» »

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!!

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!!

1
2
3

Boky ::

A ni to malce prevecza tak adapter?

kerlc ::

Cena samega adapterja je okoli 5500 SIT, s tem da je ta zadeva vse kar človek potrebuje, če prav razumem, da na slot1 plato montira tualatin celerona. Problem je v carini in poštnini, kar me tudi zanima. Poleg tega je zadeva na zalogi, medtem ko se težko dobita adapterja slot1 - FcPga in FcPga - FcPga2 - tualatin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kerlc ()

Spajky ::

Obstaja pa varianta, da kdo kupi TALE adapter in ga predela, proc pa proda dalje... :-) .. he.. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kerlc ::

Spajky, u profilu nimaš maila!

ali3n ::

Adapterje dobijo v Ve-milu predvidoma 4. februarja 2003! Količina je omejena!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Boky ::

ali3n a bos sel dol nabavljat ? Jaz bi tudi rabil enega!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

jfkII ::

Če bo kdo šel po tale adapter v ZG se toplo priporočam. :8)
thx

Boky ::

Ve-mil je dobu adapterje. Cena je 97 kun + 50 kun za postnino znotraj Zagreba. Zdaj, jaz planiram, da bi ga narocil na kolegov naslov v Zagrebu, kolega bi mi ga pa pol enkrat v bliznji prihodnosti pripeljal v Slovenijo. Z kolegom sva se ze zmenila, da zalozi denar za enega, ne vem pa, ce bi pripravljen zaloziti za vec(trenutno ga ne morem dobiti). Jaz bom narocil adapter danes malce pred 18.00. Tisti ki ste interesenti mi mailajte in ce bo kolega za, jih bom narocu toliko, kot bom dobil narocil. Stroske postnine si pa pol razdelimo!
Moj mail.

jfkII ::

Hvala za informacijo.
Sem pa že naročil adapter Slot-T pa celerona 1.4
Baje tudi to dela brez težav.:)

(110 EUR-adapter in procesor + poštnina 17 EUR + davek 15.17 EUR)

McHregec ::

jfkll in kje si to naročil?
Destroyer Of The Worlds.

Han ::

Verjetno tukaj.

Marjan ::

Boky - mail ti ne dela.

A v Zg imajo slot1 - FcPga2 ali FcPga - FcPga2 ? Jaz bi vzel tega drugega!

Vzemi potem še zame enega, plis.

Boky ::

Marjan dela! Pravkar sem si sam sebi poslal! Ce te pa kaj dodatnega zanima pa se pozanimaj tukaj.

ali3n ::

Marjan: tole je copy/paste iz e-maila:

Štovani !!
Mi Vam u prodaji imamo adapter za nadogradnju sa klasičnog sck370, na sck370 koji podržava Tualatin procesore (adapter izgleda isto kao sam socket), no trenutno ga nemamo na skladištu. Slijedeća pošiljka dolazi 31.1.2003 i to ograničena količina. Adapteri sa Slot1 na sck 370 su neko vrijeme bili u našoj ponudi, no toga više nemamo u prodaji već duže vrijeme. Isporuka je samo na području Hrvatske, ako se plati extra dostava.
Ugodan dan želim!!

----------------------------------------------------
Zlatko Asperger
Ve-Mil d.o.o.
Baštijanova 52a
tel: 01/3667-960 lokal 208
fax: 01/3667-701 (N/R Zlatko)
e-mail: zlatko.asperger@ve-mil.hr
-----------------------
torej adapter FCPGA - FCPGA2
Dobili so jih danes, cena je 96 HRK...

Jaz sem si enega rezerviral na moje ime in jutri potuje z busom v Ljubljano.:D
Upam da bo moja platka to prebavla...:\ (mam Apollo chipset)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Marjan ::

ali3n: Odlično!!

Boky, si naročil? :\

tico ::

no, jaz sem pa narocil SLOT1 -> FCPGA2 in celerona 1,3gh pa mislim da skupaj s postnino okrog 90 eurov
pa se nekaj MwSt bom dobil nazaj:)

Boky ::

tico kje?

Marjan jutri zjutraj!:D

tico ::

cwsoft

na geizhalsu sem nasel, tam mas gor vec teh adapterjev geizhals

jfkII ::

Pri JES-COMPUTER. (www.jes-computer.de)

Tistih 15.17EUR, kar predstavlja davek, je ze vračunanih v 127EUR. Tega dobiš povrnjenega, če ...
S carino pa ne vem kako bo. We`ll see? Če bo?

Na tej internetni strani (link) so tudi napotki za instalacijo in seznam matičnih plošč, ki potpirajo ta adapter. Adapter verjetno ni nič drugega kot združena adapterja: Slot1-FCPGA-FCPGA2.

ali3n ::

:D Delaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! :D :D :D :D
Tualatin dela tudi na Via Chipsetu!!!
Plata: ECS P6 BAT-Me ver 1.1
Proc: Celeron 1000MHz, 256 Cache
FCPGA - FCPGA2 tualatin adapter iz Ve mila... na škatli piše da je proizvajalec Manli, Kitajska
Slot1-FCPGA adapter: Super Socket III, kupljen v Tech-Trade, Ljubljana

Adapter ima 6 jumperjev s katerimi nastavimo Chipset, ki ga ima naša mamaplata. Izbira je Intel - Via...

jah baby!!!! 1GHz.... >:D

-----dodatek------
hvala vsem! res hvala! :D yeah! tomideliiiiii!:D :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Marjan ::

Zakon! :))

Boky, si naroču?

/me neučakan 0:)

CdeS ::

Adapter Super Slocket - III lahko naročite tudi v najprijaznejši spletni prodajalni mimovrste=)
http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...



Carpe Diem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CdeS ()

ali3n ::

yep, to je ta slotcket adapter...

vsem ki imaste namen to narest: pri meni se sedaj precej bolj greje mamaplata (iz 30°C je šlo na 37°C) - bo treba še kak vent montirat...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Spajky ::

Ja, če se naredi MOD na tem SuperSlotketIII /je the best za to!/, delajo Tulci brez adapterja na njem:
Standardni mod izolirat AN3,AJ3,AK4 pine, povezat izol.AK4 z neizol.AN11 in potem dodatno za ta slotket še na zadnji strani slotketa zalotat skup G35-G37 in voila! (če je treba-odvisno od plate pa še Vid pin trick zalotat na zadnji strani slotketa skupaj pine npr. Vss-Vid2-Vid25mV (Vss=masa=gnd) za 1,5Vcore default. Če se naredi kolikortoliko lepo ni treba nobenih pinov lomit in zgleda ko jest naredim nekako TAKOLE ... :-) 8-)

plata se Greje pa zaradi večjih tokov skozi voltažne regulatorje, ki se grejejo zalotani na plati in prenašajo toploto po njej do senzorja; poleg tega pa razni SoftCoolerji ne pomagajo kaj dosti /stopinjo ali dve največ dol pade temp proti Coppermineom, katerim je npr.Rain zbil več kot 10°C v idle/. Pametno je dodatno hladit tiste mosfete na plati! :P
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

simcre ::

na moji stari chaintechovi plati se po novem poti 1.1Ghz tualatin, je pa en problem in sicer faktor mnozenja gre v biosu(nalozen je najnovejsi izdani bios za to plato) na najvec 8X z jumperji pa sm nastavu 100Mhz vodilo, torej lahko iztisnem najvec 800Mhz in procesorja. Pri zagonu pa prepozna 1.1ghz PIII. kako torej nastaviti to frekvenco v biosu?:D :\

tico ::

simcre
Ni vazno kaki je v biosu mnozilnik, ker procesor plati vsili svoj mnozilnik. Saj ti dela na 1,1ghz, ali?

Han ::

Dovolj je, da nastaviš FSB (frekvenco vodila - v tvojem primeru 100 MHz). Pomnoževalnik imajo ti procesorji zaklenjen in nastavitve v biosu ali prek mostičkov na plošči enostavno ignorirajo. Bodi brez skrbi, procesor deluje na 1100 MHz. To lahko preveriš npr. s CPU-Z.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ali3n ::

Simcre: tud moja mamaplatka ma max množilnik 8,0... sam proc "hardversko povozi" ta multiplyer (itak so Intelovi proci zakleneni) - tako da vlogo igra samo frekvenca FSB (100MHz)... uživaj v novem procesorčku... >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

simcre ::

hvala in gassaaa>:D :D

Boky ::

Marjan ceprav sem danes ze mislil, da iz te moke ne bo kruha, sta adapterja baje narocena. Mogoce bosta jutri ze v Lj, ampak na zalost mene ne bo. Ti pa vsekakor javim, kako se bodo stvari razvijale in kdaj (ce) adapter lahko dvignes! :))

Spajky (ali kdorkoli) a lahko na kaki sliki od plate oznacis kje so ti mosfet-i, ki jih je priporocljivo dodatno hladiti (saj se mi priblizno sanja ampak vseeno)

Spajky z cim in kako si izoliral pine, ki jih je treba izolirati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Spajky ::

Izoliral sem v s370 s trdo plastično izolacijo od instal.telef.žice-tiste oranžne cevkice v razširjenih luknjicah na s370 na tisti sliki, saj se vidi! Mosfet regulatorji so pri Slot1 platah ponavadi takoj za slot1 in tista dva ki se najbolj grejeta sta ponavadi skupaj, tretji je pa dol desno (se greje manj in ne rabi nujno dodatnega hlajenja) na spodnji sliki; probaš s prstom, kateri se najbolj grejejo-zgledajo na 3 priključke in so velikosti cca 1x1x0.5cm. Jest sem zalepu na njih dva en kos aluminija TAKO .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Boky ::

Spajky, TALE je pa ta tretji, ki ga nisi dal na " hladno"? :D
Aluminij pa si verjetno pripopal gor z kakim cianokolom , ali?
Drugace pa hvala za info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Spajky ::

Ja, ta je tretji, ma ta se ne greje dosti; rabil sem Cianokol ja..pa kaka kapljica termalne paste je bla tud vmes.. :-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Han ::

Hej, Spajky, mi znaš mogoče razložit, kaj v mašini žvižga, ko se npr. nalaga Win2k (zvok se sliši dobri dve sekundi med intenzivnim branjem z diska, ko sistem preklopi v grafični način) in potem tudi kasneje tu in tam, verjetno ob malo večjih obremenitvah. Občutek imam, da "škripa" ali procesor (P3@1GHz, 133 MHz na Asus P2B) ali pa MSI Slot1 adapter. Noro začne žvižgat ko se kakšen program sesuje, recimo PocoMail, ki zaradi ZoneAlarma ne more klicat interneta (dial-up)... Ali pa žvižga Micronov spomin (PC133, malo navit na CL2)? Ta čuden zvok se vedno sliši v navezi s praskanjem po disku in samo v Windows 2000. V Win98 tega nisem opazil. :\ 8-O 8-)

Boky ::

Han v win98 pozeni kak rain (ali kak drug sotfverski cooler), ce se ti bo isto dogajalo, je lahko krivo idlanej procesorja, ki je v win2000 in xp ze po defaultu prisotno. Nisem pa 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

CdeS ::

Spajky,
a brez tega pa ne dela Tualatin?
Kater mb pa imaš?

Ima kdo idejo, kje se še da dobit PIII s 100 MHz FSB?

Tudi moja plata (Asus p2b ds) ima možnost nastavljanja samo do 8x, a PIII so tudi zakljenjeni kot Celeroni?

LP,
CdeS

tico ::

Dobil adapter in celerona.
Zadeva dela na 13x133mhz 1733mhz in leti
voltazo sem dal na 1,65. Volcano2 na 7V pa ga cisto dovolj ohladi:)
dosti muzike za manj kot 20ksit

Crimson_Shadow ::

Zanima me ali bi Abit BH6 lahko delovala tudi z najhitrejšim Tualatin C1400 s tem adapterjem z domence? Bi mi plato skurilo tudi če ne bi navijal procesorja?
We create worlds

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

@ CdeS: na tem adapterju brez tega ali dodatnega FcPga-FcPga2 adapterja ne dela na nobeni Slot1 plati; P3 se ne splača, CellyTualatin je boljši in cenejši...Asus P2B: zavisi koja revizija; potrazi regulator napona na ploci, ako je hip6019cb onda bad luck, ide ti fcpga uz mali overvolt na 1.8; ako nije, onda ti ide fcpga2, tj tulac preko enakih modifikacij oz.dodatkov kot je tu omenjeno!

@ Crimson_Shadow: 1,4 Tulac (ili 1,3Tulac na ver.1.0x zbog slabijih regulatora..); ne vem kakšen adapter je na Domenci.com, ma s temi opcijami v tej temi dela! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

Fantje, vsi ki mislite delat MOD na slotketu in plata ni BX, preštudirajte si vse poste od tega Turka Cemala Gurela tle dalje zaradi eventuelnih nevarnosti pregrevanja plat in procov; trdi namreč, da tisti enostaven mod ni primeren za ostale plate z npr.Via in drugimi chipseti, čeprav glih tako na videz dela potem na njih kratkoročno v redu in tip zato podaja dodatni 7pin mod. Pametno ta heavy material malo preštudirat, če se mislite lotit! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Boky ::

Spajky ta link meni (mogoce samo trenutno?) ne dela.
Marjan adapter mam. Ko bom v Lj ti javim. Pripravi 4Kist! :D :D

Marjan ::

Meni link dela.

Ok, Boky!!!
Piši mi na mejl.

akulp ::

Čakte zdej sem čist zbegan k sem na hitro bral tele poste...a zdej se da komu naročit adapter za Tulija(FCPGA - FCPGA2 tualatin adapter)?

Hvala, Luka

CdeS ::

Asus p2b ds sprejme dva Slot1 procesorja, zato je zame še vedno zanimiv dual P III sistem, samo cena ni ugodna. :(
Onboard UW SCSI kontroler od Adapteca je tudi +.

A mogoče kdo ve točno, ali delajo Celeroni Tualatini na Super Slocket III adapterju brez modifikacij ali ne?

Kdo je sploh proizvajalec tega adapterja - ima kdo kakšno informacijo?

LP,
CdeS

TylerDurden ::

Zaradi taistega scsi adapterja sem moral it v megahit in nabavit boljšega za 60 čukov, ker je tale na plati eno navadno sranje in v win 2000 dela zelo slabo. Rešitev za moj problem so mi pa povedali osatli userji p2b plat, tako da tale scsi adapter za profi uporabo ni spljoh.
Let\'s make some soap ...

CdeS ::

ne vem, meni dela bp (samo ne v win2k).

imam tudi oldie goldie mb Asus t2p4s z adaptecom on board (originalno je bila za max. intel p233mmx, meni leti z amd k6 III+ na 400 MHz ;)

LP,
CdeS

Boky ::

akulp prepozno.

CdeS kje si dobu k6 III+ ? Si ga probal kaj naviti? Baje naj bi sou brez problema tja do 550 ali celo 600Mhz!

akulp ::

Sam neki me še bega...zakaj piše pri Super Slotket III adapterjih da delaju tudi s Tulci?

Uporabljajte Intel/Cyrix FCPGA 370 procesorje na Slot1 matični plošči. Podpira tudi Celerone s Tualatin jedrom! Nadgradite vaš sistem in mu vdihnite novo voljo do življenja ;)

Se prav kaj..je treba delat MOD al ne?

CdeS ::

ELECTRA ST d.o.o. na Tržaški jih je imela (že kar nekaj časa nazaj)... www.electra.si

imam 6+66MHz nastavljenega, ker mi mb ne podpira višjih fsb...

ampak zadeva je totalno stabilna...

akulp ::

še nekaj..kdo od vas je nabavu to u Feniksu u Zagrebu? ...zanima me namreč cena tam
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron II (FC-PGA ?) 633 na SLOT1 adapterju za Celerone 1 (400Mhz) kako?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61086 (1050) Lith
»

Hitrejši proc na plato MSI MS 6163 PRO

Oddelek: Strojna oprema
11979 (871) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211674 (1461) Air_Borne
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452954 (1926) sidney
»

s370fcpga-2-fcpga2 cheap NOT-PL ! Adapter!!!

Oddelek: Strojna oprema
171699 (1276) bmen

Več podobnih tem