» »

solonote 1559-A

solonote 1559-A

no_use4 ::

zanima me, ce ima kdo zgoraj omenjeni prenosnik (solonote 1559-A)?
namrec premisljujem o tem, da bi ga kupil.

kot sem slisal, je ta model bistveno boljsi od njegovih predhodnikov, kar se tice ohisja in komponent.
ce ga kdo ima, oz. ga je imel moznost preizkusiti, bi mu bil zelo hvalezen, ce bi delil svoje izkusnje.

najlepsa hvala.

lp

billy ::

notesnik verjetno bazira na barebone sistemu od aopen, glede na oznake, katere ima aopen popolnoma enake.

drugače pa...915 čipset in nvidia 6600 grafična. Laptop ziher ni slab.

billy ::

aja pa še nekaj sem našel...

http://solution.aopen.com.tw/products/n...

8 celična baterija..glede na acerja, ki ima 4 celično i večina HPjev (tega razreda) z 6 celično je to zelo pohvalno.

no_use4 ::

billy, najlepsa hvala k si se potrudu pa poisku te podatke, ampak to sm ze tud sam zvedu, oz. zarad teh stvari mi je kul :))
zanima me pa tut glede ohisja pa to, ce kej skripa, ce se tipkovnica zelo upogiba pa take stvari...

slisal sem, da se je pri starejsih modelih tipkovnica zelo upognila ko si malo naslonil roko gor ... pa me zanima ce je tudi pri tem tako.

ampak vseeno hvala.

lp

brezi ::

Ima mogoče še kdo ta notesnik ?
So se pojavili kakšni problemi?
Kakšna je kvaliteta sestave, ali se tipkovnica upogiba kot pri starejših modelih?
So se pojavile mrtve točke na zaslonu?
....

Hvala

zee ::

pojdi pogledat tipkovnico, če so tipke (znaki) nalepljeni na tipkovnico, se nakupu rajši izogni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

miha22 ::

živjo,

jaz ti nakup odsvetujem saj imam zelo zelo slabe izkušnje s solonote prenosniki. servis je beden (za menjavo dvd-ja sem čakal 40 dni), prenosnik se je pa stalno kvaril. V 2 letih sem ga uporabljal cca 1.3 leta (ostalo je bil na servisu). Sranje od sranja ta solonote in elkotex.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miha22 ()

trek@s ::

Ravno drugačne izkušnje: Po treh letih uporabe niti enega servisa, sledi uporabe minimalne, tipkovnica kot prvi dan, upogiba se ne pretirano. Edina "pomankljivost" je ta, da je izdahnila baterija, ampak po takem času tak pri vseh prenosnikih. Tudi s servisom imam dobre izkušnje, ker je bil hiter odziv, rabil sem ga pa le zaradi nadgradnje - vprašal sem, če mi gre garancija, če sam vgradim ram ali večji disk. Rekli so, da ne, in da lahko menjam tudi dvd/cd-rw enoto za dvd-rw enoto sam če želim, pa mi ne bi šla garancija. Tako da po treh letih samo trkam po lesu (tok tok).

Calligula ::

Kolega ma ze dobri dve leti 1556ko. Vse dela odlicno, tipkovnica ni v rangu IBMa je pa na 80% tega kar je povsem dovolj.
Za tisti denar bi takrat dobil samo popolnoma oskubljena jetra pri konkurenci.

Se kar splaca, izkusenj z servisom pa se ni bilo tako, da tega ne morem povedat.
Je pa seveda vedno smiselno malo pogledat kaj se kaj dobi v tem casu.
Tudi po EU npr na www.geizhals.at

brezi ::

Saj ne pričakujem čudeža za ta denar.
Ampak trenutno ko gledam ponudbo 600-700 eur mi ta zelo diši, saj konkurenca ponuja veliko manj (na papirjih!)
Če ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi lahko še pogledal za ta denar in da ima grafično v rangu go6600, X700 ...
Gledal sem tudi reklamo za tron m85, ki ga prodajajo za 699eur in ima dobro konfiguracijo v papirnatni obliki.
Koliko se lahko po kvaliteti primerja tale tron m85 pred solonote1559.
Vsakemu, ki sem omenil tron-a mi ga je sladko odsvetoval ...
Kakšen nasvet!?
Kakšen konkurenčni za ta denar!?

Link Solonote 1559

HVALA VSEM!

Gregor

miha22 ::

Solo-ti in tron-i so bolj ali manj isto cenjeni oz. so v istem kvalitetnem rangu.

Calligula ::

Priblizno enako. Drug prijatelj ima ze dve leti M85ko. Mogoce to ni vec ista verzija. Tudi vse OK ampak ga ne izkorisca prav veliko kar je skoda. Ce mas moznost si oba v zivo oglej, razlika zna biti tudi v kvaliteti zaslona ipd.. in se splaca prej pregledat, ce mas moznost.

Damjan Jagar ::

Lastim si model 1557... hmmm. saj ne vem.. bo tri leta, ali že štiri, mora pet? :). Tkole je. Nobene mrtve točke, nobenih napak, baterija deluje, vse ostalo tudi. Glede izdelave tipkovnice, tipka se gladko, odzivnost je tudi dobra, res pa je da v kotu zaškripa če se z precejšno težo nasloniš nanj, ampak tega pri normalni uporabi ni.

Tudi mene so pred samim nakupom skrbele podobne zadeve, kot sedaj tebe. Tudi frend ima enak model in stvarca nama cinda brez problema. Tako da z najinega stališča ti lahko samo priporočam nakup.
http://jagar.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup laptopa?

Oddelek: Kaj kupiti
232510 (1943) SoNgOkO
»

nakup notebooka (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516217 (5369) nodes
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517884 (10060) Utk
»

Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
345148 (3478) okfec
»

Kaksni so ti SOLOnote prenosniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14113954 (8238) Damjan Jagar

Več podobnih tem