» »

opera težave

opera težave

dex22 ::

zanima me, če komu v Operi pravilno odpre stran http://www.fdv.uni-lj.si/. na levi strani se ne odprejo linki. v firefoxu dela normalno v operi pa ne.

5er--> ::

Opera 9.0 (8031)
Ne dela.

root987 ::

8.5, 7700 - ne dela
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gwanaroth ::

8.51, 7712, ne dela.
Lights often keep secret hypnosis..

sherman ::

9.0 8031 Enako.:\

dex22 ::

In pol naj mi kdo reče da naj uporabljam opero!!! Ma res je bedna.Odkril že 5 strani, ki jih redno pregledujem in se jih v operi ne da.Kr neki no.

urban99 ::

mwhahahha, itak - Opera je kriva, ne pa debil, ki je pobasal $$$ za tole skrpucalo od strani.

V operi ne odpre menija na frejmu http://www.fdv.uni-lj.si/fdv_dhtml/levo..., narejenim z JS. Vklopite JS debugger v firefoxu pa boste videli, da se mu strga. Res pa je da FF zadevo prebavi.

dex22 ::

Ja sej fora je sam v tem da sigurno ne bom podpiral tistega brskalnika ki mi ne omogoča pregled strani, ki jih želim videti.V bistvu me to moti pr operi.Drugače mi je boljš kot firefox sam za tako zadevo si je pa prislužila velik minus.

kriko1 ::

Za tako zadevo bi si moral avtor strani prislužiti en velik minus:
---
JavaScript - http://www.fdv.uni-lj.si/fdv_dhtml/levo...
Inline script thread
Error:
name: ReferenceError
message: Statement on line 1: Reference to undefined variable: s59
Backtrace:
Line 1 of linked script http://www.fdv.uni-lj.si/fdv_dhtml/stm_...
tns = navigator.appName == "Netscape";
ts49 = tns && navigator.appVersion.indexOf("2.") != - 1;
ts48 = tns && navigator.appVersion.indexOf("3.") != - 1;
if (! ts49 && ! ts48 && ! s54 && ! s50 && ! s46 && ! ie5up_run_as_applet && ! s54)
else
---

Tudi od estudent ni delal prav (spet meni), sem kontaktiral nesposobneže... err.. razvijalce in si mi rekli da v IE dela b.p.:\
Halo? Če si mislijo da bom menjaval standard-compliant brskalnik zato da si bom ogledal neko IE-skropucano stran se motijo. To bi morali vsi delat, zato da se zavedajo da so tudi alternative in da je treba spoštovat standarde. Le tako se bo kaj doseglo. Torej, teži avtorju.

Buldožer ::

Mislim, da to res ni kul, se pravi, da pisci strani ne mislijo na vse. Če si dost na netu ti Opera sigurno prov pride. Sej firefox je tud kul sam ne zamenanm Opere za nič. Je najhitrejša, kar se je v času modemskih povezav ornk poznal, pa tud funkcionalnost je na višku. Žal pa jo uporablja zelo malo ljudi in take so posledice. Jast osebno nisem mel nobenih problemov razen, da moram certifikat nekje zmeram na novo sprejemat, pa še to bi najbrž lohk zrihtov če bi se mi dal. Drugač pa ko ti človek reča da na IE stvar dela veš da se sam ven vleče, ker če je 'strokovnjak', pol skor siguren ne uporabla IE.

Veliko užitkov ob serfanju po netu z Opero, pa tud ostalim>:D .
Več glav več ve. No, ni nujno!

neres ::

Js mam še en nov problem:

Na strani od Studio City mi ne odpre tistih dveh .rm posnetkov. V FF in Maxthonu odpre bp.
Fora je tudi, da se v Operi tista dva fajla preimenujeta v končnico .rmm.

Uporabljam pa Real Alternative. Morda je to krivo, nevem. Če ima kdo Real Alternative in lahko odpre tista dva posnetka v Operi naj mi prosim izda skrivnost.:))

kriko1 ::

Tukaj dela. Imaš linux/windows?

Skopiraj / linkaj .dll / so plugin in ga daj v dir plugins od opere.

neres ::

Problem sem rešu in problem je bil v MPCju.

Podrobno: V fajlu mplayerc.inc je vrstica "Real Media file=rm ram rpm rmm \1". Js pa sm mel tam 0 namesto 1, tako da mi je uporabljalo DirectShow, namesto Real API, za predvajanje tistih posnetkov.


Je pa res da mi tisto stran (Studio city) v Operi kaže drugače kot v drugih brskalnikih. Recimo z 8.51 mi večinoma(ne vedno, kar je malo čudno) ne pokaže slik, kdaj pa kdaj pokaže samo eno. V 9 beta mi pokaže vedno obe.
In uni tekst na sredini je v Operi zelo velik, napram drugje, za kar pa je baje kriv izdelovalec strani, ki je dal velik font.

Sicer pa sem o tem konkretnem primeru že obvestil webmasterja, ki mi je tudi prijazno odgovoril in baje da se bo delalo na večji kompatibilnosti z ne-IE brskalniki. Čestitam, in upam da se jim pridružijo tudi drugi izdelovalci strani.

jurre ::

jaz imam tudi en problem z opero (verzija 8.51). Namrec filmcki na raznih straneh, ki so se vcasih odpirali v media player 10 (in se v IE se vedno) se mi v operi kar naenkrat odpirajo v prazgodovinski verziji 6 (tak ko je bil v win 98, s tem da ce kliknem pauzo vcasih zmrzne vse skupaj, glasnosti ne morem nastavljat...). Poskusil sem se 1x skopirat not in tudi instalirat vmesnik za mediaplayer pa ni nic boljse.

kriko1 ::

Tools->preferences->Advanced->Downloads

Poglej za video kako naj odpira (edit). Mora biti use plug-in, verjetno imaš naštimano open in external application.

jurre ::

mam tko nastavljen. Pise windows media player plug-in Dynamic Link Library

[MYTiX] ::

Jaz imam ene težave z Opero.
Poglejte ta screen. Poglejte font. Kar je Tahoma sploh ni prikazano pravilno. A ve kdo kako to odpravit. Sem že zamenjal vse fonte na Arial, vendar to ni rešitev. Povsod drugje pa Tahoma lepo deluje.

podpis

5er--> ::

Jaz imam isti problem... to se je zgodilo po tem, ko sem namestil "Vista Inspirat-Brico Pack".
Nevšečnost sem rešil tako, da sem spremenil font size.
Namizje (Desni klik->lastnosti) -> Appearance -> Font size: Segui

MihaFirst ::

ja, tut tiste strani k jih skupi spravim mi v Operi včasih ne delajo najboljš, iz česar je razvidno da ima Opera težave predvsem z stranmi, ki so na hitro zmetane v Dreamweaverja, brez kakega hudega znanja o HTML-ju.

Je pa Opera še vedno najboljša. :D
www.gamma.si

[MYTiX] ::

5er-->: sem že posumil na to in sem poskusil z default win stilom, vendar brez uspeha.
podpis

LazyBons ::

mal zamude a vseeno.

glede ne/prikazovanja menijev pri dolocenih straneh..ste poskusl z "identify kot opera" alpa kot "ie" ? ker men na estudentu ni delal k sm mu identify kt ie, spremenu na "opera" od takrat dela brez problemov. maybe sm mu zegn mpk je pomagal. (opera 8.51, z 9.0 tp2 se nism probu..)


enjoy
Carpe Noctrus.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla Opera 10.50 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
21138359 (31949) urban99
»

Univerze in njih spletne strani

Oddelek: Loža
191836 (1353) Mr_Globus
»

Opera 9 Technology Preview 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
538024 (6202) kriko1
»

internetni brskalnik

Oddelek: Programska oprema
323907 (3477) M.B.
»

Opera: gmailov zavihek "skače na vrh"

Oddelek: Programska oprema
6821 (725) iskra

Več podobnih tem