» »

Rabim obrazložitev !

Rabim obrazložitev !

Filo ::

Taka je zadeva imam mamo plato BE6 s PIII 450. Dobil pa sem priložnost da zamenjam za boljši procesor. Težava je zdaj sledeča: V manual-u piše:
- da mi matična podpira do PIII 550
- na uradni strani moje mameplate pa piše da podpia citiram:
"Supports Intel Pentium® III/Celeron 450~700MHz processor cartridge"

Zdej a to pomen da podpira tudi PIII 700 ,kljub priročniku al kaj?

mmisv ::

as i prepričan da si gledu za isto plato??
Čist trivialna stvar...

Binji ::

Lahko da mors upgradat BIOS da ti bo podpiral take mnozilnike/FSB
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Filo ::

Ja sem prepričan da gre za isto plato.

V bistvu mene zanima za čist nov proc da bi ga dal gor, sam ne vem če pač matična podpira.
Zato mene v bistvu zanima kaj nej bi un citat gor pomen da podpira al ne.
Aja pa bios je ta zadnja verzija gor.

Binji ::

Poglej do kje lahko das multiplayer pa FSB (eno krat drugo)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Filo ::

Ja FSB gre do 150(1/4)
Multiplayer gre pa do 8

BoO ::

po moje ja.
Verjetno je bil priročnik napisan prej kot pa so izšli procesorji PIII700 kot piše na netu.

miranpozar ::

Ko je bila plata narejena in priročnik tiskan ni obstajal hitrejši procesor. Podpora za višje frekvence je dodana z novejšimi verzijami BIOSa (to lahko lepo vidiš v zgodovini BIOSev na Abitovi strani). Priročnik je zastarel, velja to kar piše na www strani. Seveda pa moraš BIOS plate flešnit z najnovejšo verzijo. Kapiš?

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Brane2 ::

Pri PIII in Celeronu II ti ne vidis, s kako frekvenco laufa procesor v svoji notranjosti. Vsi so navzven isti, torej bi stvar morala delati.

Edini haklc je pri tanovih procesorjih, kot je recimo Celeron 1200, kjer so sli tako na noz, da so hotl met bistveno natancneje reguliran strom- v korakih po 0.05V namesto prejsnjih 0.1V in so malenkostno spremenil VID kode.
IMHO bi vse do Celerona 1100 moral laufat cist O.K., mogoce pa tud Cel 1200 z mal spajkanja po plati...

Filo ::

ej fantje hvala za vašo obrazložitev sem pol gledu izboljšave ki jih naredi novejša verzija biosa in sem ugotovil, da mi podpira kar se tiče PIII vse do 850. Zdej vse kar me še zanima je kakšne so kaj cene procesorjev naprime od 550 do 800. Kok od 15.000 do 30.000 al kok. Mislm pojma nimam kasne so cene. Starih in novih mislm sej a se sploh še prodajajo ne vem npr. 700Mhz proci. :)

Tko najbolj me še zanima cen 700MHz procesorja starega in novega. Aja a ga kdo proda?:D

cyber ::

Ja mal poglej na www.pcx.si
Mislim da jih imajo še v prodaji, cene pa so mal zasoljene za p3 733 okrog 30 do 40 tisočakov za p3 800 pa tam nekje 35 in 45 tisočakov.

Filo ::

Ja sej te cene sem že videl. Sam me pa še zanima cene rabljenih procov oz tudi tistih ki jih ni več na cenikih npr. pcx-a. Cene 550~800. A se kdo kej spozna.:D

Boky ::

Poglej malce na Bolhi ali kakih drugih On line malih oglasih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410869 (7207) Spajky
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251436 (1215) dvokolaš
»

BH6 Upgrade - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
171275 (1061) boha
»

Najbl navit proc. na forumu (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
544739 (3708) SkIDiver
»

p3 700E (nenavit) ali c2 633@950

Oddelek: Kaj kupiti
441635 (1318) Dalmatinc

Več podobnih tem