdelave spletnih strani v Javi?
Kakšno je vaše mnenje glede konkurence med PHP in JSP?

kopernik ::

Joj, ne spet primerjave. Boš samo spet sprožil pričkanje, kjer bo vsak hvalil svojega konja. Iz moje strani samo to : ne nasedaj reklamam, statistikam in podobnim stvarem. Včasih je bolje uporabiti en prog. jezik, včasih drugi, nikoli pa ne bo en za vse.

BluPhenix ::

Po statistikah je Java prehitela tudi C++ po uporabi v svetovnem merilu.


:\ Java je uredu kar se tiče networking programiranja na višjem nivoju. Drugače je pa C++ še vedno de-facto standard za večino stvari, sploh nar se tiče low in mid level programiranja. Pač java ne omogča dovolj svobode.

Med drugim ne vem če gre primerjati JSP in PHP. Lahko delaš enake stvari vendar si znata biti precej različna. Svetujem ti, da si najprej bolje pogledaš tudi PHP in ptem hvališ enega ali drugega. Ker očitno nekaj nasedaš hypu in ne govoriš iz lastnih izkušenj.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

mspider ::

Hmm...
Kar se tiče C++ se strinjam da je de-facto za stvari, kot so igre, programi,... še vedno!

Kar se tiče pa weba in netwokinga pa se da precej naredit z javo.
Seveda lahko primerjaš JSP in PHP! Zakaj neki ne!? Saj oba omogočata programiranje na web nivoju tako za osnovne web strani(aplikacije), kot za kakšne napredne arhitekture.

Drgač pa ni objava bla namenjena hvaljenju enega jezika, sem le želel malo predstaviti kaj se da nardit. Očitno ti ne poznaš dosti Web Jave zato ti priporočam kak tutor. Pa en namig...ni dovolj en tutor pa nekaj kode z neta za dobre jsp strani. Nasvet iz lastnih izkušenj.
www.mediasplet.com

mspider ::

Joj, ne spet primerjave. Boš samo spet sprožil pričkanje, kjer bo vsak hvalil svojega konja. Iz moje strani samo to : ne nasedaj reklamam, statistikam in podobnim stvarem. Včasih je bolje uporabiti en prog. jezik, včasih drugi, nikoli pa ne bo en za vse.


Res je da nikoli ne bo eden za vse. Vsak za svoje področje!
Ni debata o statistikah, da bi se po njih orientiral. Standardi so tisti po katerih je potrebno graditi...

CWIZO ::

Hja, v JSPju se da glih tok naredit kokr pa v PHPju, in obratno.

Tako da pac, uporabis tisto kar ti je na voljo in tisto s cemer bos prej dosegu zeljeno.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

mspider ::

Načeloma se strinjam....uporabiš pač tisto kar znaš:)

Nekaj dejstev oz. ugotovitev o uporabi enega ali drugega za male ali srednje velike strani:


- Kateri je lažje za uporabo je težko reč. Vsakega se da naučit. PHP malo lažje.
- Trenutno je več ponudnikov PHP gostovanj kot JSP.
- JSP je bolj robusten.
- Performančno bi naj bil PHP hitrejši, četudi se .php stran vedno prevede ko je "pognana" na strežniku.
- JSP je bolj fleksibilen.

----------------------
Vse o Google optimizaciji!
www.kibit.net

Tody ::

Kaj pa če dodamot 3 spremenljivko recimor Ruby on Rails ? In kaj pravi .net oz ASP ? Phayton tud ni švoh...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP ali ASP

Oddelek: Programiranje
253072 (2441) DavidJ
»

Nalaganje spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
71288 (1165) mte
»

Problem flash buttons macromedia dreamweaver 8.0?

Oddelek: Izdelava spletišč
101086 (995) Tody
»

ASP.NET(jezik C#) vs. PHP (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7710188 (8832) Nerdor
»

Najboljši programski jezik za dinamičen html

Oddelek: Izdelava spletišč
443164 (2528) frenk

Več podobnih tem