» »

Obdavčeno študentsko delo pri pavzerjih....

Obdavčeno študentsko delo pri pavzerjih....

1
2
»

Meamoto ::

In v primeru brutto plače 128.000 preko študenta je strošek delodajalca 140.800, netto plača pa, če si pavzer, kot je bilo že rečeno, 96.000.

Kdo je sedaj na boljšem?

outsider ::

Imam nekaj komentarjev in sicer:

- Vsak je nadomestljiv (zato studenti ne si nekih utvar delat, da brez vas negre)

- Vsi tisti, ki pravite da student ima odgovornost sledece (eno je moralna odgovornot, eno pa "kazenska". Vecina redno zaposlenih pa ima pogodbeno odgovornost. Odpovedni rok itd... Kar pomeni da ce nekaj naredi "narobe" ga to lahko udari po zepu. Kar studenta nemore... pa si lahko kadarkoli spomne da gre domov, da nebo vec delov in da se mu nevem kdaj neda itd... ni pravno zavezujocega postopka da ga prisili v karkoli.

- Nekdo zgoraj je omenil da bi drzava morala omogocit da studenti lahko studerajo in delajo. Kdo ti preprecuje to? Sam sem redno zaposlen in redno vpisan. Studentskega statusa nesmem uporbljat (ga nerabim) imam pa na faxu vse bonitete. Tako da nevem kaj te omejuje pri temu... (Malo sarkasticno je bilo to napisano, vem da faksi skrivajo da je to mogoce)

- Se pa sam strinjam z BW, ukinit studentske servise, to je kriminal podprt z strani drzave. Stem ne mislim samo na pranje denarja preko napotnic, kraje studentskih servisov, ampak tudi vse tiste studente, ki pavzerajo in delajo vse tiste, ki na mesec zaslusijo vec kot 100k itd. (Kdaj pa imate cas studerat, nimate ga ne.. zato se studijska doba razvlece ne 6 7 let in potem se jamrate ko vas malo obdavcijo)

Da nebo mela cela zadeva tak kapitalisticen prizvok sledece. Za vse studente, ki redno opravlajo in koncujejo fakse to ne drzi se strinjam ni pravicno da se njim ukine moznost dela in posledicno moznost izobrazevanja. Ampak studentski servisi tega nebodo resili. Naj podpisejo normalno avtorsko pogodbo ali pa normalno delovno razmerje z casovno omejitvijo seveda in pa nizjim ozerom neobdavcenim delom. Ce seveda studerajo tako kot je treba. Cim padejo letnik ostanejo brez statusa, pa naj vracajo se za nazaj.

Na mladih svet stoji!

CWIZO ::

Kaj pa ce ima student relativno visoko urno postavko? Potem mu ni treba prav veliko delati za tistih 100k...
Ce student odide iz job akdr se mu prdne, ne opravi naloge kot se zagre, ga delodajalec lahko kamot odslovi, tako da ce se nekmou gre da bo delal, bo delal in ne bo bluzil. Je res, da ga ne more prisiliti v karkoli, lahko ga pa odslovi kadarkoli hoce kar je v koncni fazi enako...

V mojem primeru sem se kako nenadomsetljiv, saj samo jaz poznam nek dolocen (custom made) sistem in bi mojega delodajalca kostalo veliko prevec kesa, da bi uvedel nekoga drugega, tako da me rabi;)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

MEDENA ::

"Kar pomeni da ce nekaj naredi "narobe" ga to lahko udari po zepu. Kar studenta nemore.."

TA JE PA DOBRA. :\

Utk ::

Študent mora glih tako plačat vso škodo, ki jo naredi, kot zaposleni. Čist enako je.

klemen22 ::

Študent mora glih tako plačat vso škodo, ki jo naredi, kot zaposleni. Čist enako je.

To me pa res zanima kje to piše. Dej kakšn link CrniE, al govoriš kar tko iz glave?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Daedalus ::

IIRC študent nima nikakršne z zakonom določene odgovornosti za delo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Utk ::

Misliš, da lahko iz firme odneseš kar se spomneš in ti ne bo nihče nič? Ja, to je kraja, ti bo. Misliš, da lahko nekaj uničiš, pa ti ne bo nihče nič? Namenoma ali ne...isto je, plačal boš. Če zaradi tebe v tovarni ustavijo neko linijo in se naredi par milijonov škode, ti pa itak nič ne morejo ja...tudi če te tožijo, če bi imel par milijonov, ne bi tam delal:)
Ko sem jaz prišel v tovarno, so nam lepo povedali, da smo odgovorni za vso škodo, namerno ali ne, pa nismo nič posebej podpisali. Pa ne samo škodo...tudi varstvo pri delu in tako naprej, če bo zaradi tebe nekdo nastradal, boš enako kriv kot vsak tam.

Modri dirkač ::

Nasrkal ga bo tist, ki ima čez študente oz tvoj "nadrejeni", ker je študent zgolj pomožna delovna sila in ne nosi nikakršne odgovornosti, ker tudi nima nobenih pooblastil.

Tko je bilo do zdej v vseh firmah, kjer sem delal, pa so bile med njimi državne in privat podjetja.
Everybody lies!

Tody ::

Glede na to da je povprečna plača 196.000 si NETO mislim da slovenci kr dobr pelemo skos in minimalna plača v sloveniji je krepko prek 100.000 sit tako da ja 98.000 je pošteno toda premalo zaslužena zadeva... TEAR DROP kako misliš da bi obdavčitev pomagala pri zaposlitvi ? V življenjepis napišeš znam narest izračun za dohodnino ?

drejc ::

Kva jokate, ne pavzirat, pa faks deli, ce ti znese da zravn se delas, pac delas ane.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

klemen22 ::

in minimalna plača v sloveniji je krepko prek 100.000 sit

Povej sedaj koliko je minimalna neto? Pride precej manj veš.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tody ::

Huh pa res... 122.000 bruto torej okoli 60.000 neto...

CWIZO ::

Tody: to da slovenci dobr pelemo skoz je en navaden bullshit. Ce je tovj oci richboy pol dobr zate, v vecini primerov pa se folk iz mesca v mesec komi prebija ;)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Tody ::

govoril sem statistično.. mislim 200.000 sit neto plače ni lih nevem kaj ampak tok slabo pa spet ni... Seveda pa statistika ne pove vse zgodbe

klemen22 ::

200k sit plače je že kar dost. Sploh za Slovenske razmere. Moraš pa upoštevat da veliko število ljudi prejema okoli 100k sit ali manj (verejetno je takih plač v Sloveniji več kot 100.000 ).
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tody ::

10 % pravi statistika da je na pragu revščine

SkIDiver ::

Kako je reku prfoks pri statistiki. Laž, še večja laž, statistika.

klemen22 ::

A majo tam u Comtornu tko niske plače al kako da so še manj zainteresirani za delo kot neka snažilka?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo preko študenta po 26. letu

Oddelek: Pomoč in nasveti
152647 (2208) Rok Woot
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321728 (16940) bluefish
»

Peticija o obdavčitvi študentskega dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645667 (4477) Daedalus
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20015578 (11301) gGiF
»

Obdavčeno študentsko delo! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1088354 (7228) GregiB

Več podobnih tem