» »

"apt-get install xy" težave (Debian)

"apt-get install xy" težave (Debian)

B-D_ ::

Kadarkoli želim namestiti nek paket mi javi, da ga ne more najti.

pri npr
apt-get install kde
mi napiše
ni mogoče najti paketa kde

isto pri
apt-get install xserver-xfree86

Sicer vem da za kde moram prej namestiti še x, toda tudi pri x-window-system in ostalih komponentah x-a mi javlja popolnoma isto napako.

V sources sem že pisal neke linke, pa še vedno nič ne najde... kakšne ideje kako naj iz trenutnega stanja (debian v ultralight inštalaciji - webinstall - trenutno samo konzola) spravim zadevo do x-a s kde desktopom?


p.s.: fyi: Želim zgraditi sistem iz nule brez bloatware-a ki je ponavadi naložen ob "dumb" inštalacijah, zato gradim zadevo od začetka.

poweroff ::

Vpišešlinke v sources.list, potem pa moraš obvesno napisati apt-get update.

To ti refresha tvoj SEZNAM paketov.

Pa splača se tudi apt-get upgrade - naložiš kritične popravke sistema.
sudo poweroff

B-D_ ::

To o sources.list mi je jasno, ne vem pa kje bi našel prave linke za vpisat. Neke sem že vpisal, pa mi še vedno ni po updejtu našel paketov.

Poleg tega mi tudi dns ne resolva in trenutno vpisujem linke kar z ipjem (kar deluje, tko da ni panike z dnsi @ the moment, najprej bo treba gui postavt).

iBojan ::

npr tole:

deb http://http.us.debian.org/debian stable main contrib non-free


več pa stric google ,)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iBojan ()

poweroff ::

V /etc/resolv.conf vpiši:
nameserver (IP nameserverja)
nameserver (IP drugega nameserverja)


V /etc/network/interfaces pa:

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet static
address xxx.xxx.xxx.123
netmask 255.255.255.0
network xxx.xxx.xxx.0
broadcast xxx.xxx.xxx.255
gateway xxx.xxx.xxx.1
# dns-* options are implemented by the resolvconf package, if installed
dns-nameservers xxx.xxx.xxx.xxx xxx.xxx.xxx.xxx
up /etc/network/firewall.sh

(v primeru, da imaš statični IP, pa IP ki ima na koncu 123. Network ima na koncu 0, broadcast 255)

Jaz imam še firewal.sh skripto, ki se dvigne hkrati z mrežno.

Sicer pa poglej tole: Marillat - spodaj piše o neuradnih debianovih repositoryih.
sudo poweroff

B-D_ ::

link deluje, sicer vpisan z ipjem, ker DNS ne potegne, pa vendar

hvala, _GeS_


Glede DNSa je pa še vedno jeba... ker Debian ni inštaliran direktno na sistem temveč teče v VMware emulatorju in se povezuje preko NAT vmesnika, tko da ne vem kakšne nastavitve bi bile potrebne za to zlavfat (v slo-tech linuxu se je na NAT povezal brez problemov, samo ipje dnsov sem vpisal ročno pa je zadeva tudi z resolvanjem zlavfala).

Sicer bi raje uporabljal še emulacijo fizične mrežne, kjer preko dhcpja dobi virtualna mašina direktno svoj ip in tudi dns naslove iz mojega routerja (tko sem delal prej), toda temu se trenutno izogibam ker na faxu ne morem potem priti iz Debiana na wlan (eduroam). Pač so neke čudne enkripcije in se je jeba konektat iz ne-winXP-sistemov, zato mi je enostavneje lavfat prek NATa ker itaq ne rabim direktnega dostopa do serverja v VMware.

64202 ::

V taglavnem OSu vklopi IP forwarding (share this connection na zunanjem vmesniku bo verjetno okay), na debianu pa nastavi gateway na notranji IP od main OS-a, pa bo.
I am NaN, I am a free man!

B-D_ ::

Zadeva prek nata nima nekega direktnega vmesnika v XP ki bi se dal štelat... vmware pač enostavno uporabi trenutno aktivno povezavo na net.

Enivej, blem sem rešil z workaroundom... najprej sem preveril zakaj se fajl z vpisanimi pravilnimi DNSi ves čas sam od sebe briše (prepisuje) in ugotovil, da se ob vsakem refreshu pri dinamičnem dodeljevanju osveži tudi DNS. Osvežitev pa poteka tako, da skripta pokliče eno drugo skripto ki na koncu vrne seznam DNS IPjev, ti ipji pa so potem shranjeni v resolv.config. Rešitev problema? Ime datoteke, v katero je prej shranjeval, sem spremenil v resolv.conf.tmp - problem rešen.

p.s.: Sicer sem najprej poizkusil zakomentirati vse skupaj, pa potem pri bootupu ni hotel prepoznati mrežne. Potem sem pa šel po principu "ne se kregat z debilom" in pustil da opravi svoje ter shrani rezultat v kak neškodljiv fajl. Če bi se mi ljubilo bi zdej še spedenal, da namesto v fajl shrani kar v /dev/null toda potem bom morda enkrat, ko bom hotel zadevo popravit pozabil zakaj se resolv.conf noče dinamično popravljat. Naj ostane kar tko kot je. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 in Linux

Oddelek: Omrežja in internet
143498 (2708) roscha
»

debian statični ip

Oddelek: Omrežja in internet
6939 (861) asgard2.0
»

Kako v linuxu naštimat dva IP naslova na eni mrežni karticikartici?

Oddelek: Operacijski sistemi
71200 (1109) Bakunin
»

Samba porti

Oddelek: Omrežja in internet
341645 (1341) hruske
»

A kdo ve kako v Linuxu skonfigurirat zunanjo mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
161504 (1303) Yohan del Sud

Več podobnih tem