» »

Strežnik 150Mhz, 64MB-Rama //FTP-FileServer?

Strežnik 150Mhz, 64MB-Rama //FTP-FileServer?

Lincolin ::

Sedaj ko sem nekaj računalnikov sestavil skupaj in vsakemu določil svojo nalogo (osebni, server, prehod....) mi je ostal še en strežnik 150 Mhz, 64 MB-Rama pa me zanima ali bi na takšen sistem lahko naložil kakšen FTP ali FileServer v obliki Linux-a?
Ni važno, da je v grafičnem okolju lahko pa je v TEXT načinu.
Kaj mi priporočate?
L.P. Grega

HellRaiseR ::

Seveda, deloval bi brez problema. Priporočam vsftpd, ker naj bi bil dokaj varen.

Lincolin ::

Je to celoten Linux ali samo aplikacija, ki se naloži na Linux?

Daedalus ::

Je samo program... drugače pa tud proftpd ni švoh.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Lincolin ::

Kakšen Linux pa naj naložim na takšno konfiguracijo?

Daedalus ::

Nekaj minimalnega, konzola only. Recimo Debian netinstall (malo bolj zahtevno) in dodaš samo tisto, kar rabiš. Al pa Ubuntu server - malo manj zahtevno, pa bolj "debelo".
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Kami ::

Dvomim, da bi debian al pa ubuntu delal ok na takih specifikacij, jaz bi racko slackware pa en starejši kernel, kr z novejšim bi vse delalo fanj počasi...

Lincolin ::

slackware so mi že kolegi priporočali, ako kaj ko ne znam naložiti novejši kernel saj sem bolj začetnik v Linux-u razen delo z grafičnem okoljem.

Lincolin ::

NasLite
Se je že kdo s tem obadal?
http://www.serverelements.com/naslite.php

lukaz ::

Kami: dj ne nabijej. na malo slabši konfiguraciji sm jst lavfu Debiana kot server z apache, proftpd, sambo, psybncji in parimi botki. To pomen da bo debian čist lepo delu kot ftp server...

Lincolin ::

lukaz: katero verzijo Debiana si pa imel?
Lahko pošleš kak CD?

Daedalus ::

Trenutno stabilna je debian Sarge. Tule poišči inštalacijski CD, priporočam netinstall in ročno dodajanje potrebnih zadev...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Lincolin ::

Za mojo konfiguracijo?
Hvala!

Nerdor ::

Lincolin> Debian 3.0!~ Debian 3.1 pusti pri miru. Namrech 2.4 kernel je za tvoj HW ze prevech. 2.6 je overkill za tvoj HW!! Glej, noben se ni spomnil, da namrech Debian 3.0 (in ne 3.1) ima default kernel 2.2, ki ma nekatere "goodye" (beri: dele kode od 2.4 kernela) prirejene v 2.2
Nekako Debianov 3.0 kernel 2.2 je nekaksen kernel 2.2 na steroidih. Zelo primerno za tvoj HW. Lahko tudi Slackware, samo raje instaliraj, dobri stari 2.2 kernel in ne 2.4, ker je slednji prevech HW pozresen in je posledicno primeren za P2/Celeron s 128MB mashine.
... for lifetime!

Daedalus ::

Ahem, jaz sem na podobni mašini uspešno uporabljal Woody (Debian 3.0) s patchanim 2.4.13 kernelom... Pa je zadeva furala dosti več, kot pa ftp server...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

lukaz ::

takrt sm furu Woodya (3.0) z 2.2.20 kernelom, ker mi ni uspel skompajlat 2.4 kernela z podporo za mojo mrežno (moja nesposobnost bl kriva pomoje)

tvich ::

Pravkar testiram NasLite+ na: 200Mhz Intel, 64 RAM-a, 3.2gb MAXTOR, 200gb IDE, NIC=RLT8139.
Z hard diski nisem imel nobenega problema, isto z mrežno. Malce bom še preveril http dostop in telnet in čez noč naložil cca 9 dvd-slikic. Jutri popoldne bom napisal kako je vzdržal in kakšni so vtisi.
Hvala za topic in link.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

antonija ::

Men dela Sarge cist lepo na P200 64MB RAMa... Sicer vse kar je graficno (razen Xov) je dokaj pocasno, ampak drugace pa BP.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tvich ::

NASLite+ mi še vedno lepo teče, hitrost zapisovanja na disk je praktično identična kot pri 15x hitrejšem mlinčku. Edini problem je pomankanje zahtevnejših nastavitev (pravzaprav, kakršnihkoli nastavitev). Če imaš na mreži enakopravne uporabnike, potem je to zelo zanimiva in presenetljivo stabilna rešitev.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

Lincolin ::

Si kaj zasledil kakšne FTP rešitve mmislim glede FTP serverja prav tako HTTP server.
Katero verzijo si to uporabil?
Nmreč imam CD verzijo tako če rabiš piši.
Lahko še malo napišeš kakšne funkcije imaš ter rešitve.
Ali se da malo preurediti osnovno stran mogoče php?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117224 (32898) RedDrake
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16214994 (10076) Eru
»

Linux na notebooku

Oddelek: Operacijski sistemi
341261 (888) Rumko
»

debian - boot iz disketnika

Oddelek: Operacijski sistemi
10962 (889) Gandalfar
»

Kateri Linux za strežnik??

Oddelek: Operacijski sistemi
231337 (1098) segi

Več podobnih tem