» »

Disconnect vsako minuto do dveh za 5-10s

Disconnect vsako minuto do dveh za 5-10s

MaDrung ::

Torej internet mi vsako minuto do dveh minut preneha delovati za okoli 5-10 sekund.
To sem opazil sele sedaj, ko sem zacel igrati mmorpg igro preko interneta saj se vsi ostali uporabniki v igri prenehajo premikati in tako naprej.
Tudi, ko kaj dol vlecem mi tocno ob tem casu preneha delovati upload in download potem pa se povezava spet vzpostavi.
Zato je posebej motno pri igranju iger preko spleta.
Imam pa preko routerja povezana 2 racunalnika in XBOX360.
Izgleda pa, da ko igram igre preko spleta na XBOXu dela vse normalno. Moj internetni ponudnik je Telemach. Kje bi lahko bil problem???:'(

MaDrung ::

Ponovno instaliral windowse a problem se vedno ostaja. :(
Mi lahko kdo prosim pomaga?

Tilen ::

Pri Telemachu. Sem mel enak problem. Teži, teži, teži, teži. Drugače nebo nič, ker bodo itak rekli, da je vse OK pri njih.

Vpiši tole v CMD:

ping 213.161.0.10 -n 10000 > telemach.txt

Pa pusti naj laufa, potem jim pa log posreduj. Če ti ne bo odveč ga pa še prej sem naloži, da pogledamo ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MaDrung ::

Hmmm....
Sem stestiral in nisem upazil nic nenavadnega.
Ping je vedno okoli 17ms vcasih pa se dvigne na 40ms, vendar samo za en sekundo.
Torej bi lahko bil problem kje drugje in je bilo nakljucje to, da je ravno ob tistem casu prenehal delovati explorer in ftp download?? :/
Malo cudno mi je vse to skupaj.
Je pa res, da X360 komunikacira cisto vredu preko spleta.

EDIT:Se enkrat testiram in mi je 2x napisalo request timmed out.

EDIT2:Hehe, sedaj mi pa vsako minuto napise request timeout, in ce imam igro zraven prizgano, tocno takrat, ko povezava v igri zamrzne.

Sem z firewallom ugotovil, da res pride ta interval vsako minuto, ker mi vsi programi, ki komunikacirajo z internetom prenehajo delovati za 5 sekund.
Torej tukaj je problem z povezavo in ne z igro.
Stestiral tudi na drugemu racunalniku, ki je povezan v mrezo in je bilo isto.
Klicem na Telemach.
Kako se je pa zadeva odpravila pri tebi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MaDrung ()

MaDrung ::

Se mi pa zdi malo cudno, da takrat, ko se povezava prekine za vse programe ukaz ping 213.161.0.10 -n 10000>telemach.txt se vedno ne javlja nobene napake in se ping nic ne poveca ali prekine.
Potem ni problem pri njih??

MaDrung ::

Sem klical na Telemach in koncno nekoga dobil ,ki pa mi je dal za pingat njihov streznik in je rekel, da je do njih vse vredu in, da je zgleda pri meni nekaj narobe. Mocno pa sumim konfiguracijo routerja.
Kaj bi lahko povzrocilo taksne izpade povezave vsake 3 minute??
Telefon dela OK, edino na obeh PCjih povezava pada vsake par minut za 5-10 sekund.

V-i-p ::

MaDrung: kateri modem in kateri router?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

bluefish ::

verjetno bo krivec za težave router, saj zaradi velikega števila povezav verjetno prihaja do sesuvanja le tega.

MaDrung ::

Moj modem jeThomson THG520, Router pa se imenuje ASUS WL-500g deluxe.

Upam, da bom lahko malo spremenil nastavitve, tako, da bo delovalo brez prekinitev.
Drugace pa ne vem kaj mislite s prevelikim stevilom povezav, saj sem na njega prikljucil samo en PC z na novo instaliranimi winsi pa je tezava se vedno obstajala.
Se lahko kaj spremeni bv nastavitvah, da se to ne bo dogajalo, oziroma lahko povem kaksno informacijo, ki bi utegnila razloziti ta pojav??

Slowenc ::

Daj direkt PC v modem in potem pokliči na telemach, da ti spremenijo MAC.

POtem boš pa videl, če je router problematičen.
Skiny gate.

Tilen ::

Hehe. Ja, dokler niso prišli uredit mi je delalo točno to kot tebi.

Naredi tako kot sem ti rekel, počakaj da pride do konca pa odpri log. V kolikor je prisotna izguba paketov, tudi če je 1%, kličeš. Tudi močno dvomim, da te je on pingal 3 minute da bi videl kdaj prekine in velika vrjetnost je, da je ravno takrat delalo. Pač naredi kot sem zgoraj napisal, počaki kakšno uro, da se to spinga in si poglej log.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Slowenc ::

Tilen, dej ne prbijaj.
Skiny gate.

T-h-o-r ::

slowenc, ti ne bluzi, vsi internetni ponudniki hočejo iz tebe narediti krivca in idiota, zravn pa so tako šlampasti in tako leni, da bi jih tepel ko bike
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Slowenc ::

Mogoče je pa kakšna čudna karma nad Velenjem in mu zato ne dela vredu.

Tilen, povej kako se je težava uredila pri tebi?
Skiny gate.

Tilen ::

Packet lossa ne sme bit. Kje pa živite? Mate vsi Siol al kaj? >:D

Slowenc, pravim, da je prišel terenski in uredil. Kaj je blo me ne briga.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

T-h-o-r ::

jah, v krizi pač hudič siol je
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

MaDrung ::

Ja poglejte kako je.
Tilen: Ko si mi ti dal tisto za pingat so se mi te izgube dogajale.
Potem pa nic vec, pa tut, ko mi je un dal za pingat ni bilo nobene izgube, pa je pustil pingat 6 minut. (meni je vmes 2x prekinilo internet pa je tam vse lepo cez teklo).
Tako, da pomojem je kriv router. Samo kako je to nareto se sedaj ne razumem. Ce internet nikjer ne dela kako lahko iz mojega racunalnika posiljam signal (pingam njihov server)?

Slowenc ::

PING = ICMP protokol = 3 layer
HTTP = 5 layer

Očitno ti do 3 layerja dela OK, naprej pa nič več.

sigurno imaš router u pizdi. Daj ga na tovarniške nastavitve, ali pa si naloži nov FW, najraje dd-wrt ali pa tomato.
Skiny gate.

Tilen ::

Kaj če bi pa res raje direktno povezal najprej, preden toplo vodo odkrijemo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MaDrung ::

No vredu, jutri bom vse to sprobal, ker danes se je fotr na on PC zabubil, kjer je router pa modem.
A to, ko se direkt povezem sam kabl not utaknem in stestiram pa ne bo treba nic nastavitev stimat??

Drugace se je pa fotr zadnje cajte neki za oddaljeno namizje z routerjevimi nastavitvami spilu. Tak, da mozno, da je kaj "kratkosklenil".

Slowenc ::

Matr, si pa res kmal tole povedal!!!!!!!!!!

In potem so vsi drugi krivi! Fotr še bol noob k sine, ali pa obratno, potem pa jokcat, da ne dela.
Ko boš priključil PC direkt na modem, kličeš na telemach, da ti spremenijo MAC, pa še reč jim da si ;( ....
Skiny gate.

MaDrung ::

Sem vtaknil utp kabel iz modema direktno v PC in sploh ni prislo do povezave.
Kaj naj storim, da se bo povezalo direkt? Moram kaj nastaviti dodatnega?

Slowenc ::

Matr, ampak ne da si lesen, še brat ne znaš. Že 2x sem ti napisal, da ko boš dal PC direkt v modem, pokliči na Telemach, da ti vpišejo MAC od PC-ja, ker zdej je od routerja.
Skiny gate.

MaDrung ::

Hehe, nisem vedel kaj MAC sploh je.
Drugace pa trenutno nisem imel toliko casa, da bi kaj spreminjal, ker ce kaj ne bi delalo bi spet fotr pizdu.

banfro ::

Moje mnenje je, da te zafrkava router. Sam imam namreč tudi tega ASUSa in imam iste probleme. Je pa gor original FW.
Ker ne igram špilov, zadeva ni "preveč" moteča, me je pa vseeno danes razpizdlo! Jutri naložim novi FW. ;(

A ja, men se to dogaja sam na wirelessu. Ko sem na kablu je vse OK.

lp

PS: Moj ISP ni Telemach.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: banfro ()

bluefish ::

nisem bral celote - če se je torej fotr igral z routerjem, ga resetiraj (ne fotra, čeprav bi tudi to morda pomagalo). Drugače pa, tako kot je bilo rečeno, računalnik direktno poveži z modemom in kliči za spremembo MAC-a (ne na McDonnald's).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Matheeew ::

Oz. hitrejša rešitev: preveri ali je MAC naslov na routerju enak MAC naslovu na mrežni kartici.

Če ni, potem prepiši MAC iz routerja na mrežno....nikakor pa ne obratno.

pilotgirl84 ::

Lep pozdrav.
Pri meni se pojavlja isti problem. Na osebnem pc-ju dela internet brez problema,medtem ko mi na prenosniku...ne vem vsakih 30 min vrže dol s povezave za sekundo ali dve,nato se normalno poveže nazaj. Moj ISP= T2. Vrsta routerja = EDIMAX
Kaj mi je storiti,ker je zelo moteče.
Hvala

V-i-p ::

Vi mate tole po mojem preveč povezav naenkrat nastavljenih v raznih p2p programih in podobno, potem se pa ruterju ali modemu zmeša... Za druge sicer ne vem, kabelski modem pa "znori" po preseženih nekje 800 povezav naenkrat...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

pilotgirl84 ::

Hm.....prej k sm mela od siola adsl ni blo problemu na prenosniku.....sedaj pa se to non stop dogaja. Hm mislim da nimam nobenih takih povezav na enkrat vzpostavljenih. Se pa to še vedno dogaja in me zanima rešitev. Dejte mal svetovat če kdo ve.
Hvala
Maja

V-i-p ::

Jah, vprašaj pri svojem operaterju, naj ti pogledajo ali ti dol pada povezava ali je povezava ok, pa ruter jebe...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

pilotgirl84 ::

Hvala.

Matheeew ::

Testno odmakni router in preveri ali ti še vedno dol meče...

pilotgirl84 ::

Em...metlje mi dol sam na prenosniku. Če sem na brezžičnem.

Tilen ::

Odgovor je na dlani, kajne? :\
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pilotgirl84 ::

Tilen....sorry. A bi napisal odgovor,ker očitno sama nisem dosti inteligentna? :\

Saintek ::

Mislim, da ti je hotel povedat, da je napaka ali na mrežni kartici prenosnika ali pa na brezžičnem routerju ni nekaj pravilno nastavljeno :) Ker če na drugem pc-ju net dela tako kot mora ni nobene napake s strani ponudnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

pilotgirl84 ::

Aha. Ja sej vem da mi je to hotu povedat ;))
A mi lahko kdo svetuje kako naj vse to poštimam da bo delovalo normalno?

Zgodovina sprememb…

pilotgirl84 ::

Aja pa še to...mogoče kaj vpliva na to tudi ta dejavnik.....na osebnem pcju se večinoma pobirajo razni torrenti...poleg tega pa je na router priklopljen tudi playstation 3. Sicer ni nonstop prižgan. Ok...prosim za nasvete kako uredit to stvar.
Hvala

V-i-p ::

Joj, kaj sem ti pa zgoraj napisal... preveč konekšnov gre skozi ruter, pa prekinja. Kaj pa misliš, da torrent odjemalci uporabljajo? V torrent programih zmanjšaj število povezav, pa bo...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

pilotgirl84 ::

Aha. Kje pa naj to naštimam?

Slowenc ::

V torrent programu.
Mal poguglaj.
Skiny gate.

pilotgirl84 ::

Ok. Program je bitspirit. Našla sem samo število aktivnih prenosov in še to so naštimani trije prenosi na enkrat. To pa je tudi vse kar je moč najti tam.

V-i-p ::

Flikni ta bitspirit dol, pa naloži Utorrent in pod Možnosti, nastavitve, Bittorent pusti "Največje skupno število povezav" ter "Največje število povezav s soležniki na torrent" na miru, pa boš videla da bo bolje...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

pilotgirl84 ::

Ok Vip nardila kot si reku...ne pomaga. Še vedno me dol metlje. Mislim da ni odvisno od torrent programa,saj me dol metlje tudi kadar ni prižgano.

mgermo ::

Mam Speedtoucha direkt na pc. Par mesecev pri Amisu vse kul, zdej pa 2 tedna prekinja vsakih 2 - 30 min, včasih je cel dan v redu potem pa spet. Telekomovc na centrali pravi da se modem normalno sinhronizira, na Amisu že 2 tedna nimajo pojma. Jst pa v jok...?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180092600277 (232) yoco
»

Internetna povezava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
575480 (4451) BK5
»

Problem z brezžično povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
102208 (1966) solatko
»

uTorrent in Telemach

Oddelek: Programska oprema
295415 (4522) poweroff
»

internet konekšn gone bad :(

Oddelek: Omrežja in internet
172130 (1798) vipeer

Več podobnih tem