» »

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!!

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!!

«
1
2 3

DeLonghi ::

No, koncno! Kolegica mi je poslala (ce to beres, hvala Helena!) iz ZG tualatin adapter...dobil danes po posti (brez carine, hehe) za 100 kun in ga nameravam probat drug teden usposobiti na stari Abit BH plati...

Torej, da se razumemo...ta adapter ni slot 1 varianta (potrebujete star slot1 adapter, na katerega daste ta nov pretvornik in na njega Tualatina)...
Na pretvorniku lahko premikas jumperje za coppermine proce, tualatine na intel chipestu in via chipsetu)

Ko ga preskusim, vam povem teste...bi pa moral ziher delati!

Prodajajo ga v vel-mil trgovini...ce bo delalo, grem decembra v ZG po se nekaj teh bestij; ce ga bo kdo hotel, naj poklice. Na zalost ta trgovina ne posilja po posti :(



..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

DeLonghi ::

Adapter spredaj

Adapter zadaj

Adapter s strani

Zgoraj najdete slike adapterja

..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

simcre ::

tud jst iscem podobno stvar imam namrec 3 leta staro chaintechovo(VIA) plato s c466, bios sm zmenju in bi rad spravu gor kak tualatin

lp

DeLonghi ::

No takole....

Zadevo sprobal na MSI BX master in delaaa!!

Predstavljajte si obcutek, ko ti prastara plata dela na 1.1 ghz BP? Jaz sem se topil zraven, :)

Fino je, ce imate bolj kvaliteten slot 1 adapter, da zadeva 100% dela
sedaj pa se, da je cena 1.1 Tualatina le 12 jurjev ali manj in dobite carsko masino za male pare>:D

ce koga se zanimajo dodatne informacije, vprasajte
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Tito ::

Sam posredujem slot 1 varjanto in dela na moji prastari ABITki.

ali3n ::

a je BX Chipset pogoj da ta zadeva špila?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

DeLonghi ::

na zalost, da;(
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

ali3n ::

;(
Via Apollo Pro... dammn....;((
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

DeLonghi ::

ali3n> narobe sva se razumela
Adapter ima jumperje gor in dela na Via chipsetih ter intel chipsetih (pri teh je pogoj, da je BX in ne LX)

samo to...
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Klemenn ::

hummm...jzst ne vem če mam bx čipset...odkar mam novo mašino me stara sploh ne zanima...bi blo pa lepo ko bi lahko gor posadil tualatina 1100mhz in pa mogoče še dodal kakega mx 400 na pci....

kaj slučajno kdo ve kaki čipset ima tale plata? msi 6168?

ali3n ::

DeLonghi: aha :D si kupil samo enega, ali jih maš še kaj na zalogi? cena...
...bi se dal to stestirat?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

DeLonghi ::

Kdor bi ga rad imel, mi mora javiti v tekocem tednu, ki prihaja...
Najbrz bom sel ta mesec cimprej dol v ZG in jih nabavil...
Za vse ostale INFOte vas obvestim se prav cas....kar se tice testiranja bo bolj svoh, moj adapter je bil namenjen za kolega, ki se že preserno smeji ob 1.1 ghz na MSIju
tako, da odgovornost za (ne)delovanje adapterja pac prevzemate na svoja plečeta - navsezadnje gre za dobre tri tisocake

SI pa drugace ne belit glave - na BX platah dela ziher, na VIA pa se nisem probal
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Zipper ::

DeLonghi mene zanima kje lahk dobis Tulatina 1.1Ghz za 12 jurjev??
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

Zipper ::

Aja ti mislis Celerona, sm mislu, da misls PIII...
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

DeLonghi ::

Yap, Tualatin je celeron z 256 kesa...in nima nobene veze s celeroni, ki so bili med 566 in do 1 ghz...delajo ko strela oz. vsaj toliko hitro kot coppermineti
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Alexius Heristalski ::

DeLoghi: Mene tud zelo zanima, samo nisem prepričan, če bi Tuly delal na moji Chaintech 6btm. A na tem adapterju lahko nastavljaš voltažo cpuja, jaz v biosu nimam te možnosti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

DeLonghi ::

Ce je plata BX, bi zadeva morala delati ne glede kaj lahko nastavis v biosu

prav tako naj bi adapter delal na VIA chipsetih (nisem preverjal)

V glavnem, preden grem v ZG iskat zadeve, bom tukaj se enkrat postal in sicer:
Vsak, ki bo hotel adapter, mi bo moral se enkrat pisati na email, da potrjuje nabavo adapterja (upam, da bom imel dovolj kesa)...prej ne sprejemam narocila, ker se ne vem koliko jih bom lahko vzel in ce jih bodo se imeli na zalogi.

KO bom postal, bo vsak itaq dobil na email sporocilo: takrat se pac najavite

do takrat...
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Alexius Heristalski ::

Plata je bx, samo razloži mi, prosim, kako da ni odvisno od nastavitev v biosu, kateri procesor moja plata podpira. Če moja plata ne podpira 1ghz+ procov, mi Tuly ne bo delal, ali pač? Problem je v tem, da ne vem, katero max. frekvenco mi plata podpira. Na chaintech strani so stari podatki, na katere se ne morem zanest.
tnx
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spajky ::

Pravkar sem izvedel z Useneta, da v Ve-Mil-u v ZG zgleda jim je na zalogi zmanjkalo teh adapterjev, zato če se odpravljate tja prej po telefonu preverite, če so že dobili, da ne bo kdo hodil zastonj!!!!....8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DeLonghi ::

Bom poslal kolegico iz ZG v trgovino, da preveri iz prve roke
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Spajky ::

Probaj tudi v Feniksu-ZG 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

San ::

Ve kdo mogoče, če paše ta adapter tud na tole plato:

DFI PB61-ZX

Po mojem je čipset 440ZX? Trenutno gor sedi p2 - 450MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

Alexius Heristalski ::

A mi lahko kdo pove, če Chaintech 6BTM plata podpira multiplier 10 in več?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Han ::

Multiplier naj te ne skrbi - procesor je zaklenjen in ignorira nastavitev na plošči ali v biosu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

DeLonghi ::

Spajky - bom preveril tudi tam

se cakam na feed back kolegice iz ZG; ce bo pozitiven, letim v soboto dol in pokupim zalogo
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

DeLonghi ::

Za vse srecne lastnike abit bh6 plat:

Danes sem testiral taisti adapter na bh6-ki...vse se mi takoj boot-a, napise 1100 mhz, napetost vrze na 1.50

Sem voltazo dal na 1.55, vodilo na 124, - proc gre na 1360, v winsih xp testiram zadeve,
Sandra: pokaze tam okoli 800/850 memroy test, CPU test malce pocasneje od 1.4 p4 in hitreje od coppermineta 1.2!>:D

Seti: s povprecnim angel-om okoli 0.400 (kdor to racuna mu bo jasno), mi racuna isto hitro kot 1100 duron na via chipsetu z DDR ramom


Toliko v vednost ostalim, da je adapter zgleda carski in da zadeve PREVERJENO delajo
...mi je pa zal, da nisem naredil print-screen-a
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

McHregec ::

Kaj pa QDI BrillianX 1S? Kter slotket si pa uporabil?
Destroyer Of The Worlds.

DeLonghi ::

Poglej - preverjeno dela na MSI BX master in ABIT BH6...ostalih plat NISEM testiral in tudi zanje ne morem garantirati!...vendar sem SKORAJ preprican, da bi bil rezultat isti na vseh BX platah ne glede na proizvajalca..
Adapter tudi nisem testiral na VIA platah, vendar je v specifikaciji adapterja navedeno, da naj bi delal tudi na njih - nisem pa testiral!

Torej - zaenkrat le MSI in ABIT; za ostale me ne sprasevati.

..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Han ::

ASUS P2B in njene izpeljanke na BX čipovju zagotovo delujejo, saj so Tualatini podprti v zanjih beta biosih...

Rabiš pa adapter, kjer lahko nastaviš ustrezno nizko voltažo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ali3n ::

Han: naprimer da adapter nima možnosti nastevitve voltaže... verjetno "velja" tud nastavitev v Bios-u? al ne?

PS: a sploh še kje prodajajo slocket adapterje?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Spajky ::

Ta adapter FcPga-FcPga2 iz zagrebškega Ve-Mil-a bi tudi preko eventuelnega FcPga slotketa moral delat na vseh platah ki podpirajo Vcore 1,6V ali nizje oz. ki lahko sprejmejo Coppermine P3 proce, vendar ga ni pametno dajat na plate starejše od 3 let - tokovno prešvoh voltažni regulatorji na njih...in raje nižje Tulce kupovat iz istega razloga.

DeLonghi, ne preveč navijat na BH6, da ne gre plata /voltažni regulatorji/ v večna lovišča; sta bla že 2 mrtveca samo pri naših forumaših dozdaj! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Han ::

Da, velja tudi preko biosa. DeLonghi je že napisal, da Abit BH6 lepo spusti voltažo na 1,5 V...

Osnovne adapterje, brez možnosti nastavljanja voltaže, dobiš v Tech Tradu. Če ne v LJ pa v Trzinu.

Alexius Heristalski ::

Mah, ne vem, moja Chaintech 6btm je res starinska, pa še adapterja z nastavljanjem voltaže nimam:( .
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

blazp88 ::

Imam ploščo Abit BH6 s pentiumom 3 500 Mhz. Ali mislite, da bi delovalo?

snajper_dzo ::

DeLonghi, lahko bi pobral naročila za adapterje... al jih boš ti kar kupil ene par, pol se pa naj zagrebemo :(((??

DeLonghi ::

Pravkar mi je poslala kolegica iz ZG SMS da do nadaljnega nimajo adapterjev na zalogi....
so narocili in prec zvem, ko bodo dobili novo posiljko

..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

buhica1 ::

Torej kolega (hvala ti Matej) mi je (včeraj-sobota) nabavo v Feniksu (ZG) ta adapter za 100 kun. Imam MSI BX Master ter gor Celerona 500. Ker se baš ne spoznam na te zadeve nekaj vprašanj. Kako naj vem ali je adapter za ta Celeron, ki ga imam gor, FCPGA ali je mogoče da je PPGA ??? Spajky je nekje na forumih omenil da naj se daje gor Tualatin 1.1 Ghz ali se lahko da gor Tualatin 1.2 Ghz in kakšna je razlika (ker po trgovinah imajo skoraj vsepovsod samo še 1.2 Ghz. Pa še to. Imam verzijo BIOS-a 5.1 na BX Masterju ali ga je treba flešat na ta zadnjo (mislim da 5.4 ali 5.5)???

Za vse odogovore najlepša hvala.

Lp Buhica

freserovski ::

Oj, ko bodo zaloge, še pa lahko meni enega zrihtaš :) , ti bom poslal mail
lp
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

DeLonghi ::

Ni potrebe po flashanju...vazno, da ti plata podpira 100 vodilo...najbolj ziher si, ce ti je plata ze podpirala p3 proce, potem ti bo tudi tualatin
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

cdflip ::

Zivijo DeLonghi @ all

Sele sedaj sem prebral in me zanima ce je se cas za narocilo adapterja. LP

DeLonghi ::

umirite se malo...
po praznikih grem v ofenzivo - najbrz takoj po moji diplomi - 16. januarja postanem dr.stom.8-)
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

ali3n ::

o lepo... čestitke že vnaprej!!! sej za ST bo kej popusta ane... (plačaš enega - izpulimo dva!!)>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Alexius Heristalski ::

Živjo, spet sem jaz s svojo Chaintech 6btm. V biosu gre multiplier največ na 8, vendar mi na njej lepo dela celeron2 700mhz. Plošča ne omogoča nastavljanja voltaže na procesorju, pa vendar ta c700 lepo dela na 1,7V. Prej sem imel c433 (2.0V)
A imam kakšne možnosti, da bi delal tudi celeron tualatin? Plata očitno sama nastavi pravo voltažo?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

jernej11 ::

mene sam zanima če je nujno imeti slot1 plato ali veljajo tudi fcpga plošče8-O

CdeS ::

Živijo :\

S kolegom sva nabavila mb Asus p2b-ds (dual slot1), pa je tezko PIII na Slot1 dobit...
Ima kdo izkušnje z dvema CPU, (Celeroni na žalost ne delajo več...)?

Kaj pa novi PIII s temi adapterji?

LP,
CdeS

Thanatos ::

jap delajo, en tip na X-bitlabs forumih vem da ima dva PIII 1,4Ghz na dual Slot 1 plati.

simcre ::

a gre kdo v zagreb u bližnji prihosnosti?

lp

VASkO ::

ce komu kaj pomaga, majo Slot1-T adapterje od Upgradewarea tudi tukaj : Jes Computer

kerlc ::

Omenjeni adapter pride €24,99 + €17,00 poštnine. Kako je s carino, poštnino v SLO, DDV, ...? Je že kdo naročal pri JES Computer?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron II (FC-PGA ?) 633 na SLOT1 adapterju za Celerone 1 (400Mhz) kako?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61085 (1049) Lith
»

Hitrejši proc na plato MSI MS 6163 PRO

Oddelek: Strojna oprema
11979 (871) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211674 (1461) Air_Borne
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452953 (1925) sidney
»

s370fcpga-2-fcpga2 cheap NOT-PL ! Adapter!!!

Oddelek: Strojna oprema
171699 (1276) bmen

Več podobnih tem