» »

Povprečni IQ gimnazijcev

Povprečni IQ gimnazijcev

«
1
2 3

yodaboy ::

Pozdravljeni,

zanima me koliko bi vi ocenili povprečni IQ slovenskih gimnazijcev? ALI je gimnazija zahtevna za nekoga s povprečnim iQ količnikom?


na dan z besedo.

hvala. :)

lp

Alien123 ::

Glede na oblačenje in da imajo vsi iste frizure.. rečmo 40 nekje

Smrekar1 ::

yodaboy je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me koliko bi vi ocenili povprečni IQ slovenskih gimnazijcev? ALI je gimnazija zahtevna za nekoga s povprečnim iQ količnikom?


na dan z besedo.

hvala. :)

lp


Verjetno bo malenkost nad 100, ker gre vsaj del ološa na poklicne šole, v službo ali odpade v 1. letniku. Odpadejo tudi vsi, ki imajo prenizek IQ da bi sploh hodili v šolo.
Tam, cca 105 je dobra ocena. Da bi zanesljivo določil koliko točno nad 100 je ti testi enostavno niso dovolj točni, ker prav veliko nad 100 pač ni.

Nekdo z IQ 100 se bo moral nekaj malega učiti in bo prišel skozi s trojkami brez problemov. Za petke bo treba kar garati, za trojke ne bo nič pretresljivega. Zdelajo tudi tisti z IQ 85-90, samo težko z visokimi ocenami in tudi učiti se morajo kar dosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Jarno ::

Za smiseln vpis na gimnazijo že po utilitaristični definiciji potrebuješ nadpovprečen IQ.
Povprečen IQ je bolj ali manj 100.
#65W!

Smrekar1 ::

Jarno je izjavil:


Povprečen IQ je bolj ali manj 100.


Povprečen IQ je po definiciji 100. Če rečeš znotraj 1 standardne deviacije je 85-115 "povprečno".
Jup, kar je nad 115 je že kar precej nad povprečjem, enako daleč kot je nekdo pod 85 glup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Scaramouche3 ::

Problem mladine danes ni IQ, ampak indoktrinacija v woke in post modernizem, sploh pa mentaliteto večne žrtve, ki lahko konstantno protestira za vsako malo stvar, ki jim ni všeč!

kow ::

yodaboy je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me koliko bi vi ocenili povprečni IQ slovenskih gimnazijcev? ALI je gimnazija zahtevna za nekoga s povprečnim iQ količnikom?


Definiraj zahtevna. Za nekoga je 6h poslusanja ter 1h ucenja na dan zahtevno. Drug bo pac opravil delo in nadaljeval s prostim casom. Ce imas IQ 100 ter delovne navade, bos gimnazijo opravil brez vecjih tezav. Blestel pa ne bos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

AtaŠtumf ::

Nekje v povprečju Slovenije, enako kakor za večino ostalih šol, od osnovne do doktrorata.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

AtaŠtumf ::

kow je izjavil:

yodaboy je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me koliko bi vi ocenili povprečni IQ slovenskih gimnazijcev? ALI je gimnazija zahtevna za nekoga s povprečnim iQ količnikom?


Definiraj zahtevna. Za nekoga je 6h poslusanja ter 1h ucenja na dan zahtevno. Drug bo pac opravil delo in nadaljeval s prostim casom. Ce imas IQ 100 ter delovne navade, bos gimnazijo opravil brez vecjih tezav. Blestel pa ne bos.


Vprašanje, kako to rešiti in če ima mladina sploh možnost ne pasti v to past?

Glede na to, da je moderni svet narejen na hitri konzumaciji vsebin in da večino zadev nam da hitri užitek, od hitre prehrane, tiktoka, lajkov, iger, zmenjakrij preko tinderja ipd. zadev, itd., kako se lahko mladina sploh upre temu in se nauči daljše pozornosti?

Če gledaš tiktok oz. youtube shorts, je tvoj naučeni attention spam cca. 15 sekund.

Če igraš fortnite ipd. zadeve so igre relativno kratke, enako mobilne igre.

Zmenjkarije, swipe levo, swipe desno.

Instagram, Twitter, Facebook, ..., postaš nekaj, lajk na to v parih sekundah.

Hrana, naročiš Wolt, Glovo, pa imaš hrano na mizi v nekaj minutah.

itd.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Smrekar1 je izjavil:

Jarno je izjavil:


Povprečen IQ je bolj ali manj 100.


Povprečen IQ je po definiciji 100. Če rečeš znotraj 1 standardne deviacije je 85-115 "povprečno".
Jup, kar je nad 115 je že kar precej nad povprečjem, enako daleč kot je nekdo pod 85 glup.


Težave so predvsem v tem, kako IQ določiti, morda bi bila potrebna obsežna testiranja in bi bil rezultat interval.
#65W!

shark_nm ::

Ljudje božji malo boste tudi morali računati na to da visok IQ še ne pomeni pridnost v šoli. Za napiflat se stvari ne rabiš visok IQ samo tečne starše. Prej bi rekel da tisti ki imajo res visok IQ opustijo šolanje ker sprevidijo kakšen glup rat race je v tem lajfu. Jaz če bi imel otroka bi ga vpisal na najlažjo tehnično šolo. Popoldansko če je potrebno, medtem ko bi doma imeli pravo šolo. Programiranje v vsaj 3 jezikih in to na visokem nivoju. S poudarkom da bi že v OŠ mali ali mala programiral. Jebo te gimnazija. Za kaj? Da greš potem na fax in plačujejo starši 400 eur na mesec. Potem pa pošiljaš prošnje kot bebec naokoli. Ahh, tehnično podkovan u nulo. Kdor ne bi zaposlil tak talent je samo na slabšem. Jaz vem da bi me brigala izobrazba če rabim nekoga ki zna stvari narediti in je natančen je lahko zaradi mene hodil na skrajšan program. Plača bo pa primerljiva s kolegi ki so se učili programske jezike ki so žr 20 let opuščeni in po možnosti en kup dodatnih stvari kot so Sodobna Družba, Informatika, Zgodovina računalništva...

tilen03 ::

Ja, najboljse da 15-letnega mulca cimprej naucimo prakticne, tehnicne stvari, da cimprej zacne delat. To je gotovo dobro na dolgi rok, ne bo scasoma dozivel krize, bo odprt, razgledan, radoveden, priseben.

Pa ravno programer naj bo. Ti se posebej ne dozivijo burnouta v svoji karieri zaradi lastne podhranjenosti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

PovemVfaco ::

100-110 nekje. Rahlo zahtevna za povprečneža. Vsak, ki je končal OŠ po nekem normalnem programu, lahko konča tudi gimnazijo z nekaj truda. Bolj inteligentni skoraj brez truda.

srus ::

Menda je povprečni IQ na našem koncu okoli 100. Menda gre na splošne in strokovne gimnazije 80% populacije. Torej bi rekel, da je njihov povprečni IQ nekaj malega nad 100.

ttommy ::

Kako lahko izmerim svoj IQ?
Gamer

tikitoki ::

shark_nm ::

tilen03 je izjavil:

Ja, najboljse da 15-letnega mulca cimprej naucimo prakticne, tehnicne stvari, da cimprej zacne delat. To je gotovo dobro na dolgi rok, ne bo scasoma dozivel krize, bo odprt, razgledan, radoveden, priseben.

Pa ravno programer naj bo. Ti se posebej ne dozivijo burnouta v svoji karieri zaradi lastne podhranjenosti!


Ker je 8 let šole kjer tekmuješ z ostalimi piflarji balzam ta telo in dušo mar ne? Verjemi da bi imel tak otrok precej več časa zase in svoje hobije, ker se pač ne bi učil integralov, odvodov in ostale navlake kot sem se je jaz. Namesto da bi me učili praktične stvari, uporabne stvari, to za kar sem se šolal.

O kakšni lastni podhranjenosti govoriš?

kow ::

Ce mislis, da odvodi in integrali niso prakticno uporabni, verjetno samo pomeni, da imas IQ bolj proti povprecju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

shark_nm ::

kow je izjavil:

Ce mislis, da odvodi in integrali niso prakticno uporabni, verjetno samo pomeni, da imas IQ bolj proti povprecju.


Na sem samo zate rešil.

Avenger ::

shark_nm je izjavil:

Ljudje božji malo boste tudi morali računati na to da visok IQ še ne pomeni pridnost v šoli. Za napiflat se stvari ne rabiš visok IQ samo tečne starše.



Plača bo pa primerljiva s kolegi ki so se učili programske jezike ki so žr 20 let opuščeni in po možnosti en kup dodatnih stvari kot so Sodobna Družba, Informatika, Zgodovina računalništva...


Mal bi razširil prvi odstavek - šolstvo je predvsem ukalupljanje, ta, ki se najbolj prilagaja kalupu, je najboljši. In pa, ta, ki ima najboljši spomin, ali pa tehniko spomina, mu je najlažje. Če nimaš dobrega spomina, pa tečni starši ali pa lasten trud.

Pri drugem vem iz druge roke koliko nonsensa so učili na FRIju, pač ker je tak program, žive bedarije, ki jih nikoli in nikdar ne bodo nikjer uporabili, niti ne bo podlaga za karkoli. Ampak naredit si pa moral... za crknit. Tko da ja, se strinjam s tem, totalno, vzet v svoje roke, pa doma naštudirat uporabne stvari.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

tilen03 ::

Ce mislis, da se splaca nauciti samo tisto za kar vidis uporabo, imas zgreseno razmisljanje imo. Dobre ideje so dobre ideje in so prenosljive. Bi si mislil, da bi ITjevec to razumel

Pozabljate pa, da je za uspeh pomembnih vec faktorjev, veliko tudi pomembnejsih od znanja. Recimo poznanstva so en tak prvi primer, ki da + sš in faksu

mr_chai ::

ocene in IQ nimajo ponavadi nobene močne korelacije. Dobr, retard z 80 IQ-jem verjetno ne bo naredu OŠ.

Btw, Bosna ima povprečni IQ 83. To je že blizu območja borderline retardov. In večino tega folka uvažamo k nam za simpl poklice.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: nejc_nejc ()

shark_nm ::

tilen03 je izjavil:

Ce mislis, da se splaca nauciti samo tisto za kar vidis uporabo, imas zgreseno razmisljanje imo. Dobre ideje so dobre ideje in so prenosljive. Bi si mislil, da bi ITjevec to razumel

Pozabljate pa, da je za uspeh pomembnih vec faktorjev, veliko tudi pomembnejsih od znanja. Recimo poznanstva so en tak prvi primer, ki da + sš in faksu


Ne govorim o dobrih idejah, govorim o stvareh ki so popolnoma nepomembne znati na pamet. Primer: Bivša se je morala na pamet učit OMG katere vse parametre ki jih bo kao potrebovala v življenju. Ko je prišla na prakso v laboratorij so ji pokazale razpredelnico kjer to vse piše in se čudile zakaj bi sploh kdo to na pamez znal. Kdo za boga bo to iz glave ven jemal. In kaj je učitelj dosegel s tem da si se na pamet piflal 2 tedna nekaj kar boš v prihodnosti bral iz knjige. Razumeti pomeni nekaj drugega kakor znati na pamet. In to bi morali prof. preverjati ali ti razumeš in znaš to uporabiti v praksi oz interpretirati v drugem kontekstu.

k4vz0024 ::

Številko njihovih čevljev v poprečju. Večina ima ima oprane glave od kapitalizma!

m0LN4r ::

V gimnaziji, ce se znajdes, imas lahko komot lepe ocene z zelo malo truda.
Eni se pa pac morejo po nekaj ur na dan na pamet drkati stvari, ker pac.

Ni univerzalne formule. Jaz sem bil 100% len in iskal vedno nacine kako z najman dela imeti cim boljse ocene.

Pr matematiki se mi nikoli ni dalo na dolgo pisati postopke, sem 3/4 stvari zracunal v glavi = rezultat. Pol pa slaba ocena, ker je rezultat bil eno tocko vreden, s postopkom na siroko in pocez pa 5 tock. Brezveze skratka.
Isto pri geometriji, ko so drugi ze drugic tablo brisali sem jaz imel ze rezultat na listu in gledal v luft.
Sem se celo skregal parkrat s profesorco zaradi tega.
Celo matura iz kemije se mi ni zdela bas neki, ene trije popoldnevi da malo obnovis, vse ostalo je pa samoumevno...

Edino cesar me je blo strah je bila literatura iz madzarscine, ker nisem prebral knjig. Sem pa prebral obnove sosolcev med odmorom na hodniku, thats it. Done.

Skratka brezveze. Uzivancija na polno.

shark_nm je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Ce mislis, da se splaca nauciti samo tisto za kar vidis uporabo, imas zgreseno razmisljanje imo. Dobre ideje so dobre ideje in so prenosljive. Bi si mislil, da bi ITjevec to razumel

Pozabljate pa, da je za uspeh pomembnih vec faktorjev, veliko tudi pomembnejsih od znanja. Recimo poznanstva so en tak prvi primer, ki da + sš in faksu


Ne govorim o dobrih idejah, govorim o stvareh ki so popolnoma nepomembne znati na pamet. Primer: Bivša se je morala na pamet učit OMG katere vse parametre ki jih bo kao potrebovala v življenju. Ko je prišla na prakso v laboratorij so ji pokazale razpredelnico kjer to vse piše in se čudile zakaj bi sploh kdo to na pamez znal. Kdo za boga bo to iz glave ven jemal. In kaj je učitelj dosegel s tem da si se na pamet piflal 2 tedna nekaj kar boš v prihodnosti bral iz knjige. Razumeti pomeni nekaj drugega kakor znati na pamet. In to bi morali prof. preverjati ali ti razumeš in znaš to uporabiti v praksi oz interpretirati v drugem kontekstu.

Vcasih ni razpredelnice.
Isto velja za matematiko, ce ne ves formule, moras priti najprej do formule iz osnovnih.
Ce bi hodil na Vegova bi vedel kaj mislim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

shark_nm je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Ja, najboljse da 15-letnega mulca cimprej naucimo prakticne, tehnicne stvari, da cimprej zacne delat. To je gotovo dobro na dolgi rok, ne bo scasoma dozivel krize, bo odprt, razgledan, radoveden, priseben.

Pa ravno programer naj bo. Ti se posebej ne dozivijo burnouta v svoji karieri zaradi lastne podhranjenosti!


Ker je 8 let šole kjer tekmuješ z ostalimi piflarji balzam ta telo in dušo mar ne? Verjemi da bi imel tak otrok precej več časa zase in svoje hobije, ker se pač ne bi učil integralov, odvodov in ostale navlake kot sem se je jaz. Namesto da bi me učili praktične stvari, uporabne stvari, to za kar sem se šolal.

O kakšni lastni podhranjenosti govoriš?

Integrali, odvodi, to gre vse po istem postopku. Tu se ni kaj dosti za ucit po tistem, ko skapiras kak gre igra.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Phantomeye ::

m0LN4r je izjavil:

V gimnaziji, ce se znajdes, imas lahko komot lepe ocene z zelo malo truda.
Eni se pa pac morejo po nekaj ur na dan na pamet drkati stvari, ker pac.

Ni univerzalne formule. Jaz sem bil 100% len in iskal vedno nacine kako z najman dela imeti cim boljse ocene.

Pr matematiki se mi nikoli ni dalo na dolgo pisati postopke, sem 3/4 stvari zracunal v glavi = rezultat. Pol pa slaba ocena, ker je rezultat bil eno tocko vreden, s postopkom na siroko in pocez pa 5 tock. Brezveze skratka.
Isto pri geometriji, ko so drugi ze drugic tablo brisali sem jaz imel ze rezultat na listu in gledal v luft.
Sem se celo skregal parkrat s profesorco zaradi tega.
Celo matura iz kemije se mi ni zdela bas neki, ene trije popoldnevi da malo obnovis, vse ostalo je pa samoumevno...

Edino cesar me je blo strah je bila literatura iz madzarscine, ker nisem prebral knjig. Sem pa prebral obnove sosolcev med odmorom na hodniku, thats it. Done.

Skratka brezveze. Uzivancija na polno.


Ja, zato, ker glavni point matematičnih nalog ni bil rezultat, ampak prikaz razumevanja procesa, pa če zafrkneš izračun, ti lahko vsaj delno točkuje.

BRBR ::

k4vz0024 je izjavil:

Številko njihovih čevljev v poprečju. Večina ima ima oprane glave od kapitalizma!


Dobr si me nasmejal. Sem en čas rabil, da sem pogruntal kaj je narobe. Standardno so možgani, ne glave.
Saj to si mislil, a ne (-: Če ne , potem so posledično samo frizure čudne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

BRBR ::

shark_nm je izjavil:



Razumeti pomeni nekaj drugega kakor znati na pamet. In to bi morali prof. preverjati ali ti razumeš in znaš to uporabiti v praksi oz interpretirati v drugem kontekstu.


Prof. bi moral po defaultu predvidevati (pardon, vedeti), da so glave prazne in da nimajo o čem razmišljati.
Četudi v učnem načrtu piše, da v glavah nekaj je.

IgorCardanof ::

mr_chai je izjavil:

ocene in IQ nimajo ponavadi nobene močne korelacije. Dobr, retard z 80 IQ-jem verjetno ne bo naredu OŠ.

Btw, Bosna ima povprečni IQ 83. To je že blizu območja borderline retardov. In večino tega folka uvažamo k nam za simpl poklice.


Da slucajno ne mislis, da so bosanci manj inteligentni od ostalih. Niso.

IQ testi so izredno slabo merilo inteligence. Vredu, nekaj povejo. Bojo pa na teh testih veliko boljse rezultate dosegli tisti, ki so solani. Se vec, z nekaj ur ucenja, se lahko marsikdo te teste nauci, da resi za IQ 120+ brez problema.
Sem jih ze dal nekaj cez in te logicne naloge in pattern recognition se bolj ali ne ponavljajo. Vedno iste ideje. Treba se je le nauciti kaksne vzorce se lahko daje v naloge in potem so vse te naloge bistveno lazje.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

ZveeZ ::

IgorCardanof je izjavil:

mr_chai je izjavil:

ocene in IQ nimajo ponavadi nobene močne korelacije. Dobr, retard z 80 IQ-jem verjetno ne bo naredu OŠ.

Btw, Bosna ima povprečni IQ 83. To je že blizu območja borderline retardov. In večino tega folka uvažamo k nam za simpl poklice.


Da slucajno ne mislis, da so bosanci manj inteligentni od ostalih. Niso.

IQ testi so izredno slabo merilo inteligence. Vredu, nekaj povejo. Bojo pa na teh testih veliko boljse rezultate dosegli tisti, ki so solani. Se vec, z nekaj ur ucenja, se lahko marsikdo te teste nauci, da resi za IQ 120+ brez problema.
Sem jih ze dal nekaj cez in te logicne naloge in pattern recognition se bolj ali ne ponavljajo. Vedno iste ideje. Treba se je le nauciti kaksne vzorce se lahko daje v naloge in potem so vse te naloge bistveno lazje.


Ce se lotis ucenja teh testov, izgubijo smisel:)
Kaj ti pomaga rezultat 120+, ce ves, da nisi na nivoju?
Jaz to vidim bolj kot "self assessment". Da vidis kam priblizno spadas, v kolikor te zanima.
Zato sem iz firbca izpolnil ta test kar na telefonu in par vprasanj tapnil po pomoti, da se ni izklopil ekran. Score je torej vsaj malo zgresen ampak se vedno natancnejsi kot bi bil, ce bi pognal test se 1x.

Ne razumem pa, zakaj je ravno pattern recognition znak visoke inteligence.

mr_chai ::

To je vse res. Ti testi merijo samo en delček inteligence in ne vse. Pa razni IQ testi na telefonu in na spletu, ki jih rešiš v parih klikih niso merilo ničesar. Šteje samo če rešiš MENSA test v neki časovni omejitvi.

Ne pravim, da so Bosanci manj inteligentni od ostalih. Pravim samo, da so z IQ-jem 88 na meji z klinično retardiranimi. Zdej pa naj si vsak sam razlaga a to sploh kaj pomeni ali ne.

Jaz se pridružujem mnenju, da so IQ testi bedarija, ki ne pokaže celotne slike.

user4683 ::

Sam sem sel pred mnogimi leti na test od mense, ker so jih vsake toliko organizirali na nasem faksu in sem bil ravno tam. Zanimivo. In nic vec kot to. Nikoli prej ali kasneje nisem reseval teh stvari, ga pa priporocam vsakemu, da sami za sebe vidijo ali so v online debatah upraviceno tako naduvani ali morajo malo zmanjsati :))

OutOfTheBox ::

yodaboy je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me koliko bi vi ocenili povprečni IQ slovenskih gimnazijcev? ALI je gimnazija zahtevna za nekoga s povprečnim iQ količnikom?


Dobro te je družba sprala, če verjameš da je višina IQ-ja potrebna za uspeh na nekem področju.

user4683 ::

No ja, med visokim IQ in uspesnostjo (kariera, finance, kreativnost) vsekakor obstaja mocna korelacija. Ne bos pa uspesen samo zaradi visokega IQja.

Kapitan Jack ::

Evo 97 IQ po tistem mensa testu. Top rezultat, ce bi se nadaljeval s testi, bi zbrzal tistega, ki je ta test naredil.

Zanimivo, da sem pod povprecjem, a vseeno uspesen v zivljenju. Sicer ja, boste rekli IQ ni merilo za uspeh oziroma lahko filozofiramo kaj je to sploh uspeh?

Biti zdrav v nedzravi druzbi, imeti dobro vzgojenega otroka v generaciji tiktokov in fesjbuk reelejev...kaj pa vem...

50k na racunu?

Utk ::

Pameten si lahko tudi brez visokega IQ-ja. Keramičar ne rabi imet 140 iq, ampak če je pameten, se znajde, zna vzet pravi posel, itd., bo iz svojega posla naredil velik posel. Nek doktor, profesor, če ni ravno fdvjevec, ima sigurno višji iq, ampak do pokoja bo predaval tisto kar predava, kakšen % od njih naredi "nekaj več", in ti niso nujno z višjim iq od ostalih doktorjev, so pa bolj "pametni". Človek mora vedet kaj zmore in videt v kaj se splača vložit svojo pamet in energijo, kolk tega pač ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

user4683 ::

Ta nas keramicar ima IQ lahko tudi "samo" 100, ce so vsi ostali keramicarji v mestu z IQjem 80, se bo z njim verjetno veliko lazje zmenit za kaksen posel :))

Definicij uspesnosti je kar nekaj, prerekanje o tem, kaj naj bi bila, prepuscam fdvjevcem.

Utk ::

Normalno, po drugi strani mora nek doktor res izstopat, da bo prilezel iz povprečja (doktorjev).
Keramičar ima veliko slabšo konkurenco.

Kapitan Jack ::

Jaz ne stekam teh krogcev, pa kvadratkov. Ene sem kar na pamet kucal. Prov na zivce mi gredo taksni testi. Rak za moje mozgane dejansko.

IgorCardanof ::

Kapitan Jack je izjavil:

Jaz ne stekam teh krogcev, pa kvadratkov. Ene sem kar na pamet kucal. Prov na zivce mi gredo taksni testi. Rak za moje mozgane dejansko.


Tako. Rabis samo nekoga, da ti pove, za kaksnimi triki moras gledat v teh nalogah in bos naslednic raztural.

Sicer pa ja, se folk veliko prevec obesa na IQ. Potem imas pa folk, ki se zaradi visokega IQja nosi, da je nevem kaj, nima pa nobenih delovnih navad in nicesar ne naredi, hkrati je pa se socialno totalno retardiran. Ampak nevem res, zakaj se to IQ lestvico tako gleda, sama po sebi zelo malo pomeni. Za kaksne druge meritve cloveskih sposobnostih tega ni.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

kriptobog ::

Kapitan Jack je izjavil:

Jaz ne stekam teh krogcev, pa kvadratkov. Ene sem kar na pamet kucal. Prov na zivce mi gredo taksni testi. Rak za moje mozgane dejansko.


Ker si v popvrecju. Saj ce gres na Menso imas iste naloge, samo vec jih je in nekaj malega casa vec imas. Jaz sem komaj prisel do konca v tistem casu, zadnjih nekaj nalog sem zelo na hitro resil, da sem prisel do konca, sem pa ravno za las ujel dovolj tock za clanstvo. Namesrto na gimnazijo sem sel na 4 letno poklicno, sedaj se neki predrkavam za doktorat, ceprav ne vem komu na cast :)) Bo en papir vec v predalu

ZveeZ ::

In kaj pridobis s clanstvom v Mensi?

m0LN4r ::

Phantomeye je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

V gimnaziji, ce se znajdes, imas lahko komot lepe ocene z zelo malo truda.
Eni se pa pac morejo po nekaj ur na dan na pamet drkati stvari, ker pac.

Ni univerzalne formule. Jaz sem bil 100% len in iskal vedno nacine kako z najman dela imeti cim boljse ocene.

Pr matematiki se mi nikoli ni dalo na dolgo pisati postopke, sem 3/4 stvari zracunal v glavi = rezultat. Pol pa slaba ocena, ker je rezultat bil eno tocko vreden, s postopkom na siroko in pocez pa 5 tock. Brezveze skratka.
Isto pri geometriji, ko so drugi ze drugic tablo brisali sem jaz imel ze rezultat na listu in gledal v luft.
Sem se celo skregal parkrat s profesorco zaradi tega.
Celo matura iz kemije se mi ni zdela bas neki, ene trije popoldnevi da malo obnovis, vse ostalo je pa samoumevno...

Edino cesar me je blo strah je bila literatura iz madzarscine, ker nisem prebral knjig. Sem pa prebral obnove sosolcev med odmorom na hodniku, thats it. Done.

Skratka brezveze. Uzivancija na polno.


Ja, zato, ker glavni point matematičnih nalog ni bil rezultat, ampak prikaz razumevanja procesa, pa če zafrkneš izračun, ti lahko vsaj delno točkuje.

Pa mi razlozi kako prides do pravilnega rezultata, brez razumevanja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

user4683 ::

ZveeZ je izjavil:

In kaj pridobis s clanstvom v Mensi?

Nic, 25eur clanarine letno in daljsi penis v debatah.

Magic1 ::

m0LN4r je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

V gimnaziji, ce se znajdes, imas lahko komot lepe ocene z zelo malo truda.
Eni se pa pac morejo po nekaj ur na dan na pamet drkati stvari, ker pac.

Ni univerzalne formule. Jaz sem bil 100% len in iskal vedno nacine kako z najman dela imeti cim boljse ocene.

Pr matematiki se mi nikoli ni dalo na dolgo pisati postopke, sem 3/4 stvari zracunal v glavi = rezultat. Pol pa slaba ocena, ker je rezultat bil eno tocko vreden, s postopkom na siroko in pocez pa 5 tock. Brezveze skratka.
Isto pri geometriji, ko so drugi ze drugic tablo brisali sem jaz imel ze rezultat na listu in gledal v luft.
Sem se celo skregal parkrat s profesorco zaradi tega.
Celo matura iz kemije se mi ni zdela bas neki, ene trije popoldnevi da malo obnovis, vse ostalo je pa samoumevno...

Edino cesar me je blo strah je bila literatura iz madzarscine, ker nisem prebral knjig. Sem pa prebral obnove sosolcev med odmorom na hodniku, thats it. Done.

Skratka brezveze. Uzivancija na polno.


Ja, zato, ker glavni point matematičnih nalog ni bil rezultat, ampak prikaz razumevanja procesa, pa če zafrkneš izračun, ti lahko vsaj delno točkuje.

Pa mi razlozi kako prides do pravilnega rezultata, brez razumevanja.

Pri sosedu...
Magic

D3m ::

yodaboy je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me koliko bi vi ocenili povprečni IQ slovenskih gimnazijcev? ALI je gimnazija zahtevna za nekoga s povprečnim iQ količnikom?


na dan z besedo.

hvala. :)

lp


Odvisno.

Daj mu v roke sirkovo metlo in poročaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kriptobog ::

user4683 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

In kaj pridobis s clanstvom v Mensi?

Nic, 25eur clanarine letno in daljsi penis v debatah.


In ce na srecanje pride inzenircek ga lahko lopnes po buci, da se spametuje glede EVjev :))

tikitoki ::

Utk je izjavil:

Normalno, po drugi strani mora nek doktor res izstopat, da bo prilezel iz povprečja (doktorjev).
Keramičar ima veliko slabšo konkurenco.


Ljudje podcenjujete sreco. Ze kraj rojstva ti lahko prinese veliko prednsoti, ali ovir. Druzina v katero si se rodil je tudi izrednega pomena. V koncno fazi te nekdo mora vzgojiti in ti omogociti izkoristiti potencial.

Sej vem, na slo techu so sami junaski borci, ki jih je mati v Avganistanu vrgla v jarek ob cesti, pa so cudezno preziveli, se privlekli do Slovenije, dokoncali solanje in so sedaj top shit.

Utk ::

Normalno. Ljudje se ne zavedajo, da vsaka malenkost ti je pomagala. Tudi če ni to 1 milijon v kufru.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis iz gimnazije na računalniško šolo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10719524 (17528) Smurf
»

Izbira srednje šole - Računalništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6014657 (12345) amacar
»

4. letnik gimnazije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6926253 (25022) Smurf
»

Čopki in sponke na zdarvstvenih šolah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12220079 (17273) Pithlit

Več podobnih tem