» »

Vračilo blaga, kak je zdaj po zakonu?

Vračilo blaga, kak je zdaj po zakonu?

billy ::

Spomnim se, da sem po nakupi iz mimovrste dobil domov še en papir, na katerem je pisalo da moramv 15 dneh vnriti robo ali jim pistno sporočiti da mislim vrniti. V tem primeru imam potem še 15 dni časa da dejansko vrnem robo.

Torej to pomeni:

- v 15 dneh lahko vrnem izdelek brez problema
- v 15 dneh moram pisno obvestiti projalca da imam namen vrniti robo (priporočeno pismo, z mojim podpisom)
- zaradi tega imam še 15 dni dodatnega časa da dejansko vrnem robo

Je to res ali se je mogoče zdaj kaj spremenil zakon glede tega?

joza20 ::

Trgovina mimovrste ma pač tak sistem reklamacije. Recimo v bigbangu lahko kupljeno zamenjaš v roku 8 ali 7 dni, lahko dobiš bone ali drug izdelek. Comtron bi ti naj vrnil denar (vendar ne bo lahko ker znajo zelo komplicirat),... in tako dalje za vsako trgovino.
Glede mimovrste pa se ni nič spremenilo, lahko pa jih pokličeš in se pozanimaš.
LP

billy ::

Ja..ampak če je tako, potem mrajo VSI imeti 15 dni, ker je tako po zakonu...tako sem tudi našel v uradnem listu.

Edino ne piše če je tako, da v 15 dneh pisno sporočiš, potem imaš 15 dni časa za vračilo.

bucccko ::

billy narobe si prebral. to velja samo za nakup preko interneta, telefona,...
če je kupljeno v trgovini, vračilo ni mogoče. vseje odvisno od dobre volje prodajalca in njihovih internih dogovorov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bucccko ()

billy ::

Ja saj, za "kataloško" prodajo mislim, oz na daljavo..

Tole piše v uradnem listu:

Pri pogodbah, sklenjenih na daljavo, ima potrošnik pravico, da v petnajstih dneh podjetju pisno sporoči, da odstopa od pogodbe, ne da bi mu bilo treba navesti razlog za svojo odločitev. Šteje se, da je sporočilo pravočasno, če je poštna pošiljka oddana v roku.

Torej bi vse morale imeti 15 dni in ne 8 dni tako kot nekatere?

ampak še vedno ne najdem tistih dodatnih 15 dni...

kody ::

saj mas 15 dni...o kakih dodatnih 15 dneh razmisljas...kaj bi ti mogoce rad izdelek doma izkoristil, potem ga pa polsal nazaj v stacuno al kaj?

steev ::

Klik

Res da je ta pdf malo starejši, ampak ima na koncu telefonske številke, ki jih pokličeš in se posvetuješ.

Glede Comtrona (Com-Shop): pred kratkim sem vračal blago, vse je potekalo brez problemov. Pohvlajen com-shop.
:|

MEDENA ::

steev : a ni več fejk ? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

steev ::

Reku sem Com-shop (INTERNETNI ODDELEK). Vi ste pa comtorn k morš še cd-je po prednaročilu kupovat.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrniti blago v 8 dneh nakupa? Pravice kupca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5322802 (14184) RejZoR

Naša pravica?

Oddelek: Kaj kupiti
212380 (1850) darkolord
»

Kaksne pravice ima kupec, ce z izdelkom v 8 dneh ni zadovoljen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
537522 (5646) Nutcracker
»

vračanje izdelkov (mimovrste, enaa etc) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
577340 (5151) Double_J
»

Vračilo ali zamenjava izdelka brez napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5817063 (15183) >>><<<

Več podobnih tem