» »

SIOL sramota za ADSL (povezavo 4098-512 Kb/s = cca.500-60 Kb/s)

SIOL sramota za ADSL (povezavo 4098-512 Kb/s = cca.500-60 Kb/s)

dejcoo ::

Plačujem povezavo 4098-512 Kb/s dobim pa dejansko cca. 500/60Kb/s. Do nedavnega mi je povezava delala OK sedaj pa je zmeraj slabše. Kot vsi vemo se to dogaja zaradi uspešne prodaje Modrega ADSL-ja s katerim so se zafilale centrale, katerih pa Siol ne nadgrajuje ustrezno glede na obremenitev, posledično pa smo žrtve mi uporabniki ki dobivamo včasih le 10% tega kaj plačamo. Zjutraj do cca. 10 ure ko še centrala ni obremenjema mi linija dela cca. 3700/480 Kb/s, po 10 uri pa povezava glede na obremenitev centrale samo klone vse do 280/35 Kb/s. Kličem in gnjavim na siol pa nobenega efekta saj se obnašajo mačehovsko do nas uporabnikov in jim ni mar za to kaj dobimo, važno jim je le da plačamo položnice, ki nam jih redno pošiljajo (vsaj tega se držijo kot so oblubli).
Zanima pa me, če kdo ve na katero inštitucijo ( urad, službo, inšpekcijo) se lahko pritožim oz. dam prijavo zoper SIOL, da se bo zadeva začela reševat, saj na SIOLu mojo pritožbo oz. reklamacijo ignorirajo in ne naredijo nič, da bi mi omogočili normalno 4098-512 Kb/s povezavo (vsi sosedje, ki smo na isti centrali imamo iste probleme).

Hvala

Brane2 ::

Mislim, da imaš v pogodbi navedeno to kot max hitrost, minimalna pa ni navedena.

To pomeni,d a jih ne moreš preganjat, češ da en izpolnjujejo svoje obveznosti.

Rekli ti bojo, da lahko preideš na profi paket, kjer ti že lahko kaj garantirajo glede prenosne hitrosti, seveda je ta paket veliko dražji.

Po moje je še najbolj efektrno zdravilo prehod h konkurenci ali na cenejši paket, verjetno bo najbolje oboje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

matjash ::

upaj na boljše čase al pa zamenjaj ponudnika, vsekakor mislim da pretiravaš z 4 MB paketom oziroma da SiOL pretirava s ceno tega paketa.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Mr.B ::

Ma kolikor vem SIOL + Telekom nadgrajujeta nekaj, kar bo ta ADSL 2. Zato pa so izpadi po regijah itd....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

c00L3r ::

Paket 4096-512 Kbit/s = 512-64 kb/s. Zato ker je 8 BIT-ov = 1 BAYT. Ne zameševat teh dveh pojmov.

Blazzz ::

menda se bite pise z malim b-jem, tko da verjetno kar upraviceno tezi... ce pa ti slucajno pise KB/s pol se pa nimaš kaj pritoževat.

dejcoo ::

Vse sem napisal z malim b tako, da so biti, ker Siol ne bo nikoli sposoben prenašat takih BAYTov preko teh njihovih ADSL škatel, z VDSLjem jih bo pa povozila konkurenca.

link_up ::

priiiiijavi ... na soncno upravo...krneki...zmanjsaj paket ane...
In and Out

dejcoo ::

Nujno potrebujem 4098-512 Kb/s paket (server, videonadzor preko neta, lan mreža 10 compov) drugače bi že menjal paket ampak še vedno upam, da mi bodo porihtali stabilno povezavo vsaj na polovico hitrosti tega paketa, toda če bom predolgo upal bom obupal.

link_up ::

in vse to imas ti na 512 ? :D wavelet za videonadzor resda vzame cisto cisto cisto malo bandwidtha ampak vseeno no..ce mislis vse to laufat rabis malce hitrejso linijo, kot je pa teh 512kbit ane... raje razmisljaj o alternativah, ker adsl2+ ti ne bo ravno pripeljal ogromnega uplovda :) think about it
In and Out


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375303 (50914) Tero
»

Siol bo spremenil ADSL pakete (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27922292 (14124) MEDENA
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734154 (17236) RedOS
»

2mbit ADSL in hitrostni problemi????

Oddelek: Omrežja in internet
121720 (1182) Hux
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482809 (1459) BC3

Več podobnih tem