» »

kratka o mega-pikslih

kratka o mega-pikslih

Meamoto ::

Vse več poslušam ljudi, ki kupujejo digitalce in se zmrdujejo pri številkah pod 8mp, češ da je to odločno premalo. No ja, včeraj sem dobil povečave iz Nordfota iz LJ, in pri svojih 76x57cm je 6mp več kot preveč, slika je čista, brez granulacije, brez distorzij.

Kot (ljubiteljski) fotograf potrebujem takšen format mogoče enkrat do dvakrat na leto. Zakaj bi torej navadni uporabnik potreboval večje formate?

Vedno bolj se vidi, da je problem pri digitalnih aparatih enak kot pri klasičnih - slab fotograf = slaba slika.

jurre ::

to je res ja..jaz imam 5MP fotoaparat pa imam nastimano manjso resolucijo, ker ne rabim 2000x ne vem koliko pixlov. Sem jih pa tud par sprintal in je cisto lepa slika (pa tudi ni bilo na najvecji resoluciji). Verjetno eni pac kupujejo in gledajo samo stevilke...pac vecje je bolse je:D pa se 10x zoom ima..(pa verjetno ne opazi da digitalnega:D :D )

Gwanaroth ::

Tocno tako. Gre se le zato, "kdo ima daljsega".
Lights often keep secret hypnosis..

Meamoto ::

Hehe.. Vsak lastnik photoshop-a ima neomejen digitalni zoom.. :P

Še vedno je blazno pomembna optika, kar se mene tiče.. In pa seveda prave nastavitve.

btw, fuji je razvil senzor z 2x48mp.. Kar pomeni, da sedaj lahko naredim sliko s katero pokrijem Izolo.. :P

tiborrr ::

Gotta get me some Minolta Dimage Z1, old sh1t, ampak optika pa je bomba.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Jeebs ::

Da dobiš fizično (na papirju) velikost slike pri polni velikosti moraš število pik delit s 100. Torej s sliko resolucije 1024x768 dobiš recimo brezhiben print 10x7,6cm. IMHO, za 10x15 ali 10x13 (če se ne motim) so bili fotoaparati dovolj dobri že pred časom. :\ Jst osebno mislm, da je še vedno bolj pomemben fotograf, kar se pa tiče samega aparata pa optika... BTW, tisto o množenju z 100 sem prebral na SLO-FOTO portalu, kjer se najde res veliko stvari napisanih tudi o digitalni fotografiji.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

gumby ::

saj ni problem zracunat, kolk pikslov gre na kvadratni centimeter pri recimo 600dpi ane?
8Mpix pri 600 dpi je potem dovolj za 10x14 cm sliko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

aljazh ::

gumby, stroji za razvijanje fotografij "tiskajo" s 300 dpi.

CaqKa ::

ni res. s 150 do 200 nekje
s tem da se barva tako razlije in naredi tak fin dithering da pač tega ne opaziš in misliš da je več dpi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

gumby ::

saj vseeno... pri 300 dpi je pac 20x28cm slika

aljazh ::

Caqka, ne govorim o navadnih printerjih, pač pa foto strojih za razvijanje fotografij. Tukaj je standard 300 dpi. Tukaj imaš primer enega Noritsu-ja..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skener resolucija - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4017441 (16853) moat
»

Ločljivost slik - kvaliteta?

Oddelek: Mobilne tehnologije
72693 (2580) Highlag
»

Obdelava digitalnih fotografij

Oddelek: Zvok in slika
203765 (3582) Matev
»

kolk megapixlov za kolk veliko fotografijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
91772 (1601) iso2000
»

Razvijanje digitalnih fotografij ???

Oddelek: Zvok in slika
188924 (8327) Tigorsami

Več podobnih tem