» »

IR sprejemnik!!!

IR sprejemnik!!!

sonyboy ::

Imam IR sprejemnik. Problem je v tem da niamm pojma kak instalirat vse stvar da mi bo stvar delovala???

Mi lahk kdo pomaga!

Prosim za čim bolj podroben opis.

Hvala
  • premaknil: TESKAn ()

msmiha ::

Poglej najprej inšatliraš WinLirc, ga zaženeš in stisneš na tipko recunfigure in nastaviš COM port na katerega si priključil. Sense pustiš na Autodetect. Pod Config pa napišeš pot do faila v katerem bo shranjena konfiguracija daljinca (lahko postiš tudi na miru). Pritiseš tipko Raw Codes nato pritisneš tipko na daljincu in pogledaš, če se ti bodo začele izpisovati vrstice pulse in space (če se ti to ne izpisuje potem tvoj daljinc ne dela na 40Khz - probaj z drugim). Če ti to dela potem pritisneš tipko Learn in slediš navodilom, ki se ti sproti izpisujejo. Če še vedno ne boš znal povej.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

sonyboy ::

hja. Problem!

Downloadu sem si WinLirc in ga odzipu ane.
Ko ga hočem zagnat mi napiše tole:

WinLIRC failed to intialize.
Would you like to change to configuration
and try again?

OK.................CANCEL

No če dam ok se mi potem odpre kjer lahk nekaj naštimavam ane.
Potem mi noče IR - sprejemnika prepoznat na nobenem portu. Vseh 8 sem probal. Na vsakem napieš tole:

The configuration filename is invalid. Please try again.

Ka moram še kaj drugega tukaj not spremenit???

Veš msmiha jst sumim da si mi tole nedulojoče prodal ;((

Al pa ne znam jst stvar usposobit.

Dejte folk mi pomagat. Kak sedaj te klinčeve ( se moram tako izrazit ker mi pijejo živce ) gonilnike in program usposobit.

msmiha ti mi pa tud pomagaj.


msmiha ::

SonyBoy zadeva 100% deluje ker sem jo najmanj 3 prbal preden sem jo posal. Poleg tega ni to edini sprejemnik ki sem ga kdaj poslal. Naredil sem jih že 12 pa še se ni noben pritožil.

Ko te vpraša sledeče:
WinLIRC failed to intialize.
Would you like to change to configuration
and try again?

OK.................CANCEL

pritisneš OK in na novo "sprogramiraš" skript za tvojega daljinca. Izbereš Com na katerem imaš priklopljen IR sprejemnik (lahko je samo 1 ali pa 2 drugi ne more bit). Logično da ti napiše configuration file invailed če pa ga še nisi ustvaril.
Tam spodi ko je Config vrstica v njo napiši npr.: C:\program files\WinLIRC\imedaljinca.CF
Potem pa slediš zgoraj navedenemu navodilu.
Če še vedno ne boš znal bom poslikal pa screenshoote poslal.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

TESKAn ::

sonyboy: Povej, kak sprejemnik imaš oz še bolje bo, če objaviš shemo tu.

P.S.: ta tema spada pod strojno opremo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

msmiha ::

Ima Alienov IR sprejemnik.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

stromar ::

To je tisto doma narejeno??? Kje ste dobili tisti sprejemni čip in z kakšno oznako??? To bi rad naredil še te počitnice

sonyboy ::

msmiha. Stvar deluje ker na Raw Codes kaže da dalinec neke kode se izpisujejo.
OK!
SEdaj je pa tukaj drug problem.

Kak sedaj prek tistega čarovnika???

Jst se nč ne znajdem. Kak bom lahk sedaj naštimal za winamp in pa naprej???

Dej mi prosim povej. Čim prej.

msmiha ::

Stromar: uporabiul sem SFH 5110 in ne rabiš nobenega čipa. Če hočeš ti lahko pošljem načrt na e-mail.

Sonyboy: Po konfiguraciji WinLiRCa naištaliraj Girderja (podpira samo verzijo winampa 2.xx) dobiš ga na tem naslovu. Ko si plug-in posnel v Winamp\plug-ins direktori stisneš v winampu tipki Ctrl+P in izbereš zavihek General purpose izbreš WinLIRC plugin in pritisneš tipko Configure. Nato pritisneš Add. V polje Buton ID napišeš ime gumba, ki si ga prej napisal v WinLircu. Spodaj pa izbereš funkcijo, ki se bo zgodila, ko boš pritisnil na tisto tipko. Sicer pa ti vse piše v read me filu. Jaz ne vem kaj je tu tak problem. Prodal sem 12 daljincev pa nisem mel še pri nobenem tolk za razlagat. Toti topic si bom kar kopiral če še bo kdo mel take probleme:D.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

zile ::

Enim morš narisat, da štekajo :D . Sicer mam pa zadevo že 2 leti in sekka. :)

sonyboy ::

Dej msmiha dej povej kdaj bi se lahk na ircu dobila. Jst nč več ne razumem!!!

Prosim čim prej javi.

Če boš pa že na ircu moj nick SonyBoy na s-t

msmiha ::

Na Ircu se lahko dobima jutri (22.7.2002) ob 19.30 prej ne morem.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

smartie ::

hi!

Kje in za koliko se dajo dobit ti IR-ji (ze narejeni)???
Jaz bi kupil nekaj takega...
Ce mi kdo to proda, naj mi maila na naslov: redbull@elite.org

tnx!

lp, Miha

msmiha ::

Jaz bi ti ga prodal sam mi je zmankalo delov. Prejšni teden sem prodal zadnja dva.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

stromar ::

msmiha, dej pošlji ker jaz imam en drugi načrt ki zgleda da je bolj zakompliciran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

msmiha ::

Ne vem če je lahko sploh kai načrt za IR sprejemnik zakompliciran[:\\. Načrt sem ti pa poslal na mail.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

stromar ::

Ta tvoj je boljši, tisti ki sem ga jaz nekje našel je bil na sprejemno diodo in + vsa dodatna elektronika, tu pa je namesto tega uporabljen sfh sprejemnik

Borci ::

A je ta vajin sprejemnik bolj enostaven, kot je od Ceska?

Matek ::

Zakaj pa mate te IR-je? ZA GSM-e pa palme al za kaj?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

TESKAn ::

Hehe, tale, do katerega link je dal Borci, je res najbol preprosta zadeva pod soncem - en kondi, en uporček, ena diodca pa sprejemnik. Za 700 SIT materiala, seveda skupaj z kablom in konektorjem:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Borci ::

To se uporablja za upravljanje računalnika z daljincem.
Na primer pri gledanju filmov (naprej, nazaj, pavza, glasnost,...), poslušanje glasbe, vklop screensaverja, izklop monitorja, ugasnitev računalnika...
Skorajda ni omejitev.

Jebiveter ::

ja uni ceski je full simpl! Zanima me, ce dela tudi z tem programom ki ga uporablja msmiha?
Mislim, da si bom jest to omislu!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Borci ::

Detektor od Cescega dela s programom Girder, ki pa je zelo dober, preprost in sposoben.

msmiha ::

Saj pa je isti ko moj sam da ma moj še napetostni regulator 78L05. Ta deluje tudi z WinLircom.....
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

b4d ::

Kaj za ta IR rabiš pol še poseben daljinc, al delajo vsi??:P
b4d.sablun.org

TESKAn ::

Dela vsak daljinec, ki oddaja s frekvenco, ki jo senzor zazna. Tako da če maš kak daljinec od komponente/Tvja, najprej izvedi nekje, na kaki frekvenci oddaja in potem kupiš odgovarjajoči sprejemnik. Če pa imaš univerzalnega, pa ni problema, ker se mu lahko nastavi frekvenco, na kateri oddaja.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jRk0 ::

Jaz mam tudie tega ceskega in dela z girderom super ja. zlo zadovoljen.
You fuck up once, you loose two teeth.

msmiha ::

Frekvenco na kateri oddaja lahko zmeriš z osciloskopom.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

sash ::

Mene pa zanima a bi to vezje, načrt do katerega je nekje zgoraj link delal tud za povezavo KOMP-GSM (Siemens), ker bi bila to precej dobra alterativa "orginal" kablu.

TESKAn ::

Ne, kolikor vem, ne moreš prek tega povezat GSMa.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

sash ::

Pa bi se dalo dobit kak načrt da bi se doma kaj skup zlotalo - ker že dolgo nisem nič imam že mal slabe vseti :D

RayFidelity ::

Shemo za kabel za povezavo GSM-KOMP najdeš na mobisuxu, klikni na tehniko, elementi te ne pridejo niti 500SIT, drag je edino konektor za GSM, lahko pa uporabiš kar tistega za filat, sam pine mu vrineš not (samo pri siemensu)
Če bi pa rad naredu IrDa za infrardečo povezavo med GSM in KOMPOm, pa pojdi na www.infrarotmodul.de pa maš tm sheme, za priklop direkt na plato...material te pride manj kot 1.5k...

Lp
[It's The Little Things That Make You Crazy]

Jst ::

Še eno podobno vprašanje:

Imam TV Tuner z Ir in daljincem. S katerim programom bi upravljal računalnik z tem daljincem?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

msmiha ::

Z programom uICE (Universal Infrared Control Engine)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: msmiha ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popolni IR sprejemnik

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
206492 (5161) TheHijacker
»

IR sprejemnik in daljinec

Oddelek: Programska oprema
141448 (1103) msmiha
»

Daljinec za računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142273 (2077) jerry2000
»

Kje se da kupiti...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192067 (1842) Tito
»

IR sprejemnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
6778 (692) zile

Več podobnih tem