» »

ABIT BE6, staró ja...

ABIT BE6, staró ja...

dvokolaš ::

imam ponudbo za to plato in sicer za 10.000 sit

trenutno imam BH6 plato vendar bi mi prišla prav kakšna, ki ima podporo za P lll, sicer ima le do 550mhz, vendar se da z bios updateom to poštimati na ????
prodajalec pravi da ima notri 850-ko P lll

ne igram igric, so pa filmi pogost obiskovalec računalnika, kar pa Pll 400 že dela določene preglavice...

ali je nakup vreden tega denarja in kakšna je dejanska razlika med 440 in 820 chipsetoma => ali je to AGP 2x,4X??

LP dvokolaš


dvokolaš ::

Han ::

Med BH6 in BE6 ni tolikšne razlike, da bi se nakup splačal. Tudi na BH6 lahko daš P3 ali C2.

P3 in C2 s 100 MHz FSB dobiš do frekvence 1100 MHz (Coppermine jedro - P3 ima 256, C2 pa 128 KB cache).

S posebnim adapterjem lahko uporabiš tudi zadnjo serijo P3 in C2 procesorjev (Tualatin jedro - P3 ima 512, Celeron pa 256 KB cache).

P3 s 133 MHz vodilom (EB procesorji s Coppermine in vsi procesorji s Tualatin jedrom) zna biti problematičen zaradi navitja BX čipovja ter posledično AGP (89 MHz), vendar večini zadeva funkcionira v redu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dvokolaš ::

se pravi da bi s 100MHZ FSB "trojko" lahko operiral na stari plati, s 133 bi se pa moral poigrati...
edina stvar, ki me še plete je, da imam box procesor,
ali bi na BH6-ki (100, 133)> P3 deloval preko FCPGA

diske imam že sedaj pohitrene z kontrolerjem, ker BH6 podpira le UDMA33

1100mhz, zanimivo...in vsekakor ceneje, kot dokupovati še plato

Han ::

Če je plošča brezhibna in ima zadnji bios, ne vidim razloga, da P3 ali Celeron ne bi deloval preko ustreznega adapterja...

dvokolaš ::

thnx, zelo koristne informacije

dvokolaš ::

plata, ki jo imam ni BH-6 ampak BX-6 (naknadno ugotovil med razdiranjem), sicer nisem prepričam vendar mislim da je verzija V 2.0, se pravi boljša BX6, ker ima 5x PCI in 2x ISA, medtem ko naj bi BX6 imela 4 x PCI in 3 x ISA
in tudi normalno prepozna 256Mb rama v enem kosu, BX6 pa podpira do velikosti 128

po zadnjem bios update-u naj bi 2.0 podpirala do 700mhz(100)trojko in C600(66), ali je na tej plati realno možna uporaba in izkoristek 1000 in 1100mhz(100) Plll ali C
preko socketa370
...bios update za BX-6 2.0...

Han ::

Procesorji s Coppermine (0,18 mikronskim) jedrom bodo garantirano delovali, za tiste s Tualatin (0,13 mikronskim) jedrom pa potrebuješ FC-PGA2 podnožje oziroma ustrezen Slot1 adapter (lahko tudi pravilno modificiran Abitov Slotket III ali pa npr. MSI Master)...

Preberi si Tomov članek, da si še malo bolj razjasniš pojme...

dvokolaš ::

adapter slot 1 za procesorje socket 370. Adapter je na zalogi in stane 3.990 sit
odgovor iz trgovine

pravi fcpga 2 oz slot1 adapter upam da pomeni le to da paše na plato in da je nanj omogočen priklop željenega procesorja, ...

BX6 2.0 + zadnji bios+adapter slot1+celeron giga (100) bi bila konfiguracija
po Tomovo bi moglo funkcionirat v full mhz-ih
še enkrat še večja zahvala:)

Han ::

Če gre za "noname" FC-PGA Slot 1 adapter, podpira skoraj zagotovo samo običajne FCPGA procesorje, torej do vključno jedra Coppermine. Takšnega Celerona boš dandanes težko našel, saj so zaloge v trgovinah pošle že pred meseci.

FC-PGA2 Slot 1 adapter potrebuješ za procesorje s Tualatin jedrom... Teh bios ne podpira oz. jih ne bo zaznal pravilno, delovati pa bi vseeno morali v redu.

dvokolaš ::

celeron 1000 (coppermine) se valja pri kolegu...in čaka na boljše dni; bi bil bolj začasna rešitev, na kateri bi verjetno obvisel kar nekaj časa

ali fc-pga2 podpira tudi bakreno jedro (copp)

Han ::

Praktičnih izkušenj s FC-PGA2 adapterji nimam, vendar po specifikacijah sodeč Coppermini delujejo. Ponavadi jedro procesorja nastaviš z mostičkom...

Na svoji Asuski P2B, ki je še malo starejša od tvoje Abitke, približno leto dni gonim Coppermine P3 @ 1 GHz (133 MHz bus) na MSI adapterju brez kakršnih koli težav. Tudi Micronov SDRAM lepo deluje na 133 MHz in CAS2, tako da mašina fino leti. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dvokolaš ::

ko izvem za ceno fc-pga2 in možnost uporabe, povem...
in pa tudi ko mi uspe mašino na novo skupaj sestavit

edino celeron PPGA piše da ne sme biti preko tega adapterja, kar mi je pa spet španska vas...

asus in abit sta pa očitno, kot povsod berem, zakon boarda

dvokolaš ::

"adpter iz slot 1 v fcpga2 se ne da dobiti! Ker je razlika v velikosti jedra (0.13 mikrona)!
Torej na to plosco lahko instalirate samo starejse procesorje oz. ne smejo biti 0.13mikronski ali
tualatin! Zadnji procesor, ki je z starim jedrom je bil prav 1000mhz celeron! Sta pa bila v prodaji
oba modela(strejsi in novejsi)!"

današnji odgovor,iz iste trgovine
najbrž nima prav..oz nima prave robe na zalogi

Zgodovina sprememb…

zupi ::

Adapterja iz slot 1 na fcpga2 v slo ne boš dobil. Majo ga pa na www.jes-computer.de , poleg tega je pa še cena kar ugodna. Sam sem ga že nabavu, in morm reč da dela brez problemov, mam pa abit bx6 in celeron 1300@1678 MHz. Se bi šu verjetn še več, sam je gor sam goldenorb.
lp

dvokolaš ::

ali imaš BX6 ali BX6 V2.0
sam še vedno ugibam, če imam "dvojko", ker na plati piše AB BX-6, po skici sodeč v navodilih je pa BX6 -2, samo verjetno je to vseeno, ker plata zaradi podnožja ne vpliva več na procesor

ali misliš da bi FCPGA-2 podpiral starejše procesorje, npr celeron 1000 (100), ki ga imam namen vstaviti
kolikor mi je Han povedal in pokazal, bi moral...

dvokolaš ::

kolikor znam nemško...tudi tukaj pravijo, da se da

Mit diesem Adapter können Sie eine Umrüstung Ihres PCs mit neuem Mainboard, Speicher und Prozessor noch um viele Monate verschieben. Denn viele Pentium III Systeme mit Sockel 370 unterstützen nicht die neueren Intel CPUs mit Tualatin Kern.

Hier kommt der 370GU Adapter zum Einsatz - dieser ermöglicht das Betreiben von Tualatin Prozessoren bis 1400 MHz. So können Sie z.B. Ihren Intel Pentium III mit 600 MHz auf bis zu 1400 MHz aufrüsten - und das für wenig Geld!

Dieser Adapter erlaubt es, "Tualatin" FCPGA II Prozessoren (erhältlich bis 1400 MHz) auf ein "Coppermine" Mainboard einzusetzen.

zupi ::

Mam bx6 v.2, pa mi isto na plati piše sam bx6. Za celerona 1000 (coppemine jedro), ti ne rabiš fcpga2 adapterja, ampak samo fcpga adapter, kot je naprimer abit slotket III oz. podoben. Novejše celeroni (taulatin jedro), pa delujejo na fcpga2 podnožju. Na jes-computer si pa gledal napačen adapter, pravi je slot-T adapter. Kot sem gledal na upradeware naj bi ta adapter (slot-T) podpiral tudi prejšnje celerone, kot je naprimer celeron 600 (fcpga podnožje), še prejšnjih, kot je naprimer celeron 433 (ppga podnožje), pa naj nebi več podpiral.
lp

dvokolaš ::

slot-T je potem samo novi naziv za fc-pga2 na slot1

se mi gre za to, da če bi kupil fcpga2 in bi na njemu lahko fural celerona 1000, ko bi ga pa zamenjal, pa nebi več rabil kupovati drugega podnožja

Han ::

Slot-T je imenovan zaradi podpore procesorjem s Tualatin jedrom...

Preveč kompliciraš. Če keš ni problem, naroči Slot-T adapter za € 25 + poštnina, vtakni vanj Celerona 1000, nastavi voltažo na 1,7 V in uživaj.

Evo, še spisek plat, s katerimi Slot-T preverjeno deluje.

zupi ::

Točn tko:)
lp

dvokolaš ::

:8) 8-) , OK veš kako je to k ti vsi drugače povejo...
absolutno raje fcpga2


dvokolaš ::

evo, sem kupil ta cenejši slot, se mi je preveč mudilo, prodajalec mi je še vedno trdil da je nemogoča naveza 0,13 mikronskega vezja in SLOT1 plošč...je dobil naknadno po mailu link za SLOT-T

kompjuter mi dela na 950mhz(100) celeronu, hladi ga en krasen golden orb
razlika je (zame reveža;) )več kot očitna (sandra CPU in multimedia benchmark)
bom probal še malo fsb naviti, ker mi je že s poskusnim PIII 450mhz uspelo spraviti zadevo na 117mhz in mislim da 528mhz procesorja-stabilno...
plata je BX6-2, bios je update-an
začasno sem rešen, thanx

akulp ::

Dvokolaš: A pol maš ti Slot T al kako?

A kaj drugega?

A ma kdo SLot T. Zanima me kolk ste dal za poštnino. Ker tam piše 17 EU + 3 taxa. Sam ne vem zdej a je to sam znotjra Nemčije al kako, ker piše Deutche post.

TNX ajde

zupi ::

Kot sm že omenu mam jes slo-t adapter. Za poštnino sm pa dal 8€, sam to je blo sam do avstrije, tko da za slovenijo ne vem, drgač ti pa deutsche post pošle paket po celem svetu, če se ne motim:)
lp

dvokolaš ::

zaenkrat imam navaden SLOT1-socket370
celeron mi dela že na 1060mhz (112)

poštnina za slot-t bi prišla okoli 3 jurje, jaz bi zadevo takoj naročil, če bi imel kakšen boljši procesor na zalogi

če zupiju zadeva funkcionira in to še zelo dobro, se na tvojem mestu nebi obiral
tudi če bi lahko ta slot-t kupil pri nas, bi dal zanj enako ali več denarja, kot za tistega iz DDR+poštnina

v končni fazi pa se lahko pozanimaš pri njih (če znaš nemško) koliko bi te stalo, ali pokličeš na carinsko pošto v Lj. in vprašaš njih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410863 (7201) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211673 (1460) Air_Borne
»

Stara plata + nov procesor = ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111238 (1068) suse80
»

Slot 1

Oddelek: Strojna oprema
151295 (1066) SkIDiver
»

Kako zamenjati procesor

Oddelek: Strojna oprema
112026 (1750) Spajky

Več podobnih tem