» »

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!!

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!!

1 2
3
»

Boky ::

Jaz(v bistvu je kolega poslal svojo tajnico:D ) sem ga nabavil v ve-mil-u Cena je bila 97 kun.

Marjan ::

Naj povem, da zadeva špila super s tem Tualatin adapterjem iz Zg.

Plata: dobri stari BX čipset - Abit BX133.
Proc: Tulatin 1200MHz z zanič hladilnikom :)

Brez problemov deluje na fsb = 133MHz x 12 = 1600Mhz!

Več bom sprobaval z boljšim hladilnikom in pasto!

Trenutno je proc stabilen na 43°C, napetost sem mu dal na 1,7V (iz original 1,5V).

Uglavnem nice zadeva! Dobr se navijajo!
Ko dobim kak dobr hladilnik in pasivno ohladim še mosfete sporočim koliko sem dosegel.

Edino kar me skrbi je fsb grafične karte (V3), ker ima plata samo 2/3 opcijo, to že sedaj znese 89Mhz (namesto prvotnih 66MHz). Upam, da Voodoo zdrži tam do 100MHz fsb-ja >:D


No, upam na kake 1800MHz 8-)

Boky ::

Cool! Me veseli!:D
Upam, da si bo kolega cim prej vzel cajt in bova sprobala ce bo stvar zalaufala na elitki!

Black Adder ::

jfkII,

a si dobil tisti slot T adapter in kako zadeva deluje.
BlackAdder stroke again!

PassTrough ::

DeLonghi (najbrž si se zmotu) ampak vseeno kje tebi innfo da je Tualatin - Celeron ????????????????????????????????????????
To je jedro iz katerega je narejen procesor in ob Celeronu tudi Pentium 3 , ki je bil zunaj še pred Celeronom !
Lep pozdrav in brez zamere !
Primož

VASkO ::

te adapterje Slot-T od Upgradeware majo tudi v Avstriji in ne samo v Nemciji, tak da vas manj pride, ce narocite

majo pa pri
CWSoft pa Magus pa se kje bi se naslo

prijatelj ga je naroco skupaj s celeronom 1.3ghz pa mu laufa na 1.83ghz na QDI brillianx1 plati (BX nabor)

Han ::

Ta Slot-T adapter sem hotel tudi sam naročiti za svojo Asusko P2B (rev. 1.10), pa sem videl na JES Computer forumu, da ima folk težave. Mislim, da so PowerLeap adapterji boljši...

jfkII ::

Zivio

dobil adapter od JES Computer-ja in Celerona 1400. Vgradil, prižgal in dela.

Ob zagonu mi sicer računalnik začne piskati (5x) :\ in mi napiše "system hardware abnormal, press any key to continue ... ", no od tu naprej pa dela vse normalno in nič ne crkuje.:)

lp

VASkO ::

Han, to pa zato, ker so asus plate za en kurac

Samo poglej kolko revizij istega modela je treba, da pride do dobrega produkta

so ene asus plate, ko imajo po 5 revizij, gre pa za isti model

samo moje malo mnenje

CdeS ::

Si ti lastnik kakšne Asusove mamaplate? Zagotovo so boljše, kot kakšna "noname", ki jih na kile prodajajo v SLO ;)
Še boljše so pa Tyan-ove...
Pa EpoX tudi ni od muh, pred kratkim sem nabavil 8RDA+, in zadeva noro leti! :D

VASkO ::

nisem lastnik asuske in nikoli nisem bil (hvalabogi)
moti me to, da je miljon revizij istega modela, ker ta ne podpira tega proca, ona drugega, tretja spet nekega drugega, cetrta ma zjebano napajanje,...

konkretno ti na P2B 1.1 ne dela tulac, ker je napajanje presvoh, zato s powerleapom dela brez problemov, ker ima ta svoje napajanje preko molexa in ima tako bypass mimo platinih regulatorjev

Slot-T adapter tega nima (kot tudi skoraj noben drugi adapter) pa zato strajka, torej je kriva plata

poslusaj to, kolegu dela na QDI Brillianx 1S, ki je ziher starejsa od te asuske, celeron 1.3ghz na 1.73ghz brez problema

sam mam tudi 8RDA+, me happy

Han ::

Glede neštetih revizij iste Asuske se strinjam - to gre tudi meni v nos. Še bolj pa me kurijo regulatorji voltaže. Tu ASUS res nima pojma oziroma varčuje na nepravem mestu in nič ne razmišlja o procesorjih, ki prihajajo... ;(

Kar se tiče kvalitete izdelave, stabilnosti in trajnosti, pa zaenkrat nimam pripomb.

Boky ::

Dela! Celeron 1400 na Elite P6BXT-A+. Navijati se sicer ne da, dela pa lepo na 14*100. Mosfeti so dodatno hlajeni. Zdaj bi edino bilo potrebno ugotoviti kateri pll je na plati, ce bi hotel z CpuFSB-jem in spreminjati fsb.

ali3n ::

Boky - sej ti piše (preberi Help fajle)... pri men (P6BAT-ME) je čist na desni zgoraj... moj je ICS 9248DF-39... sam FSB ne gre nad 103 MHz.. (sesutje...(
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Boky ::

ali3n a mislis tole ?

ali3n ::

točno to Boky:D
ta PLL je zraven ene "kovinske zadevce"... čipek 0,5*1,5cm... ne morš falit...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Boky ::

To vem. Tako sem najdu PLL za svojo staro LuckyStar 5mvp3(k6III proc). Nadgradnjo z tualatinom je naredil kolega. Jaz sem mu samo priskrbel adapter. Ko bom naslednjic pri njemu bom pogledal keri PLL ima(ce se mu bo ljubilo odpirat masino, ker s tem kar ima zdaj je cisto zadovoljen).

akulp ::

jaz sem ravno danes dobil iz Zagreba adapter, zdej me zanima a rabim ravno Slotket III zraven tega FCPGA->FCPGA2 (iz Zagreba) al je mozno uporabit tudi kaksen drug sloteket? Ker enga ma doma NONAME pa neupa sprobat da nebi slo kaj po gobe.

Pa se nekaj, a moram uvesti kaksno dodatno hlajenje? Mislm si dat gor proc 1200 brez navijanja.

TNX, LP

Spajky ::

Slotket mora podpirat FcPga P3 proce /plata seveda tudi-Vcore iti dol do 1,5V/ in nič drugega posebno ne potrebuješ; samo če ima ta dodatni adapter kake jumperje prov nastavi...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

akulp ::

Še eno vprašanje....kako je pa s temi Celeroni nad 1,6ghz ..ali bi delovali na BX platah s tem "Zagrebškim" adapterjem?

ali3n ::

Tualatini (256K L2) so od 1,0 do 1,4 GHz - zakaj so prenehal izdelovati to (edino) uporabno serijo Celerončkov ne vem; verjetno so si pljuvali v lastno skledo, saj je ta serija konkurenčna Pentiumu.
Od 1,7 GHz naprej tiktakajo na 400 MHz, razen celyja 2,1 GHz, ki ima spet FSB 100 MHz.
Več pa izveš tule - Celeron Core speeds
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Boško ::

Fantje, danes sem bil pri Srečkotu (Ve-mil :D ) in sem nabavil adapter in tulya 1000MHz, prnesu dam in zamenam proc s celeronom 667, dam gor en navadn titan (čist majhn, ker je plata micro ATX, pa ne gre večji gor) plošča je pa MSI 6154 ver2.1, ki nima možnosti spreminjanja voltaže, vžgem in normalno štarta, nastavim za finto FSB na 150 MHz (max plate) in stvar deluje bp!!!! 15krat ponovitev 3Dmarka je prestal bp, zanima me pa al bi mogu hladit severni most in pa masefte al ne, ker se stvar kr precej greje, čeprav vse teče na defolt napetostih!

Za 386 kun pohitritev za 250%!!:P

Boky ::

Škoditi ne more!

ali3n ::

ti kar hladi; jaz mam gor razrezan Zalmanov hladilnik za northbridge...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Boško ::

OK, bom še to porihtu!

Še dokaz... Uptime je pa nekj več kot osem ur. Zdajle gre pa foldat, to bo najbol pokazal stabilnost.>:D


L.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boško ()

Spajky ::

Pejdi si malo na mojo stran v podpisu (pod comp stuff) pogledat.. :-) tudi... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ali3n ::

Huh Spajky! >:D
Moj komaj diha na 143 MHz, na 147 MHz mu pa že preneha tiktakat srce; dans dam not druge rame, pa spet probam :-)
Plata je pa BX6 2.0
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Boško ::

Mah, jaz nisem vrjel, da bo sploh na 133MHz delala plata pa ram, pa sem čist za foro probu 150, pa je vžgala iz prve:) Bi mogu probat proc v kakšni bolši plošči, ker 1500MHz pri 1.5V se mi zdi kr potencijal!

Drgač se mi pa tale intel res kr dopade, ker je z nekim kilavim hladilnikom še zmer hladn kot špricer.

Spajky hudo:)

L.p.

Marjan ::

Dobra stran Spajky. Sploh nisem vedel za The LunchBox.

Zakaj imaš pa hladilnik na grafi narobe obrnen :D :\

Spajky ::

Tistemu LunchBox-u sem jest dal brdo materiala, ko sem videl, da se je resno lotil Webpejđa, ko se pol leta za mano lani pojavil na forum.oc-forums.com , da sem potem lahko v debatah imel link za referenco o Tulcih. Kar pa se tiče onega p166 hladilnika na grafi - je samo nabit na obstoječega original HS "ježa", stoji pa pokonci z rebri zaradi zakonov višje Termodinamike.. :-)) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jjohny ::

Mene pa zanima kako so se modifikacije (Tulci) kaj obnesle. Sedaj je skoraj že eno leto od prvih modifikacij. Zanima me ali je kaj problemov s platami, ali se napetostni regulatorji kaj grejejo, ali ste dodali kake hladilnike, ali je kaj drugega crknilo, ali je sistem stabilen, koliko ste pridobili na performansah...
Prosim malo se razpišite.

LP, jani8-O

ali3n ::

Men deluje BP (brez problemov) na dveh mašinah:
- na BH6, tulc 1.2ghz je zmodan sloket, na kondenzatorje in mosfete piha 80mm vent z razdalje cca 10cm; morm dat še rebra na mosfete, sam ni časa...
- na BX6 v2.0, tulc 1.3 mam na sloketu adapter iz Vemilla (glej gor), na mosfetih mam razrezan Zalmanov northbridge cooler (tiste rumene špice), gor piha pa 80mm vent na 7V

Razlika: jaz sem šel na tulce iz celerona 500; ko noč pa dan... sistem dobesedno poleti (ne pozabi, da govorimo o komponentah starih 4-5 let...); zdej mam še R9000pro 64MB not, 512 rama; dela vse tekoče na 1024*768 ali celo na 1280*1024 (odvisno od špila).

Sklep: pomojem je to najcenejši upgrejd stare kište, ki se trenutno še splača; vsak drug upgrade zahteva poleg menjave procesorja še menjavo plate in rama, kar pa potegne s seboj precej več denarja. Kako leto bo še ok.. pol bo pa res treba menjat.... moje mnjenje: če maš plitek žep je to to... če pa denarnica preživi nakup novega računalnika, potem pa izberi to pot.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Boško ::

Sam eno hitro vprašanje za vse tiste, ki mate adapter iz ve-mila.

Po nesreči sem spulu en đamper, pa ne vem s katerih kontaktov, bi mi lahko kdo prosim povedu, keter par mi manjka? Povezana imam A2 in A3 ter B8 in B9. Kater par mi manjka?

Tnx!!

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ali3n ()

Boško ::

Hvala stari, točn to sem rabu!>:D

ali3n ::

Hvala stari, točn to sem rabu!


Vem :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

RacMan007 ::

Po vsem tem, kar se je pisalo tukaj zadnje leto dni, a mi lahko kdo pove, kje v Slo bi se dalo dobit adapter Fc-pga na Fc-pga2? V Ve-milu v Zg jih ne držijo več, jaz bi pa hotel svoj star PC nadgradit v enga Tulca. Lepo prosim za pomoč.
Aja, pa kakšne so kaj cene Tulcev pri nas (če ne druzga, ga bom šel iskat v Zg.)?

karafeka ::

jjohny

Imam 1300mhz tualatina na abit bx6 v2.0 plati. Na mosfete sem prilimal hladilnik in na njega 40x40 cm ventilator. Temparatura ohišja je okol 40%, na procu ni senzorja, vendar se mi ne greje preveč (test s prstom :)). Zadeva je zelo stabilna (tako pod xp-jih kot v linuxu). Prej sem imel 333@416 celeron in pohitritev je skoraj 100%, kar se pozna tudi v praksi. Sistem mi tako laufa že dobre pol leta, brez napak.

Mr Hilter ::

Mam Abit BE6 in me zanima če kdo prodaja kak adapter s Tualatin procom na Slot1! Kupim ugodno.

Spajky ::

Eh , teška bo, poglej malo po starih oglasih tle ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

HitriPepe ::

Pri Mlacomu jih še imajo na ceniku, pod razprodajo, pride pa 1k Sit 8-) .
Ampak je treba preverit če jih še res imajo.

Sam nisem pa ziher če je ta uredu, jaz sem ga takrat kupil od Spaykija, pa je bil od MSI.
Kolikor se spomnim ni z vsemi delalo.
Bo Spajky vedel več povedat, ko je še v formi >:D , jaz sem vse skup prodal, ampak je super delalo.

Lp
www.STROJI.NET

Spajky ::

Delujoči slotketi na katerih dela modifikacija:
Slotket mora bit tipa FcPga (da podpira Coppermine proce in plata tudi)

Poleg izolacije tistih 3 pinov ,

(ta dva samo to!)
Asus S370-DL rev 1.02. It got that chip TVC16222A
Asus S370-DL-133 does have that large chip. ver1.01

je treba ponavadi še (Ak4-AN11 bolje kot ak4-ak26) mostiček,
na nekaterih pa še en mostiček zalotat odzadaj skupaj(v oklepaju)

ASUS S370-133 Rev. 1.02 (has TVC chip onboard) (g35-g37)
ASUS S370-133 Rev. 1.01 (has TVC chip onboard) (g35-g37)
an ABIT Slocket III ver 1.1 it has the TVC16222A chip on there

ABIT Slocket III ver. 1.00 (Missing chip)
an ABIT Slocket III AB-FC370 and there is a sticker on the back that has FC370 V1.0 This card has traces for the large chip, but NO chip!
This was the first one I tried - just did the 3pin mod-works
ABIT Slocket III ver. 1.1 (has TVC chip onboard, but some of them seem to suffer stability issues above 133mhz)

Tekram P6TS3 Rev. 2.01
slot adapter rev. 2.01 a chip on it :IDT 74FST, but it seems to be another one than yours. Only small 8mm x 4mm or so

Soyo SY-370

soltek sl02-a++ . (This adapter doesn't have the tvc chip, it just has two lvc07a
did NOT connect AK4 and AK26

SuperSlotketIII
did NOT connect AK4 and AK26
bridges: AK4 and AN11, connect G37 and G35

QDI ver 5.1 : has two lvc07a

Iwill Slotket II v1.1
There are some 2 small chips with A266 written on them

Iwill Slocket II v1.2. No TVC16222 chip !
U1= 02A1N8K & 02A216K
LVC07A

Aopen FC-PGA slotket, with a g35 to g37 jumper, to
the list of working slotkets

almost noname slotket called Eagle (g35-g37)

Ms6905 v1.1a ak4-ak26

On some slokets AN11 is not connected to anything. This could explain that for some people this connection is not working. This happens if sloket wants to be compatible with first generation Celerons.

On the slot-1 connector (SC242) Vtt is present on pins A1,A3,B5,B9.
A-side pins being on socket side and starting from pin-1 at leftmost
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Marjan ::

Meni še vedno Tulc 1.2@1.6GHz na BX plati lepo prede :)

Mr Hilter ::

Trenutno laufam Celerona 2 600 na 9*112 na Abit BE6 v1 z adapterjem na slot1. Verjetno je adapter Pretvornik za procesorje Celeron PPGA do frekvence 433MHz na Slot 1 kot ga majo Mlakomovci. A bi bilo mogoče kar na temu to izvesti? Ne morem točno pogledat ker mam računalnik v domu za ostarele študente (če mi ga ni že kak rom prodal na Dinos:\ ).

Mislte da bi šlo?


V pon grem v Mlacoma, pa se pozanimam. Samo kolikor jih poznam nimajo glih zmeri stvari ki jih imajo na ceniku (par let nazaj hotu kupit US Robotics modem pa so rekli da jih nimajo že dolgoooooo časa, v katalogu so pa še zmeri :\ )

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Lahko, da ti ne bo delalo s tistim slotketom iz Mlacoma, lahko pa da bi ti s takilem Modom 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron II (FC-PGA ?) 633 na SLOT1 adapterju za Celerone 1 (400Mhz) kako?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61087 (1051) Lith
»

Hitrejši proc na plato MSI MS 6163 PRO

Oddelek: Strojna oprema
11979 (871) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211675 (1462) Air_Borne
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452954 (1926) sidney
»

s370fcpga-2-fcpga2 cheap NOT-PL ! Adapter!!!

Oddelek: Strojna oprema
171700 (1277) bmen

Več podobnih tem