» »

Konec z maturo?

Konec z maturo?

«
1
2

Good Guy ::

No dans sm slišu eno zelo zanimivo novico(zame je nova, možno da je že stara), da obstaja možnost da bomo vsi k obiskujemo 3 letnik ali nižji srednje šole končali šolo brez mature. Za faks bi bli pa sam sprejemci? men se zdi da bi ta sistem zlo dobr uspel sej bi se upisu na un faks k bi teb ustrezu brez kakršnih koli točk in podobnega.
Torej kok je tle res kok ni mi povejte vi?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

Fizikalko ::

Itak. Sprejemci naj bodo. Samo fax sam lahko ve, kakšen kader si želi in temu primerno izpelje selekcijo, ne pa da se folk, da bi prišel npr. na medicino, pifla vse možno, da dobi dost pik.

Si predstavljate, da bi npr. na fiziki imel preveč vpisa in bi moral selektirat glede na maturo? Se pravi nekdo, ki se mu je dal napiflat zgodovino in, npr., umetnostno zgodovino, za 5, enako slovenščino in tu jezik, pri MA je dobil recimo 2, fizike na ni imel za maturo, bi torej imel prednost pred nekom, ki je pisal na maturi FI in MA super duper, ostalo pa bolj tako.

Skratka - sprejemci all the way.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Glede teh točk pri "kao sprejemnih": to je največja bedarija kar obstaja, odkar je "samostojna" Slovenija. Naj imajo vse fakultete ipd. realne sprejemne izpite, podobne umetniškim šolam, akademijam. Da se takoj vidi, kdo je tam na mestu zmožen improvizirati ipd. Ne pa bedne točke. Matura pa po mojem naj ostane. Z maturo dokažeš neko svojo zrelost in nič več. Vedno je tako bilo in upam, da bo tako tudi ostalo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Fizikalko ::

Zrelost? Kakšno že? Zrel si, ko se postaviš na lastne noge, nehaš molzt starše in zaživiš kot neodvisna, sposobna in celovita osebnost. Ostalo so mamini sinčki in očkove punčke. kar je IMHO večina.Vsaj tam do 30. leta. Žal.

Večina maturantov je zrela manj kot zelen paradajz.

Zgodovina sprememb…

zee ::

Matura naj kar ostane, vendar naj se bistveno poveča njena težavnost in opravljena mora biti pogoj za vpis na katerokoli fakulteto. Le s tem bomo po moje zagotovili neko primerno visoko raven znanja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Good Guy ::

Matura naj kar ostane, vendar naj se bistveno poveča njena težavnost in opravljena mora biti pogoj za vpis na katerokoli fakulteto. Le s tem bomo po moje zagotovili neko primerno visoko raven znanja.


ah dejdej, povej kok znanja matematike moreš met da narediš oblikovno šolo, kok fizike da nardiš angleški faks?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

_marko ::

fizikalko:
->ne pa da se folk, da bi prišel npr. na medicino, pifla vse možno, da dobi dost pik.

Učitno ne poznaš sistema. Medicina ima drugačen kriterij, obravnavajo se naravoslovni predmeti, matematika in jezik.
Za vpis na medicino sem imel jaz precej točk viška, ker sem imel odlične ocene iz naravoslovja ter višji nivo ang, mat.
Slovenščina npr ni bila kaj dosti pomembna pri medicini. Je pa npr pri farmaciji. Tam me je pa kakšna pridna punca prehitela.

Vse ostalo je pa tako kot trdiš.
Sprejemci bi bili dobra stvar, ampak s tem si ravno spudbudil lenobo. Jaz se nebi jebal v četrtem letniku z vsem mogočim zarad uspeha, če nebi imel omejitve.


->Matura naj kar ostane, vendar naj se bistveno poveča njena težavnost in opravljena mora biti pogoj za vpis na katerokoli fakulteto.

Ne vidim razloga za povečanje težavnosti mature, v bistvu se mi zdi to neumnost. Mogoče pri kakšnih predmetih, vse pa zagotovo ne.
Pametni bodo pa zdaj seveda vsi, ki so to dali že skozi in bi zdaj želeli vse težje... :\

Kolker vem je matura pogoj, da se vpišeš na fakulteto že zdaj(vsaj uni).


->Večina maturantov je zrela manj kot zelen paradajz.

A si bil ti boljši in bolj zrel?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Fizikalko ::

Tega pa nisem rekel. Gre le za to, da matura z zrelostjo nima veze.

_marko ::

Jah no, to ni popolnoma res.

Matura je dejansko en zrelostni izpit. Tekmuješ z svojimi sovrstniki v znanju. In če prestaneš to oviro si vsaj malo bolj zrel...
Ampak je pa najbrž res, da en zrelostni izpit ne pomeni neke absolutne zrelosti.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Amare ::

IMO matura nima nikakršne povezave s kakšno zrelostjo.Največja bedarija je meni poklicna vs. splošna matura.

_marko ::

A morda nisi vsaj malenkost bol zrel, ker se resno pripravljaš na maturo, se trudiš, učiš.
Vse to, da bi bil sprejet na fax...

Težko vas je razumet...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Amare ::

Matura je dejansko en zrelostni izpit. Tekmuješ z svojimi sovrstniki v znanju. In če prestaneš to oviro si vsaj malo bolj zrel...


Kaj pa slab dan?Potem si manj zrel?

Nejc Pintar ::

Vsekakor bi bil sistem s sprejemci veliko boljši.
Lahko je biti prvi, če si edini!

_marko ::

Slabih 6 dni in vsaj 2 za ustne izpite?!

daj ne bluzi....
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Stajerc ::

Smešno se mi zdi predvsem razmišljanje da če nebi bilo mature da bi vsak prišel na tisto fakulteto na katero si želi.

Taka razmišljanja se mi zdijo zelo zelo smešna.

In DA če bodo sprejemni izpiti na fakultetah potam matura nima dobenega smisla več in se mora čimprej ukiniti in NE ni več potrebna za nikogar in nič.

Zdaj drugo vprašanje pa je kaj pridobimo če ukinemo maturo kar sedaj nimamo in jaz resnici na ljubo moram reč da nič.

Razen morda tega da tisti ki nebi radi naprej študirali ne rabijo za uspešno končanje srednje šole narediti mature in ne rabijo izgubljat prav vsi s tem živcev.

Stoški majnši nevem če bi bili ker sprejemne izpite je tudi treba plačati.

Dosti rajši pa sem bil da me ocenjuje republiška maturitetna komisija in kot pa recimo 5 ljudi v neki šolski komisiji ki jim je PRIORITETA povrniti ugled fakulteti povrne pa si ga lahk le z denarjem in zato rabi pač otroke premožnih staršev ki bodo doktorji in zdravniki in pravniki in gnoji...

Sposobni mladi ljudje pa tako nebodo imeli možnosti. Ker resnici na ljubo vsako ideologijo do sedaj (v tem primeru iskati sposobne mlade ljudi) je še vedno potolkla velika količina denarja.

Matura naj bo po moje ker je objektivna in me boli pač kurac če ni fakulteta zadovolnja s tem kaj dobi in bi sami radi zbirali.

Naj izbere rajši študent sam fakulteta v skaldi z uspehom ki ga je dsegel napram svojim kolegom ne pa da fakulteta izbere študenta oz profil študenta ki ji pač se dopade zarad takšnih in drugačnih razlogov.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Nejc Pintar ::

@Stajerc: s sprejemci bi si lahko zagotovili večje strokovnjake na svojem področju. Ker se bodo vpisovali ljudje ki imajo predispozicije za tisto kar se imajo namen učiti, in bodo tako hitreje dojemali snov. V trenutnem sistemu pa počasnejši bremzajo hitrejše.
Lahko je biti prvi, če si edini!

darkolord ::

Z maturo dokažeš, da vsaj nekaj znaš slovensko (sklanjati, skupaj spraviti en sestavek, ...) in enega tujega jezika ter nekaj matematike.

IMHO bi, tudi če se točke ne bi štele, maturo morali vsi narediti.

Predznanje iz nekega področja pa še zdaleč ne določa, kako uspešen je študent...

Nejc: če je nekdo priden, lahko na faksu brez težav doseže precej več kot recimo tisti, ki sicer že nekaj zna, ampak je pač malo bolj ... lenoben :)

ah dejdej, povej kok znanja matematike moreš met da narediš oblikovno šolo, kok fizike da nardiš angleški faks?

Človek je več vreden, če zna več stvari.
Če bi vsi ljudje bili tako ozko usmerjeni, potem bi za enako stvar potreboval več ljudi, pa še ti bi bili popolni loleki. Kaj ti pomaga vrhunski fizik, če ne zna par stavkov skupaj spacat?

Zgodovina sprememb…

kekz ::

"Z maturo dokažeš neko svojo zrelost in nič več. Vedno je tako bilo in upam, da bo tako tudi ostalo."

Ha?
Jaz nisem imel mature. Vcasih je za odlicnjake ni bilo treba. :D
Imel pa sem na FE naceloma kar zahtevne sprejemne iz matematike. Pri vpisu so upostevali se srednjesolski uspeh in vse skupaj nekako ponderirali s stevilom srednjesolskih ur iz matematike in fizike. Tu so imeli gimnazijci prednost.

perci ::

Matura naj ostane kot pogoj, da se sploh lahko vpišeš na UNI program. Naprej pa all the way sprejemci.

To je tudi najbolj pošteno. Če si ruknu na sprejemcu, ga greš drugo leto lahko enostavno še enkrat delat, če si pa slabo naredil maturo, je pa možnost ponovnega opravljanja bistveno manj verjetna.

Nejc Pintar ::

@darko: ni nujno predznanje, ampak predpozicije. Kdor je v srednji šoli imel težave s slovenščino, da je komaj dvojko napraskal verjetno ne bo ravno dober slavist.

In vrhunski fizik ima lahko za sporočanje svojih ugotovitev ob sebi nekoga ki skrbi za stike z javnostjo. Itak se morajo vse znanstvene dizertacije lektorirati.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Good Guy ::

Človek je več vreden, če zna več stvari.Če bi vsi ljudje bili tako ozko usmerjeni, potem bi za enako stvar potreboval več ljudi, pa še ti bi bili popolni loleki. Kaj ti pomaga vrhunski fizik, če ne zna par stavkov skupaj spacat?


Od kje ti pa to da več zna več je vreden?Nismo vsi enakovredni?

sicer pa ne vem kaj ti bo v firmi, kjer je potrebna stroka to se pravi ozko usmirjene ljudi, en odljičnak, ki nima pojma o stroki(naredu je faks torej je strokovno podkovan) a ko mu daš delo ga ni zmožen narediti?

torej kaj ti bo tukaj odličnak, ko pa nima pojma o stvari?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

darkolord ::

Od kje ti pa to da več zna več je vreden?Nismo vsi enakovredni?

Pardon, sem se mogoče slabo izrazil.
Več je vreden v denarnem smislu - firmi in sebi lahko prinaša večji dobiček

torej kaj ti bo tukaj odličnak, ko pa nima pojma o stvari?

To je pa druga skrajnost.
Ampak, kako pa bo nekdo naredil faks, pa ne bo o stvari imel pojma?


Kdor je v srednji šoli imel težave s slovenščino, da je komaj dvojko napraskal verjetno ne bo ravno dober slavist.

Res je, samo to do neke mere pokriva že matura. V čem bi bil sprejemni izpit iz slovenščine boljši kot matura iz slovenščine?

In vrhunski fizik ima lahko za sporočanje svojih ugotovitev

kaj pa recimo za razumevanje? :)
sej nisem mislu konkretno tega, samo kot vidiš, vseeno to prinaša dodatne težave (nekoga ki sporoča njegove ugotovitve, nekoga ki mu ureja finance, ... :))

kako pa se tak človek znajde v življenju? najame nekoga, da mu vse formalnosti opravlja? aja, ne zna ga najet :)



Konkretno je veliko ljudi, ki znajo kar nekaj iz določenega področja, a kaj ko ne dobijo službe, pa ne zaradi neznanja, ampak zato, ker ne znajo ene prošnje napisati, tako kot je treba.

tx-z ::

Z maturo dokažeš, da vsaj nekaj znaš slovensko (sklanjati, skupaj spraviti en sestavek, ...) in enega tujega jezika ter nekaj matematike.


Kaj vse bi dau če bi blo to tko enostavno...Recimo da morš pr slovenščini znat VSO literaturo od prvih zapisov do dons, vključno z vsemi pisatelji kaj so napisal, za vsako obdobje kaj se je dogajal itd....Slovnica je pa pol res malenkost napram temu:\

Bi blo pa res fajn ja, da je pogoj za na faks opravlena matura(ni važn tut če so same 2jke), pa sprejemci na faksu...To bi blo že fenomenalno! Ne pa zdej da si poberš živcev tok da kr res ni da ti rata met neko povprečno oceno(pod pogojm da si že tko recimo prav dobr dijak)da pridš recmo na 70% faksov...Pa še ne pridš tja kamor si želiš;((
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

_marko ::

zigam:
Ni res, to vas strasijo. Eno bukvo se moras naucit - cca 250 strani!
To je nula proti faxu!

Ne skrbi....
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

tx-z ::

Na faksu študiraš v večini tisto k te zanima;) Tuki se učiš večinoma tisto k te ne zanima...

In literatura je ena izmed njih(pr men)...
Pa ne verjamem da je 250 strani dost da bi poznau vsebino vseh knjig in pesmi k smo jih u šterih letih predelal itd...Nvem kaj bi mi to pomagal če bi šu študirat fizko? Al pa medicino?
tx-z

_marko ::

250 strani je preveč, ker so vprašanja izbirna. Torej npr 17.vprašanje - izberi delo A ali delo B.
Torej je dejansko manj ko 200 strani.

A boš ti najbolj vedel, ko še nisi mature skozi dal?

Neka splošna razgledanost mora bit!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

darkolord ::

Pomaga ti, da dobiš malo splošne razgledanosti.

Drugače tudi na faksu ni glih tko, da so ti vsi predmeti kul, a veš...

steev ::

Točno to. Sklanjanje je eno in slovnico sem vedno pisal 4 ali 5.

Trenutno pa bi moral prebrati Cankarja, Na klancu. Začel sem jo brati 3-krat pa mi je ni uspelo prebrati.

In res ne vidim point v temu, da se morem naučit vse pomembne slovenske avtorje in po vsaj eno delo od vsakega.

Jaz sem za sprejemce. Pač me zanima elektrotehnika in mi tudi gre.

Po mojem bo tisti, ki nekaj zna, na faks prišel z manj dela in bo volk sit in koza cela (ne bo se mu treba učit ostalih predmetov, faks pa bo imel nekoga, ki je tega faksa vreden).
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

MeGreat ::

Jaz imam isti problem hehe, pač zanima me bolj fizika, mat, kem, mislim iti naprej na strojništvo.
Zdaj pa se zajebavam z to slovenščino, ker se mi pač jebe, prebral nisem niti 1 knjige v 4 letih, pač samo obnove pa dobim tisto 2,3 :)

McHusch ::

Po mojem mnenju pa je zgodovina slovenščine enako pomembna kot poznavanje slovnice. In kdor ne pozna osnov slovenskega literarnega ustvarjanja (to NE pomeni poznati vse Prešernove pesmi v kronološkem zaporedju, temveč npr. kaj je vložnica), pa zame ni Slovenec.

Potem pa beremo po forumih, kako da bi bilo najbolje, če bi vsi kar angleško govorili (kar Ljubljančanom uspeva nadpovprečno dobro v vsakdanjem življenju).

Vse to IMHO. :D

steev ::

Nevem kaj si predstavljaš pod besedo Slovenc.

Aja, pa me prav zanima odziv slavistov. Ker me zdaj že tri leta morijo na način: "To je pa za maturo!". Bi bili prav poraženi.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

kekz ::

"Matura naj ostane kot pogoj, da se sploh lahko vpišeš na UNI program. Naprej pa all the way sprejemci.

To je tudi najbolj pošteno. Če si ruknu na sprejemcu, ga greš drugo leto lahko enostavno še enkrat delat, če si pa slabo naredil maturo, je pa možnost ponovnega opravljanja bistveno manj verjetna."

Zakaj?
Zakaj bi imeli tujci boljšo štartno pozicijo od nas? Znanec je npr. v tujini (EU!) naredil magisterij, čeprav je imal pri nas končano samo 6. stopnjo (stari višji program).
Pri nas bi pa moral vse po nekih uradnih stopničkah. Najprej maturo, da sploh lahko UNI. Potem UNI, da sploh lahko magisterij itd.
Bodo pač očitno vsi hodili ven študirat?

Kar se tiče slovnice.
Od mojih sodelavcev zelo malo ljudi zna sproducirati članek za javno objavo. Pa naj bo to za web stran ali pa kot ponudbo stranki. Od strank sem že dobil odziv, da je bila kakšna naša ponudba "hecna". Včasih, ko bereš, ne moreš verjeti, da je nekdo res Slovenec. Kaj fali Cankarjevemu Na klancu? To je pa res eno lažje čtivo.

sverde21 ::

Fali mu nič, ampak problem je da se mi ga ne da prebrat :) , raje delam kej bolj uporabnega, npr. spišem kak konček kode, pa se stem še neki malga, kar mi bo na faxu koristl naučim.
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

tx-z ::

Baje nej bi to uvedl čez 4leta? ...nekdo povedu da jim je prfoksa to rekla:\
tx-z

overlord_tm ::

a to zdej resno?

logičen korak po kenslanju rezultatov ekstercev za vpis v SŠ.

Men so se pa prfoxi smejal, ko sem 2 leti nazaj to govoru :\ .

kekz ::

"problem je da se mi ga ne da prebrat"

Pismo, kam je prišla današnja mladina. A je Cankar sploh napisal kaj omembre vredno obsežnega? Same neke kratke črtice, kar lahko človek preleti vsak dan med malico.
Pa to ni nek Vojna in mir od nekega Tolstoja (ali vsaj Ana Kerenina) >:D .

Edini slovenski "pisec", ki mi je bil pa ob obveznem branju zares za kozlat, je bil Edvard Kardelj. On itak ni bil pisatelj (čeprav se je nakj trudil) ampak (komunistični) politik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Nejc Pintar ::

To NI tema v kateri bomo šimfali slovenske avtorje.
Lahko je biti prvi, če si edini!

kekz ::

Pismen mora biti vsak Sovenec.
Od branja/pisanja računalniške kode človek ne postane pismen. Zato Cankarja le berite, se splača. Tudi če ne bo več mature. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

steev ::

A če bo pa enga Cankarja prebrov pa bo pismen. Seveda je pa je eno prebrati drugo pa to analizirati do potankosti.
:|

kekz ::

Saj vem. Razčrevljanje zadev, katerih niti avtorji nikoli niso imeli v planu, gre tudi meni na živce. Osebno sem proti ekstercem in maturi. Nisem pa proti razgledanosti, pismenosti, branju tudi nestrokovnih knjig itd.
Žal je treba dosti ljudi včasih prisiliti, da kaj dobrega naredijo zase.

stealth ::

Meni je še zdaj žal vseh ur, ki sem jih preživel z branjem raznoraznih knjig in odlomkov "umetnostnih" besedil pri slovenščini v gimnaziji. Ker iz tistega se res nisem naučil prav nič. Slovnica je pomembna, to se strinjam.
Po mojem bi se moral predmet Slovenščina v gimnaziji razdelit na 2 dela: Slovnica in Književnost, s tem da je Književnost izbirni predmet, pa nej ga ma kdor ga hoče. Jaz ga ne bi rabil.

steev ::

Dobra ideja je tole glede členitve. Hiter en e-mail Zveru. ;D
:|

BuDi79 ::

In kdaj v praksi rabiš dele slovnice kot je označevanje kje je samostalnik, predmet... ali kdaj je osebek skrit v povedku ? Da o tem katra od treh vrst V-ja je v "vremenu" sploh ne govorimo.

STASI ::

To vaše razmišljanje o uporabnosti slovnice je precej bizarno. Lahko se ukine slovnica, književnost, pa recimo še kak predmet, ki nam ni všeč oziroma se nam zdi da je čisto nepotreben. Vsak naj se uči le tisto kar ga zanima. Super. Ni boljšega boste rekli. Produkt bo nepismena "budala". Oprostite izrazu, ampak to bi dejansko dobili. Če bi prišlo do tega, me tisti, kateri pač ne bi izbrali jezikov, ne bi razumeli, saj bi bili funkcionalno nepismeni. Znali bi prebrati besedilo, pa še to s težavo, razumeli ga pa ne bi, ker bi imeli težave z interpretacijo in povezovanjem napisanega. Vendar učenje slovenskega jezika ni samo razumevanje napisanega je tudi razumevanje govora. Me zanima kaj bi bilo s tako osebo na univerzi. Hm. Že vem kaj bi bilo. Sinteze prejetega znanja ne bi bilo.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Fizikalko ::

Se popolnoma strinjam. Jaz sem samo proti temu, da je matura merilo za vpis. Itak pa, kdor ne naredi gimnazije&co, nima na UNI kaj iskat, IMHO. Ker nek minimalni nivo splošnega znanja pa mora bit.

stealth ::

Znali bi prebrati besedilo, pa še to s težavo, razumeli ga pa ne bi


Če sem jaz računalničar, bom bral strokovno literaturo, ki jo bom razumel. Bom dobil tu pa tam kako pogodbo za razno stvar, si bom dobil odvetnika, mi bo stvari razložu, in jih bom razumel.
V prostem času pa ne mislim brat Cankarja in se spraševat kaj je mislu s tistim pa tistim vozom u božjo mater. Če me bo pa to kdaj zanimal, pa obstaja varianta da se naučim. Ne mi pa vsiljevat takih bedarij.

_marko ::

Fizikalko:
->Itak pa, kdor ne naredi gimnazije&co, nima na UNI kaj iskat, IMHO. Ker nek minimalni nivo splošnega znanja pa mora bit.

JA, nima kaj iskati... ampak je realnost drugačna. Lahko trdim, da so nekateri faxi lažji od gimnazije na katero sem hodil.
To so dejansko tudi povedali ljudje, ki hodijo na te faxe.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

steev ::

STASI: Če boš pa analiziral delo Na klancu, bos pa kaj? Produkt bo PISMENA budala. In izgleda, da si narobe razumel. Nobeden noče ukinit slovenščine, samo pravimo naj se dela tisto kar se potrebuje (razni obrazci, sklanjatve, ipd.), ne pa analiziranje Cankarja in kaj je on hotel s tem povedat.
:|

kekz ::

"Nobeden noče ukinit slovenščine."

In kje se naučiš slovenščine, če ne iz literature?

Potem bomo kmalu res začeli v stilu:
- moja madr je šla na holidej pa morm zdj jest vokat doga
- Dons sm si kofi čist ful pošugrala.
- A si vidu keta kok po rufu klajmba.
- Učer se je en oldi z rufa skenslu.
:D

STASI ::

steev mogoče sem šel v res v ekstreme, ampak je pa tako kakor je kekz napisal. Jezika se učiš skozi literaturo in ne ksozi slovnico.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko te nategnejo na maturi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8216011 (11573) Meizu
»

Je srednja šola sploh relevantna? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16220979 (16769) "NaN"
»

Zakaj se večina maturantov najbolj boji slovenščine ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11924715 (18640) m0LN4r
»

Kuk pik ste imel letos?

Oddelek: Šola
312274 (1745) Binji

Več podobnih tem