» »

Daljinec za upravljanje z računalnikom

Daljinec za upravljanje z računalnikom

garfield ::

Že dalj časa sem iskal kakšen daljinec ki bi bil enostaven in
bi lahko pač lavfal aplikacije z njim....

Tole se mi zdi pa full vredu, je že kdo sprobal?

Cena Opis

Bom šel jutro pogledat potem pa...:\
  • zavaroval slike: boštjan ()

garfield ::

Ga že imam in je bomba, edino gonjače sem si nove naložil ker lahk
tud hitrostr miške naštelaš....
Toplo priporoča:P m

C_maniak ::

Tole more bit pa fensi. Pa za 5k se kr splača po mojem. Če ni kakih problemov pol s kompatibilnostjo.

Phoebus ::

JAz uporabljam unega ki sem ga dobil pri TV tunerju, ampak tale je 100x bolj sexy, pa se na radio dela!!! Vzemi! :D :D :D

C_maniak ::

Me kr mika, sam kaj ko ga ne bi za nč rabu, pa še za 5 k si raj kej drujga kupim.

Phoebus ::

Saj ne da te hocem prepricat da zapravi tezko zasluzene solde, ampak kaj naredi daljinec:

-> gledas dvd/divX, lezis na postelji in imas volume/ff/rew/pause/play,..... na daljinca
-> poslusas mp3-je, hopa hopa hopa hopa v postelji, zraven daljinec, pride zatezen komad, pritisnes na "next" :D :D
-> gledas TV itaq rabis
...

Jaz z mojih se prizigam luci in racunalniski frstekeraj (printerja, wireless slusalke, scanner, zip)

In se marsikaj se da. Pa naj se rece kdo da daljinec ni uporaben. Edino browsat po webu je res bolj udobno z misko. Si moram omislit eno giroskopicno da bo bolj komot iz postelje :D

C_maniak ::

Drži, drži.
Edino pr filmih bi mogoč rabu, kr TV-ja nimam na kompjutru, če pa mp3-je poslušam, sm pa ziher za mizo al pa tud če sm na postli se sam stegnem pa že prešaltam. Pr filmoh mam pa tk zrihtan, da mam zvok prek radia, ki pa že tak al pa tk ma daljinca.

cekr ::

Včasih bi bilo primerno prebrati tudi opombe s tanjšim tiskom.
Ta daljinec je OK, ga imam, in nimam kaj za reči čezenj.

Cena 5000 sit je samo v primeru, če ga kupiš zraven grafične kartice. Drugače pa je 6600 sit. Kar sicer ni veliko za to zadevo, je pa vseno malo več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

C_maniak ::

Isti k...

boštjan ::

gledas dvd/divX, lezis na postelji in imas volume/ff/rew/pause/play,..... na daljinca

Phoebus,a maš ATI all in wonder karto ali samo TV tuner. Ker dosti gledam filme me zanima,če ta ATI daljinec dela na vseh divx predvajalnikih(uporabljam radlight ali WMP9)

Dusko ::

Bom kar tu vprašal ,da ne bom nove teme odpiral.Zanmima me kaj vse rabim ,da bi lahko vklapljal računalnik preko tega daljinca.Oziroma kakšno kartica ali kaj moram kupit ,da bi to delovalo. Brežična tipkovnica ne pride v poštev. Ker sem slišal da bi lahko računalnik vklaplajl ,če bi se na izhodih zgodili določeni dogodki.
V biosu sem zasledil wake up when modem call ali nekaj takega.Ampak nevem kako naj pokličem svoj modem ali kaj?
Uporabljam pa winxp in adsl.
Najlepša hvala za odgovor.

matrix2 ::

hmm zelo zanimiv tale daljinček. Za te iste solde sem kupil FM-TV Fly karto skupaj z daljincem in ga preprogramiral z programčkom UICE, dela kar hočem in še več. In kaj sledi za te isti denar imam radio,TV,VIDEO snemalnik,TTX in še zelo soliden daljinec z katerim je možno upravljati kompleten računalnik tudi ga spraviti v stanje reset, ugasniti,spanje itd....

Primoz78 ::

Na kaksni razdalji pa deluje ta zadeva? Mislim da sem prebral na Ati-jevi strani da gre tudi skozi zid upravljat z tem a nism ravno preprican?...a se da microDVD ali BSplayer tudi upravljat?...kako je pa z programiranjem tipk? Imetniki remote wonderja dajmo kaj povedat :D da ne bomo metali dnarja stran brez veze.

lp Primoz

Keyser Soze ::

Kupiš Logitech Desktop Cordlless tipkalnico pa je;) -->univrzalni daljinec s katerim lahko pišeš tudi v Wordu.


Sam domet jo mal matra.

Primoz78 ::

jaz bi si raje omislil IR daljinec, ker sem bral en review Ati remote wonder-ja kjer majo nekatere probleme. Tole zadevo bi si rad omislil, sam mi ze vec kot 2 tedna niso odpisali ;((...fora pa je v tem da deluje z vsakim daljincem, medtem ko ce ti gre pri Remote wonderju daljinec po gobe je mal problema....pa se tipke se "baje" ne da programirat kot bi sam hotel.

lp Primoz

p.s. Logitech cordless desktop je pa mal draga zadeva, pa se jo res domet matra :'(

Blisk ::

Ja tale daljinček od ATI je tko res špica, ampak, je pa tud precej omejen.
Naprimer večina tipk ne moreš programirat, deluje z nekaterimi programi, ne z vsemi. deluje tudi čez zid.
Pa nisem ga še uspel prepričati, da bi prižgal in ugasnil PC s tem daljnicem.
Zato če ma kdo mogoče boljšo alternativo naj pove.

Primoz78 ::

Lepo bi bilo dalo programirat tako kot ostale IR daljince z Girder-jem

lp Primoz

MALJUTKA ::

Naj povem samo tole: Sam imam Herculesov All in wonder 8500 DV s tem daljincem ze skoraj dve leti (imel sem ga prvi v Sloveniji) in lahko recem, da sem ga prekuzil v nulo. Poznam absolutno vse njegove moznosti, nastavitve, tudi par bugov ima,ki pa se jih da resit. Skratka, ta daljinec JE ZAKON in ni je stvari, katere ne bi mogel upravljati preko tega daljinca, vlece pa na 20 metrov cez 5 zidov brez blema. Baterije (4krat) drzijo leto in pol.
Folk, za tak denar (6,5K) ga POGRABITE, ne bo vam zal.
Ce koga karkoli zanima, naj samo vprasa.

Primoz78 ::

Heh kaj pol a se ga da programirat da bi uporabljal tudi ostale programe...recimo upravljanje Sky star 2 kartice ( prekladanje kanalov itd), MicroDVD ( Bsplayer), ugasanje racunalnika,...ali so to samo sanje? Saj je res da lahko kontroliras misko in ko to kontroliras v bistvu lahko upravljas z vsakim playerjem...kako to gre, a se da al ne? Pa hitro odgovori da ne prej narocim IRman :)) joke.

lp Primoz

p.s. Mam radeona 9700 Pro...tko da glede kompatibilnosti bi ne smelo bit problemov ane...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

MALJUTKA ::

Vse, kar gre z misko, gre tudi z tem daljincem, oz. bolje receno: vse kar gre z misko in tipkovnico + se DOSTI vec gre z tem daljincem.
A je potrebno se kaj dodat?
Pa clovek bozji to stane 6,5K in ne 100K SIT !!!
POGRABI, dokler imas cas.

Primoz78 ::

He he saj vem da je le 6.600 sit...sam ce mi ne pride v postev pol sem jih dobesedno vrgu stran, zato se prej raje pozanimam :)...pa nimam lih dnarja za stran metat...kredit,...ok daj ce mi ne bo delalo ga bom pac prodal :)

lp Primoz

thx tupoljev

Primoz78 ::

Pravkar sem se zmenil...namrec mam sreco da mam kolega na E-misiji in bom dobil stvar prvo na test in ce bo delovalo ga vzamem drugace mu ga lahko vrnem :D. Upam da ga dobim jutri, tko da stestiram cez vikend...pol bom napisal kako in kaj se je meni obneslo.

lp Primoz

MALJUTKA ::

Odkrito receno se meni j..e kako bo tebi delalo, ce ti bo sploh delalo in odgovarjalo. Jaz sem ti samo napisal kako sem jaz zadovoljen(upostevaj da 2 leti izkusenj z njim NI MALO-24 ur na dan,7 dni v tednu).

Primoz78 ::

1. Hvala za izviren odgovor...8-O
2. Nisem pisal tebi ffwd...ker tvoje izkusnje si ze sam povedal, ampak tistim ki si to stvar zelijo nabaviti
3. Malo bontona ti nebi skodilo...;(

lp Primoz

boštjan ::

no,no fanta,saj vem da je vročina,čil out pa dosti cool vode:P

Primoz78 ::

he he bostjan ni panike...sam sem moral poudariti da nism njemu pisal, ker tip ma doma to zadevo ze 2 leti...saj je znan pregovor :"Kdo bo ucil zupnika molit?!"....:D

lp Primoz

MALJUTKA ::

Clovek bozji, ce se pa obnasas tako, kot da bom jaz s tem, ko bos ti kupil daljinca , kaj zasluzil!?
Pa SLADKO SE MI J..E (evo, se enkrat),ampak kljub mojemu "izvirnemu" odgovoru si mi lahko hvalezen, saj tako merodajnega opisa tega daljinca ne mores dobit od NIKOGAR v nasi kokoski,STEKAS?
Brez zamere Bostjan in
LP

TylerDurden ::

Sej ladjo se da tudi samo z izvijačem pa kladivom nardit, samo obstajajo boljši načini, če razumeš primerjavo.
Let\'s make some soap ...

boštjan ::

tupoljev,res ne razumem tvojega izbruha,ker thorn samo sprašuje po funkcionalnosti.
tako da se prosim umiri in vse bo ok:)

azeed ::

Hvala, ker ste odprli to temo... nisem niti vedel da to pri nas obstaja ;)
Sem ga ravnokar naročil.. mislim, da se za ta denar splača ;)
You gotta say YES to another excess!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pc daljinec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81938 (1779) RobbyRS
»

PC - dalinsko upravljanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101347 (1176) Damjan Jagar
»

ATI remote wonder

Oddelek: Strojna oprema
221520 (1098) -Jani-
»

Upravljanje predvajanja pesmi(recimo winamp) z daljincem

Oddelek: Strojna oprema
413131 (2600) nokia6310
»

Program za upravljanje prek IRa

Oddelek: Programska oprema
5774 (727) krneki0001

Več podobnih tem