» »

Router prekinja povezavo

Router prekinja povezavo

ry4 ::

Hi!
Mam problem. Vsake 3-4minute mi internet crkne za ene 10 sekund. Ko pingam router je takrat "request timed out". Za sam kabl sm zihr da ni kriv, ker sm probu z drugim poleg tega se isto pojavla tud na drugem računalniku ki je povezan na router. Dvomim da bi se v enemu dnevu pokvarla oba kabla...
Poleg tega dvomim da je problem v windovsih, ker ma en računalnik winxp sp2, drugi pa win 98se. Verjetno je router :) Na netu sm isku za kašnimi rešitvami ampak jih nism najdu. Se pa zgodi priblžn vsake 3-4min in traja lih tolk dolgo da mi vrže vn msn, vrže iz špila ipd.

Če ma kdo kšne podobne izkušne pa ma rešitev bi lepo prosu, če bi jo delu z mano pravtako če je mogoče kdo najdu na netu kej pametnega.


hvala, lp

p.s. do zdej je vse lepo delal, mam pa LinkSys BEFSR41v4 router

MAC.H ::

Poskusi z drugim routerjem (od prijatelja ali kaj podobnega). Potem boš točno vedel pri čem si.

Sicer pa osebno mislim, da gre za kakšno strojno napako, ki je ne boš mogel softversko odpraviti... Naloga routerja je namreč predvsem v "obvladovanju" trkov paketov, vendar pa se pri tvojem routerju promet očitno zabaše.
MAC.H


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup routerja - 300 uporabnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1309705 (6734) Spock83
»

Disconnect vsako minuto do dveh za 5-10s

Oddelek: Omrežja in internet
452997 (2153) mgermo
»

Router za manjše podjetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1178098 (6153) madmitch
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963559 (27254) JoskoMacher
»

Router mi štekne...

Oddelek: Omrežja in internet
121577 (1341) strle12

Več podobnih tem