» »

Router mi štekne...

Router mi štekne...

mauseeek ::

Doma imam 3 računalnike in probavam že nekaj časa najti primeren router.

Odkar sm iz wireless prešaltu na navadn žični router mam same probleme. Mel sm že 3 routerje in usi so zaštekavali 8-O Torej, pri vseh routerjih sm mel isti problem: Vklopu sm router, use naštimu, se connectu na net, po določem času (npr. 20 min lahko tudi 1 ali 2 uri, odvisno) je router zaštekal. To pomeni da se na njega nism mogu več connectat, interneta ni imel več noben računalnik, mreža pa je delovala. Prvi router je bil LevelOne 1412 drugi je bil D-Link 707P zdj mam pa doma SMC7004VBR. Dons sm dobu SMCjev router in sm ga priklopu in spet use lepo naštimu in mi je po 20 miutah dobesedno šteknu. Use lučke na routerju svetijo in router se pač ne odziva več, če hočem da router spet žačne delat ga morm izklopit iz elektrike in spet priklopit, ampak spet štekne po določenem času. :'( Isto kot pri ostalih.

A ima/je imel mogoče kdo od vas enak problem ? Kdo ve kaj bi blo lahko narobe? Vse 3 računalnike sm preskeneru z updateanim Pc-Cillinom in ni najdl nobenih virusov. Ima kdo kkšn predlog? :\

Vnaprej hvala za odgovore.

primozn ::

Tudi sam imam enak problem... Uporabljam LevelOne FBR-1405TX. Router mi po določenem času (2 uri) zašteka. Ugotovil sem, da se čas delovanja zelo podaljsa (tudi 2 do 3 dni) če omejiš število povezav. Tu mislim na P2P programe, ki imajo opcijo MAX CONNECTIONS. Jaz imam na primer v emule max connections na 400. Tako mi dela tudi dan ali dva, sicer pa hitro zablokira. Govori se o hrošču v firmware-u mogoče tudi v čipovju, ki ga router uporablja. Nekje sem zasledil, da bi naj imeli vsi routerji, ki uporabljajo taksno čipovje kot moj FBR-1405TX zelo podoben (samo vizualno spremenjen) firmware. Posledično imajo tudi vsi taki routerji tale BUG...

Upam, da ti to kaj pomaga... Jaz sem zaenkrat na vtičnico nastavil timer, ki mi nekaj krat na dan za minutko izklopi router iz napajanja. 8-)


.Bandit.

Tommy_Lee ::

Js mam tu FBR-1405TX Router pa sm pogruntu da ne more več stvari na enkrat delat! Npr. imam pržgan Azureus in hočem brskat po netu in ne gre kot da ne bi biu povezan na internet! Ko ugasnem Azureus zaženem brskalnik in normalo lahko brskam po spletu! Bilo je pa že slabše, enostavno vse sm zapru in šou brskat po spletu in ni delalo in sm mogu resetirat Router, potem sm si updejtu firmware in sedaj dela tako kot se napisal v prejšnji povedi! !

Lp
Tommy_Lee

Matri[X] ::

Zgorajomenjeni LevelOne routerji imajo znano tezavo, da prenehajo z delovanjem, ce imajo vspostavljeno n stevilo povezav. Vsak, ki ga poznam in ima ta router, ima to tezavo. Ce zelite router, ne kupujte zadev pod 30k, ker vsi uporabljajo isto vezje (podobno kot pri mreznih za ~2k - realtekov chip).

jurec ::

Jaz imam enako težavo imam ruter LevelOne 1412TX. Ima že kdo rešitev?

ginekolog ::

Jaz imam tudi ta cheap router planet za 8k (je isto kot level one). Pri ~400 povezavah štekne.

To rešiš tako, da v P2P omejiš število povezav na recimo 100. DL je praktično nespremnjen, router ne šteka, tudi ping lossa ni.
Divers do it deeper.

gorano ::

Imel sem 2 Jaht routerja in 2 LevelOne.
Vsi naj bi imeli 254 povezav Max.

Pri Emule na treh računalnikih se je vsak večkrat na dan obesu!
Pa mamo emule omejene na 40 povezav max vsak .... 3x40 je precej manj kot 254!!!

Sedaj imam LevelOne 1405TX, hardware verzija 3, Firmware v2.66, pa včasih do 10 dni zdrži ... ampak vsaj nikol ne štekne do konca ... ga vsaj lahko čez menije resetiram!
Aja ... pa firewall mam ugasnjen ... na ma manj za razmišlat!

To so sama jajca ... k so samo za surfat pa maile gledat!
Res je treba bolšega kupit!

Mi gre pa na živce, ker ne dela niti približno tako kot je obljubljeno!!!!

Ciao

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gorano ()

Spc ::

Najboljše je mašina nekakšna 400MHz Pentium II za route-anje prometa.
To pa zagotovo ne štekne.
Pomojem se vsi ti mali routerji pregrevajo .. sem imel enake probleme z 8 portnim switchem prvo od planet-a potem level one.. stvar se mi je hudo pregrevala.
Zato pa sem se potem odločil, da kupim 3com-ov swtich, ki je stal 60k sit (8 portni).
Sedaj pa od kar mam 3com še niti enkrat ni štekno.
8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

gorano ::

Hi!

Se nič ne pregreva ... mislim, da majo vsi te routerji enako osnovo Firmware-ja, ker tudi meniji več al manj enako zgledajo .... se mi zdi, da je vse te programe, ali pa vsaj osnovo, naredila ena ekipa softweristov, ki pa je zgleda precej nesposobna!

Sicer, če vam ni škoda elektrike, je najboljša rešitev, da imate za router en PC z dvema mrežnima karticama.
Dokler sem imel router na servisu, sem imel tako P2-350MHz in je delal k raketa, nikoli ni nč štekal!

Ciao :)

matevzm2 ::

Asus 500 ima isti stos. Zdrzi odvisno od obremenitve. Nato crkne WAN port in je potreben reboot. Zdravila mojstri se niso nasli.

Mavrik ::

Modem pač crkne zaradi preobremenitve, namreč P2P programi niso nič kaj nežni do routerjev.
Če mate ADSL z dinamičnim IPjem, preprosto router naredite v switch ter se s vsakim ločeno povežite. Dela 100%-
The truth is rarely pure and never simple.

CaqKa ::

če vam p2p programi delajo težave z ruterji potem si v p2p programih naštelajte ustrezno manj povezav.

strle12 ::

Tkole ! Jaz imem Router Level One 1405-tx! Men je skoz in skoz metal ven ta router!!

Pol sem upgrede firmweare!!
Pregledal povezave kar so mi telekomovci narihtali!!
Problem se je pojavil s konektorji od glavne omare do calisto Modema!!
Mdem mi ja metalo ven - potegnil sem nov kabel zamenjal doze s konektorji na hisnem
tramu in zadeva je začela delovati ˝normalno˝!!
Zdej mi ga vrže morda dvakrat tedensko!!
Download iz dveh comp. mi dela zadovoljivo!!


Ni vse v nastavitvhah je treba tud telekomovce mal za jajčka ker so
površni kot P****!!!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
213584 (2742) nejck
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303244 (2221) malinavc
»

Tezave z routerjem LevelONE FBR-1405TX

Oddelek: Omrežja in internet
233612 (3013) Caligula
»

Router - Level One FBR-1405TX

Oddelek: Kaj kupiti
211481 (1092) Groovy
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555154 (3884) plavko61

Več podobnih tem