» »

AC'97 Audio?

AC'97 Audio?

Nightmage ::

Ok, zanima me , ce kdo ve kaj je AC'97 audio, ki ga imajo plate integriranega. To je softverski audio? Ja? Torej podobno kot pri softverskih modemih? Torej to suxx u iber smrdljivo ker prevec obremeni procesor? Zanima me zato, ker sem prodal zvocno kartico in dokler ne dobim nove , moram trpet ta sux zvok, pa me zanima ce je softversko.

Danke za tanke! ;)
-------Eppur si muove!-------

Medved ::

to je crystal audio in je integriran na plošči:))

matejS ::

AC'97 je en standardni codec. Razlicne plosce imajo razlicne implementacije.. ene pac crystal, itd... ja, res je, da je zvok slabi (jasno), no obremenitev procesorja pa le ni glih tako velika (recimo, da je nicelna 1% pri predvajanju MP3jev; dandanes so procesorju pac vse hirejsti)... ce pa hoces resen zvok (torej ne takega, ki ga potrebujejo v hahsnem buisness area), pa kupi kartico...8-)

Matek ::

Ma to je hardver, sam je šit tko da prporočam da kupiš Live 1024 al pa vsaj 128 da boš lohk pošteno musko poslušu8-)

matevzm ::

Bojda ti onboard zvocne sploh niso tako slabe. Ce igras igrice ali hoces kaj posebnega, potem kupis kartico, drugace pa ne vem.. Samo za 2 mp3ja na dan ni potrebe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ms-DOS igre na Windows 98 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555192 (3958) Enron x86
»

V čem je problem?

Oddelek: Programska oprema
162859 (2427) opeter
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597915 (6710) matjash
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930361 (16956) Jaffa
»

Surround 5.1 in input v DVD in AC3 codec

Oddelek: Zvok in slika
101744 (1634) Jaffa

Več podobnih tem