» »

kak se vam zdi slackware

kak se vam zdi slackware

bombacina ::

Zanima me kak se vam zdi slackware.
Po vecini ga simfajo mene pa zanima vase mnenje.

Pravijo oz. berem po drugih forumih
-da nima posodobitev,
-zadeva je zastarela
-nima PAM
-ne mores omejit uporabnikov zato
-paketi so od pamtiveka
-v bistvu.. ma slack samo kernel nov


katera distibucija pa se vam zdi se zelo dobra in kak vam je Fedora Core ter debian in gentoo.

Hvala

Cr00k ::

S Slackom je tko, da ce se hoces naucit, orenk delat v konzoli...je to prava stvar... ruknes en star distro na en komp z pentium1... pa se ucis... drugace pa mi ne zbuja pozornosti tale distro...

Pri drugih distribucijah je pa tko, da se usen lohka ucis delat orenk v konzoli... pa se bolj spodobne so...:)

Fedora, Mandrake, Gentoo, Debian... use so dobre distribucije... karkol bos uzel bo ok...
ce ti pa ne bo ustrezal, pa na net pa isote zdljat pa probat kej druzga...

Monster ::

slack je ubistvu "naret", da vse resujes - delas v konzoli in se s tem dost naucis, za kake GUIje pa to pa je mogoce mal zastarel ker moras dost sam nastavit ... tk da so ostale distribucije glede tega res naprednejše je pa res da veš ka maš gore in ka delaš... Za server je full dobr :) in po mojem mnenju BomBa
Ka zaboga...

bombacina ::

potem ni res da bi bil slackware slab.

pa saj mas tudi kde in vse ostalo kot drugod.

Kaj pa gentoo je dober ali je zelo zahteven in fedora core je podobna rh ali ne

slawc ::

Pravijo oz. berem po drugih forumih
-da nima posodobitev,
-zadeva je zastarela
-nima PAM
-ne mores omejit uporabnikov zato
-paketi so od pamtiveka
-v bistvu.. ma slack samo kernel nov


Nimajo pojma kaj govorijo, ker govorijo na pamet. Klobase. Zakaj tega ne vprasas na kaksnem slack forumu?

Definiraj zastarelo? Zastarela je potem vsaka distribucija, ki nima trenutno izdane verzije kernela in vseh verzij programov, ki jih dobis zraven.
Slack ima lepo svoj current-tree, kjer je vse lepo up-to-date (mogoce poznas distribucijo, ki za vsako malenkost izda nov iso z novo verzijo?)
Ce lahko update delas bp, zakaj bi potem rabil nov ISO? Se windowsi jih nimajo toliko :)

Omejevanje uporabnikov? Multiuser sistem (z vsemi omejitvami) je eno od bistev Linuxa sploh.
Cudi me, da je to nekdo sploh omenil. Krivoverec!

Paketi? Kaj hudica pa rabis pakete? www.linuxpackages.net anyone? Poleg tega pa ... imas source in prevedes.

Klobase no, kaj naj se recem.

In da, to ni "izi" distro.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

TheHijacker ::

Doma na eni stari mašini (AMD K6 350Mhz, 128MB RAM, 15GB HDD, 100Mbit mrežna, ADSL 4MB) mam inštaliran Slackware 9.1. Expert inštalacija s privzetim kernelom (si moram vzet čas pa ga še od nule prevest) s samo najbolj pomembnimi paketi (Brez KDE, X,...). Stvar mi laufa neprekinjejo že dva tedna (vmes je že zmanjkal štroma, UPS pa ne dela cel dan >:D).

Na njem laufam sledeče stvari:

Web server:
- PHP 4.3.6 (prevedeno iz source kode)
- MySQL 4.0.15a (inštalirano iz paketa)
- Apache 2.0.49 (prevedeno iz source kode)

Mail server (za tri uporabnike):
- sendmail
- pop3ad

DNS server (za tri domene, precej poddomen, vse gostim na tem istem strežniku)
- bind

Dela... Brez težav in napak. Imam dva strežnika. Windows 2003 Server mi je začel štekat (mreža mi kar pade dol) medtem ko ta linux deluje brez zmrzovanj.

Tole je pa obremenitev :) :
08:54:22 up 15 days, 4:58, 2 users, load average: 0.00, 0.00, 0.00
113 processes: 112 sleeping, 1 running, 0 zombie, 0 stopped
CPU states: 0.2% user 0.0% system 0.0% nice 0.0% iowait 99.6% idle
Mem: 126568k av, 122648k used, 3920k free, 0k shrd, 24204k buff
51164k active, 62820k inactive
Swap: 353420k av, 150968k used, 202452k free 39656k cached

Torej vse naj naj za Slackware Linux. Vsaj gledano iz vidika strežnika. Kako se obnese kot workstation pa naj pove nekdo ki na njem recimo lavfa KDE.

Meni se je primarno šlo, da bi imel stabilen sistem z DNS in mail strežnikom. Ko je to delovalo pa sem si rekel, da bi narediš še web strežnik (prej sem ga imel na Windows 2003 serverju) in tudi to deluje tako kot mora. Samo par stravi sem moral popravit (Linux je case sensitive :D).

Kdor pljuva po Slacku nima pojma in ga kot kaže še ni probal. Je pa res da morda ni čisto za začetnike. Sam sem z linuxom začel dobre pol leta nazaj pa sem se tudi z Slackom precej hitro naučil vsaj tistih osnov. Se definitivno bolj naučiš kot če poklikaš next next finish v RedHatu;).
http://www.google.si

darh ::

Jest sem pa mislu da sem zadnji fanatik ki noče it na npr Debiana ;))

Stvar mi že od začetka dela BP (če odštejemo razno lovlenje za katerega je kriva seveda moja neizkušenost :)).

1x p200mmx za firewall slack8.0
1x p2 300 za development server slack9.1
1x dell inspiron 5100 p4 2.4 slack9.1 in kde.

Povsod vse brez problema edino ne znam nahecat xov da bi mi laufal na 1400x1050... ampak bomo že...


Za vse apt-get lenobe pa: slapt-get >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

SasoS ::

Slack je meni trenutno najbolj priljubljen distro. Brez odvečne navlake (ala Redhat...ko rabi 2GB placa), lepo urejen in pregleden sistem. Resda nima grafičnih config programčkov, ampak so pa tekstovne datoteke lepo komentirane da se da znajt notr. Tar.gz paketi pa pomojem posekajo rpm ker jih je enostavno skreirat, ne težijo z dependenciji, pa še nikol ni težav ko mešaš install paketov in pa compile iz sourca. Vsak source slack paket pride z build skripto, tako da če ni najnovejšega paketa aplikacije (kar se redko! zgodi) sam pobereš dol skripto in pa source, poženeš in že imaš paketek. Mogoče ja, malo šepa pri desktop sistemih, ampak je za to na voljo DroplineGnome ki vsebuje ogromno dodatnih paketov - vklučno z Xorg X distribucijo (namesto XFree 4.4), PAM in pa gnome 2.6(!!). Vedno je zraven tudi najnovejši build Mozille, vse skupaj kompajlano za i686 tako da hitro laufa. Priznam, gentooja še nisem sprobal, debian pomoje malo preveč počasi dobiva nove stvari, ostanejo pa tako le še desktop (Mandrake, Fedora, Suse) sistemi in pa Slackware :D. Inštalacija je pa napram gentooju itak piece of cake 8-)

bombacina ::

ok hvala vsem za odgovore, kaj pa tam iz current-lahko vse dol potegnes pa instaliras da se updata na novejse verzije ali ni dobro.

Zgodovina sprememb…

moj_nick ::

Pri Gentooju vtipkas eno komando in si bolj posodobljen kot vsak current pri slackware-u.

Pa se ni se ti treba ubadat z raznimi skripticami in nevemkakimi internetnimi stranmni in ftp mirrorji.


Menim, da na desktop masino naprednega userja ne sodi distribucija, ki nima orenk poslihtanega package managementa. (zaenkrat samo Gentoo & Debian)
110111001001010001010000

Jebiveter ::

Torej, z linuxom sem resneje zacel po NESTu '03 in sicer z Suse. Po par mesecih sem presaltal na Slackware 9.1 (pred tem sem znal bore malo narest v linuxu). In moram rect, da se kot desktop distro odlicno obnese! Instalacija je izi (sam pazit mors, da se kej ne zajebes), za nastavitve obstajajo built-in skripte, ce jih ni, pa je dokumentacija (tako in-line kot faq) zelo dobra! Poleg tega si lahko dosti pomagas z raznimi unix bukvami, glede na to, da je slack eden bolj unix-like distrotov. Sicer, glede na izkusnje (ne samo moje), ga mors ene 2-krat instalirat (ce si bl zelen, tko kot sem jest bil), da postekas vse fore, itd. Ampak potem imas res en sistem kateremu lahko zaupas.

Glede programja ni problema, ker ko enkrat ugotovis kaj rabis se veliko dobi na LinuxPackages, drgace pa sourci z Freshmeat. Sej ne instaliras vsak dan 10 programov, ali pac?
Za posodobitve sistema, pa si vsake 2-4 tedne updejatam local mirror od current-tree in updejtam. Sicer pa sem ugotovu (zal po trdi poti), da ce zadeva deluje dobro nima smisla updejtat vsakic ko pride nova verzija vn. 2.4.24 kernel deluje prav fletno, prav tako tudi KDE 3.1.

Slackware je po mojem mnenju ena najboljsih linux distribucij nasploh. Sprobal sem ze RH, Caldera, Pingo-RH, Debian, Mandrake, Suse, ... in pri nobeni od teh se nisem pocutil tako sigurno, kot pri Slacku. Pac, daje mi obcutek, da se vse nahaja tam ko mora bit, tako kot mi odgovarja. Zelo tezko bi me bilo prepricati, da je katera druga distribucija toliko boljsa, da bi naredu switch.

Just try it. Think different.8-)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Gandalfar ::

kaj zdej.. slackware ima kaksn ala apt-get sistem ali nima?

Sims ::

JeBelaCesta ::

ma slapt-get :)

lp klemen

AnubisOfDoom ::

oi mal izven teme je tole no aja slack so mi ful super sam mi ne dela adsl neki mi napise timed out cannot read PID file pppoe.conf.blabla /dev/null2 line 190 imam mrezno 10/100 3com 3c95c al neki tazga vem da je 59x series a mi lohk kdo pomaga probu sm ze z usem adsl-setup in adsl-connect in pppsetup help please

marS ::

isti errror sm mel jaz na winxp in kaj je bla rešitev? mrežna kartica je štekala in z avto assigned sem jo naštelal do 10Mb fullduplex in pol je proradilo. Mogoč ti prav pride tole, probi ko naštimat na 10Mb /valjda se nekje da....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

MasterMind ::

Hmmm. Pr Gentoo ju mi je ušeč to, d nima inštalaterja. Use veš kaj si naredu. Tako, da ti popolnoma veš kaj si spremenu in kaj ne... (in je najbol odptimizirana distribucija!!)

AnubisOfDoom ::

sam es ka se mi cudno zdi da mi je to delal ze na prejsnem racunalniku k je meu realtek mmrezno u win 98 pa xp mi pa use lepo dela :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16214903 (9985) Eru
»

Dobri stari ... ne, novi Slackware

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
314060 (3032) Jebiveter
»

Linux File Manager - Konqueror (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
753764 (2980) d0rK
»

Kateri Linux uporabljate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
804777 (3860) hruske
»

Linux za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
595481 (4469) BigWhale

Več podobnih tem