» »

avto+sneg=nepozaben uzitek

avto+sneg=nepozaben uzitek

ovdje kokoš ::

ste se ze kdaj obracal z rocno na snegu, js sm v sredo naredu izpit, dons sm se pa ze vrtel ko budala, ma se gdo ksno dobro izkusnjo ?

pomoje da bi lahko to ocenu kot do zdej najvecji uzitek, no, mogoce je se mal bols gont po snegu, mal sm probu, sam se nimam tok izkusenj, da bi to lahko varno pocel, pa tud avto ni moj (od mat), tko da, slej ko prej bom tud to ornk preprobu
jebi ga

#000000 ::

Slej ko prej ga boš razsu, mat te bo pa ubila. :D

Drgač pa se je fino vrtet če si kje na samem, da ne butaš ob kake robnike al pa bog nedaj kam drugam. LP

karafeka ::

Če maš kakega starga jugeca, al pa stoenko, magari katro, ko ni velike škode, če maš kako bližnje srečanje. Če se pa že kaj zvije, pa doma poklepaš.

Drugač je pa men s peciklom skor večji užitek, čeprav je skor bolj nevarno ko pa z avtonom.

chucki ::

js grem z bmwjem pred merkator tu pr nas pa se vrtim ko vrtalka :D vciri sm 5l bencina skuru v 5minutah :D

borchi ::

največji (vozaški) užitek do sedaj mi je bila nočna vožnja po snegu na koroško preko smrekovca.

največji (vozaški) pekel do sedaj mi je bilo nočno bivakiranje na snegu ob poti na koroško preko smrekovca.
l'jga

Nejc Pintar ::

ja, fino je po kakšnih parkiriščih ali igriščih. Gonit po snegu pa ne!
Lahko je biti prvi, če si edini!

SkIDiver ::

Po snegu vozt mi je zakon in mi ni bil nikol problem:D

Je pa dobr izkoristit sneg na kakem parkingu za učenje kontroliranja vozila, nadzorovano bočno drsenje, ustavljanje pri bočnem drsenju, itd...
Z malo pameti ta užitek spremeniš še v nekaj poučnega in od tega dobiš zelo koristno zadevo!

Pa previdno z raznimi robniki in povitimi platišči:)

chucki ::

vazn da nese pocez :D treba je sam dost vlek plac najdit pa nima kej bit >:D .......tist ko ma pa zadn pogon je pa tak zmagu >:D

Tomay ::

Ja fajn je sneg + avto + ročna, še boljše če imaš zadnji pogon (ga nimam sem pa že sprobal).

Najboljše pa bi bilo kako ledeno jezero in 4x4.

S kolegom sva probala že tudi s manjšim tovornjakom. :)
Voodoo 4Ever

Scorpia ::

Tuki v ljubljani v btc-ju je zakon se vrtet ob tej uri, skor cel btc maš lahko zase, saj je mal avtomobilov. Pa še tisti ki so tam, se grejo vrtet. Sam je treba pazit da takrat ko hočeš kaj naredit ni nobenega v bližini. Jaz sem se glihkar vrnil po uri in pol vožnje po btc-ju >:D

Microsoft ::

Mah, men rocna ni tko zanimiva. Vsaj jst dosti bolj uzivam ob zadnem pogonu, dokaj pocasni voznji po ravni cesti, na kateri vijugam, tako da mi zadnji konec ves cas zanasam. Drsenje pa kontroliras z gasom. Pa je prov sweet pa se safe.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Utk ::

Škoda, ki jo lahko narediš, je neprimerno večja od užitka. Rajši kupte sladoled ali pejte na bungee za adrenalin, bo boljše p/p razmerje.

Microsoft ::

Jst sem ze enkrat zletel z ceste. In kaj se je zgodilo? Nic. Avto se je zaril v napluzen sneg. Sel sem po drug avto in prvega potegnil ven. To je pa tud vse.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

ste se ze kdaj obracal z rocno na snegu, js sm v sredo naredu izpit, dons sm se pa ze vrtel ko budala, ma se gdo ksno dobro izkusnjo ?

Kaka ročna? Če maš zadnji pogon, je ne rabiš>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

#000000 ::

He he če maš dost moči na zadnji pogon, tud snega ne rabiš, gre tud po ta najbolj grobem asfaltu >:D :P

gzibret ::

Najlepša kombinacija je sprednje gume zimske, zadnje pa letne + zasnežena cesta + dunajski valček v CD playerju.

Prej to delaj na praznem parkplacu in se izmikaj namišljenim stebrom. Probaj s kar čim večjo hitrostjo speljati skozi namišljen ovinek..... Morda bodo takšne izkušnje prav prišle ob kakšnem poletnem dežeku.
Vse je za neki dobr!

Stepni Volk ::

Šola varne vožnje, če želite pridobiti osnove vožnje v različnih izrednih razmerah.
Predvsem lahko pridobiš realno oceno svojih sposobnosti, ki so na zasneženih parkiriščih bile morda precenjene.

Zadnjih 6 let zabava tako poteka z ročno (sneg, listje, makedam...), pred tem je bilo veliko bolj veselo z zadnjim pogonom. Pomaga tudi ogled kakega Top Gear-a, posebej tistega z gosti iz Japonske: side drifterji ali nekaj takšnega :) Seveda uporabljajo zadnji pogon. Uvozili so jih za test Holden-a (Vauxhall), nekakšno avstralsko različico Lotus Omege. Imena se sedajle ne morem spomniti, nekja na M?

smilyxx ::

ja Vauxhall monaro vxr je bil tisti avto top gearu. Drgač je zlo cesta za "driftat" na Pokljuki od Mrzlega Studenca proti Gorjušam. Ponavadi so narejene 1m visoke bande, tko ni škode če se notr pribiješ.
Save water.
drink beer.

iso2000 ::

Moja "žaba" ima pa ročno na sprednjih kolesih. :| Se jo da pa dvignit in vozit po celcu. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

IceIceBaby ::

He he če maš dost moči na zadnji pogon, tud snega ne rabiš, gre tud po ta najbolj grobem asfaltu >:D :P


Imaš prav, taka kombinacija (RWD + asfalt) je še 100x bolj zabavna od vožnje po snegu. Ko pri 120kmh gledaš naravnost na cesto skozi stransko okno adrenalin lije v potokih :)

ovdje kokoš ::

jebi ga

Roadkill ::

Jaz sem si v petek privoščil 2 ure čistega uživanja po snegu. Prevozil praktično vse lokalne ceste, vse polne snega, ker so ponoču plužili samo glavne ceste.
Več kot odlično. Pa tudi delno poučno, ker že kar dobro znam reagirati na zdrs avtomobila pri 30-40kmh..

Zakon.
Ü

Tear_DR0P ::

jap zadnji pogon je super zadeva :D sam je lahko jeba če prideš v kritično situacijo in ga ne obvladaš

Stepni volk, šola varne vožnje je super, sam je draga - če pa voziš avto na zadnji pogon je pa dosti bolje it na parking in sprobat kaj se zgodi če preveč prtisneš na gas al pa na bremzo, kot pa da to prvič sprobaš na cesti, tko kot sm jst - sm skor tri avte razbil, sam sm bol srečn (pa mal tud pametn) človek in ni blo hudga, glih tko je to punca mi hotla pokazat kak jo fajn odnese čez ovinek, pa sma skor v grabnu pristala - sm jo zdej popoku na parking pred cerkvo, kjer ni nikogar blo pa sm ji reku no zdej si pa dej duška

30k za varno vožnjo bom pa rajš seb prvošču:D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

mat3jc3k ::

@boneman a je to u SLO, a vm tud tko zdi? 8-O
ker tko nakonc k zacne piskat aaa ii a ne jooo, oooo fak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3jc3k ()

l-note ::

@mat3jc3k

Posnetek je iz Slovenije ja.

Doman ::

Tale pa ma jajca.... bi zadel v nasprotn avto pa bi blo;)

MadMax ::

Da ma jajca?
Jaz bi prej rekel, da ma premajhna (predvsem tisto poleg...), da se mora na tako kretenističen način dokazovat...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Microsoft ::

Itak ste mu fovs. Ker vete, da vam niti v 100 poizkusih tkole ne uspe. Tako, da tale zna zelo dobro peljat avto. Ce bi vsi znali tkole vozt, a se hkrati ne bi ves cas tkole vozli!, bi lahko omejitvi iz polzjih spravli na normalne. A zaradi vecine polzev zaenkrat to ne gre.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Povzročanje splošne nevarnosti z divjanjem po javni cesti se po novem kategorizira kot dobra vožnja dobrega voznika? Hvala, tega pa res nisem vedal8-O Zdaj mi je pa marsikaj jasno:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ch4N93 ::

samo obvlada pa avto, to pa moraš priznat.

je pa to posneto malo izven Maribora in sicer je to priključek na avtocesto proti Šentilju
Ni nam lahko...

perci ::

obvlada...kar ga pa ne naredi nič manjšega kretena :\

AngelOfDeath ::

Take bi trebalo s kamnom po glavi do smrti ker je škoda metkov za take idiote.
edit: Slovnica

mzidy ::

Tip res obvlada...zgleda, da mu na stranskih cestah ni blo dovolj in mu adrenalin ni dal mira...

VIP58 ::

Ko počneš take stvari glej da bo dovolj ravnega prostora okrog tebe.
Nekoliko več poudarka daj na hitro kontrolirano ustavljanje in hitre spremembe smeri (izogibanje oviram), ročna je bolj v drugem planu. To so neprecenljive izkušnje, ki ti bodo vedno prav prišle.
Pa da ne boš mislu čez štirinajst dni da si že profesor.....:))
Srečno vožnjo in veliko varnih kilometrov!:)
Too much of everything is just enough.

St@jler ::

heh jst sm se ene 2 let nazaj (seveda sm mel 2 mesca izpit) tud šou vrtet pa sm na cesti probou mal vijugat, pa mal ročne, pa je šlo levo pa desno, pa DESNO.....v živo mejo :D :D sreč se je sam ena letvica na blatniku odšraufala tko da sm to doma na hitr popravu...fotr šezmer neve :D (al pa jst mislm da ne ve):\

AndrejS ::

Ni vse v jajcih.. tisto je BMW M5... 315 KM, zadnji pogon - ne rabi snega za užitke, le dovolj debelo denarnico za gume in bencin

IceIceBaby ::

Ni vse v jajcih.. tisto je BMW M5... 315 KM, zadnji pogon - ne rabi snega za užitke, le dovolj debelo denarnico za gume in bencin


To veliko ljudi misli, ampak ni čisto res. Da tkole oddriftaš ovinek morš res obvladat avto, kar pride samo z veliko vaje.

Dober primer je bil avtomagazinov driftchallange letos poleti kjer sta med drugim nastopila tudi boris popovič z M3jem in en avstrijski rally voznik z imprezo. Mislil bi si, da bosta izkušena rally voznika pometla s konkurenco, v resnici pa sta oba vozila precej bedno. Popovič je izpadel že po parih vožnjah.

Tear_DR0P ::

Ms kar se tiče dirkanja po cestah in obvladanja avta ter polžjih omejitev, zadnjič sem bil na avtocesti pri izvozu za šempeter (ko je človek prletu na nasprotni vozni pas) in mi ni blo najbolj prijetno to gledat - sm se odpeljal dalje, še preden so cesto zaprl (je blo tam ene pet bolnišničnih taksijev in eno reševalno vozilo - ker so bli slučajno vsi na poti v LJ) - v glavnem ti avto lahko obvladaš v nulo - če ne obvladaš sebe boš nekoga ubil - ker včasih ti avto za sekundo uide.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

Za take voznike je največja sreča, če povzročijo prometno nesrečo, kjer nihče ni poškodovan, vendar pa je povzročena škoda, ki jo morajo plačati poleg kazni. Če plača par milijonov in se potem spravi k pameti, je lahko hvaležen za dobro šolo.

Večji problem je, če koga poškoduje in ubije - tistega se ne da več popraviti.


Poleti sem bil priča prometni nesreči, ko je tip v sekundi povzročil hujše poškodbe svojega prijatelja in si pridelal okrog 1 mio. škode (na avtu in okolici). Upam, da so ga starši od njegovega kolega potem še tožili za par milijonov.
sudo poweroff

sidney ::

res je uzitek, sploh, pa ce mas auto na vse 4 pogon ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

sistem proti zdrsu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10722154 (19008) BigWhale
»

Vožnja v snežnih razmerah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16029335 (26352) PrimozR
»

BMW Serije 3 316 in driftanje z ročno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010362 (8788) boogie_xlr
»

BMW serija 5 zadnji pogon in sneg?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9138470 (35068) chucki
»

nakup starega avta.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
516816 (5924) z3ro

Več podobnih tem