» »

Ugašanje monitorja z daljincem

Ugašanje monitorja z daljincem

Rokic ::

Moja želja oz. problem je naslednji.
Lastim si Leadtekov TV Tuner TV2000XP Deluxe. Tukaj vse lepo in prav. Problem je, ker bi rad s priloženim daljincem ugašal monitor.
Comp laufa 24/7, ob gledanju filmov zvečer, pa mi ni do ustajanja iz postlje, pa tudi monitor, mi ni všeč, da je čez noč prižgan.
Nekje sem bral, da je to mogoče storiti preko alternativ, vendar jih nisem dobil.

Če kdo ve za kak program, aplikacijo, je odgovor dobrodošel.

LP W3s7_S1D3

Širajzl ::

Nastavi si, da se ti monitor sam ugasne po recimo 10 ali 20 minutah.

Rokic ::

Ni to to. Ker, če si to nastavim, potem sistem ob gledanju filmov, zazna kot delo z računalnikom in se potem monitor ne ugasne.
Rabu bi ali posebej program ali program za daljinca. Nekaj v stilu programa ShutDown, vendar ta ugasne celoten comp, jaz pa tega nočem.

milica ::

Kater monitor pa imaš?

Rokic ::

Samsung 959NF

BlackHole ::

Sicer bi ta opcija tudi meni kdaj prav prišla (nabavil tuner), vendar pa obstaja neke "rezervna" opcija. Jaz imam v vtičnici še eno "vtičnico", pri kateri lahko izklapljaš ali vklapljaš prevod el. toka z daljincem. Jaz imam na tisto vtičnico priklopljen razdelilec in gor razne naprave (pc, tv, radio) in ko grem spat, to vtičnico izklopim in s tem vse naprave, ki so priključene gor. Mislim, da sem to kupil pri Konradu.
LP Marko

Vanich ::

To bi tud mene zelo zanimalo, in sicer varijanta
ugaševanja monitorja z ATI Remote control ?

ganzi ::

Js imam nastavljeno da se monitor sam ugasne, po 15 minutah, in ko se konča film se mi monitor normalno ugasne po 15 minutah.:\

Rokic ::

Program za monitor ugašat sem že našel, samo mi ni še uspelo sega narest.
Sedaj potrebujem nek program, ki bi mi dovolil spremeniti pomen tipk na daljincu. npr. da bi mi ob pritisku na tipko 0 ugasnu monitor.

BlackHole ::

Ganzi, to pomeni, da mora računalnik še laufat in ga gasneš šele, ko se monitor ugasne? No ja, za silo bi šlo.

W3s7_S1D3, kateri program je to?
LP Marko

il ::

Program za nadzor daljincev je Girder.

BlackHole ::

Aha, "poznam", ampak sem mislil, da rabiš tudi obvezno točno določenega daljinca. Me zanima, če dela z daljincem od ATI Saphhire 550 PRO. Je pa na njihovi strani tudi nek LCD plugin, tak da verjetno je to to.
LP Marko

Rokic ::

Za Girder sem že slišal, pa ga takrat, še zdaj ne vem kako, nisem znal uporabljat.

Zdaj sem lepo preprogramiral daljinec. Jutr poštimam samo še za ugašanje ekrana.

tnx

kajzer ::

če ti bo uspelo bi te lepo prosu če napišeš postopek...js bi to tudi ful rabu...:\

Rokic ::

Naletel na eno nevšečnost. Kako importat file v Girder?
Aplikacija za zapiranje ekrana pa je narejena in works perfectly :D

ganzi ::

ne vem a si že rešil problem, ampak mislim, da imam rešitev :)

Klikni Tukaj :)

LP
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918926 (11966) Izi
»

Daljinec za upravljanje z računalnikom

Oddelek: Kaj kupiti
291442 (1039) azeed
»

IR sprejemnik!!!

Oddelek: Strojna oprema
332341 (1849) msmiha
»

Upravljanje Winampa z daljincem

Oddelek: Zvok in slika
121243 (1001) _pobesneli_
»

Daljinec za računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
221775 (1491) BC3

Več podobnih tem