» »

nakup starega avta..

nakup starega avta..

«
1
2

z3ro ::

zdravo..
torej trije prijatelji si nameravamo kupit en star avto (čimmanj dnarja, čimveč moči, pa kolko tolko v voznem stanju) za divjanje po praznih gozdnih cestah. eni boste proti temu sam se je pomoje boljše zdivjati po takih poteh kot pa na cesti..zdaj me zanima če je možno kupit sam star avto (za recimo nekje do 150€), brez da bi imeli vse ostale stroške za registracijo,prepis itd..?
aja pa če kdo predlaga kak tak avto naj pove:D gledal sem klijota 80KM za 100€ recimo...
Hvala..

WarpedGone ::

Stvar je možna.

Ampak, kaj vaši starši pravijo o tem? Kaj boste vi rekli svojim otrokom, ko pridejo s tako idejo?
Zbogom in hvala za vse ribe

z3ro ::

aja smo vsi polnoletni in že mamo izpite za avto.. seveda pa bi povedali staršem sam z tem ne bi blo težav..in ne bi izvajali nek uber rally..sam, da se mal zdivjamo=)
no če je stvar možna bi te proso če napišeš mal kako in kaj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

Blinder ::

Ma kupi si neki na zadnji pogon. Samo pazi da se ne skantaš v kašno drevo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

WarpedGone ::

Zdivjali se boste s kakim kartingom 15x bolj kot s starimi garami po hosti. Sploh kak 80KM clio ni nič od nič že če je samo šofer not, kaj šele tri osebe.
Ne vidim kje vidiš kak problem nabave. Nek najdeš nek že odjavlen avto brez tablic, reč spraviš v vozno stanje in udri gas PO PRIVAT HOSTI in PRIVAT cestah.
Zavedaj pa se, da ko bo šlo kej narobe, kazen ne bo samo nekaj sto EUR zarad prehitre vožnje ampak še vse kaj zram.

Samo pazi da se ne skantaš v kašno drevo.

Vsi, ki so se skantal, so ves čas full pazli da se nebi. Žal tile trije fehtajo težave.
Zbogom in hvala za vse ribe

z3ro ::

na kartingu sm že biu pa mi ni tolko fore..mja smo študiral za nekaj na zadn pogon...edn je strojnik pa ve mal več.. okej pol mormo najt sam nek odslužen avto, ki bi še lahko peljal..
ne gre se tule toliko za nevem kakšne hitrosti pa nvm kaj..sam da je vseeno kje se pelješ, da ne rabiš pazit..pač da je vseeno za avto, kr na svojega pač pazim.
jah če se bomo skantal kdaj se pač bomo...naše gozdne ceste poznamo..pravtako pa lahko fehtamo težave po vseh cestah, kr se še prehitro kaj zgodi..
hvala vama;)

Keyser Soze ::

Uf, po hosti je dost že zelo mala hitrost pa si v grabnu. Sploh en mali, lahki Clio.

Da ne rečem, da je varnost v takšnem avtu podn od podna. Če te ne zreže šajba, se ti lahko ob kakšnem drevesu al pa grabnu obeta najmanj kakšna vkleneščena noga in pa spremljajoče polomljene kosti zgornjih okončin.

Iskreno odsvetujem tak šport. In predlagam kakšen gokart.

P.S.: Po privat hostah se na žalost sprehajajo ljudje, se vozijo po gozdnih poteh, ipd. Robič je tud pičil po "gozdni poti" in IMO precej pazil, da se ne bi skantal (pa še jake izkušnje je imel).
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

z3ro ::

Keyser: vzeto na znanje..če se bomo spuščali v to bomo zelo pazili..sam vidim, da najbrz ni najboljša ideja,ne;)

WarpedGone ::

Če boste res dost pazili, potem ne bo v tem nobenga užitka več. Polžje jajcanje po luknjah in mučenje gum. To verjetno ni ideja. Ideja je bliže fulgas po goznih poteh da kolesa kopljejo, driftanje po listju in šodru, ful gas skozi kake luže, obračanje z ročno sred jase in podobne akrobacije. Takšno početje ima zelo kratek rok trajanja. Če boste imeli srečo vam bo pred nesrečo crknu avto.

Omislite si raj kak minimoto in opremo pa se ganjajte po kakem ograjem privat asfaltiranem prostoru. Sploh ni treba da ga je velik, kakih 20x20 metrov je že luksus. Garantiram 100% adrenalin in smeha za izvoz. Ko padeš to običajno zgleda tko, da narediš par prevalov po tleh, dovolj da te pretrese, kosti pa običajno zdržijo.
Zbogom in hvala za vse ribe

z3ro ::

za minimoto nam ni lih:D
okej pol vrjetno tega ne bomo počeli kr je res dosti nevarno..
ve kdo za kako "dirkališče" oz kako tako stezo v slo?
vem za raceland pa smo se menli da se zapeljemo tja enkrat probat..
hvala:)
edit: a je raceland sam za minimoto pa karting al za avtomobile tud?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

genius11 ::

WarpedGone ::

Nekaj časa je menda blo neki dol pri novem mestu al cerkljah samo so zaprl.

Mam bolš idejo:
Denar, katerga ste rezerviral za tale hec, pokurite s tečajem varne vožnje na Vranskem. Vem, da sliši kot neki za stare mame in motorične debile ampak potem boste razmišlal mal drugač. Pizdarije boste počeli na temu namenjenem terenu pa mal več občutka boste dobil, kolk pomaga "pazit" in kaj pomeni reševat glavo. Ne boste se znorel, bo pa vseeno na sporedu mnogo WTF!?!?
Zbogom in hvala za vse ribe

genius11 ::

Mam pa še enga yugota doma, sam ga je škoda, ker je ohranjen.

Jest sem se, kar z reg. avtom vozu po travnikih pa celo po gozdnih poteh, res da je blo vse zjahano potem, ampak sem se naučil motat volan v nulo, tako da pozim lahko brezskrbi grem v sneg, v 6 letih zaenkrat niti ene prometne za seboj pa že 200.000km.

http://www.mojvideo.com/video-yugo/f82c...

ostale posnetke si poiščite

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genius11 ()

z3ro ::

warped: ja na tečaj varne vožnje grema js pa še edn izmed nas treh:D smo bli že lani doli sam smo sam gledali kako se to izvaja pa je kar zanimivo..
hvala vsem nekak se bomo že zdivjali:D

Sc0ut ::

Mi smo 10 let nazaj na odpadu kupli fičota za 8000 sit ter 101 za 10000 sit.
Po gozdu je letelo ko šus, edino na sprehajalce si moral paziti:)

Na koncu so nam jih pubeci iz sosednje vasi zažgali:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

Vikking ::

Ma za tak dnar dobiš že kar nekaj avtomobilov nad 100 KM, če daš še malo več pa že pravo zverino.

Mogoče še nasvet, da si nataknite čelade na glavo, pripnite. Se pravi če se boste peljali več kot 2 osebi, potem vsekakor kupite avtomobil ki ima tudi zadaj varnostne pasove. Ter seveda tisti, ki boste sedeli zadaj, bodite pripeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

M-XXXX ::

WarpedGone je izjavil:

Nekaj časa je menda blo neki dol pri novem mestu al cerkljah samo so zaprl.

Mam bolš idejo:
Denar, katerga ste rezerviral za tale hec, pokurite s tečajem varne vožnje na Vranskem. Vem, da sliši kot neki za stare mame in motorične debile ampak potem boste razmišlal mal drugač. Pizdarije boste počeli na temu namenjenem terenu pa mal več občutka boste dobil, kolk pomaga "pazit" in kaj pomeni reševat glavo. Ne boste se znorel, bo pa vseeno na sporedu mnogo WTF!?!?

Hmm brez zamere, samo kako lahko primerjaš tečaj, ki stane cca 150€+ (3x150=450€) in traja cca 8h in bo vsega konec z enim avtom, ki stane skupaj s polnim tankom 100€ zadeva pa bo bla dobra dneve, če ne tedne/mesece.

Ps: če se bodo dost predrajsali v avtu od tečaja ne bodo odnesli nič oziroma zelo malo, tako da vsaj jaz omenjeno vrsto drajsanja po hosti/travniku močno podpiram. Človek si ne more predstavljat koliko izkušenj dobi... Bi pa priporočal, da začnete na kakšnem travniku, jasi, kjer je dost placa za manevriranje, preden ne dobite občutka.

bauci ::

Vikking
Ja in kaj ti bo taka "zverina" brez motorja? No ja, lahko jo rineš na vrh hriba in se pol spustiš dol. Imaš ves konfort pa saj motorja niti ne rabiš.
Ja sem opazil, da je link na "zverino" že izgnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

T0RN4D0 ::

Za po hosti definitvno 4x4, drugo bote rinli po gozdnih poteh okoli... (zdivjali se pa bote ja, sploh tista dva k bota rinla :D).

Kakšna njiva, panda, pa tej tamali japončki... Mrbit celo kakšnega quattrota, če hočeš malo več konjev. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

IceIceBaby ::

Zberite skupaj kakšnega jurja in kupite enega starega bmwja 325. Potem pa samo piči na Raceland ali v Logatec na drift treninge. Ti garantiram, da bo neprimerno bolj zabavno (in poučno) kot teranje z neko kosilnico po goznih cestah.

z3ro ::

M-XXXX: ja točno te izkušnje oziroma reakcije mam v mislih..vsi smo še mladi vozniki pa pač dosti neizkušeni..zadnjič npr mi je v ovinku (padal je dež) začelo drset sam sm pravočasno odreagiral da ni blo hujšega..no pomoje bi dosti koristnega lahko odnesli iz tega. to z travniki je tud dobra ideja za začetek..
Kst: emm tolk financ pa nimamo:D

M-XXXX ::

Sam sem se pozimi konkretno prefural po snegu in praznih parkirplacih kjer sem skuril skoraj 2 tanka bencina. In mi ni žal niti za sekundo. Dostikrat sem dobljeno znanje že ponucal. Sem bil pa letos tudi na varni vožnji od katere po mojem mnenju nisem odnesel skoraj nič oziroma zelo malo, čemur gredo posledice ravno tistemu drajsanju po snegu:D Vse izkušnje so bolj kot nič!

LordTado ::


Ta kar nekej zdrži pa še pocen je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

M-XXXX ::

Še premal. Še rikverc bi mogu it čez njega, da ja ne bo nikol več metal:D (se opravičujem za izpad)

galu ::

M-XXXX je izjavil:

Še premal. Še rikverc bi mogu it čez njega, da ja ne bo nikol več metal:D (se opravičujem za izpad)


+1 (sarcasm off)
Tako to gre.

TOP ::

Enako tudi jaz se strinjam z M-XXXX

Relanium ::

M-XXXX je izjavil:

Sam sem se pozimi konkretno prefural po snegu in praznih parkirplacih kjer sem skuril skoraj 2 tanka bencina. In mi ni žal niti za sekundo. Dostikrat sem dobljeno znanje že ponucal. Sem bil pa letos tudi na varni vožnji od katere po mojem mnenju nisem odnesel skoraj nič oziroma zelo malo, čemur gredo posledice ravno tistemu drajsanju po snegu:D Vse izkušnje so bolj kot nič!

Pod tole se pa podpišem tudi jaz (izkušnje)

Pyr0Beast ::

Zanimivo da je bilo toliko cameramanov tam, ko so mulce zbili.
Spet kaksna PR kampanja ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DOOM_er ::

Robots will steal your job. But that's OK

System ::

Ne delajte tega... Poznam identični primer, ko so si 3 prijatelji skupaj kupili en poceni avto za divjanje po gozdu... 1 je umrl... drugi ostal brez noge, tretji pa vegetira.

sverde21 ::

Mislim, da je bolje da greste divjati po enem odprtem travniku, če že, ker v gozdu je preglednost nikakršna + cel kup ovir v katere se lahko skreširaš.
<?php echo `w`; ?>

c3p0 ::

Tak avto se najprej vsaj dobro predela. Kletka, 5 točkovni pasovi itd.

Keyser Soze ::

Jeah, right.

Sploh če iščeš avto za 100EUR, boš sigurn pol not vložil še par tisočakov, da bo varen.:D
OM, F, G!

c3p0 ::

Če obvladaš malo švasanja, imaš kletko za drobiž (poglej si kak avto crash, niso milijonarji ravno?), pasove pa komot prestaviš v drug avto.

No, lahko pa potem še več sodeluješ na Slo teku iz vozička...

technolog ::

Tud v gozdu lah zgaziš kako staro mamo k je šla glih slučajno gobe nabirat.

c3p0 ::

Ali pa fašeš jezo kakega psihotika, kot je npr. bil tisti, ki je v gozdu med drevesa napenjal bodečo žico.

LeXani ::

V naših časih smo to počel z yugoti, polskimi fiati..sam kaj ko smo vse takoj razbil.:)
Čas prve prijave 04.11.2005

M-XXXX ::

System je izjavil:

Ne delajte tega... Poznam identični primer, ko so si 3 prijatelji skupaj kupili en poceni avto za divjanje po gozdu... 1 je umrl... drugi ostal brez noge, tretji pa vegetira.

Veš koliko jih letno umre, pa bi se nesreča lahko zaključila s samo nekaj razbite pločevine ali pa še to ne, če bi znali pravilno reagirati v situacijah, katere izkušnje lahko pridobijo ravno iz take vožnje?

Za vsako situacijo je več pogledov. In sam sem mnenja, da vožnja po travnikih, kasneje mogoče po hosti prinese več koristnega kot slabega. Vendar to je samo moje mnenje. Se pa najbrž vsi strinjate, da so izkušnje najpomembnejši del, katere pa pri taki vožnjo definitivno dobiš.

WarpedGone ::

če bi znali pravilno reagirati v situacijah, katere izkušnje lahko pridobijo ravno iz take vožnje?

10-krat več in pravih izkušenj brez tveganja lastnega in tujih življenj bo pridobil na vranskem.

Ko ti bo enkrat en tak mladec v hosti poradiral tvojga otroka, ki se je šel ravno tja mal rekreirat s kolesom boš razmišljal 180 stopinj drgač.
Zbogom in hvala za vse ribe

M-XXXX ::

10-krat več in pravih izkušenj brez tveganja lastnega in tujih življenj bo pridobil na vranskem.

Se ne strinjam. Sam nisem od Vranskega odnesel praktično nič, čemur gredo zasluge definitivno mojemu drajsanju po snegu (kot sem že skoraj napisal). Sam sem bil nad vranskem močno razočaran. Same predvidene situacije, skos eno in isto, nobenega presenečenja, vse ti povedo do potankosti kaj moraš naredit. Tako da (po mojem mnenju) vožnja po hosti/travniku/snegu prinese isto ozirima več kot Vransko. Po kakšnem travniku/zasneženem parkingu pa je nevarnost ravno tolikšna kot na Vranskem (kot podatek- tudi tam so šli avti že na streho).

Keyser Soze ::

WarpedGone je izjavil:

Ko ti bo enkrat en tak mladec v hosti poradiral tvojga otroka, ki se je šel ravno tja mal rekreirat s kolesom boš razmišljal 180 stopinj drgač.

Upam, da ne bo spreminjal svojega mnenja. Konec koncev že sedaj od človeka pričakuješ (no, vsaj jaz), da je sposoben razmislit zadevo v okviru nekih vsaj najbolj očitnih dimenzij oz. zna vklalkulirat not vsa tista očitna tveganja.

Hočeš rečt, da model kar mal počez nepremišljene izjave strelja tule gor po forumu?;)
OM, F, G!

Mipe ::

Fantje... raje zberite denar za kak vikend v enem rally klubu ali nekaj takega. Za nekaj donacije in gajb piva vas bodo z veseljem zapeljali naokrog.

ziga1990 ::

System je izjavil:

Ne delajte tega... Poznam identični primer, ko so si 3 prijatelji skupaj kupili en poceni avto za divjanje po gozdu... 1 je umrl... drugi ostal brez noge, tretji pa vegetira.


podpis.ne se zajebavat bote se kakega gobarja ali sprehajalca povozili.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

projektor ::

Idioti, kar počnete je prepovedano in kaznivo. Upam, da vas dobijo.

dolenc ::

Raj počaki še kak mesec ali dva, da nameče sneg. Potem pa letiš ponoči na nespluženo parkirišče, pa maš zabavo. Pa če praviš da imaš avto, kajn problem, na snegu se ne uničuje :)

Jst grem zmer ko je prvi sneg, da dobim mal občutka za avto, pa je kar fino :D

Tale po hosti pa res ni preveč pametna ideja.

IceIceBaby ::

Kst: emm tolk financ pa nimamo:D


Dolgoročno se bolj splača. Ena stara kanta za 100, 200EUR ne bo dolgo uporabna. Če zberete malo več denarja lahko dobite en drif avto, ki vam bo z minimalnim vzdrževanjem služil več sezon.

Poleg tega...furanje po gozdnih cestah in obračanje z ročno po travnikih postane dolgočasno po 15 minutah.

M-XXXX ::

projektor je izjavil:

Idioti, kar počnete je prepovedano in kaznivo. Upam, da vas dobijo.

In zakaj bi bilo furanje po lastni hosti/travniku nezakonito? Ravno toliko, če ne bolj kot tvoja vožnja po cesti (če že imaš izpit):)

ziga1990 ::

IceIceBaby je izjavil:

Kst: emm tolk financ pa nimamo:D


Dolgoročno se bolj splača. Ena stara kanta za 100, 200EUR ne bo dolgo uporabna. Če zberete malo več denarja lahko dobite en drif avto, ki vam bo z minimalnim vzdrževanjem služil več sezon.

Poleg tega...furanje po gozdnih cestah in obračanje z ročno po travnikih postane dolgočasno po 15 minutah.


malo OFFTOPIC: ej jst vozm fiat uno-ta za 400evrov registriran po cesti in po predpisih sam prvi snežni dan sem pozabil da je to leteča trugca in sem domačo kanto za smeti nabov,pa men je tud dol visel ko sem ga dal sošolcu da je šov z njemu po malco in mi je prvo prestavo uniču da je zdaj nimam.

ONTOPIC: kaj boste pa potlej ko vas bo kdo prijavil in se bo pri vas oglasili možje v modrem ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

projektor ::

M-XXXX je izjavil:

projektor je izjavil:

Idioti, kar počnete je prepovedano in kaznivo. Upam, da vas dobijo.

In zakaj bi bilo furanje po lastni hosti/travniku nezakonito? Ravno toliko, če ne bolj kot tvoja vožnja po cesti (če že imaš izpit):)

http://www.google.si/search?aq=f&source...

M-XXXX ::

http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

O D L O K
o gozdnih cestah
ozdne ceste spadajo med nekategorizirane ceste in jih ne zadevajo predpisi, določeni z zakonom o javnih cestah.

Ob upoštevanju določil zakona o gozdovih lahko gozdne ceste uporabljajo tudi drugi uporabniki.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gps na telefonu in delovanje v gozdu

Oddelek: Mobilne tehnologije
265820 (1936) LeXani
»

zemljevid gozdnih poti

Oddelek: Loža
286216 (4246) krneki0001
»

Izpit in registacija če se ne voziš po cesti?

Oddelek: Na cesti
287643 (5719) krneki0001

Več podobnih tem