» »

Slackware LinuX --> Kater Apache+mySQL+php??

Slackware LinuX --> Kater Apache+mySQL+php??

Henixman ::

Odloču sm se da raje postavm server na LinuX OS in sicer na Slackware 10.2!!
Ob instalaciji se naloži tudi mySql 4.x in Apache 1.3.xx (standardno) in z apachom še SSL mod!! Zdaj me pazanima kaj je boljše da naredim pustim ta Sql in apache z SSL modom al raje naložim novega 2.2.0 pa MySql 5.0 in php 5.0.3 ;) ;)

Aja pa kakšna je vloga teha SSL moda???:(

Vbistvu kaj predlagate kere verzije Apacha + MySQL + php lahka tut myPHPAdmin pa tut java pa če kdo pozna kak vodič za instalacijo le teh programov !!!!! :\

~Speed ::

Za kaj boš pa rabil ta server?

Vse je od tega odvisno. SSL boš rabil za varne kodirane povezave, ČE jih boš sploh rabu, seveda.

Mislem, da lahko mod-e naknadno skenslaš, btw.

Jst bi dal gor zadnje stabilne verzije php/mySQL/apache in ne bi pretiraval z najnovejšimi svežimi krofki.

Drgače pa je slack eden najzahtevnejših linuxov za konfiguracije naštimat. Maš vse tako rekoč za na roko nardit...

Aja, in pa...JAVA (*.jsp aplikacije) na apache-ju ni ravno dobra izbira, veš...
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

Kami ::

Priporočam ti php 5.0.3, mysql 4 je ok pa apache2 :)

Mi se zdi brezveze met stari 1.3 apache, ko ma dosti lukn

~Speed ::

Kami, veš da nism še slišu za UBUNTU linux!

za-ni-mivo!

:+:) :) :)
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

jure1825 ::

ČE rabiš vodič pol bi blo pomoje boljše da pustiš kar tisti apache,php,mysql ki so zraven. Vse je že narejeno da dela samo paketke inštaliraš.
Drugače pa za slack je najlažje ko rabiš kaj inštalirat da greš na linuxpackages.net, pobereš dol tisto kar rabiš potem pa samo installpkg *tgz pa je nameščeno. Samo če misliš imeti strežnik je dobro če se potem še malo poglobiš v navodila. Pomoje so programi, ki pridejo zraven slacka že nastavljeni tako, da so varni, moraš jih samo še prilagoditi svojim potreba. Odvisno za kaj bo ta strežnik namenjen.

Henixman ::

Aja server bi rabu tk za spletne strani predvsem php k bi bil portalček pa mejbe kak forumček :D :D

Tk da najbrž bm mySQL pustu k je 4.1 gor pa remove bom dal apacha pa ga nadomestu z 2.0.55 ali pa 2.2.0 bom še vidu pa ta php 4.4.1 k je gor z SSL mod bom dal 5.0.3 kot si svetoval sam problem je da nevem kako bi to najlažje naredil, k nism glih najbl vešč s to tematiko, tak da če ve kdo kak predloga ali vodič bi mi prov prišel !!

Vbistvu bi nadomestil Apacha ker imam tegha zdej na avtozagon samo pod do zagona programa tak da to bi rešil zdej me pa zanima kako php povezat vanj pa če ma kdo kako idejo kere mode dodat in za kaj so dobri??

:)

Kami ::

Najboljše, da namestiš vse iz izvorne kode.

Je čisto simple pa še polek vsega maš INSTALL in README fajl.

Lahko pa tud uporabiš pakete, ekr slackware ma mensezdi neki pkg_install ukaz za dodajanje paketov.

Drugače sem že malo pozabo ker se že dve leti nism z Slackware ukvarjal

Henixman ::

DA za Apacha to znam je čist u izi in tudi mySql ni težak vendar problem se pojavi ko moram namestiti php!! lepo odpakiram in kaj pol ./configure --prefix=/pač mapa/ zdaj pa tu dalje se zatakne :D
Vem dsamo da moraš to povezat z apačem in mysql bazo??
Ve kdo kako dalje ? aja pa kaki modi bi bli cul? Mogoče SSL, GD??

Kami ::

Pač apache moreš skonfigurirat z modulom za php, php pa z podporo za mysql in apache.

Pač poglej README in INSTALL fajl pri obeh stvareh, ker ne vem na pamet switchov.

Henixman ::

Noja malo sem pogledal po linuxpackages.net in sem našel nekaj stvari in me zanima, če bi to delovalo koker tolk brez nekih posebnih konfiguracij med instalacijo (npr.: ./configure..... make,. make instal,....) ker so paketki se pravi:

Apache2: http://www.linuxpackages.net/pkg_details.php?id=8155
php 5.0.5 : http://www.linuxpackages.net/pkg_details.php?id=8170
mySQL (malo sm skeptičn glede 5ke :\ : http://www.linuxpackages.net/pkg_details.php?id=8282

Pa polej bi dodal še en FTP server (vsftpd): http://www.linuxpackages.net/pkg_details.php?id=8518

PA predlagajte še kaj če je potrebno???

Poldi112 ::

> Mi se zdi brezveze met stari 1.3 apache, ko ma dosti lukn

A si ziher? Security warningi prihajajo v glavnem za 2.x vejo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Henixman ::

Hmm?!?! Jp zrt tega sm pa vprašal glede 1.3 k baje majo 2ke kr neki lukn aja pa če bi htel zamenat na 1.3.xx php5.0.5 bi še vedno lahk prek pkgtool odstranu php4.4.1 pa namestu nov apache-php5.0.5???

Aja pa zanima me še nekaj k sm prek pkgtool odstranu apache in ssl mod ter php je še vedno ostala mapa apache pa par filejev not med drugim tudi httpd.conf?? a morm celo mapo dat stran, k mySQL pa php je lepo odstranlo??
Aja zakaj bi odstranjeval da bi lepo naložu zgoraj naštete package ? kaj menite o tem?

Henixman ::

Aja pa kaj je vseeno zaporedne instalacije al mora bit obvezno prvo mySql polej apache nazadne pa php???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245421 (20086) miko22
»

aMSN

Oddelek: Programska oprema
91449 (1069) amigo_no1
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221860 (1589) boych
»

kak se vam zdi slackware

Oddelek: Operacijski sistemi
171234 (1022) AnubisOfDoom
»

FireFox in Thunderbirc problem v linuxu

Oddelek: Programska oprema
7893 (827) Sims

Več podobnih tem