» »

debian - boot iz disketnika

debian - boot iz disketnika

JakobSTR ::

pozdravljeni
zanima me, kje bi dobu zagonsko za debian, ki že med inštalacijo namesti kernel 2.4.18. sej bi ga namestil z apt-get, sam ker mi mrežna ne dela z 2.2.x (zazna jo samo 2.4.18). mende gre, če bootaš s cd roma, ampak moj komp te možnosti ne podpira. če namestim debian z bootom iz flopyja, se namesti kernel 2.2.x.

hvala za pomoč

PS: če ne veste kje dobit zagonsko, mi prosim povejte, kako namestit kernel 2.4.18, brez interneta (komplet ukaz in kaj (verjetn kernel) morm zdownloadat).

Gandalfar ::

roscha ::

Hmm. In kaj manjka generic kernelu? Po lastnih izkusnjah je se najboljsi...
Torej: www.kernel.org --> download
tar xvz(j)f kernel.x.y.z.tar.gz (bz2)

make (menu/x)config
make dep
make clean
make bzImage
make modules
make modules_install

in voila!
cp /usr/src/linux_blabla/arch/boot/i386/bzImage /boot/
Se lilo popravis ter pozenes in to je to. Prezapleteno?



by!

Gandalfar ::

roscha: rocno konfiguriranje kaj vse vkljucit v jedro (iz nica) zna bit zabaven proces za zacetnika.. + to mu se zmeraj ne pomaga saj mora nadgraditi kernel tools in vse kar je naokoli na razlicico za 2.4..

roscha ::

Ja mas prav sem malo hitro napisal in slabo prebral. Upgrade z 2.2 na 2.4 zna bit peš kar "malo" tečen.
Samo prevajanje jedra pa je bila ena prvih stvari ki sem se jo lotil pod linuxom. In se mi za začetnika sploh ne zdi tak bav-bav kot vsi jamrajo. Samo kak Kernel HOW-TO je pa vsekakor treba prebrat prej. :D

by!

Nerdor ::

Ekskjuzmi Roša, ampak tu je Debian in Debijanovski način kompajliranja jedra..

Sej tvoj način je uredu, če gledamo nevtralno na distro linuxa
Vsaka distro (no skoraj) ima svoj način ki se rahlo razlikuje...

Recimo, Debian-way-of-compiling-kernel:

Generični linux kernel je ok, še bolje je, če si apt-get kernel-source 2.4 (nisem napisal celega ukaza, pač sej znate kako to gre). Ker Debianov kernel source ima patches, ki so primerni zanj (dEbiana) [ ma skor vse disto majo po-svoje-popacan-kernel, ker neki rabjo, za svojo strukturo, recimo: vsaka distro ima svoj način kako poganja rc datoteke in podobno ]

1. kot root se prijavi ali zažen fakeroot znajdi se v /usr/src/linux
2. make menuconfig ali xconfig (obstajata tudi gconfig in kconfig namenjena bolj 2.5 in prihajajočemu 2.6 (sam jih moraš sam doinštalirat))
3. make-kpkg --revision=roscha.1.0 kernel_image (--revision= je lahko karkoli, ozr. kako ga boš poimenoval in videl v lilo )
4. v /usr/src se pojavi kernel-image-roscha.1.0.deb, in dpkg -i kernel-image-roscha.1.0.deb
5. sam ti bo poštimal lilo.conf, prejšnje jedro se bo imenovalo LinuxOLD, z modconf pa si dodaš module, ki si jih skompajlal (namesto make modules, make modules_install)

In to je to.. drugačen način kompajlana kernela (ma kernel je stisnjen v deb namest v bz2, prednsot je v temu, da ga ima v databasu deb-ov ta kernel, ka si ga skompajlal :D in ga lahko remuvaš s dpkg-jem :)

Možno je še hitreje, kernel-image-2.4.xx apt-getaš, sam to ni glih to...

Gandalfar ::

se ena prednost je da imas se module notri v .deb paketku in ta kernel lahko brez tezav posredujes na kaksno drugo kisto

JakobSTR ::

a hočete povedat, da brez da bi se zajebavu z prevajanjem jedra ne morm met kernel 2.4.18 na debianu 3.0 ?

Gandalfar ::

Pa sej sem ti dal link na disketo s tem kernelom..

JakobSTR ::

sory. men je ene napake javl med namestitvijo (oz enga koraka ni hotu nadaljevat). ampak to bo verjetn moja krivda

Gandalfar ::

bolj konkretno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
331788 (1241) moj_nick
»

Prvo prevajanje jedra - Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
91268 (1094) Gandalfar
»

Kernel težave - xtime

Oddelek: Operacijski sistemi
91045 (944) operater
»

ipv6

Oddelek: Omrežja in internet
246294 (5966) Kostko
»

Kernel tezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
121208 (997) DarkHand

Več podobnih tem