» »

Winxp & disk problem

Winxp & disk problem

- SiroTka - ::

Mam abit kg7 raid, 512 ddr ram, pa 1,5+xp amd-ja. Mam dva diska, oba wd-ja 20Gb.
Ob istalaciji sem instaliral driverje iz neta za raid kontroler - so za xp-je. Problem je ker v windowsih vidim samo sistemski disk - torej prvi. Drugega mi sicer zazna pod hardwer, vendar mu ne morem dolociti letter (d:). Je pa cudno, ker mi sistemski disk zazna kot scsi, tega drugega pa ne. Sistemski disk imam priklopljen na raid, unga druzga pa na ide. Sem jih menjal med sabo pa je blo vedno isto. kako naj naredim da bi videl drugi disk (gor imam podatke tako da ga ne smem formatirati)?

- SiroTka - ::

A res noben ne ve?:'(

Paramedic ::

Kak to misliš 'ne vidi diska? A kontroler, na katerega je disk priklopljen je v Device Managerju? A v BIOSu maš enablane kontrolerje (IDE1,2, HPT)?
End transmission.

- SiroTka - ::

Men ga pod device hardware zazna. Sam ko grem v moj racunalnik, je tam samo c disk, ni pa d diska. To je problem. Ce grem gledar hardware device, disks, vidim tam dva diska en scsi (c disk - ceprav ni scsi disk in ta dela) in en navaden disk.

danielka84 ::

pa iamš sploh particijo narjenona tem diski, ki ti bi ga naj prikazalo?
Tezava je lahko tud v Raidu, saj si rekel da imaš dva identična diska, potemje možno da maš priklopljeno na plati: disk1+disk3=disk3;enkrat hitrejči prenos, kapaciteta enega...
ti malo one IDE kable preklapljaj križem na plati, pa bi moglo bit...
ni-da-ni

ToniT ::

Kaj pa če odpreš MMC in dodaš Snap-in Disk Management in tam pogledaš diske? Tam je tudi možno dodati črke pogonov. Meni se je že zgodilo, da sem moral ročno dodati črko pogona.

- SiroTka - ::

V mmc sem z probal dodati drive letter, vendar ta opcija ni osvetljena. Particija je sigurno narejena, ker mi je pri prejsnji konfiguraciji racunalnika vse normalno delalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572553 (29953) hariscorale
»

Sistem sicer zazna nov disk, ki pa ga ni v Moj računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
171592 (1047) strajnarR
»

Računalnik v garanciji, vendar ga ne popravijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595626 (3656) wechta
»

naknadno scsi disk?

Oddelek: Strojna oprema
9874 (777) Tomay
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413687 (9291) matrix2

Več podobnih tem