» »

phpBB forum; a dela na IIS?

phpBB forum; a dela na IIS?

Microsoft ::

Dol sm si potegnil forum iz strani http://www.phpbb.com/, samo ga nikakor ne morem postavit.

Pred tem sem DLjal en drug form, in so bila navodila dosti dobro napisana, da sem nekako uspel postavit ta forum.

Samo tu pa kolikor sem prebral, pise, da je vse skupaj treba dat na nek web prostor, potem pa bi te moralo ze kar ob zagonu dat na prvo stran, kjer nastavis administratorja in ostalo... Samo jst niti nvem, katera je ta prva stran. Pa ce je potrebno imeti na PCju kaksna programska orodja ali kak plug-in za IIS, da se razume s tem forumom?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brilko ::

Ka maš sploh na IIS-u inštaliran php pa bazo?

kihc ::

Upam da imaš inštaliran php ?

Drugače pa zadeva izgleda tako - tisto kar maš zazipano daš na v www folder, potem pa greš na http://wwwfolder in ti pač samo zalavfa mislim da je install.php ali pa celo index.php. Potem samo izpolnuješ podatke in klikaš. (:
x

dëych ::

na IIS-u php pa mysql ne dela. Za slednje obstajajo paketi, ki ti inštalirajo Apache server in Mysql in vse kar zravn paše. Poglej tukaj: http://www.easyphp.org/
, http://www.hotscripts.com/PHP/Software_...


Lp

Tero ::

Na IIS php pa mysql ne dela8-O :D
Od kdaj te ne? Poglej tam ko pise installer ali pa zip file
Mysql pa je tak samo baza in nima veze z webserjrjem,

Predvidevam da nimas podprtega php-ja
Tukaj imas en dober vodič
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

dëych ::

Ne vem no..jst uporabljam IIS za ASP pa za mdb baze...Za PHP pa mysql imam pa posebej inštaliran. S tem da je pač php server na drugem portu. Nism pa še vidu, da bi PHP skripte delale na IIS serverju in obratno..:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dëych ()

Taras_Bulba ::

humm, jst sm pa mal pogledu, pa vidm, da mi phpbb in php tečeta na IIS, uporabljata pa mssql bazo. kako zanimivo...;)

Microsoft ::

Ekola, sm nekaj naredil, samo se dalec od tega, da bi kaj delalo.

Kot prvo, sm dol potegnil ~7MB zip. Potem sem fajl php5ts.dll prekopiral v %systemroot%/system32.
Potem sem potegnil dol se en ZIP fajl, v katerem je datoteka isapi_fcgi.dll. To datoteko dam tja, kejr so ostale datoteke (vsebino ~7MB zip nisem dal v c:\PHP, ampak na drugo particiji. Je to dovoljeno?).

No, samo potem pa so navodila cisto drugje od moje realnosti. Ce grem jst v IIS, z desnim kliknem na Web, dobim cisto drugacno sliko od pricakovane.

Slika:




Zdej, verjetno je odgovor ze v samem naslovu. Naslov pravi, da so to navodila za IIS6+2k3, jaz pa imam IIS5+2k. Je torej mozno imeti na taki konfiguraciji ta forum oz. php podopro ali ne?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Brilko ::

Če ne boš najdu v zvezi z IIS-jem nobene pametne rešitve dej pa apachija gor pa php in mysql --> dela za 15 minut in inštalacija foruma dve minute. Lahka pa tud kr trojška inštaliraš.

Loki ::

za zacetek poskusi zalavfat na IIS phpinfo()
to so tezke osnove, vidis, ce ti php sploh dela.

ce ti ne dela, si daj tam pod extensions novo, exec path php.exe (kjerkoli ze je), koncnica .php, check if file exists ali nekaj daj na NE (odkljukaj).
v virtual folderju mores se posebej oznaciti, da lahko uporablja koncnico (isapi) -> oz. sledis zg. postopku, ne vem vec.

phpbb za pravilno delovanje na iis zahteva nekej "hackanja", spreminjanje nekih variabel....
preglej phpbb help.

http://www.phpbb.com/kb/article.php?art...



aja ko instaliras php na iis, se bos moral sprehoditi se malo skozi php.ini.
daj search za iis in ti bo naslo vse, kar moras spremeniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Microsoft ::

Zanimiv tale zadnji link. :) Bom jutri malo testiral, da vidim, ce bom s temi navodili uspel.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Loki ::

Jaah...
dobrovsivemokaj dela svoje.

Tiger ::

> phpBB forum; a dela na IIS?

Seveda, zakaj ne bi :)

Inštaliraj windows binaries installer verzijo php-ja 4.3.8 ( Dolpoteg tukaj), samo ta ti samodejno namesti podporo za php v IIS.

MySQL pa menda znaš inštalirati,...

Microsoft ::

Delam po teh navodilih, in pri MySQL se je zataknilo.

When you have done that and press ok you will see a big window titled 'WinMySQLAdmin 1.3' near the top of that window there is a list of tabs (Environment, start check, ect.) click on the 'databases' one

Now you should see a list of databases (usually there are two already there called mysql and test)

Right click in the white area underneath them two databases and press 'Create Database'

A small box will popup titled 'Adding Database'


Sam jst nikjer ne vidim te moznosti. Je pa ena razlika. Tam pravi, da bi na vrhu moral videti 1.3, jst imam pa 1.4. Je mozno, da je to zaradi tega, ker je novejsa verzija?

Slika:



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Se eno zadevo imam.

Ko odprem install.php v brskalniku, dobim tole:


Tu bi moral dobiti tisto prvo stran, kjer bi se naj zacele nastavitve. In tudi tistega, da bi dodal novo bazo v MySQL mi ni uspelo (kar je verjetno vzrok nedelovanja, mozno da se tudi kaj drugega). :/

Naj se povem to, da imam gor se FrontPage Server Extensions 2002, samo ta virtualni direktorij, v katerem je phpBB forum, nisem nic spreminjal.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Matri[X] ::

Pozeni phpinfo() pa da vidimo, ce ti sploh dela. Drugace pa meni dela brez problema na win2k ter win2k3 pod IISjem in apachem.

Microsoft ::

In kje je ta phpinfo()? Jst to nikjer ne najdem...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mare_ ::

Odpri beležnico. Natipkaj
<? phpinfo() ?>
. Shrani kot test.php v wwwroot (oz. neki podobnega je). Odpri IE. Vtipkaj http://localhost/test.php. Kaj vidiš? :))

Microsoft ::

Napise tole:

Registered PHP Streams

System Windows NT WIN2K-ADV-SER 5.0 build 2195
Build Date Jul 13 2004 17:31:56
Server API CGI/FastCGI
Virtual Directory Support enabled
Configuration File (php.ini) Path C:\WINNT\php.ini
PHP API 20020918
PHP Extension 20020429
Zend Extension 20021010
Debug Build no
Thread Safety enabled
Registered PHP Streams php, http, ftp, compress.zlib

Kle je pa cela stran: klik

Whats next? :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

root987 ::

Zakaj zaboga imaš spletno stran v mht(ml) formatu? Če se prav spomnem je to Microsoft HTML format, ki ga mozilla ne odpre in dejansko sem moral zagnati ie da sem videl kaj ti phpinfo() prikaže. Takoj na standardni html/xhtml!
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Microsoft ::

mht zato, ker vse skupaj da v eno datoteko. Ce pa das v htm, pa naredi zravn se eno datoteko, kamor namece slike...

htm


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tero ::

Zakaj pa nebi dal ker php končnico:\ ?

Moje nastavitve
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

boych ::

tudi jaz isto kot JimiBTn ne morem dodati nove database, semaforček sveti zeleno.
instaliran mam Apache server!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boych ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP SP2 kmalu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
263364 (3364) MrStein
»

ADSL+static ip + 2 racunalnika + switch

Oddelek: Omrežja in internet
322353 (1900) Poldi112
»

'Dovoljenja' za mapo v skupni rabi

Oddelek: Pomoč in nasveti
51586 (1559) Microsoft
»

SUS; kako nastavit, da na clinet PCju Windows Update kaze na lokalni SUS server?

Oddelek: Operacijski sistemi
131654 (1448) Microsoft
»

En simpl forum; kaj je bedno, kaj je nepotrebno, kaj je smotano,...?

Oddelek: Omrežja in internet
91516 (1404) Ziga Dolhar

Več podobnih tem