» »

p3 700E (nenavit) ali c2 633@950

p3 700E (nenavit) ali c2 633@950

Dalmatinc ::

Kva je od tega bolje?

1. splošno !

2. posebaj za igre !



>:D

MATiCEK ::

Valda da P3, sploh pa ce ga navijes !!!:)

OZZY ::

Zakaj pa nenavit P3? Če je že možnost se ga navije. A ne? .:D

No če pa že vprašaš. Jest bi se odloču za P3. Samo v igrah bi znal bit navit celeron kar hiter.

Buggy ::

Pred casom sem bil tudi jaz pred podobno dilemo.
Odlocil sem se za C633@950, ker imam staro a zaneslivo BH6 plato, pri kateri pa bi lahko imel problem z P3.
Namrec, vprasljivo je ce in kako bi proc funkcioniral na 133Mhz poleg tega pa bi bila PCI in Agp na preveliki frekvenci, kajti plata nima vecjih deliteljev od 1/3 za PCI in 2/3 za AGP.
Tako da se moj C2 prav lepo pocuti za 100Mhz in tudi cena je bila se enkrat nizja.
V Sandri pa mi proc po performansah parira z P3 1Ghz.
Mislim, da se moras odlociti glede na zmoznosti tvoje dosedanje konfiguracije systema.

Dalmatinc ::

Buggy danke; sedaj vem zakaj se bom odločil če ne bom menjal celotnega sistema za AMD-je.>:D

KOLAPS ::

Vzami P3 in ga navij bo bolš delal k celeron. Frend ma 700 na 931 navito z orbom pa še en dodaten sistemski hladilnik in seveda orba na grafični stvar laufa tko k je treba

MATiCEK ::

Dalmatinka: Kaj pa to pomeni? Zdaj vem zakaj se bom odločil ??? Kaj ti si m al ž ??? heh:P

hahaha ::

ono je s!hahaha!dalmatinka.hahaha.spet en sorodnik mihajlovića.hahahahahahahaha.

Dalmatinc ::

ha ha ti si GNOJ ........

Mal moški malo ženski ? recmo da sem m>:D

MATiCEK ::

Hehe !! Te pa si rajsi nick spremeni, kr ce si m pol ta nick name Dalmatinka res punee SUX ! Razn ce si trans.... pol niam nix proti:\

Webmojster ::

Bemo!! Zakaj je Dalmatinka MALE??!? Dalmatinka, ima da se das operirat!! Hocemo zenske na slo-tech-u! Je tak, fantje?!:D Lahko bi enkrat naredly cyber-slo-tech-girls-catching party (kao valjanje punc v blatu .. pomankljivo oblecene, sevede)8-O Grem jaz zaj gledat naše kak bojo jugoviče spičli!! Pol pa kaki webpage nareit!! Ajde ludi ;)

luni ::

Webmojster po zadnjem stetju je v zgodovini slo-techa na forumu sodelovalo cirka 8 zensk :)
Artificial Intelligentia

Webmojster ::

Si ziher da so bile zenske?? :) Na netu je namrec veliko perverznezev in obojespolnikov .. tako da, ....:|

Dalmatinc ::

Fuck........mam nick po svojem psu; pa ta tema sploh ni namenjena temu kaj sem.

Drgač za tiste k vas zanima sem popolnma uravnovešneno moško bitje ki ljubi ženske.....

Za tiste ki ljubijo drugače pa: Sej kaj pa je to kej tazga !!>:D

1309976 ::

Kak računalnik maš.kolk dnarja misliš zapravit in jkolk časa misliš špilat igre in sedet za računalnikom?Če nisi glih pri dnarju nabavi Celerona...
Če pa maš dnar kupi p3 in ne vem če ga maš ,zakaj ga res nebi navila?!

Dalmatinc ::

Gospod številka; veš kaj spredvidel sem rešitev:

NABAVIŠ C2 ki je navit mnogo hitrejši od p3 ki ga ne morem navit; zaradi plate>:D

VASkO ::

zakaj pa ne AMD? ti pa res skaces z ene ideje na drugo...:D

Dalmatinc ::

Ma skačem, ker sem zbegan; a ne vidiš da pridejo čez cca. pol leta novi standardi in ves ta šit bo zastarel pa ali maš d600 al pa c2 600.......isti kurac, ko boš mogu novga kupit>:D

Shadowman-x ::

Glede te dileme ti lahko svetujem iz lastnih izkušenj in sicer imel sem C600@900, sedaj pa imam P-III 500E@720 in je razlika ogromna v korist P-III.
Večina benchmarkov ti bo sicer pokazala višje rezultate na Celeronu, kar pa meni ne pomeni nič, če je dejansko stanje popolnoma drugačno.

Dalmatinc ::

Shadow-man ne verjamem, ker poročila kažejo da c2 v igrah kraljuje....

Če pa delaž z grafiko je pa druga pesem>:D

mravla ::

tudi jaz imam P3 550@825, sem že tudi primerjal z c2, raje ne vprašaj kdo je zmagal:)):)):)):))
valda P3.:)
če ga poženeš, bo letel

Dalmatinc ::

Iz kje rezulati povsot kaže drgače
>:D

VASkO ::

kje kaze drugace? ti si zamenjal p3 in c2!

c2 950 je v igrah tako hiter kot kaksen p3 700, tako da ne bluzi, al pa povej, kje si to gledal.

Dalmatinc ::

mOJ ZGORNJI POST JE POPOLNOMA NERAZOMLJIV; PONAVLJAM - PO MOJEM MNENJU JE P3 700 POPOLNOMA PRIMELJIV Z C2 950 V IGRAH NISEM PA ZIHER>:D

Webmojster ::

486 DX 40 ruls!!!!!!!!!!!!!!! :)) Pa kaj boš z nekim pentiumom 850 al kolko če pa hmm lahko kako besedilo zhe na 386 tki napišeš bemo!! Samo za tote špile zmešane AAAaaaaaaaaAAAaaaaaa!!!!!!!!:) Al pa ideja ... dva pentium 3 na plati gor .... pa 100 giga diskovja pa hmmm giga rama mama rama ma kr neki|O

mravla ::

ja, dalmatinka, možno da je 700 primerljiv z navitim c2 950, samo zamisli si kaj lahko še postoriš z 700, ki jo naviješ na okrog 1000 Mhz. kakšen bo pa potem rezultat? :)):)):):P
če ga poženeš, bo letel

Dalmatinc ::

Mravla; nimam plate ki to dopušča zato pa sem vprašal navit c2 ali nenavit p3:8)

mravla ::

aja to pa je druga stvar. jaz osebno bi se odločil za p3 700.
če ga poženeš, bo letel

Shadowman-x ::

Dalmatinka, kaj če bi napisal(a) kakšno plato imaš sedaj, pa ti bo morda lažje svetovati.

Dalmatinc ::

BX, ki uradno ne podpira pc133 pa še 100Mhz ram mam...............>:D

VASkO ::

dalmatinka, nobena BX plata uradno ne podpira 133mhz FSB. To se ne pomeni, da ne dela. Poglej naprimer Abit BX133!!! Ta je tudi BX pa Abit BE6 in BH6 in ostale, tudi Epox BX6, pa z vsemi gre navijat do 133 in cez.

Uradno pa ne podpira, ker BX nabor nima ustreznega delilnika za AGP pri 133mhz, ker potem je AGP na 89mhz NA VSAKI BX PLATI, pa naj bodo to Abitke, Epoxove ali kerekoli druge BX plate.

Dalmatinc ::

Jah, sam mam 128 MB PC100 rama pa ga nebom menjal zarad procesorja, pa še cenej me bo c2 pršu.......>:D

Dalmatinc ::

Sej mam prav ane:'(

PIII850 ::

Zdravo!

Ze sprememba moje nicka iz Celeron850 v PIII850 ti lahko marsikaj. Ze nenavit PIII 700 mora bit hitrejsi od C 9xx mhz.
Razlika je očitna in v hitrosti in tudi v sami stabilnosti samega sistema. (vsaj pri meni).
Da pa sploh ne govorim kako je če PIII naviješ :))))) everlasting smile :))))))))))))

Jz mam P3 733/133 mhz vodilom in mi ga je uspelo STABILNO navit na 5.5*170 MHZ - 935 MHZ. Če bi se še malo poigral, bi po mojem ga spravil na 1000MHz, vendar zakaj?? :)))

Nazalost imam zaenkrat se V3 3000, ampak se ze tudi tukaj pozna razlika v spilih, če pa bi si nabavil kaksno drugo karto (gf2mx al pa se mogoce kaj mocnejšega) potem bi bil svet še hitrejši :)))


lp

Dalmatinc ::

Jst res nevem; razumem če ga naviješ na 133 FSB, samo če ga pa pustiš na 100 oba je pa isti kurac kajne

PIII850 ::

Niti slučajno!!! TUdi če ga pustis na 100 Mhz, je PIII zaradi svoje zgradbe bistveno hitrejši, kot pa CII
Jz sem meu CII 566 - 850 in lahko spilu Nbalive 2001 v resoluciji 800 x 600 n V3 3000 (pa nisem smeu met gor vse detajlov). Sedaj na isti grafični na nenavitem procesorju 733 MHZ dela vse na 1024 na najivišjih možnih detajlih kar je!!!!!!!! Razlika je opazna, tudi sam sem bil do nedavnega zelo velik pristas Celeronov, vendar, sedaj ko sem zamenjal, ne grem več nazaj na kaksen celeron, kvečjemu še seamo PIII ali pa AMD Tunderbird (ne zanima me niti DURON), čeprav je tam situacija bistveno drugačna.

PIII ima poleg same drugačne strukture jedra in pa KVALITETE izdelave le te, tudi več predpomnilnika in sicer kar 128k, kar se zelo pozna.

Rej je da CII deluje solidno, vendar v primerjavi z PIII se lahko skrije v vseh pogledih (uporabni programi ter predvsem igre)

Sam sem najprej sprobal 3d mark 2001 z C850 in nato P3 733, razlika je bila skoraj za 40%
Res je razlika tudi v ceni, samo če imaš denar se splača.

Dalmatinc ::

Kako je to čudno, nekateri pravijo da c2 lahko v igrah tekmuje z p3, spolh kadar imamo p3 neenavit in c2 navit. Men so celo v uni računalniški firmi v kateri misli da jajca kupit rekl da bo navit c2 preprosto premagal p3 ki nebo navit, pa bi oni rajši prodali p3. In tudi vsi testi na netu in ko sem jih gledu v jokerju kažejo na premoč navitega c2 pred p3 nenavitim; SEDAJ SEM ZELO ZBEGAN; ZELO ZELO ZELO ..................................................Prosim če mi lahko poveste kaj je sedaj res, ker ko poslušam prisataše c2 in nato pristaše p3 res nevem......ali lahko samo 128kb pomnilnika naredi 40% razlike kot je rekel p850............

Shadowman-x ::

Tudi sam sem bil pristaš Celeron procesorjev, dokler nisem sprobal P-III na svoji mašini in bil zelo prijetno presenečen. Delta Force II mi sedaj na P-III 500e@700 dela na 1024x768 bolje kot C-II 600@900 na 800x600 resoluciji, prav tako pa se pozna tudi pri drugih programih.

Vzrok razlike pa je:
1. 256kb cache napram 128kb (najhitrejši ram; zato pa imajo Xenon procesorji po 1 ali celo 2 MB cache)
2. P-III ima 8-way interleave cache, medtem ko ima C-II samo 4-way.

Morda je še kakšen, pa se trenutno ne spomnim ali pa mi celo ni poznan.

Dalmatinc ::

TEJ PA V JOK

:8)


ALI IMA SLUČAJNO KDO KAKŠNE OBRATNE IZKUŠNJE :\

Dalmatinc ::

Se opravičujem za floddanje sam sem res v dilemi...........help me:D

VASkO ::

ne vem, katere teste si ti gledal, da je navit C2 hitrejsi od P3? si z lune pado? vsepovsod, kje sem jaz gledal, je bil p3 hitrejsi. Govorim o primerjavi med p3 700 in c2 950 v igrah. V programih je razlika se vecja! Daj mi link od enega testa, kjer je p3 700 slabsi od c2 900 oz 950!

Dalmatinc ::

Poglej si že Jokerja številko 84.............pa da ne bo zamere, tudi v PC-gamerju je bilo podobno; na netu pa nevem več naslovov .......uh sem pozabljiv >:D

Dalmatinc ::

Dejmo, ker sem se menu z osebki ki pravijo da jim c2 dela ameriško >:D

jRk0 ::

Dalmatinka: P3 700 stane nekje med 50-60k Sit? Za ta denar si lahko kupiš že duron700 in eno boljso maticno, ki podpira navijanje preko mnozilnika!! S tem dobis sistem, ki pa je za moje pojme še boljši od p3!!Res, da imaš pc100 rame, ampak bo ze. Matične za amdje podpirajo tudi te.
You fuck up once, you loose two teeth.

Dalmatinc ::

Jrk, sprejel sem odločitev. Kupil bom, neboste verjeli c2 in ga rajjši čez 1 let zamnejal za kej boljšega, do takratbo pa ja zdržal aja pa na kyra 2 čakam:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova zastarelega sistema...kaksen..CPU...graficno...itd.

Oddelek: Kaj kupiti
261399 (1031) Boky
»

PIII 550 ali C II 700???

Oddelek: Pomoč in nasveti
14950 (830) XtX
»

Lastniki Celeronov 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
663934 (3232) Boško
»

naj.. naj.. OC procesor

Oddelek: Navijanje
331627 (1166) Jst
»

dilema...

Oddelek: Kaj kupiti
141271 (1049) Shadowman-x

Več podobnih tem